Pečurke?

odgovora

Objavljeno

a kad se vasoj deci pocele da dajete pecurke :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pečurke se ne preporučuju za malu decu jer su teško svarljive. Međutim, postoje juvatanine kašice koje imaju oznaku 6+ i sadrže pečurke. E, sad, ja sam mojoj ćerki davala pečurke (naravno u malim količinama, jako retko i isključivo gajene šampinjone) od njenog devetog meseca. Ne savetujem drugima da to rade, mi smo to činili kako bismo je prevarili da pojede još nešto jer je pečurke volela, a neku drugu hranu nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam pristalica uvođenja pečuraka...odnosno i ja imam problem sa varenjem, osjećam se naduta...tako još uvijek ne mislim uvoditi u ishranu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se detetu mogu davati pecurke? Od prve ili druge godine? Mislim na sampinjone, naravno!

ja sam mom sinu pocela da ih dajem negde sa 6,7 meseci,ali sam prestala da mu ih dajem negde sa oko god.dana jer sam cula od jednog kuvara renomiranog restorana ovde da sad svi spricaju sampinjone sa nekim spekcijama da bi sto duze bili beli! :angry: A moj Danilo ih tako voli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mom sinu pocela da ih dajem negde sa 6,7 meseci,ali sam prestala da mu ih dajem negde sa oko god.dana jer sam cula od jednog kuvara renomiranog restorana ovde da sad svi spricaju sampinjone sa nekim spekcijama da bi sto duze bili beli! :angry: A moj Danilo ih tako voli :(

Apsolutno je tacno za sampinjone. Njih treba uzimati samo kada nemate drugi izbor a i najmanje su ukusne. Meni sampinjoni ne prijaju tako da ih izuzetno retko konzumiram ali zato vrganje, shitake, bukovace (susene i sveze)... od njih se bas prozdrljavam :rolleyes: Emici jos nisam uvela peceurke ali i kada ih budem uvela to sigurno nece biti sampinjoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obozavam pecurke, mm bas i ne pa kada ih uvrstim u jelovnik to je nesto umereno, uglavnom uz besamel.. Luka ih jede, ne da ih obozava ali ih ne izbacuje iz hrane, mislim da smo posle prve god poceli, verujem da nisam ranije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je sa gljivama?

Ja sam nedavno saznala da se ne sme davati do 12te godine, jer sadrze mikotoksine koje decja jetra ne moze preraditi, pa se uplasila jer sam Miji dala bukovacu i sampinjone pre mesec dana....ALI onda sam se smirila jer sam procitala da su kuci uzgajani sampinjoni, bukovace i vrganj bezbedni.

Ja samo da odgovorim :)

Ne preporučuje se davanje gljiva deci NIKAKO pre godinu dana a posle toga mogu ali vrganji i bukovača na prvom mestu a šampinjoni, ako ikako mogu da se izbegnu. Najlošijeg su kvaliteta i prepune presticida jer se one najviše prskaju prilikom uzgoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da odgovorim :)

Ne preporučuje se davanje gljiva deci NIKAKO pre godinu dana a posle toga mogu ali vrganji i bukovača na prvom mestu a šampinjoni, ako ikako mogu da se izbegnu. Najlošijeg su kvaliteta i prepune presticida jer se one najviše prskaju prilikom uzgoja.

Pa dobo, onda i nisam puno pogresila...Mia je probala pecurke sa 14-15 meseci, a bas mi je zao sto su sampinjoni ovakvi kakvi vec jesu :lol: , ja ih obozavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam deci davala uvela pecurke otprilike u isto doba kada sam uvodila i meso. Medjutim, obzirom na to da pecurke uglavnom u skoro svakom receptu idu uz dinstani luk, a i jedno i drugo su namirnice koje nadimaju, ja sam ih uvek davala u nekom drugom obliku, bez tog luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja detetu još nisam dala pečurke. Pravo da vam kažem nisam ih se ni setila....

Ja ih obožavam, i sećam se da je tata brao Petrovače (jer su stizale oko Petrovdana) i da sam se ubijala jesti. Od kako je umro, retko ko ide da bere, ja se ne razumem, a stric ne ide.... To je baš šteta, jer kod nas ima gomila poljana i šuma gde izlaze pečurke.... Ne pamtim ni ja kad sam ih jela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam bas citala o bukovacama koliko su korisne u ishrani, sluze za jacanje imuniteta. Nisu mi ni pale na pamet, tako da ih jos nismo ni probali. Sampinjone jesmo, ali oni, kao sto rece Ana, su puni pesticida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam videla juvitaninu kasicu sa pecurkama, ali ne pise koje su. Nesto mi se jos uvek ne daju pecurke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.