Smrt nama dragih osoba / Gubitak roditelja

odgovora

Objavljeno

hvala ti Borjana ..

od kako sam roditelj sve mi teze pada.. ranije je sve nekako bilo u trku. i ja sam puno radila i sve se brzo odvijalo pa jednostavno nisam imala vremena da odreagujem. sada, kada ja konacno vodim lepsi i mirniji zivot prozivljavam sve sto sam tada, ponekad se osecam kao da me lomi ono sto tada nije, ali onda pogledam mm i dete, i pomislim i na ovo drugo koje cekamo.. sve ima svoj tok, neka ide kako mora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno znam kroz sta prolazite.Na moju zalost i zalost mnogih ja nemam ni jednog roditelja.Mama mi je umrla u februaru ce 5 godina.Bila je bolesna,imala je secer-dijabetes.Mi smo inace iz Bosne,iz Sarajeva,rat je ucinio cudo ne bih ga pozelela nikome,jer jednostavno ne moze dobro da donese.Bili smo u ratu celo vreme na prvoj liniji,mogli smo da poginemo svakog casa.I sve se to zavrsilo,na zalost morali mso da odemo iz svoje kuce gde god znamo,svi smo se rasuli na sve strane.Ja i mama smo zivele zajedno a tata je otisao u inostanstvo da radi da bi se snasao koliko toliko da bi nam pomogao i na kraju da bi i mi otisli kod njega.Sve je to tako i bilo.Ali pre svega par godina moj otac se nije javljao.Nismo znali ni da li je ziv a komoli nesto drugo.U tom periodu ja sam imala nekih 10-11 godina.Moja mama je naglo pocela da mrsa i da propada to je trajalo godinu dana a mozda i vise.Na kraju kad je otisla kod doktora dijagnoza je bila dijabetis i morala je da prima insulin.Sa tom bolescu zivela je 10 godina,neki zive i duze a neki i krace.Sve je bilo u redu,popravila se,pridrzava le i jednostavno vratila se nekom normalnom zivotu.Jednu noc iznenada,u oci nove godine ona padne u komu jer joj je secer pao,mozak ostao dugo bez kiseonika,brzo u hitnu,pa u bolnicu i na kraju na vma u Bg.Tu je lezala 2 meseca u komi,nema vece patnje tuge i boli kad gledas naj milije svoje kako se gasi.I posle 2 meseca je umrla.Ja nisam znala sta mi se desava,jednostavno nisam mogla da verujem da je vise nema,pa ni sada nakon toliko godina ne mogu da verujem,sve se nadam pojavice se da me posavetuje da popricamo kao nekada,Bila je i ostace moj najbolji prijatelj.Eto nakon 4 godine od njene smrt umro mi je otac,iznenada u snu srce-infrakt.Sok za mene jos jedan,taman sam mislila sve je doslo na svoje sve se sredilo,imam svoju porodicu tad sam se poodila bebac je imao 3 meseca.Sa tatom sam se cula svaki dan preko poruka.Jedno juto zvoni meni tel ja mislila on me zove isti glas ma isti kaze meni adrijana sine jesi li ti,ja reko jesam,deda je tata je umro.Sok jos jedan u nizu.

Tako da zene moje drage znam kako vam je,ali budite jake,ne dajte se.To je bol veliki i preveliki.Da nije bilo mog supruga i mog sina za koje jdnostavno moras da zivis i da se boris ja ne znam kako bi.Zato hvala im.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj tata je sinoc umro.

Inace situacija u porodici mi je jako zapetljana, tako da ne znam da li bih uspela da vam objasnim u ovom soku kako se osecam, ali pokusacu jer osecam da ce mi biti lakse ako to podelim sa nekim.

Moj tata je nas vaspitavao u stilu "tigar roditeljstva", bio je i sam siroce i smatrao je da mi treba da budemo zahvalni sto imamo njega. Previse strog, nepopustljiv... To je urodilo time da je kada smo postali zreli ljudi sestra, brat, pa ja, smo bili odbacivani sa njegove strane jer nije bio zadovoljan nasim vaspitanjem. Brat je izbacen iz kuce zato sto je pusio, sestri nije krocio u kucu kada se udala jer je brat pre njega usao u stan i to je bila za njega uvreda, a ja sam precrtana sa njegove strane jer sam mu se jednom u pubertetu suprotstavila. Pravi tigar tata. Mozda pregrubo zvuci ali tako je. Bez obzira na sve, svi smo mi njega voleli i sve ove godine smo pokusavali da dopremo do njega, a najvise preko nase dece, tj. njegovih unucica, ali to nam nije polazilo za rukom. Ali verujte, svi mi smo ga jako voleli, postovali i nada sve plasili ga se. Jako mi je zao sto je umro, a sto nije progovorio sa mnom. Pitam se da li sam mogla nesto vise da ucinim?

Juce sam ga videla, odnela sam mu nesto, i rekla "evo" a on nije odgovorio, kao i uvek cutao je. Usao je u kucu i zatvorio vrata. Sta bih ja sad dala da sam tog trenutka ostala na vratima, da sam imala nula ponosa i inata u sebi i da sam ga makar klececi na kolenima izvukla iz kuce i rekla mu da ga volim, da mi je zao sto smo tolike godine otudjeni... Ali vreme se ne moze vratiti. To je to.

Povrh svega nisam na sahrani jer su svi moji tamo, nema ko da mi cuva malu koja je prehladjena.

Uzasno se osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco...primi moje saučešće.

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje saučešće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje saucesce,zivot ide dalje,vas otac verovatno je znao da ga volite....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco moje najiskrenije saucesce :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima, mnogo mi znace sve vase reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primi moje saucesce Zvrco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco,moje saucesce! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primi moje saučešće Zvrco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco, primi moje saucesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco, znam da ti je tesko, ali, molim te, ne krivi sebe sto je on otisao na onaj svet, a da nije cuo od tebe koliko ga volis. Mozda cu zvucati malo grubo, ali on nije ni zeleo od vas da napravi takve osobe koje bi mu izjavljivale ljubav.

Isplaci se za svaki svoj bol, a onda digni glavu gore i guraj dalje. Imas puno razloga za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco, drznuću se pa ću reći nešto, nemoj molim te da mi zameriš. Mislim da je svestan da ste ga svi troje voleli i mnogooo poštovali ali čini mi se da je on od onih ljudi koji priznaju krivicu ali u sebi, i to nikada ne bi ispoljli i niko nikad to nebi saznao.

Primi moje iskreno saučešće :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco, znam da ti je tesko, ali, molim te, ne krivi sebe sto je on otisao na onaj svet, a da nije cuo od tebe koliko ga volis. Mozda cu zvucati malo grubo, ali on nije ni zeleo od vas da napravi takve osobe koje bi mu izjavljivale ljubav.

Isplaci se za svaki svoj bol, a onda digni glavu gore i guraj dalje. Imas puno razloga za to.

U potpunosti si mi procitala osecanja, kao i Ana Nikolic. Osecam krivicu zato sto sam ga videla par sati pre toga, hiljadu pitanja i podpitanja da li sam tu mogla nesto da uradim. Ali svakom svoja sudbina stoji. Malenu je vidjao, odvodila sam je kada god je izrazio zelju, pa s te strane me ne grize savest. Ali s druge strane toliko toga nedorecenog izmedju nas... Vreme leci rane, prebolecu to sto nismo bili do kraja pravi otac i cerka, mada je uzajamna ljubav, normalno, postojala, mada je vrlo pazljivo skrivana. Sada sam u fazi kada sama sebe tesim.

I jos jednom hvala svim devojkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primi moje iskreno saucesce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti si mi procitala osecanja, kao i Ana Nikolic. Osecam krivicu zato sto sam ga videla par sati pre toga, hiljadu pitanja i podpitanja da li sam tu mogla nesto da uradim. Ali svakom svoja sudbina stoji. Malenu je vidjao, odvodila sam je kada god je izrazio zelju, pa s te strane me ne grize savest. Ali s druge strane toliko toga nedorecenog izmedju nas... Vreme leci rane, prebolecu to sto nismo bili do kraja pravi otac i cerka, mada je uzajamna ljubav, normalno, postojala, mada je vrlo pazljivo skrivana. Sada sam u fazi kada sama sebe tesim.

I jos jednom hvala svim devojkama.

Proci ce to...taj osecaj krvice. Sve je sveze, a vreme ce to izleciti. Pomozi sebi da to prevazidjes sto pre da se ne gusis u bolu za koji nikako nisi kriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvrco :( moje saučešće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni sama ne znam kako ovo da opisem i kazem....moja nana je sinoc brutalno ubijena ...mucena ...ne mogu da opisem koliko...mnogo mi je tesko eto ...samo da znate ...sahranicemo je danas,jadnica je izgubila zivot za 1200 din.....mnogo mi je tesko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni sama ne znam kako ovo da opisem i kazem....moja nana je sinoc brutalno ubijena ...mucena ...ne mogu da opisem koliko...mnogo mi je tesko eto ...samo da znate ...sahranicemo je danas,jadnica je izgubila zivot za 1200 din.....mnogo mi je tesko....

Boze zalosti,primi moje iskreno saucesce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni sama ne znam kako ovo da opisem i kazem....moja nana je sinoc brutalno ubijena ...mucena ...ne mogu da opisem koliko...mnogo mi je tesko eto ...samo da znate ...sahranicemo je danas,jadnica je izgubila zivot za 1200 din.....mnogo mi je tesko....

Uh,koja tuga....primi moje saucesce, druge reci su suvisne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni sama ne znam kako ovo da opisem i kazem....moja nana je sinoc brutalno ubijena ...mucena ...ne mogu da opisem koliko...mnogo mi je tesko eto ...samo da znate ...sahranicemo je danas,jadnica je izgubila zivot za 1200 din.....mnogo mi je tesko....

Ja nemam reči... strašno je šta se dešava u ovoj zemlji... primi moje saučešće!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni sama ne znam kako ovo da opisem i kazem....moja nana je sinoc brutalno ubijena ...mucena ...ne mogu da opisem koliko...mnogo mi je tesko eto ...samo da znate ...sahranicemo je danas,jadnica je izgubila zivot za 1200 din.....mnogo mi je tesko....

Sokirana sam...saljem ti jedan veliki, veliki zagrljaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni sama ne znam kako ovo da opisem i kazem....moja nana je sinoc brutalno ubijena ...mucena ...ne mogu da opisem koliko...mnogo mi je tesko eto ...samo da znate ...sahranicemo je danas,jadnica je izgubila zivot za 1200 din.....mnogo mi je tesko....

Jao strašno!!! Ne mogu da verujem... Veseljak, primi moje iskreno saučešće. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuu strasno...Primi moje najiskrenije saučešće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.