Smrt nama dragih osoba / Gubitak roditelja

odgovora

Objavljeno

drage moje nije me dugo bilo mada to mozda i niste primetile ali eto imala sam smrtan slucaj. Tata mi je umro tako glupo i iznenada da jos uvek nemogu da se opasuljim sta se to bre izdesava. Ocajna sam mnogo mi nedostaje on je bio moja podrska, sad se osecam nekako samom nemam bas prave reci da opisem to sto osecam. Na srecu imam Saru pa uz nju i obaveze po kuci preguram dan, ali kad svi legnu tad bi nas dvoje komentarisali o prethodnom danu i sta cemo sutra e sad toga nema samo ja i praznina i tisina. Drage moje verujte mi mnogo je tesko pogotovo ako si vezan za roditelja kao ja, nas dvoje smo imali poseban odnos on je bio moje sve. Eto toliko cuvaj te roditelje mazite ih, voli te kazite im sve sto mislite i ako to mozda oni znaju, da vas to ne grize kao sad mene jer ni slutila nisam da ga poslednji put vidim mog najdrazeg taticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porva, moje iskreno saučešće. Verujem da je jako teško, naročito kada se to dogodi iznenada, ali moraš biti jaka, makar zbog devojčice.

To mi je inače, najveći strah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta bih ti rekla...i ja sam izgubila oca ali u 11-toj godini.Verujem da je mnogo teze sto si stariji...

Primi moje iskreno saucesce !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porva , primi moji saucesce.

Uf ne smem ni da pomislim sta znaci izgubiti roditelja.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskreno saucece.. !! Budi jaka zbog male ..

Ja inace nisam toliko vezana za moje.. Sa tatom i ne pricam ,ali moram da priznam da mi ponekad zahvali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porva ... iskreno i duboko saucesce... I znam o cemu pricas jer to isto i mm meni prica. :( Oci su mi pune suza... jer sve nas to isto ocekuje pre ili kasnije i kao da vec osecam taj "bol" zbog gubitka roditelja :(

Jednom sam pitala mm da li prodje i jedan dan a da ne pomisli na svoju mamu odgovor je bio ne.... U svakom lepom i tuznom momentu on se seti nje. I kada nam se nesto lepo desi sa Emiliom on se nje seti ( znam to jer mu vidim u pogledu i vidim mu suze u ocima) :(

Hocu da kazem uvek ce ti biti tesko ali ce proci dan, jos jedan i jos jedan i doci ce i onaj dan kada ces morati sama da krenes u zivot i da budes svojoj Sari ono sto je tebi bio tvoj tata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje saucesce,mnogo mi je zao sto si izgubila tatu,i ja sam ga izgubila dosta davno,ali ti mogu reci da taj bol nikad ne prestaje koji osecas,treba naci smisao za zivot i misliti na to da ti je tata sada na boljem mestu i da je on tvoj andjeo koji motri na tebe,meni kad god je tesko,ja pomislim na njega i u sebi mu ispricam sve sto me muci,mozda izgleda ludo,ali se posle toga bolje osecam. Cuvaj lepe uspomene na njega,jednog dana ces pricati decici o njihovom dedi gledajuci slike,a on ce se smesiti odozgore. Budi hrabra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odakle ti to da nismo primetile da te nema??

Saucesce. Slazem se sa ostalima da je teze sto si stariji.Ali, mnogo je teze kad te iznenadi... Mislim da koliko kod im damo i pruzimo, kada ih ne bude bilo, mislicemo da je malo, i da smo mogli vise. Moj mm od 13 nema oba roditelja, nema sestre a ni brata...

Sto AnaN kaze, vidim mu u ocima kada gleda Aleksu sa mojima da zamislja njih...ali to je zivot... Ima pre svega Aleksu kao motivaciju za dalje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Porva, saucesce i od mene!

Sta da ti kazem?! 24. septembra je bilo 2 godine od smrti mog tate. Umro je od raka. Ne znam da li je teze kad neko tako blizak iznenada premine ili da ga gledas mesecima kako vene a ti ne mozes da mu pomognes jer nema leka?!

Moj tata je preminuo mesec i po od naseg vencanja! Na vencanju nije bio jer je vec tada bio nepokretan! Nismo pravili svadbu jer nikom do toga nije bilo. Zeleli smo da zna da smo se vencali i da me ostavlja u dobrim rukama!

Zao mi je sto nije tu da uziva u Dunjici i da vidi koliko sam srecna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Porva, iskreno saučešće.

Baš me je potreslo, i tvoja i sve ostale poruke.

Moj tata je teško bolestan, dijagnostikovan mu je rak i ne mogu da opišem kako je teško gledati svog roditelja kako polagano, ali vidno slabi i biva mu sve gore. Ali čak ni saznanje da ga mogu izgubiti brzo, ne može da se uporedi sa samim gubitkom.

Baš mi je žao. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primi moje sučešće..šta reći...svaka priča je ovde 'isto' tužna i teška :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje najiskrenije sucesce,Porva.I moj tata je umro isto tako iznenada ,kada sam imala 17 godina. I dan danas bol je jos uvek tu,mislim da nikada nece proci.I nas dvoje smo isto tako bili jako vezani.Kada sam se porodila sa Minom,sanjala sam da je dosao u bolnicu da me poseti i taj san je tako bio stvaran,kao da je stvarno bio tu.Jako mi je zao i budi hrabra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje nije me dugo bilo mada to mozda i niste primetile ali eto imala sam smrtan slucaj. Tata mi je umro tako glupo i iznenada da jos uvek nemogu da se opasuljim sta se to bre izdesava. Ocajna sam mnogo mi nedostaje on je bio moja podrska, sad se osecam nekako samom nemam bas prave reci da opisem to sto osecam. Na srecu imam Saru pa uz nju i obaveze po kuci preguram dan, ali kad svi legnu tad bi nas dvoje komentarisali o prethodnom danu i sta cemo sutra e sad toga nema samo ja i praznina i tisina. Drage moje verujte mi mnogo je tesko pogotovo ako si vezan za roditelja kao ja, nas dvoje smo imali poseban odnos on je bio moje sve. Eto toliko cuvaj te roditelje mazite ih, voli te kazite im sve sto mislite i ako to mozda oni znaju, da vas to ne grize kao sad mene jer ni slutila nisam da ga poslednji put vidim mog najdrazeg taticu

Porva, primi moje iskreno saučešće.

Moji roditelji su zivi i relativno zdravi. Nisam se suocila sa gubitkom kakav je tvoj. Kakav je to gubitak i kakav strah i nesigurnost u nama taj gubitak moze da stvori!

Cuvaj uspomenu na svaki zajednicki trenutak, a vrednosti koje ti je tata usadio i njegov odnos prema tebi neka ti uvek budu izvor sigurnosti i nade - samo pomisli na ono sto je on video u tebi. To je verovatno njegov najveci poklon tebi (ljubav i vera u tebe). Sigurno je bilo divno imati takvog oca. Imas zadatak da istu ljubav poklonis svojoj deci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje najiskrenije saucesce draga :(

Drzi se, znam da nije lako, znam kako izgleda izgubiti, i meni su sveze rane... Vreme ih ublazuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porva moj najiskrenije saucesce.

Meni je otac umro pre 5 godina Nismo bili u kontaktu i jeste me potreslo ali ne kako bi inace trebalo.....ma nevolim o tome da pricam. Ne znam kako bi prezivela smrt mojih najmilijih.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porva, i moje saucesce...

Veoma dobro te razumijem i znam kroz sta prolazis. Prosle su tri godine od smrti mog oca, a kao da su prosla tri minuta... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno saucesce ... :(

Ja jednostavno ne mogu ni da zamislim tako nesto. Sama pomisao na to me boli a kud i kamo .....

zao mi je ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta reći..tuga i bol će uvek biti prisutni..al moraš naći snage i živeti dalje.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno saucesce... Reci su suvisne za tvoju tugu... Budi jaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje ono sto zelim da kazem u nadi da cete da me poslusate naravno to vazi za one koje imaju ziva oba roditelja je da ne ostavljate nista za sutra ili kasnije kazite sve sto mislite i osecate poklonite im paznju i pokazite im koliko ih volite jer mozda tog kasnije i nebude kao u mom slucaju. Borim se svim snagama najveca uteha mi je moja sara a dusa me boli kad pomislim da nece da ga se seca i da ce da raste bez dede kao i ja. Ipak sta da se radi zivot je pun iznenadjenja veruj te da ja jos nemogu da poverujem u to sve imam utisak da ce da naidje jer je svima nama potreban

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje saucesece ... sta drugo reci :( Ja sam svog oca izgubila sa svojih 9 godina, a od kada se sebe secam on je bio bolestan...umirao je lagano od raka koji ga je na kraju pojeo celog... VOLI TE I POSTUJ TE svoje roditelje dokle god su pored vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porva, primi i od mene iskreno saučešće...

Teško je, ali vremenom će biti bolje...ja imam utisak da mene moj najmiliji deda gleda odozgo, i u trenucima tuge, ali i sreće imam osećaj da je tu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porva,primi moje saucesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Porva i od mene iskreno saucesce,budi jaka i trudi se da ti tvojoj devojcici budes takav oslonac u zivotu kao sto je tebi bio tvoj tata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta da vam kazem veliko hvala znace mi vase reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.