Pomoć u učenju

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Pazite da se razumemo ja nisam sa njim od pocetka nisam ,dosla sam tek kada je on bio 3. razred..ne mogu ispraviti ono sto je ucinjeno.Ono sto zelim jeste da ga usmerim kako da najlakse zapamti i kako da izdvoji bitno od nebitnog ,posto se ne snalazi u tome.On ocekuje da mu se kaze kada da ide da uci i sta treba da uci opet ne perem ruke od toga ali to nije moja krivica,ja samo zelim da mu pomognem.Iskreno ja mogu odbiti da bilo sta radim sa njim,ali mi je zao deteta,opet sa druge strane ne mogu da mu citam lekcije,Ako mu kazem da treba da cita lektiru,on procita par strana i kaze gotovo uz to je svestan (valjda) da tu lektiru rade za 3 dana u skoli i da nece tim tempom stici da procita do kraja.O lekciji uvek diskutujemo kasnije.pricamo...trudim se koliko mogu i znam.Kada zapne na nekom zadatku ili u startu vidi da ne moze da ga uradi on ni ne pokusava,samo kaze ja to ne znam,i posle objasnjavanja on ponovo cim zapne na jednom broju i nesto se ne poklapa eto ga ide.Desava se da udje u sobu i pita a  da li je 6x5 30 ,znaci jako je nesiguran u sebe i ma koliko mu govorila da j eon pametno dete koje treba samo malcice da razmisli i da se potrudi.Ja sam prva za to da se dete osamostaljuje i to radim sa malim.ali ne mogu kontrolisati bas sve sto se tice O.nisam ja ta koja odlucuje.Inace j ejako nesamostalan uopste,tesko se snalazi uopsteno u svemu sto mu je nepoznato.Poenta je nauciti i pokazati mu kako on sam da uci,,,a ja ne znam kako to da izvedem.Jos je njegova uciteljica govorila o tome da on mora sam da se kupa.oblaci..znaci neke svakodnevne radnje da se rade kako bi o prvenstveno stekao naviku u svakodnevnom zivotu a kasnije i u ucenju.Ne pamtim kada je dobio vecu ocenu od 2 ali ni to nije problem vec je problem to sto za tu dvojku ceo dan neko mora da sedi sa njim,

Jos jedna stvar.ja sam prva koja nije za batine u bilo kakvom smislu i uvek govorim mm da treba da razgovara sa njim da mu objasni neke stvari da on vidi da ga razume a ne osudjuje...Ja jako puno pricam sa njim o stvarima koje se desavaju oko njega kako ih on dozivljava i mogu reci da se lepo slazemo,ali sa ucenjem nikako na kraj

Izmenjeno od strane Mirka90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, nalazis se u vrlo slicnoj ako ne i istoj situaciji kao moja jetrva i djever sa malim koji je u petom razredu. Mnogo slicnosti nalazim u njima dvojici. Ovaj je bas lijen i nezainteresovan...da se ne radi sa njim tj bdije nad njim padale bi i jedinice...ovako, kad se tjera i uci sa njim bude bolje, ali opet i tu padne dvojka ili trojka...jer on se jednostavno na casu iskljuci...i onda ga moj djever tuce. Ja ne vjerujem. Prva dva tri razreda je gurao, bilo je lako...ali i tada je provodio mnogo vise vremena nad knjigom nego njegovi drugari...i radilo se s njim ubitacno. Kazu da je lijen i da ga ne zanima skola...ja prije mislim da on ima neki problem no ajd.
I ja bih voljela da cujem iskustva mama skolaraca.
I kako objasniti nesto ako to ne dopire do nekoga?Ima li tu pomoci?

Sto se problema tice.konkretno je psiholog rekao da je nezreo u odnosu na svoje vrsnjake i ima problem sa koncetracijom,ali nista vise konkretno..Recimo teme koje ga zanimaju,kao recimo psi o tome bi pricao ceo dan i upija kao sundjer.ali skolsko gradivo nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemam pojma vise.videcu kako ce dalje ici :) udavih vas..hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam konacno prelomila, zvercica je treci razred i sad sama radi domaci, ja prekontrolisem i ako nije dobro obrisem i ponovo. Insistiram da sve prvo uradi na papir pa onda lako cemo u svesku ili r.l. ili vec kako. Jedini mi je problem engleski i madjarski. Zasto? Zato sto dosta dece ide na privatne casove jezika, okej je to ali ipak, nekako mi se cini da je prerano. Nije meni zao da dam pare ali nekako mi se cini da je to prerano.

Sve im stavljamo pod guzu da se ne muce ali nekad moraju da se pomuce.

Moje pitanje je da li ste deci li da li deci koja su nizi razredi osnovne skole treba placati profesore jezika ili matematike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nemam skolsko dete, ali apsolutno sam protiv placanja privatnih casova za oblasti koje dete ima na redovnoj nastavi.

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam protiv placanja privatnih casova, iako predajem strani jezik i ne ide mi to u prilog. Deca koja kod mene dolaze na casove ne prate nista na casu uglavnom, neki cak i ne pisu nista, jer znaju da ce pred test ili pismeni doci kod mene i da ce odraditi sve tada. Sami mi to kazu kada ih pitam znaju li ista od toga sto imaju na testu. Nema potrebe da se muce svakodnevno, kada mogu da se pomuce kampanjski, kad im zatreba. Uglavnom je to razlog ove ekspanzije pohadjanja privatnih casova, iako su svi ogorceni na profesore i pitaju se sta oni rade na nastavi ako deca nista ne shvataju. Ima, naravno, i slucajeva kada nastavnici stvarno ne umeju ili ne zele da prenesu znanje, ali to i nije bas toliko cesto. Tako da mislim da roditelji prave pomalo medvedju uslugu deci tako sto im placaju casove, daju im do znanja da ne moraju da se pomuce, da mogu sebi da dozvole i lose ocene, jer svakako ce ih neko naknadno nauciti i moci ce da ih poprave. 

Druga stvar je ako dete zaista ne razume neku materiju ili ima bilo koji problem koji zahteva dodatnu pomoc. A da ide na casove samo zato sto svi idu, zaista nema potrebe. Posebno dok su tako mali.

olga75, majat, Margaritta i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja mislila. Ostaje joj sada da se duri i sama da radi i briga me sto bozemoj samo ona ne ide na casove engleskog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. :)  
I ja sam do skoro ludela i vagala da li je okej da sina pošaljem na privatni čas obzirom da je još uvek osnovna škola. Sve manje mogu da mu pomognem u sedmom razredu, a matematika teško razume i sa lošom ocenom postaje demotivisan. Rekla bih da nisam imala puno izbora. 
Ja sam na sajtu https://privatni-casovi.net/  našla odličnu profesorku koja je dolazila kod nas da drži čas. Jako mi je bitno da pored strpljivog rada i znanja ima i pedagoški pristup. Oni su sada prešli na onlajn časove pa je sinu još zanimljivije i čak vidim da ima volje da redovnije vežba i van časa jer počinje da razume gradivo. Samo da nastavi tako hehe. Meni su se eto privatni časovi za sada ispostavili kao koristan izbor. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana je potrebno svima pomoći u učenju... i roditeljima i deci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.