Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Nena i nas ocekuje uskoro vakcina,fica pokazao da je hrabrica a joca kao da je znala sta je ceka,dusa malena :( ..Bice to ljepotica manekenka..

Ee drage moje je li kod vas ima ludih doktora pa uvijek govore za sta god da pitam NORMAL i strpljenje i cekaj,te rijeci mi toliko idu na zivce..Bilo sta sto pitam i sto me brine njima je sve smijesno i normalno,bas nerviraju stranci doktori..Mozda mi na balkanu nemamo tehniku kao oni ali imamo bolje kadrove definitivno..

Pa zar ti nije bolje kad je sve normalno?Ne brini da nesto nije u redu sigurno ti ne bi tako rekli.Uzivaj u svojoj bebici :) I ja sam takva,za sve se nerviram ali kad dr kaze normal meni lakne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da naravno da je bolje,hBogu kad je tako ali vidite ja cesto ovdje pitam ta ista pitanja pa mi niko ne kaze odmah normalno i ne smije se,nego nadje nacin da pomogne..Tako su prijateljici govorili za njenog sina sve ok,grcevi i tek nakon 4 mjeseca sad vide da nije normalno sto dijete toliko place,ovih dana ide na operaciju..4 mjeseca govore normalno,sacekaj procice a ne zele ozbiljno da se pozabave s djetetom..Imaju 4 sobe,jedna doktorica,uvedete kaze skini bebu,cekas je pola sata tako,ja ne raspremam onda kad dodju i vide da nisam htjela da mi se dijete pola sata smrzne ljute se..Jedva ceka da pregleda i da ide..

Mi kada smo otisli na prvu kontrolu kad je bora imao 5 dana mm nasao neku privatnu bolnicu.Mi otisli kad neka mlada doktorica,bitno da je sva nakindjurena.Znaci lice joj se ne menja,nema osmeha.mrgodjenja,zastrasujuca je.Jbm ti takve pedijatre.Ja poludela.kad smo otisli na mesec dana kontrolu ja insistirala da promenimo bolnicu i odemo opet u privatnu ali ta bolnica ima deal sa vladom pa ne naplacuju ako imas socijalno.Znaci platili smo 20 e sve ukupno( a u prvoj da ti ne kazem,oko 200) Ja rekoh ma ni ovi garant nece biti ok cim je tako.Medjutim odusevila sam se doktorom.Covek ga je pregledao pola sata.

Ako dr ispipa bebu u predelu stomaka,testisa,ako slusa pluca,pa valjda on zna sta je dobro a sta ne.U pravu si ti ako oni tako rade preglede na vrat na nos.Inace ja sam jako zaovoljna medicinom ovde,zna se da su turci medju vrhom u tome.Meni je dr obecao da nedelju dana posle carskog reza necu osecati nista i tako je i bilo.Znaci ne nedelju nego je mene sve proslo posle 4-5 dana.Ni traga od bolova.Da ne pricam sto mi se stomak vratio u prvobitan oblik posle 5 sati od operacije.Stvarno su sto se toga tice odlicni.

A jel ti ides kod drzavnog ili privatnog lekara? moj savet ti je da ides kod drzavnog i to da se raspitas prvo koji je malo savesniji.

A to da su doktori u Srbiji bolji necu ni da komentarisem :D :D Oni su zlo i naopako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da si zadovoljna..Hmm kod nas ti ima bolnica kad ides ako je nesto hitno i kad ne rade doktori i da se lezi,a doktori imaju svoje ordinacije,zasebno svako,mozes da biras kome ces,placa ti osiguranje sve,dajemo samo 10 eura za tri mjeseca vrijedi a za djecu je sve besplatno.

Pa ako je tako budi malo bezobrazna.Ja bih im ocitala bukvicu.İnsistiraj da ti lepo pregledaju dete.Pogotovo da ispipaju bebino telo pazljivo,da izmere obim glave,da kontrolisu napredovanje i slusaju rad pluca i srca.Malo povisi ton i podigni nos.Sto si ti bolja i finija oni se osile vise.Meni je neshvatljivo da pedijatri budu skotovi.!!!zasto onda nisu specijalizirali patologiju :lol:

Ovde nazalost nista nije besplatno ali bar znas zasto placas.Ja sam u pocetku stvarno bila razocarana sistemom ovde,jer u srbiji je sve besplatno,od pregleda do porodjaja a kasnije kontrole.Ovde se sveeeee placa.Ali vredi svaku paru.Ja sam mog ginekologa mogla da zovem i u 4 ujutru da ga samo pitam nesto ako treba.Tako sad i pedijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i jesam takva,bas zahtjevam i zelim detaljno,ipak ce to oni sve naplatiti,a odbija nam se od plata..Moja muka je samo sto ne znam tako dobro jezik,pa onda kazem mm da on kaze,a on odmah a oni su doktori valjda znaju,ko muski,vjeruju sve doktorima,tek u zadnje vrijeme je i on malo ostriji..S njima moras tako,jos kad vide da si stranac pa jos ne znas jezik dobro,misle da mogu kako zele..Jedna je doktorica samo govorila da moja bebe nije masina,to znam i sama,ali nemoguce da beba jede 60 ml po obroku,to kad sam rekla drugoj doktorici je rekla da nije normalno,onda nadju soor..

Mene u trudnoci kad je zaboleo stomak mi odemo u bolnicu i kaze meni doktor ajde vi preko reda.Politika nase bolnice je da stranci imaju prednost.Meni j prosto bilo neprijatno.Ne mogu da verujem da se tako ponasaju tamo.

Tvoja beba jede 60ml po obroku iako ima 3 meseca??Na koliko jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktori,večita tema... Zato sam ja našla ginekologa iz Hrvatske i pedijatra iz Bosne :lol: ,odlicno se razumemo,posebno mi je važan pedijatar,ali i on radi po principu ovih ovde,sve polako i normalno. Ponekad me izludi,kad sam prosle zime vodila decu na svake tri nedelje zbog temperatura i prehlada on kaze virusno vreme,pitam ga da mi da nešto za imunitet,kaže nije potrebno,ali u principu nije loš. Moja jetrva je ćerkicu vodila jednom u hitnu sa temperaturom 41.5 stepeni e tad sam ostala frapirana kad su joj rekli šta paničite,isto je to kao i kad ima 39? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,nadam se da ste bolje sve sa mukama,zubicima i svim ostalim.

Mi jutros dobili 7-i zubic,izasao,a vidim i 8-i se sprema,donje dvojke.Smesan je,ima gore 4,jedinice i dvojke,i to bas velike,a dole samo jedinice:)

Sutra ujutru idemo na vakcinisanje,moram psihicki da se pripremim,jer nam sledi vristanje i divljanje :o Mada,ja uvek teze podnesem to nego on:(Jos uvek ga mm drzi dok ga bockaju,ja ne mogu.

Inace,bas mi je bio neki tezak dan danas..jedva cekam da odem u krevet,puca mi glava.

Ajd,lepo spavajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pregrmili vakcinu bez neki vecih problema. Malo su keknjkavi ali nisu imali temperaturicu. Fica mi nesto zvoca celo vece, ne znam sta mu je. Kenjka.

Sutra mozda odvedem sina na bazen, nisam sigurna koliko je dobra ideja zbog zime. Obecavala sam mu celu trudnocu da cu da idem sa njim kad se porodim.... Mozda odemo sutra na sat-dva.... Videcu ako se ne predomisli i ne bude mnogo hladno. Sta mislite o kupanju zimi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo stigla nam je i kisa...Bora se jutros probudio u pola 7.Kako sam samo bila srecna jooooj :) S obzirom da se juce nadigao u 4 :blink: I kad nam se stigla teta jutros u 8 ja odspavala jos 1 sat.Svanulo mi je majke mi :D

Danas sam planirala da odem da pokupujem neke sitnice ali nema sanse,napolju je grozno.Smrklo se najstrasnije kao da je nos i bas je depresivno.Tako da cu se baciti na kuvanje.Sinuo mi je neki recept u glavi pa odoh da ga primenim.Inace ako vam zafali ideja za ruckove tu sam :) Kuvanje mi je jedna od omiljnih radnji i to sam skoro otkrila.Bas sam se zdala i odlicno mi ide :) pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh beki bar znam koga da pitam za recepte...Je li spremas sve od sarme do baklave ili?Sta vam je za dorucak,je li bas onako kao u serijama,mmm,kad vidim sta sve stave na sto ali izgleda masline su glavne :lol: ..Pijes li ti caj svaki dan?

Da dorucak je takav :) sve sto ima stavi se na sto :D Sarmu ne pravim jer ovde nema kiselog kupusa a ove njihove sarme su meni fuj tako da njih izbegavam.Al sta bih dala za jednu srpsku sarmu :) Pravim inace sve ostalo.Kolace slabo pravim jer ih samo ja jedem.Mm je na dijeti(ugojio se 22kg od kad smo se upoznali).Omiljena su mi jela od patlidzana i paste.Mm pije caj u ogromnim kolicinama a ja ga pijem normalno.Mozda dve solje dnevno.Oni su nepotpuni bez caja :D

Inace skoro sva njihova jela su napravljena od svega sto nadju u kuhinji sto meni bas ne prija.Ja npr ne volim nanu(osim u caju i mohitu :D ) a oni je svuda guraju.Ja malo preradim te njihove recepte i bude super.evo jedan zanimljiv recept:

3 patlidzana oprati i iseci kapice.Zatim uzdug oljustiti svaki drugi red.Kao pidzama.Peci ih ucelo na ulju i non stop okretati dok ne omeksaju i ne poprime zlatnu boju.Zatim uzeti dve viljuske i razdvojiti patlidzan na pola ali ne da se razdvoji.Dakle dole d bude spojen.

Fil:300gr mlevenog mesa(ja koristim junetinu) proprziti na luku i belom luku.pred kraj przenja dodati dva izrendana paradajza i zacine.Nafilovati patlidzane.

Staviti patlizane u malo dublji tiganj i naliti vode da ne prelazi patlidza(da ne zahvata meso).Tako prziti jedno 20 min do pola sata.Na kraju u tu vodu dodati malo kuvanog paradajza i kuvati sve zajedno jos 5-10 minuta dok patlidzan potpuno ne omeksa.VAditi patlidzan na tanjir i preliti po mesu dve supene kasike tog sosa.Mozete krasiti nekim travkama.

I da naravno sve solite po ukusu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ti hvala na receptu,i to sam primjetila da dosta koriste patlidzane,mm ih nesto bas ne voli ali ja cu probati,bas sam to nesto slicno pravila ali pekla u rerni..

Ja sam bila na bracnom u Istanbulu i jedva cekam priliku ponovo da idem..Inace mm je tamo zivio 3 godine pa prica turski bolje nego nas..

o wow pa to je super :) Ja sam godinu i po ovde i jos ga nisam skroz naucila.Ali pricam dosta dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,evo i mene. Deca zaspala,a ja umesto da legnem sa njima,zevam po netu. Blago meni,tačno ću morati na odvikavanje. Kod nas ništa novo,vreme ružno kao i obično,i tako. Išle smo malo u šetnju,mada mi je Anja malo šmrkljiva pa smo se brzo vratile.

Neno kako se zovu te "Afričke kapi" koje često pominješ da daješ klincu protiv prehlade? Daj mi tačan naziv bitte da odem da tražim u apoteci,pošto mi ovaj dr. neda ništa preventive radi.

Što se bazena tiče ja sam za,i leti i zimi,što ranije navikne,to bolje. Ovde svakako idu na plivanje kad krenu u školu. Još ako klinac voli,onda radosti nema kraja. E sad ja bih recimo izbegavala samo ako je u najavi prehlada,pa ne bih vodila dete tada.

Nema Milice da se javi? Kako li je Tara?

Beki,beki lako je tebi da kuvaš i ždereš kad si kao manekenka bila deset dana po porodjaju,de nemoj mi ovde vaditi mast,planiram na dijetu a sad sam pojela ceo eurokrem <_< Dosada čini svoje :lol:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beki,beki lako je tebi da kuvaš i ždereš kad si kao manekenka bila deset dana po porodjaju,de nemoj mi ovde vaditi mast,planiram na dijetu a sad sam pojela ceo eurokrem <_< Dosada čini svoje :lol:

Pozdrav

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Milice draga,baš mi je žao,mogu da zamislim kako je maloj mukici,biće bolje nadam se već sutra. Želim vam brz oporavak. Ljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina kapi se zovu: Pelargonium sidoides Urtinktur. Kupuju se u apoteci. 3 x5 kapi dajes deci bar jedan mesec.

Beki, lep ti je recept. Ja pocela dijetu pa patlidjan mogu samo kao antipasti ili sl.... Kad smrsam moze neki recept. Sad brstim zelenis do daljneg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo drustvo mi smo obe bolesne, ja sam juce imala temp 40,5 povracala proliv, uzas, isla sam kod dr podle dugog natezanja morala sam,stomacni virus, i jos plus sinusi upaljeni dobila neke tabl bolje mi je kao, ali nemma snage u nogama nista ne mogu da ustajem vrti mi se od gladi,a nista jesti ne mogu...Taru je tata vodio dr.juce i rekla je malo grlo upaljeno, skripe pluca da od toga povraca da stavljamo obloge od nekog ulja i kamilice na pluca, medjutim malo pre je i ona dobila proliv za manje od sat 5 puta kakila, blagu temp ima, zvao je mm dr.ne rade danas vise, ali se javila na tel jer joj je sestra rekla da su juce bili, pa je dala instrukcije, kao caj od suvih borovnica, mrkvicu malo linex onaj za bebe sto se mucka u vodi i ujutru ponovo da dodjemo u 7:40 uzas jedan..tako sam sjebaus ajde sto sam ja nego obe, mm je ne moze uspavati samo hoce meni, kod mene se smiri, on se jadnik sve trudi nosi je po 5 sati ona samo place, cim je spusti kod mene, kao bubica, evo dok je ja nisma uzela da je uspavam nije zaspala..eto ni na slavu kod mojih ne idem jednostavno covek bolje da nista ne planira...cini mi se da je Tara za ova dva dana bas smrsala sve joj visi garadarobica, sad pajki pa cemo da vidimo kako cemo da preguramo ostatak dana..ljubacc

Uf, bas ste nadrljale. Zelim vam brz oporavak. Ja nocas kratko imala proliv ali nista strasno... Mm kilav a treba za srbiju u subotu, bas se nervira.

Unosite dosta tecnosti i ako nadjes elektrolite...

Odoh, fica gladan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,devojke.

Milice :( sta je to?Pocela sezona gripa?Uh,ajde,cuvajte se,pa ozdravite brzo.Maloj daj pirincanu vodu,pecenu jabuku,da joj prodje stomace.

Mi smo juce iskukali malo na vakcini.Ja se iznervirala jer nisu hteli da ga izmere,kao mere decu do godinu dana posle na 18 meseci..ja sam insistirala da ga izmere,i nije bas napredovao,mrsko mali,a dobro rucka u sustini sad,i mlekce pije...

Ja cu mozda krajem meseca u Istambul,ima neki seminar,pa preko moje NVO da me salju,mada je granica 30 god,ali pokusace da izmuvaju nesto:)Ne spadam vise u omladince,hah.

Odoh sad da postavljam dorucak,mali gladan.

Budite dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,devojke.

Milice :( sta je to?Pocela sezona gripa?Uh,ajde,cuvajte se,pa ozdravite brzo.Maloj daj pirincanu vodu,pecenu jabuku,da joj prodje stomace.

Mi smo juce iskukali malo na vakcini.Ja se iznervirala jer nisu hteli da ga izmere,kao mere decu do godinu dana posle na 18 meseci..ja sam insistirala da ga izmere,i nije bas napredovao,mrsko mali,a dobro rucka u sustini sad,i mlekce pije...

Ja cu mozda krajem meseca u Istambul,ima neki seminar,pa preko moje NVO da me salju,mada je granica 30 god,ali pokusace da izmuvaju nesto:)Ne spadam vise u omladince,hah.

Odoh sad da postavljam dorucak,mali gladan.

Budite dobro.

A sto ne u Ankaru :(

Mada bih se ja najradite preselila u İstanbul.Jedan od najlepsih gradova na svetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.