Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Devojke samo na kratko da vam se javim. Ovde je tako lep dan a moj luka dobio stomacni virus, povraca od jutros i ima proliv. znala dr kaze 2 sata NISTA slucajno da mu ne dajem,ni vodu niti bilo sta. a on evo kuka "vodiceeeeeee" i place...a ja sam umorna kako niko, jos kad ga vidim kako se muci dodje mi da poludih...samo da nam prodje ovo. ne znam ni gde je to pokupio , niko od dece okoliko nema stomacni virus..Pogotovo sto ja to nikad nisam imala u zivotu i sad mi je sve to strano.

Pozz pa se pisemo.

E seceru bas mi je zao.

Ne brini bice sve ok. Budi jaka,proce to al nazalost za 2-3 dana. Poslusaj doktoricu,ali s obzirom da je jos mali mozda bi mu mogla dati kuvanu rizu sa par kapi limuna i friganies ali naravno i to u dogovoru sa doktoricom. Pazi samo da ne dobije temperaturu.

Brzo ozdravljenje zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke evo samo da vam se javim kako nam je.. Dobili smo temperaturu , sto nam je dr rekla onda da ce verovatno da se desi, ali je prestao da povraca i ima proliv. Videcemo kako ce se odvijati. Dajem mu samo spagete ceo dan, posto on pirinac ne voli tako da je to to....

Ja sad malo odspavala kad je mm dosao da me zameni jer od 5 jutros se bakcem sa povracanjem.

I tako vam je to.PIsemo se veceras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene sad kad su konacno zaspali :rolleyes: :rolleyes:

bila sam jako umorna ovih dana,pa cim oni zaspu i ja se obalim sa njima!!Vidim da ste mi manje vise sve ok-osim ovih manjih ispada oko bolesti-ali procice i to!!!

Milice ovo je bas baksuz,sledeci put kad ti dan krene naopako,odmah prestaj sa radom i ostavi za neki drugi dan-nece nigde pobeci!!! i ja sam ti bila uzasno smotana u trudnoci,stalno sam zaboravljala i ispadale su mi stvari iz ruku non-stop!!!inace danas sam prvi dan uspela malo da provedem sa mamom kako treba-ceo dan smo setali jer je vreme prelepo,bili u kupovini pa na kafi sa klincima tako da sam se odmorila i psihicki!!!tatu nisam uspela ni da vidim kao covek jer je otisao u subotu,a ja radila :( !!!mama mi je tu jos nedelju dana pa cu je se makar nagledati i malo odmoriti!!!

gde nam je Marince?????

Maro nadam se da ste vi konacno ok,to za zubice pitaj dr,a ja znam da su meni kao bebi izlazili zubici preko reda i moja se mama bas namucila samnom,ali se iskreno nadam da to kod vas nece biti tako!!!

Shecerko jesi li na kraju nasla sta i kako za epidoma einikiu???ja nemam pojma sta i kako jer sam ja ovde elefteros epagelmatias i na to nemam pravo pa se onda i ne informisem o takvim stvarima,ali u svakom slucaju dobro potrazi jer svaki euro sa strane je velika stvar!!!!Ono veve kad je izbila ona svadja grdna sam htela da ti priskocim u pomoc kod one rasprave o srbima koji tamo ne zive,al reko mani jer bi se samo jos gore zakuvalo!!Nadam se da su se strasti smirile,jer su zene definitivno bile podivljale :blink: :blink: !!!!odoh malo da procunjam po netu pa na pavanje!!!sutra uvece idemo na vakcineciju pa se vec psihicki spremam za mali nocni koncert :lol: !!!ljubim vas sve i pisemo se sutra!!! p.s. a gde je Trta????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobr vece i od mene.. Ja sam od jutros rano na nogama.Bila u laboratoriju da uradim nalaz mokrace i nalaze za epidural.Sve je u redu. Posle do svekrve,posto je krecenje zavrseno,ona brisala prozore i podove,ja polako slagala knjige (mm ima ogromnu biblioteku),tebace mi jos sigurno 3,4 dana a sve to slozim. Bas sam se ul ako verujete. beban se pride zivahno vrti ceo dan :)

Seceru,kako je Luka? Nadam se ce mu biti brzo bolje,stomacni virus bas iscrpi.

Maro beban se bas mucio,misic mali..U svakom sl cestitam vam 2 zubica :)

Milice ocemo li privoditi kraju ove trudnoce nase? Uh..Mozda ti je koza postala osetljivija,pitaj dr sta bi drugo mogla mazati.

Podav za ostale cure u kafanici.Beban mi se zabavlja sa besikom,moram da skartim sa kuckanjem inace se obrukah B)

Ljubac.Laku noc svima zelim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke, evo i mene na kratko pa da idem na spavanjac. proliv i povracanje su danas odmah prestali kad sam sledila upustva od dr, ali temperatura je tu. 38.10

bas ga iscrpelo, nema sta. ali tako je to sa decom.inace danas sam bas i umorna i bezveze, ali sta da se radi...vidim ni milici nije bilo bolje sa baksuzima ....neki izgleda tako glup dan.

jelena ono sa srbima i ne vredi da ulazis u pricu sa nekim ko nije iz diaspore. jer svi znaju koliko dijaspora pomaze srbima, narocito ovi iz amerike, ali o tome se nikad ne prica. ma nije ni bitno. mi srbi ne cenima nas narod gde god da je , i zato nam je i sve ovako kako jeste.

gledam ove albance ovde koliko se pomazu medjusobno, trebali ni od njih da ucimo. ali dobro, tema je kompleksna i nije za ovaj forum :)

alisa super sto su ti analize urina ok, bar da ne brines .

jelena, bas lepo sto uzivas sa mamom.ja sutra idem u oaed pa cu ih pitati sta i kako. zapravo nama samo moze da bude problem broj ensima, ali videcemo.u kom ti je kraju kafic da ti posaljem ove moje drugarice na kafu malo?

gde su sanya,pace, marina?

cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke, evo i mene na kratko pa da idem na spavanjac. proliv i povracanje su danas odmah prestali kad sam sledila upustva od dr, ali temperatura je tu. 38.10

bas ga iscrpelo, nema sta. ali tako je to sa decom.inace danas sam bas i umorna i bezveze, ali sta da se radi...vidim ni milici nije bilo bolje sa baksuzima ....neki izgleda tako glup dan.

jelena ono sa srbima i ne vredi da ulazis u pricu sa nekim ko nije iz diaspore. jer svi znaju koliko dijaspora pomaze srbima, narocito ovi iz amerike, ali o tome se nikad ne prica. ma nije ni bitno. mi srbi ne cenima nas narod gde god da je , i zato nam je i sve ovako kako jeste.

gledam ove albance ovde koliko se pomazu medjusobno, trebali ni od njih da ucimo. ali dobro, tema je kompleksna i nije za ovaj forum :)

alisa super sto su ti analize urina ok, bar da ne brines .

jelena, bas lepo sto uzivas sa mamom.ja sutra idem u oaed pa cu ih pitati sta i kako. zapravo nama samo moze da bude problem broj ensima, ali videcemo.u kom ti je kraju kafic da ti posaljem ove moje drugarice na kafu malo?

gde su sanya,pace, marina?

cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro,evo i mene,ovih dana sam bas nesto umorna i imam teske glavobolje tako da cu uskoro morati kod dr na ispitivanje...od prvog porodjaja uzas,svakog meseca pred periodu ja ne mogu da gledam na oci,tako da cim klinci legnu,ja vec zaspala

Seceru kako ste danas?kako je prosla noc,imate li t? brzo ce to proci,samo sto se covek posteno stresira kad je dete bolesno

pozdrav drage moje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au bre....ajd sad u kratkim crtama - šta sam propustila? :lol:

Dobro jutro

Kod mene ništa novo i pametno, vreme kao kod Mice - šugavo da ne može šugavije biti. Bila sm i u nedelju na fokloru, ponosna sam na svoju kondiciju :lol: izdržala sam celu probu, još me šalju u izvođački ansambl...REko' aj' ja još jednu u pčetnicima pa da posle idem u izvođače....

eto toliko od ja.. kod vaaas? pokušala sam da čitam - ali pišete kao za nadnicu, a i mene nije bilo dugo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan!Sta se radi?Vidim Trta se prijavljuje opet:)

Seceru,nadam se da ste mnogo bolje,jadnicak Luka,mazi ga lepo da prodje:*

Ja opet nisam u toku kad su neke svadje ovde:)Sta je svima,aman!?Podivljali hormoni trudnicki,heh.

Mi smo bolje,inace,jutros sam spazila i jedinice kod Ahila pocele da se bele,zbunjena sam,ne znam koliko to njemu zubica raste odjednom :huh: Oglodao mi je sve zivo,pa cak i kad mu stavim prst u usta da vidim sta se desava-ujede me!

Vreme nesto sucmurasto od jutros,ali toplo,pa cemo kasnije u setnju:)

Pozdrav,pa se pisemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene:)

Dan je preljep pa tako da se osjecam savrseno:)Inace ja sad dodjoh sa faxa pa sam mnogo srecna,prosla sam 5 ispita,1 okinula:(,i cekam rezultat za jos 1 ispit. E sad konacno mogu da disem.

Vidim sinoc ste kafu ispijale bas fino,ja jesam li legla jesam li zaspala ne znam sta mi je ovih dana,al se po noci budimo ,,obavezno,,

Secerku kako je Luka danas? Moram te pohvaliti za onaj komentar za nas Srbe i za komsije Albance,u pravu si 100% zato nam i jeste ovako,ali ne otvarajmo temu.otom potom. Bice bolje nadamo se.

Inace kod mene sve po starom sutra i ja idem na generalni pregled:) vadjenje krvi,padanje unesvjest obavezno :),urin,pa moram zakazati i neki pregled za secer,e Boze spasi.

Toliko od srecnice:)

Ljubac za sve.

Odoh sad negdje blizu mora da popijemo kaficupa da pocastim :) covu za polozene ispite. xo,xo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan!Sta se radi?Vidim Trta se prijavljuje opet:)

:o neko je primetio da me nema???? :lol:

Maro nije me bilo jer mi muž bio bolestan pa sam imala 2 deteta, vikendom nikad nemam vremena da se skrasim - jer onda kao nešto generalno sprmam kuću, a vremena preko dana imam samo kad mala spava u pauzama kuvanja ručka. Od nje se ne može sesti za komp

Ponedeljkom radi od 10 pa onda i ja odspavam.... a onda mi ode pola dana....

Vreme mi je i dalje bljak... smorila sam se načisto

Pače čestitam na položenim ispitima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, urin sam radila kao i ti na svakom pregledu, kod giške, ona ima ešto kao onaj aparat za merenje šećera u krvi - pa kao valjda gleda d ali ima bakterija i sl. Inače debil od lekarke NI JEDNOM MI NIJE VADILA KRV!!!!!!!

Zamenila sam je. I to sad skoro - kad mi je treći put dala različito mišljenje za jednu te isto stvar. Šlag na torti je bilo to da mi je prepisala extra jak antibiotik na neviđeno jer sam joj se požalila da imam pojačano belo pranje. ''Evo popij ovo, ako te pecka stavi kanesten, pa ako misliš da je ok - dođi da stavimo spiralu''

Mislim... :blink::huh::blink:

6.4. idem kod novog lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pace,cestitamo na ispitima!

Milice,to sa piskanjem sam i ja dozivela,vecito mi se cinilo da mi plodova voda otice...i na kraju kada mi je stvarno pukao vodenjak-ja mislila da sam se upiskila:)

Trto,meni kad muz bolestan,k'o da imam jos jednu bebu,mnogo voli da ga mazim i nutkam svim i svacim:)Valjda su svi takvi,hehe.

Mama Mazo,pa gde si ti?

Seceruuu,javljaj je l' sve ok sa Lukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, menjaj to dok nije kasno!!!

Stoji da u trudnoći jeste pojačan sekret, ali da ni jednom ne pogleda - to je katastrofa!!!! Ova moja je bila ok u trudonći što se tiče pregleda. Ali krv i posle trudnoće.... master of dizaster

Ovo mislim da znam koji je lekar. Idem u ambulantu bolnice gde sam se porađala, kaže sestra mlađi doktor. A pošto su mi svo doktori muškog roda tamo virili između nogu - znam ga - plus sam ga zapamtila kad je pitao mene i mm jel se sexamo haahahahahahah

To zbog toga što mi grlić bio čvrst hahhahaahhaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama mazo, maro - napisah ja lepo da sam dobila još jedno dete hahahahahahaah

no, biću realna, nije moj toliko svilen, ali ovo ga dotuklo u fizičkom smislu bolelo ga nešto oko pluća pa nije mogo ni da se digne bez mojepomoći, inače sve ostalo preleži na nogama

Milice - brisevi se rade samo valjda na početku i pred kraj (tako ovde bilo, pojma nemam kako je u srbiji ili bosni)

Od nalaza mi nisu ništa tražili. Pošto sam ja išla na epidural - jedino što su mi uradili na prijemu je valjda koagulacija krvi - zbog anestezije i to je valjda to. Premašila sam ja rok, pa možda nisam merodavna. KAd izađeš punih 9 meseci, onda ideš u bolnicu gde ćeš se poroditi na pregled - računaj na svaka 3 dana - pa ti je poželjno da ti bolnica bude blizu. Na tim pregledima meni su radili prvo CTG, pa UZ i ginekološki pregled - SVAKI PUT u bolnici, ali napominjem - to je zato što sam premašila temin više od nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,ne razmisljaj mnogo!Budi optimisticna,sve ce biti ok.Meni je muz bio u Srbiji da uzme moju mamu,prvog oktobra(termin mi je bio 10-og),i rekao mi je 30 puta-nemoj da se porodis dok ne dodjem!Ja opustena,kao nece bas tog dana,i uvece kada sam bila sama kuci,odoh da napravim sendvic,i osetim nesto mi curi niz nogu-mislim upiskila sam se,kad ono odjednom krene,pljus-na plocice!Prepala sam se,zovem muza u Srbiju,kazem poradjam se!On je odlepio,uzeo moju mamu,jurio kolima cele noci,na putu im se kola pokvare...uzas!!!Ja sam ga ipak sacekala,i porodila se sledeceg dana-kada je on bio tu...tako da od mene veceg malera nema!Eto,zato ne brini,tvoja bebica ce sa tatom da se gleda prvo,nekako sve one znaju kad treba da izadju:)))

Seceru,cekamo te da vidimo kako je Luka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke evo i ja da vam se javim. Luka je ok, hvala vam sto brinete. Celu noc je imao temp oko 38, ali otkad smo ustali nista.Niti proliv, niti povracanje, niti temp. samo da tako ostane.Mada danas nije hteo ni mleko, niti bilo sta da jede.ali to je normalno dok virus ne prodje.

Ja sam inace danas isla kod dermatologa za ono moje na celu. I zamislite kreten zaboravila da je pitam za obrve sto mi ne rastu.ali pitacu je u utorak kad mi je zakazala skidanje neke bradavice sa grudi.

Ono na celu mi je od farbe. Poludela sam. Kaze moraces da predjes na prirodne farbe. Ali ja sad mislim da mi se ta farba na prirodnoj bazi ili kako se vec zovu nece primiti zar ne?!

ali sta sad da radim, bolje da budem takva , nego da przim kosu.

Pace gde ides da radis secer?

Milice, ne razmisljaj mnogo, sto kaze Mara. Sve ce biti ok. Nece ti tara ispasti tek tako na ulici, bez brige :)

mama maza, hvala na cestitkama za rodjis, nikad nije kasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih breee Miliceeeeee

1. na Jesenicama traže isto tu školu, mi smo išli, smorili se za medalju (mnogo nas je bilo) i zaboravimo da uzmemo potvrdu. NIKO nam nije tražio, pitali jesu, mi rekli da smo išli i na tome se završilo, čak nismo ni platili prisustvo oca (oko 16€)

2. bila sam i ja na tom obilasku i ''razgovoru'' za epidural - objasne ti detaljno kako se daje, tj pokažu ti špric i ''iglu'' i nacrtju kako ulazi i gde se daje, a da i pitaju jel si za ili nisi (u fazonu jel si se predomislila :lol: ) i upišu te kada ti je pdp.

Ja nisam imala nikakvu frku, osim u početku (ali onom početku 3-4 mesec) - šta ako krene a muž na poslu bla bla bla, posle je i to nestalo. I sad se čudim kako sam tako mirna bila. Za ceo porođaj sam se ufrketisala samo kad sam videla da su se doktori uzjogunili i počeli nonstop da gledaju ctg - nije nešto bilo u redu sa Anom. Bila sam na korak od CR. Ali sam porođaj i ostalo - prošlo bez i jedne panike.

Biće sve ok, ako hoćeš da ti pustim br. mob na pp pa me zovi kad ti frka :lol:

Šećeru, za prirodne farbe ne znam šta da ti kažem, sad ću da lupim ali da nisi alergična na amonijak u farbi? Sećam se da sam kao mlađa stavljala penu u boji, koja drži kao nešto i kana znam da farba, e sad ne znam koja je tvoja boja kose :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima zenama.Evo i imene.

Hvala vam svima na cestitkama.

Drage zene dzaba trcem cjelo jutro. Trebala sam zakazati sastanak pa tek onda,uzeli mi krv,a za urin treba mi recept od ginek.ludnica al stvarno. Sastanak tek 28.tako da dotad cu da blejim:)

Secru drago mi je sto je Lukic bolje,ja ti sad idem u Elena Benizeloy bolnicu,kod novog cika dr.dobar je i sa iskustvom,al star i neki strog kuku :) Kaze nema slatkisa! Ma nemoj!!!!:)

Seceru sto se tice farbe najbolje su te priridne,meni rekao da se samo sa tom mogu farbati ali ja se opet bojim. Pokusaj sa tom prirodnom nebi ti trebala naskoditi,a primice ti se sigurno. I ja sam se davno farbala sa obicnim,pa posle presla na prirodne,a sad trenutno pola ofarbana a pola prirodna:) :)

Moj beban dobro,ali dole me nije pregledao pa mi muka sledeci put kad odem,kako cu to prezivjeti:) (cudno i mozda glupo,ali navikla sam sa zenskom doktoricom,jao)

Moram vam reci da mi je juce dan bio preljep,tj popodne :) bas sam uzivala na kafi i setnji sa mojim muzicem.:)

Milice ne brini sve ce biti ok.

Bas sam se nasmijala Marinoj poruci za porodjaj,ipak si ti njega sacekala:)

Pozdrav za sve ostale cure_zene:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, ako me vreme posluži hoću, koliko vidim ti još 2 meseca imaš, a mi za nekih mesec krećemo put Srbije (20. na 21. april)

Ako do tad bude lepo vreme, dolazim malo guzicu da prošetam.

Nego, koji ti beše deo LJ?

Svakako moramo da se vidimo, nije fer da se samo solunke druže :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam di je stanica i znam od nje da odem pušaka do centra :lol:

Ali muž mi otprilike objasnio gde je :)

A što se tiče Uskrsa - da, moji (a zajedno i ja sa njima) imamo divnu ''tradiciju'' da za uskršnji doručak idemo kod kumova na ručku. Pošto i prošle i ove godine se poklapaju uskrsi - idemo, tako ovaj moj ne mora da uzima puno slobodnih dana

Idem u Srbiju da se TUCAM jajima :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece!Seceru,bravo za Luku,sto je bolje,nadam se da je tako i ostalo do sada.

Ja sam nesto smlacena celog dana,vreme neko cudno...Sami smo Ahil i ja celog dana,bas je aktivan,nije ni spavao popodne,al je malo falilo da se ja uspavam dok sam pokusavala da ga nateram da spava.

Ja se nadam,inace,da cu uskoro u Srbiju,oko Uskrsa,ili posle,taman da vreme bude lepo da mozemo da uzivam.

Sta da vam pricam drugo...spava mi se na oci ne vidim..odoh:(Laka vam noc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos devojke. Meni nesto muka veceras, nadam se da nije onaj isti virus vec samo od salate sa gomilom crnom luka koju sam pojela za veceru :lol:

Toliko mi je muka da ne mogu ni da pisem :blink::blink:

Inace Luka je ok, ozdravio je.ocigledno je bio neki virus sto drzi jedan dan, ko ce ga znati.

Inace nema nista novo, ceo dan smo negde cunjali, a vreme je tako tesko danas.Bar je meni.

Odoh sad na spavanjac pa se pisemo. cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro dijasporo!!! Ne spavaj!!!

NA nogice lagane pa da se cupka :lol:

qq prsla sam od ranog jutra

Šećeru kako je danas? Malo manje muka?

Di su ostale devojke???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro dijasporo

samo na brzinu da vam se javim posto ne mogu da kuckam od glavobolje,inace citam vas redovno,i mislim na vas... Maro sta bi sa testom?

Secr bravo za luku,ali ti virusi su uglavnom prelazni...drzite se :rolleyes:

pozdrav za ostale trudnice i mame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.