Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

CAO,

Evo i nas sa najnovijim informacijama,hvala Bogu sve je ok,doktor je prezadovoljan sa trudnocom,samo sto ja imam problema sa kicmom,misli da je isijas,dobila sam uput da idem kod ortopeda pa cu videti sta on kaze.Imacemo jos jednu curu LENU,suprug mi je rekao sinoc ako i trece bude cura da on bira ime hoce Milicu,i meni je lepo to ime ali me podseca na moju komsinicu,a nju bas nesto ne varim,ne samo ja nego ceo komsiluk.

Ako se ne cujemo za Bozic da ga lepo provedete sa svojim najmilijima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sirga bas lepo sto ti je sve ok i sto je devojcica! super!!

lena je bas bas lepo ime, ali i milica.

milice, neka ste se prijavili za to, nikad ne znas,.....mozda bddete imali srece.

nama je danas rodjis, pa smo ceo dan cunjali i dobijali neke pokloncice,pa se sad igramo sa istim....i meni nesto hladno bre.brrrrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vece!

Milice super je to od vlade! Iskoristite ako mozete, extra je prilika. E a jel i u Sl natalitet mali? Jel su im to mere za podsticanje porodica ili nesto drugo. Ako jesu onda svaka cast drzavi ;)

Seceru Luka mora da se obradovao svim igrackama! Bas super zvuce i sigurna sam da i ti i tm uzivate u par ;)

Sirga cestitke na devojcici! Ja posle ovog mog zvrka da imam izbora sve bih devojcice izradjala! Samo da mm ne cuje- ako mi se posreci mislice tempirala sam :D

A super je ime Milica, i meni se svidja! ;)

Nego jel znate da je to svojevremeno bilo najpopularnije srpsko ime? Ne znam kako je sad, al znam da kad sam ja rodjena bila su Milica, Marija i Jelena u vrhu, a za mene kum predlozio sva tri :D Mastovito, nema sta. Sreca mama je pre toga sanjala da cu se zvati Milica pa je to i bilo. Sta ti je zensko!

Cure ja bila danas kod ortopeda i covek mi savetovao operaciju kolena... :( Nisam se nadala, mislila sam proci cu sa fizikalnom... Ovako kaze rutinska, 20min, ali pod totalnom anestezijom i oporavak 9 meseci... Postoji izbor i imam konsultaciju sa hirurgom dal moze spinalnu, ali zbog veceg dotoka krvi u nogu tesko da ce je savetovati. Bas me je iznenadio... Evo svi oko mene sto su prosli operacije me ubedjuju da ce ok biti, al ja se samo setim mama Bojane (zbog totalne) i uzdrhte mi kolena... Mm je najvise za i vec je poceo da racuna dal cemo sa mojim opravkom ipak moci na skijanje ili ne :rolleyes: Ja mogu da biram: ili totalno ostecenje oba kolena (zbog kompenzovanja drugim) i artritis, ili da zagrizem metak i imam nazad "potencijal za sportske rezultate" kako rece doca (kod mene to znaci da cu za i sa svojom decom bez rezerve jurcati)... Mislim da je odluceno... :rolleyes: E do operacije moram maksimalno da jacam kvadricepse i ako do aprila ne budem ko fudbaler, onda nikad necu! :lol:

Al na tu vest ima i jedna dobra! Danas sredili avionske karte za Srbiju! Sad krece odbrojavanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milici nemoj da se brines za operaciju, sad bar to nije neki problem, mada sto ti kazes svi se vezujemo na mama bojaninu pricu pa nam nije sve jedno...ali ne treba tako razmisljati..ma sve ce biti ok...

nego kad idete u srbiju?

mi smo se danas super proveli...prvo smo bili sa drugaricama u parku, pa dosli kuci da rucamo pa sam ja odvela luku i njegovog najboljeg druga u igraonicu, pa sva sve roditeljima (od druga) svratili na klopu, i kuci posle kod da igramo uno dok su klinci pravili haos po kuci...do malo pre sam raspremala neke sitne igrackice koje se zavuku svuda, prala sudove i slicno...ali bilo nam je bas lepo...sad u subotu cekamo da napravimo malu zurku za klince i to je sto se zurki u januaru tice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! :)

Uh sto sam se naspavala- 8.5h i opet mi se nije ustajalo, usladilo mi se! Al mora da se sprema vecera, mm nije tu, mala nije u vrticu! Sreca pocelo Got to dance pa eno igra po sobi! Imam fore 2 epizode a onda ce mi pomagati oko loptica za kolace :rolleyes:

Seceru znam da ne treba da se sekiram, al opet mi nije svejedno... Ne moram ni u bolnici da ostajem, sve je toliko jednostavno- povezivanje ligament akoji sam po snimcima unistila pre 4god i od tad radila da i koleno sredim. <_< Za sad snimci kostiju izgledaju ok, ne vidi se veliko ostecenje, ali kaze lekar kad budu otvorili videce. Ja mislim da sam kukavica kad je "noz" u pitanju. Zato nikad ne bih mogla na elektivni carski... Mislim da bih 10 klasicnih porodjaja odabrala samo da me ne seku. Al ovo kad mora, mora... Pazi kad nisam pitala ni dal ce oziljak da ostane- totalno me nije interesovalo :lol:

E seceru dolazimo u aprilu. Karte kupljene, osiguranje sredjeno, samo da pocnem sa kupovinama i pakovanjem! :lol:

Vi ste lep dan imali, bas divno. ;) Gde cete praviti zurku?

Jao sto sam se ja juce "izlafila" sa jednim zgodnim policajcem :lol: U toddler kafeu bilo njih dvoje- nemam pojma zasto. Mi se raspricali, covek me pita odakle sam jer mu je akcenat mesavina Juzno-Africkog i Welskog :blink: . Jeste da radim u Wellsu, i jeste da smo se upravo vratili od prijatelja koji su iz Juzne Afrike, ali bre prvi put cujem tako sta! Znaci napredovala sam od Istocno evropskog preko Yankey do ovog sad! Mm se posteno nasmejao kakav mu je zena poliglota i to samo sa jednim jezikom- ne prestaje da me zeza od tad :rolleyes:

Meni mm otputovao jutros poslovno u pravcu Londona, a mala i ja smo kuci jer je napolju kisa. Trebalo ja da idemo sa njim, al je tako neko grozno vreme i neinspirativan gradic gde ide, da sam odustala. Nadam se da bar za veceras prestane padati...

Pocela sam sa hranom- pasulj se kuva, kolace sam zapocela, da budu oni pa cu pitu, cesnicu i salate... Riba za kraj- samo treba da je zapakujem i gurnem u rernu. Sve treba da bude spremno do 4... Ne znam dal da punim i suve paprike... Necemo moci da pojedemo, samo nas je troje...

Odoh!!! Pozdrav svima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan Bozic. Hristos se rodi.

Srecan rodjendan Luki,ja vecito kasnim sa cestitkama.

Sirga,lepa vest za devojcicu,cestitam.

Milice,nadam se da cete dobiti pomoc drzave...e kad bi nasi to uradili...

Milicici,ako je to vec rutinska operacija nemoj da se brines.

Meni je prethodni mesec proleteo tako brzo,a obaveze nikako da nestanu. Doduse rasprodaje oraspoloze :lol: . Nakupovala sam svega i svacega,ali ponajvise u Nemackoj posto je jeftinija od Svajcarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hristos se rodi! Srecan Bozic devojke!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan vam Bozic,juce i danas sam imala goste,pa sam tek sad uspela da vidim sta se radi,pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI smo danas slavili Luki rodjis i bilo je super.Gosti su ostali do kasno, a ja sam sad tako umornaaaaa :)

ali nema veze, lepo smo se proveli...!!! i mi i deca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja ne cestitah i ovde Bozic! Hristos se rodi cure! Nadam se da ste divno provele dan.

Seceru super za rodjendan. :) Jel Luka uzivao? Ja jedva cekam slike torte da postavis! Gde ste slavili na kraju?

I mi smo imali goste za Bozic. Prvo smo se razmazili palacinkama za dorucak, onda isli kod frizera da doteramo primadonicu, pa u biblioteku i na kraju kuci da ugostimo goste. Bas je bio lep dan. Danas kod mm-ovih na rodjendanu, kuca puna ljudi.

Mi ovih dana pokusavamo da donesemo neke bitne odluke... Mm-u su u cetvrtak ponudili posao u drugoj firmi- mnogo bolje placen, sa super uslovima, ali u drugom kraju zemlje. Sad pokusavamo da odlucimo sta dalje i videcemo sta ce se u sadasnjoj firmi desiti kad im kaze za ponudu. Nesto definitivno mora da se menja, a ovaj posao bi znacio prodaju kuce i preseljenje u prilicno skup kraj al sa super skolama i vrticima. I ja bi morala da menjam posao... Nije lako kad bukvalno kreces sve iz pocetka i to sa porodicom...

Jao znala sam da ce 2011 biti vesela i hekticna, al neke me svari ipak zateknu nespremnom... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan Bozic. Hristos se rodi.

Srecan rodjendan Luki,ja vecito kasnim sa cestitkama.

Hvala draga!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice torta je ispala super.Izgled nije onakav kakav sam ja zamislljala, malo je kich (mada mm kaze da lupam), ali ukus je bio bruka.inace ukus je pralina i stvarno je ludilo. svi su se odusevili.rodjendan smo slavili kuci, zvali smo samo najuzi krug i bilo je oko desetoro dece, ali i to desetoro je naoravilo krs za njih 100 :)

ali nema veze, super su se proveli. na kraju se devojcice pustile muziku do daske , i dzuskale, dok su decaci nastavili da se jure i zezaju okolo. :lol:

tortu sam slikala, sutra cu vam postaviti slike. ma bilo je super.volim decije rodjendane i da se ja pitam pravila bi deciju zurku bar jednom mesecno, volim kad se druze i zezaju.

micilici, ne znam sta da ti kazem.svaka promena nije laka, ali meni to vase zvuci super. jeste da se selite u novo mesto, sve iz pocetka, prodaj ovo, prodaj ono, ali ako je bolji posao, ako su skole bolje, putuj igumane i ne misli na manastir :)

ma bice vam super gde god da odete, sigurna sam u to,,,jedino sto ti sveki i svakar nece biti blizu, ipak ti oni dosta pomazu oko male, ali verujem da cete se i sami snaci..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene vece sta se radi??...mene prehlada uhvatila sve od mm preslo, a vani taman malo toplije postalo,a ja pijem limunade jer caj nesto i ne volim bas, popijem tu i tamo posto znam da moram, bojim se ovih krmecih i slicnih gripa i to bas se bojim vidim da bas javljau da trudnice spadaju u najugrozeniju kategoriju-svake godine ista prica !!! Nego kako ste proslavili Bozic? meni nije lose bilo kod svekrve s obzirom da sam se ja nadala gore tako da je ispalo dobro sve u svemu, nasla sam ja novcic u cesnici.. ali smo se mm i ja dogovorili sledece godine, ako ne budemo isli kod mojih na 2-3 dana za Bozic slavimo kuci, sinoc dosli kuci posle 2 sata oboje gladni u kuci nema nista za jesti...

secer kako je bilo daj koju fotkicu da vidimo slavlje? jesu klinci haos napravili? sta je Luka dobio zanimljivo od drugara ? a torta na kraju kako je ispala? ) imam ja hiljadu pitanja jer znam kako su ti rodjendani zanimljivi kad sam radila u vrticu pa su klinci slavili...ja sam se radovala svakom rodjendanu vise nego svom )..i super provod smo pravili ))

imenjakinjo moram da prokomentarisem jutros-danas sam procitala da ti je sveki kupila karte za ici kuci :) ) svaka cast divno stvorenje....imas bas srece :) ))

kiskooooo veliki :***

Milice nadam se da ces ozdraviti sto pre i da nije nista strasno. A za te viruse ne brini, nije sve onako kako novine pisu. Bice sve ok.

Nego ako neces da stvari prepustis slucaju uzmi aloju, manuka med i propolis da ojacas imunitet. Ehinaceu bih takodje preporucila, al posto si trudna onda ne...

Kod nas je novcic bio kod male zvrkice! Stavila ga pod jastuk kad je krenula na spavanje :)

E da, jeste sveki kupila karte. :) To sto kazes, da ih ne urocim, ali zaista imam srece sa celom mm-ovom porodicom, svi su super, svako na svoj nacin. :)

Veliki kiss i za tebe! :)

Jao sad gledam Mock the week i jedna od tema je bio Radovan Karadzic. Da nisu komicari u pitanju bilo bi tragicno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice torta je ispala super.Izgled nije onakav kakav sam ja zamislljala, malo je kich (mada mm kaze da lupam), ali ukus je bio bruka.inace ukus je pralina i stvarno je ludilo. svi su se odusevili.rodjendan smo slavili kuci, zvali smo samo najuzi krug i bilo je oko desetoro dece, ali i to desetoro je naoravilo krs za njih 100 :)

ali nema veze, super su se proveli. na kraju se devojcice pustile muziku do daske , i dzuskale, dok su decaci nastavili da se jure i zezaju okolo. :lol:

tortu sam slikala, sutra cu vam postaviti slike. ma bilo je super.volim decije rodjendane i da se ja pitam pravila bi deciju zurku bar jednom mesecno, volim kad se druze i zezaju.

micilici, ne znam sta da ti kazem.svaka promena nije laka, ali meni to vase zvuci super. jeste da se selite u novo mesto, sve iz pocetka, prodaj ovo, prodaj ono, ali ako je bolji posao, ako su skole bolje, putuj igumane i ne misli na manastir :)

ma bice vam super gde god da odete, sigurna sam u to,,,jedino sto ti sveki i svakar nece biti blizu, ipak ti oni dosta pomazu oko male, ali verujem da cete se i sami snaci..... :)

Seceru super zvuci vasa zurkica! Za lom u kuci- ja posle nasih svakodnevnih druzenja iza njih par obicno jedva skupim, danima posle nalazim sta je gde zavrsilo :rolleyes: Tebi sa 10 mogu da zamislim...

Ajde cekamo slicice!

E super zvuci, ali mi zapravo planiramo jos vecu promenu... Trebalo bi na drugi kraj sveta ici, to jos stoji... :rolleyes: Pitanje je da li je vredno sve ovo menjati zbog samo jos godinu dana ovde...

Jeste da mm-ovi pomazu sa malom, ne znam sta bi smo bez njih. Nije lako kad radis nase sate i 100km od kuce... Ovo nam je otprilike jednako udaljeno ali u suprotnom smeru. Mogli bi ostati da zivimo gde smo sad al bi mm putovao na jednu a ja na suprotnu stranu. Nema to smisla... A da se preselimo bili bi sat i po od mm-ovih. Nisu nam problem troskovi al jeste organizacija oko drugih stvari... Mm kaze da je ne moram da radim dok se ne uhodamo. Mozda na krace staze, al ja ipak hocu da radim... moram zbog sebe da radim... ne bih mogla drugacije... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mi smo se malo pre vratili iz igraonice...sad nam je to hit ,posto po ovom vremenu ali vise zato sto rano padne mrak to nam je jedino mesto gde se lepo istrcimo i izkacemo poslepodne....

inace u srpskoj dijaspori u grckoj, nista novo :)

prodje ng i lukin rodjendan, sad cekamo letnji odmor :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice, uzmi dve kasicice meda, pa u to stavi malo maslinovog ulja i nacedi malo limuna. izmesaj to i pojedi... to ti je super za grlo i pluca. zna dosta da pomogne.

cmokic za sve devojke iz dijaspore.!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeee dijasporo ima li snega ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeeee dijasporo ima li snega ????

kod nas nema nikad! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej pozdrav i od mene :) Da napisem i ja kako odoh u beli svet ;)

U Bukurestu zivimo od decembra 2009.g..Mm je dobio namestenje na 4godine ovde u Bukurestu od strane svog poslodavca,te smo resili da da je najapametnije da ja ostavim posao u PG i podjem sa njim. U pocetku nam nije bilo bas lako. Ne poznajemo jezik, ne poznajemo ljude, daleko od najmilijih,a pride se trebalo navici na njegov novi poslovni ritam.. Zamislite tek mene, kojoj je dan u PG bio max ispunjen kao racunovodji, sad odjednom sedim kuci, i bavim se manje vise domacickim poslovima.. U pocetku je to za mene bio uzas!! Jos bezveznija stvar je to sto ovde u Bukurestu nemamo ni svoju ambasadu ni konzulat, pa je vrlo tesko povezati se sa bilo kim ko govori istim jezikom..

Nego, kako je vreme prolazilo tako smo se mi polako prilagodjavali i navikli. Jezik mi se nikako ne dopada, ali sam do sada uspela da savladam toliko da se dobro snalazim gde god se nadjem.. Rumuni su otvoren narod, ne smetaju im stranci, u nekim stvarima smo vrlo slicni, u nekim bogami prednjace.. Postoje stvari koje me uzasno nerviraju,na koje se necu navici,ali ok,tako bi bilo da zivim bilo gde..

Posto ostajemo najverovatnije 4.god, nekako smo odlucili da je najpametnija stvar da prosirimo porodicu, da se lepo posvetim detetu (naravno i tata), bez stresa od tog dal cu i kad na porodiljsko, dal cu moci na bolovanje zbog prehladjenog deteta, dal ce mi produziti ugovor,kad ce plata i ostalo.. Ma znate vec, nekako u ovim Ex Republikama retko poslodavci vole trudnice.. I Bogu hvala, zelja nam se ispunila tako da cemo na prolece dobiti naseg treceg clana :) Kao sto pomenuh negde u nekom postu danas, beban ce se ipak roditi u CG, jer mi pomoc (mama,svekrva,zaova) ovamo ne moze doci ,pa me ceka put sredinom februara za PG..

iPAK, nadam se da cu i tada moci da pijem ovu kafu sa vama kao punopravam "tamo preko" clan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla alisa u nase kafance.

cekaj ja nisam bas najbolje skontala, ti ides da se porodis u podgoricu zapravo, zar ne?!

kako vam je sada tamo?jel ste upoznali neke nase ljude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla alisa u nase kafance.

cekaj ja nisam bas najbolje skontala, ti ides da se porodis u podgoricu zapravo, zar ne?!

kako vam je sada tamo?jel ste upoznali neke nase ljude?

Hvala vam drage moje na dobrodoslici :)

Da,porodicu se u Podgorici.

Evo za godinu dana,slabo smo se povezali sa kim iz ex Yu. Tu je jedna porodica iz Bg i jos jedna cura iz Skoplja i to je to,sa njima se vidjam cesto. Sa Rumunima nekako i nemam kontakta ja licno,jer ne rovu adim, vecinom se krecem po prodavnicama, tako da je tu mala sansa da steknes neko poznanstvo :( ... Mada,opet kazem,upala sam u neki svoj ritam, cak sam pocela da se bavim i rucnim radom (sto svakako ne bih da sam ostala u Podgorici), tako da vreme prolazi, a prolazice jos brze kad beban stigne na prolece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alisa,dobrodosla u kafance.

Joj,kod nas je ovih dana kisa zavladala,dosadila mi je. Bar nije tako hladno,temperatura je isla do 13C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alisa dobro dosla u nase kafance :D

Evo zene ja se vratila sa casa i mogu vam reci da mnogo vise razumem sad , i bila je i ona bosanka sa mnom , ona sva zbunjena , pa joj objasnjavam kako sta gde ..

Ovde kisa uzasna... prvo poceo sneg pa onda pocela kisa... Bio je i Aleksa sa mnom .. celo vreme je hodao :D Tamo se izigrao , izjurcao ... Uh... Sva sam smorena... spava mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro od mene cure! :lol:

Mm i ja smo do 1h bili zajedno za racunarima i od kad on ode ja cunjam po forumu...

Sta se radi, sta ima u dijaspori?

Alisa topla dobrodoslica u nasu kafanicu! Sve naj u trudnoci i tudjini ti zelimo!

Eto, ipak sam ja lepo objasnila mm-u zasto ne treba da prihvati posao u Bukurestu :lol:

Mirjana svaka cast na napretku! Znas da se najbolje utvrdjuje gradivo tako sto se nekom drugom pokusa objasniti! Zato napred, budi i dalje dobrta drugarica i i ti i Bosanka cete izgurati ;)

E nema ni ovde snega, al mozda bude, ko zna. Nego neko pomenu taj aprilski u Srbiji! Sad cete da me ubijete ali ja mu se nadam! :rolleyes: Mi dolazimo u aprilu a posto ne mozemo pre na skijanje ja sam htela da barem tad mm i mala malo projure Kopom. Ja cu da ih gledam preko solje caja, nema mi druge... Al eto, bas bi nam se lepo poklopilo da tad padne...

I tako... pocela i ovogodisnja sezona rada, napred u nove pobede... Nije lose na poslu, kako sam mislila da ce biti guzva ispalo je da je ok... Al to nije razlog da ja sad ne idem u krevet! Ipak sutra treba neko da se uklopi u zvrkicin raspored! Laku noc vam zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Padaj kiso,blago meni :( ...

Micilici,trebala si otici ranije u Nemacku,bilo je snega da skijas na ulici.

Mirjana,koliko traje taj kurs na koji ides? Ti bi na prolece mogla uzeti nesto intenzivnije. Posto ti jezik postaje jasniji intenzivniji kurs bi te naterao da jos vise ucis,da probijes led.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.