Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Kako napredujete sa jeziKOM ??? Ste naucile malo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako napredujete sa jeziKOM ??? Ste naucile malo ?

yes yes, naucila i to sve kroz slusanje muzike, tv-a i komunikacije sa ljudima :lol: ...na casove nisam isla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezas ???

pa da...jako brzo ucim , ali jako brzo i zaboravljam, ne brini. :lol:

uglavnom sam sa tv-a.slusas, slusas ,slusas i na kraju pocne da ti ulazi u usi i kontas sta je pisac hteo da kaze....pa onda rasaznajes reci itd....

tako nekako.... :lol:

ali dobro, ja sam ovde vec 8 godina,mada prvih 4 nisam uopste pricala grcki vec samo engleski posto sam na engleskom studirala i druzila se sa ljudima sa faksa i sa njima uvek na engleskom....tako da se fakticki svodi na 4 godine moje ucenje grckog...

e da sam se udala za grka naucila bih za godinu dana, ali sam ja kreten pa sam i sa bivsim momcima grcima nekada davno pricala iskljucivo na engleskom <_<<_<<_<

ali nema veze...sta je tu je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni je francuski bas tezak , ajde razumem nesto kad mi pricaju ali bre dok izgovoris jednu rec treba ti 2 sata , i uvek moras da razmisljas da li se zadnje slovo cita ili ne !!! I ono àäöéüè uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni je francuski bas tezak , ajde razumem nesto kad mi pricaju ali bre dok izgovoris jednu rec treba ti 2 sata , i uvek moras da razmisljas da li se zadnje slovo cita ili ne !!! I ono àäöéüè uzas...

naucices ga nemoj da brines...pogotovo kad klinci krenu u skolu uz njih ces tek da naucis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni je francuski bas tezak , ajde razumem nesto kad mi pricaju ali bre dok izgovoris jednu rec treba ti 2 sata , i uvek moras da razmisljas da li se zadnje slovo cita ili ne !!! I ono àäöéüè uzas...

Mirjana ja sam ti francuski ucila 12god, cak osvajala neke nagrade na takmicenjima, ali sad kad treba da govorim stanem pa razmislim kako da taj moj knjiski prevedem u ono kako zivi ljudi pricaju :lol:

Salu na stranu nema jezika bez prakse. Pricaj- u prodavnici, u autobusu, zaustavljaj ljude na ulici samo da pitas za vreme ili pravac iako ti informacija ne treba... Samo dok krenes, al naucices brzo i bice ti sigurno lakse u tim godinama i tu gde zivis nego da u nasoj skoli ucis ;)

Nego cure jel cete ici u crkvu na Bozic mozda? Jel ima Pravoslavnih crkava blizu vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za ove 2,5godine naucila ono osnovno,vise razumem nego sto znam da pricam.Ali ja preko TV u pocetku nista nisam mogla da razum,sve kontra,muz mi se smejao,vrhunac svega je bio kada sam engleski pocela da citam kao nemacki i nista mi nije jasno.Pitam supruga sta je ovo,a on jel ti to mene zezas pa to je engleski.Sve sam radila mehanicki e kad sam stavila mozak u pogon onda su polako pocele kockice da se sklapaju.Tesko jeste ali polako.

Nego zene sta se kod vas desava,imate li snega,nama je kisa otopila ali danas ponovo pada,0 stepeni,nije puno hladno?U petak smo suprug i ja isli malo za svoju dusu bio je skup inzinjera i drzali su predavanje o Mihailu Pupinu,gostovao je profesor klavira iz Beograda,posle smo otisli do grada na pice,jedno lepo vece.A cura se svadjala sama sa sobom kod babe u spavacoj ispred ogledala,pola dvanaest nije htela da spava.Ja ne znam sta vise da radim sa njom,nocas je oko 1h zaspala,pokusavali i suprug i ja da je uspavamo nema sanse,igra se kao da je podne,cici vice ta-ta(inace on joj je centar sveta,njega kad vidi to je cika,dreka..)Pozdrav svima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego cure jel cete ici u crkvu na Bozic mozda? Jel ima Pravoslavnih crkava blizu vas?

mi idemo svakog bozica ovde kod nas u kraju, ali ovde su sve pravoslavne crkve, bas cudno zar ne?! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se javim danas, ovde je nesto kisovito, zahladnelo,bas bezveze...

luka je bolestan, ima temperaturu vec 2 dana i idemo sad jos malo kod dr.

tako da sam ja potpuno neispavana, i sva nikakva...samo da ozdravi da mogu i ja normalno da funkcionisem.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je crkva nekih 15km,tako da cemo ici.Mi svake godine idemo na badnji dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek sad vidim da je mali misic bolestan...valjda ce brzo ozdraviti, ma mogu misliti kako si sad ko luda dok on ne ozdravi....ma nije sigurno nista strasno jaka je on momcina sad ce to proci tren oka...jeste isli kod dr.sta vam je rekao? bizooo nam ozdravi misko mali :*

e hvala milice.

isli smo kod dr,virus je u pitanju.dala nam sirup za kasalj i da pijemo paracetamol za temperaturu. grlo nam je upaljeno pa je temp od toga....ako do petka ne prestane, onda cemo antibiotike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro pokusajte bez antibiotika bilo bi bas super, ma ovo je vreme ludo i kod vas nije normalno sto je toliko toplo bilo predhodnih dana.toplo u ovo doba godine da s eljudi kupaju to nista dobro ne donosi samo viruse ...jos malo cajica, limuna, meda supice pa ce biti ko nov do petka...

ma bicemo ok. jedini je problem sto luka nece nikako caj niti med. tj kad je bolestan nece skoro nista, posto izgubi apetit. Ali zato meso i paradajz uvek hoce :lol:

ma bicemo ok!odjednom je zahladnelo a i haraju razni virusi okolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me milica podseti (al' na drugoj temi) : kad kod vas pocinju novogodisnje rasprodaje?

Ovde tek sredinom -krajem januara , ali prave rasprodaje budu , tj povoljne cene, tek u februaru...ima jos da se nacekamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehhe jeste kod nas pocelo lagano zagrevamo se nije jos ono pravo kupila sam danas jedan dzemper obletala sam oko njega kao kuce bio je 50 eur ali ne vredi i danas ga nasla za 10 :) i srecna sam jako zbog toga...nije ono jos bas pravo ce biti u januaru, a u ferbr.sto se kaze bagatela, ako sta ostane, ali tesko danas je prvi dan kako su ukinuli vize za bih i albaniju necete verovati trzni centri su puni njih :)

pa sta su cekali da ukinu vize pa da dodju u sloveniju u shopping???i to vec prvog dana???? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zivota mi danas su neka promo putovanja ispred trznog centra dva busa parkirana :) albanaca na svakom koraku pricaju brkljaju nesto...pa dosta dolazi ovde ljudi u shoping :) i iz hr, vidim i meni su se danas javile neke drugarice da ce dolaziti u Ljubljanu pa da se vidimo :) ))

pa ako im je blizu i jeftinije sto da ne....ali iz albanije, i nije bas toliko blizu, jedino brodom je blize,,,,valjda :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece cure! ;)

Milice* kod vas u Sl bas veselo! U zdravlje da nosis novu garderobu! ;)

Seceru kao je Luka? Nadam se da ce mu proci do petka da ne morate antibiotike... Ljubi ga od nas! :)

Snizenja- kod nas ih vec ima na neku robu i u nekim radnjama, ali svuda pocinju dan posle Bozica- 26-og. Danas sam naisla na neke popuste u jednoj luksuznoj robnoj kuci i nakupovala ukrasa za jelku, svega i svacega za kuhinju i kolac-biznis :lol: i maloj garderobicu. I na netu ima puno popusta.

Crkva- planiramo ove godine na Bozic ici u London ili Bedford. Nemamo blizih parohija jer smo dalje zapadno... Ali ne smeta nam da odemo na jednodnevni izlet ili na par dana- cak naprotiv ;) Videcemo kuda, cekam mm-a da odluci. Svejedno smo na odmoru skoro 3 nedelje da proslavimo i odmorimo se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru kao je Luka? Nadam se da ce mu proci do petka da ne morate antibiotike... Ljubi ga od nas! :)

hvala micilici...sad je ok...preznojio se, spala mu je temperatura..spava sve u sesnaest. ali viecemo kako ce se odvijati noc. ne volim antibiotike, tako bih da ih izbegnem, ali videcemo do petka sta ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da spava i nema temperaturu... Ma meni se sve nekako cini da ce on izjutra ustati ko nov. ;)

E a to sa grlom- ja sam u subotu izjutra izgubila glas. Dobro, jeste se malo popilo u petak vece :rolleyes: , al bre ne pamtim da mi se desi od alkohola... Kasnije proslo i onda u ponedeljak vece opet ista prica nakon prezentacije. Nema niceg, nije crveno, ne boli, al postepeno, za sat-dva promuknem i onda se par sati kasnije vrati... <_<

Danas sam isla na MRI snimanje. Nije zbog glave (mm me pita jesu nasli u njoj nesto :rolleyes: ) nego zbog kolena. Boze, reko bi covek da ce u 21-om veku imati tehnologiju koja barem nije tako bucna ako se vec ljudi zale na klaustrofobicnost kad su unutra! Al ono i tutnji i mlati i traje pola sata. Sreca pa sam bila umorna i i kroz to sam zadremala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je brrrrrr uzasno hladno, -10 !!! A uvece ne smem ni da zamislim koliko je hladno !!! Napolje ne izlazimo sem potrebe ... Bas je bas hladno... Secer posalji nekoliko stepena ovde

Inace nasa crkva ima u Bernu ,mm je isao prosli Bozic pa cemo najverovatnije svi ici slededeci..

Rasprodaje koliko hoces ,popusti,,snizenja, ma uzas !!! Gde god da se okrenes nesto je na snizenju, samo vidis one znakove 20% ,50% itd .. Mi se juce nakupovali svacega , najbolje od svega je Wii konzola :D Ja sam poludela !! Kupili smo i igricu Just Dance 2 :D I ja pustim kad ono samo 1 pesma a na omotu pise 45... Bas mi bilo krivo ,treba da kupis poene da bi kupio druge pesme... MM poveze Wii sa netom , kad ono vecina pesama se pojavila , ja skacen od srece ! Igrala ko luda, nije toliko tesko ako imas osecaj za ritam :) mm nema pojma :D ...Igrali smo i tenis,golf,bejzbol,.boks :) razbila sam ga , kuglanje..itd--- Samo treba da kupimo jos jednu palicu istu kao onu sto smo dobili da bi mogli da igramo jos neke igrice zajedno... Za Novaka cemo ukljuciti projektor i imacemo ekran kao u bioskopu , i tako cemo nas 8-9 igrati igrice i plesati do zore hehhehe... :D

A kupili smo naravno i poklone za najblize , parfeme smo im uzleli , mojoj zaovi smo uzeli onaj Lady milion Paco rabane auuu ,al to lepo mirise ... Ja sebi kupujemo sledeci mesec OBAVEZNO ! Dobili smo popust od 10 %, i ucesce u nekoj nagradnoj igri .. Ma nagrade igre koliko hoces !!! U coop centar ima da brojis jelke i posle zapises na papir i stavis tamo i cekas da te izvucu i deda mRaz ti urucuje nagradu :)

Jedino sto jos nisu okitili lepo grad... :( Jelke velike okicene ali nije to to .... Prodavnice su prelepo okicene

Seceru zelim vam da sto0 pre ozdravite :) i da nam dodjete malo u goste :) da idemo na skijanje

.

Ja casove nemam do 11.01. bas mi krivo

Posle mm i Aleksa idu u Neuchatel Aki da raid znojni test....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miro, nemoj dva puta da me zoves, znas kako sam ja luda za skijanjem, a tek za svicom.

svi imaju taj wii, i svi su ludi za njim, samo ja ne volim te igrice, tj ne mame me...:)

Nego gde ti ide aki na kakvo snimanje znoja? nisam skontala....

ovde je isto danas kisovito, bezveze....

luka je danas dosta bolje, nema temperaturu, videcemo sta ce biti do veceras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znojni test je bio da radi , da se vidi da li ima neki problem sa jetrom valjda...

Uf mi smo odavno hteli da kupimo wii pogotovo kad izasao ovaj just dance 2,jer ja obozavam ples ,i deca tj Aki vozi avion , dobro je sto se mrdas levo desno, ima razne igre, fitnes ,joga,itd... I polako cemo svaki mesec da kupimo nesto novo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice mi cemo za novaka verovatno kuci,doci ce nam sigurno neki prijatelji ili mi cemo kod nekog. U svakom slucaju ne idem ni nakakvu proslavu , tipa klub, kafic i slicno. Volim kucne varijante uvek.a pogotovo sad sa lukom. Imacemo deda mraza (jos biramo ko ce biti, u svakom slucaju odelo imamo), donosice poklone itd.tako vec tri godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice, nama je godisnjica 20.decembra pa onda i za to moram da kupim mm-u neke pokloncice, pa onda za ng,,,,a pritom imam sad grcki bozic i milion poklona ovim malim grcima, pa isto to i za ng....plus mom luki hiljadu i jednu stvar,,,,a luki je uskoro i rodjendan...kuku....nama kad dodje sredina decembra , finansijski se skroz srozamo :lol::lol:

ali sta da se radi..volim da darujem poklone.

meni sutra dolazi drugarica iz soluna sa kojom sam odrasla u bgdu, u ostoj zgradi, na par dana, nismo se videle 6 godina...bas sam happyyyyyyyyyy!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde su snizenja vec uveliko pocela,ali mi cekamo kraj januara ili pocetak februara,tada ce biti jos jeftinije.Svi se istrose za bozicne i novogodisnje praznike pa su januar i februar mrtvi.Nama treba nov leptop,otisla nam vrata na ovom,a ovde to ne popravljaju,pre neki dan smo gledali i cene su od 700e do 1500e,ono sto mi hocemo ima i jeftinijih(500-600e).Tako da cekamo sledecu godinu.Sto se poklona tice nikom ne kupujemo nista,jedino klincima kumovim,jer idemo 25.12.kod njih oni su grci,a i kumu je imendan.Masi cu kupiti sitnicu da se ponovi za Bozic,to mi je ostalo od moje bake,ona kaze da deca treba uvek nesto novo za Bozic da obuku,tako je mama nama kupovala.

Pozdrav svima,inace za dva dana napadalo nam je bar 10-15cm snega,ja pre dva dana rece da ga nema,a sad na izvoz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.