Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Evo da vas i ja pozdravim. mi smo ceo dan danas lutali i trazili luki novi krevet i na kraju kupismo u ikei. :lol:

i ovde je sve okiceno, euforije ima ali ne kao i prethodnih godina jer narod svakog dana pumpaju oko krize pa to dosta utice na raspolozenje. mi kitimo jelku za manje od deset dana, a ovde je tako toplo , nemam osecaj da se blizi NG.

tako bih volela da padne neki sneg, nije mi ng bez snega, ali znam da zato to nema sanse.

sto se poklona tice, ja skoro svima kupujem, jer i luki svi donose. jos da vidimo ko ce ove godine da nam bude deda mraz. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja kupovala ranije,ali ovi moji Nemci su takvi da kod njih Bozic i ng ne mogu bez poklona.

Kod mene danas pao prvi sneg jutros,a sada je suncano :D bas lep dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf kod nas sneg koliko hoces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja kupovala ranije,ali ovi moji Nemci su takvi da kod njih Bozic i ng ne mogu bez poklona.

Kod mene danas pao prvi sneg jutros,a sada je suncano :D bas lep dan.

Uf kod nas sneg koliko hoces :D

pa posaljite malo tog snega zenske....

nego mirjana sto si bila u bolnici bre???? i jel si sad ok???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam jer sam imala T 39 3dana,7dana mi je bilo tesko ,glava me non stop bolela bukvalno non stop,mislila sam da ce da pukne,sve me bolelo,hladno mi je bilo zbog T,grlo me bolelo,i na kraju nisam mogla vise da izdrzim i rekla mm da me vodi kod lekara. Odem tamo ,T preko 39,grlo upaljeno,angina, glava ne prestaje da me boli,legnem,vade mi krv,daju mi 1infuziju,meni bol ne prestaje,vade mi krv po drugi put daju mi drugu infuziju,opet ne prestaje, daju mi neki lek(koji sam posle kupila u apoteci dosta je efikasan) i jos jednu infuziju,napokon prestane da me boli glava,T vise nema,ja uzivam ... Jedno pola sata bila sam sama ,mm i deca otisli kuci ,zaspala ,odmorila se od toliko bolova.... A kad sam usla u bolnicu auuuuuuuuuuuuuu bato.... Pa to kod nas nema !!! Sve sredjeno,cisto,SVI ljubazni ,kazu ti dobar dan,trude se da ti lepo objasne ako ne znas francuski ,ma milina,doktorka je za medelju ! E posle nekoliko dana,ja odem u wc i mene pece uzasno dok piskim ,pocne da vristim !! I boli me,bilo je uvece i kaze mm ujutru zove gin, ujutru se niko ne javlja, zove ceo dan ,nema niko,sutra dan opet zove javi se jedna kaze prebukirana da idemo u bolnicu,odemo mi , ja jedva hodam , udjem u ordinaciju ono nema onaj nazovi krevet da legnes i ono za noge one sipke da te pregleda,nego stolica izvalis se,ona na dugme namesta kako njoj odgovara da te pregleda, i sta ce kaze na kraju herpes.... Jao ...... Prepisala mi lekove i neki gel ,kaze nece to skoro da prodje...... Ja odo da kupim lekove ,a skupo bre ! Ali dobra stvar sto ti te pare osiguranje vraca :D sad cekamo racun iz bolnice i da posaljemo i one racune iz apoteke osiguranju.. Sad mi je mnogo bolje,a do juce -prekjuce sam vristala od bolova i plakala ,pece,boli ,uzas... Sad je normalno :D .... Otkazali smo let za Srbiju,em sto cemo da puknemo pare sad na auto,em sam bila bolesna.... A i bolje je,nemam sad zivce ni mozak da pamtim one testove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma 'ebes pare i put samkad si ozdravila bre!

gde su ostale devojke iz dijaspore??!!! nije valjda da se dijaspora uspavala? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem,i procaskam malo,u ove teske dane za mene.Dakle,ja sam Marija,zivim u Solunu vec 2,5 godine,inace sam iz Nisa.Udala se prosle godine,muz mi je Grk.Znamo se nekoliko godina,mislim oko 5,on ima puno prijatelja u Srbiji,tako da je dolazio stalno...i isprva smo bili prijatelji,a kasnije se rodilo nesto vise(haha).Pre 2,5 god. mi je ponudio da dodjem u Solun na godinu dana,da raduckam u jednoj nevladinoj organizaciji,i ja dosla(i vratila se nisam).U medjuvremenu smo poceli da zivimo zajedno,i kada je istekao ugovor od godinu dana,ja sam htela da se vratim u Srbiju,on mi nije dao(stis'o i ne pusta),zaprosio me,ja se nesto neckala,i na kraju-eto,imamo bepca od dva meseca:0)

Zivot ovde,generalno mi se uopste ne svidja,izuzev mog doma na obali plaze,sunca i mora,i hrane:))Grcki temperament mi ne odgovara(moj muz je atipican Grk inace),i ono "kako cemo-lako cemo"...ali,sta cu,tu sam,ljubav je pobedila:)

Posao nemam ovde,a radila sam sve i svasta proteklih godinu i po(od klovnovsko-akrobatskog posla,preko decjih kampova i taverni,do butika).U Srbiji,inace nisam imala posao(profesor knjizevnosti sam).Smeta mi sto ovde necu moci da radim u struci,ili neki bolji posao,pa me to baca u depresiju.Nervira me i odnos Grka prema dosljacima(tipa Rusi,Albanci i sl.).

Sa jezikom sam imala dosta problema,jer je tezak,i jedva sam cekala da ga naucim,jer sam se osecala kao vanzemaljac,i izbegavala ljude i situacije gde treba da govorim:(

Nedostaje mi Srbija puno,zapravo moja porodica,prijatelji,jer ovde,koliko god imala prijatelje -ne mogu zameniti one tamo.Blizu mi je Nis,ali ne mogu bas tek tako da odem...

Sta jos da kazem?Ne znam.Toliko za pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maro dobro dosla u ovo kafance.

razumem te o cemu pricas, ali mislim da ces se naviknuti na grcku i grcki mentalitet , iako se ja posle 8 godina jos uvek navikavam :)

imaces svoj zivot,svog muza, dete, prijatelje ces sigurno steci , pa ti onda i okolina nece biti toliko bitna...a i blizu si nisa....ako nista....:)

pozz veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj zene ne znam kako je kod vas kod mene katastrofa od vremena sneg je padao dva dana i super se primio danas kisa fuj znate da je haos vani isla sam do dr.blizu, preko puta moje zgrade noge su mi bile mokre u povratku uzas pod hitno mi trebaju gumene cizme jer za ovo vreme nista ne pomaze, po ovom vremenu najbolje biti u kuci...ostalo manje vise standardno cekam da se selim jos neki 15 tak dana nadam se...joj idem danas ulicom i razmisljam kako su ovi slovenci slobodno mogu da kazem ruzan narod uopste ne vode racuna o sebi izuzev starijih gospodja one su mi bas super napirlitane sto se kaze stara skola :) sta se radi kod vas ima li sta novo? :*

Sreco ,veruj mi svajcarci su isto takvi !!! Ruzni i uzasni bez imalo ukusa za oblacenje !!! Prepoznas ih na kilometar kao i portugalce !! Ma mi SRBI smo najlepsi narod !!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro,dobrodosla.

Seceru,ako ga zelis,saljem ti sneg,ovde je napadao za dva dana nenormalno. Napolju je prelepo,jesenje boje su me bacale u depresiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav i od mene. Lepa je ta domaca kafica, narocito kada si daleko od kuce.

Ja je ovih dana pijem, ali sama. Dok beban spava, pronadjem malo vremena za sebe. Kod kuce nisam bila od maja meseca. I tada sam bila u sedmom mesecu.

Uz tezu trudnocu i nije bilo moguce putovati. Mada Austrija nije daleko.

Ovde sam po meni relativno kratko. Od februara 2008. Deluje mi kratko jer sam

pre trudnoce cesto po nekoliko meseci provodila kuci, zbog fakulteta. Kako sam

diplomirala, odmah sam zatrudnela. Kao po planu... :rolleyes: I nikako se ne mogu

navici na zivot kakav se ovde vodi. Mnogo se radi, malo vremena za bilo sta drugo.

Jezik jos uvek nisam naucila. Onih cetiri meseca kursa ne racunam. Jeste da razumem sta pricaju, ali tesko mi je da ja sklopim recenicu. Hvala Bogu da svi znaju engleski. Mnogo mi fali moja porodica. Nisam nikada razmisljala da cu ziveti daleko od njih. Ali eto, zivot je takav. Ovde nemam nikog svog, tj.osim bebana. Samo porodica mog muza. Upoznala sam puno ljudi iz razlicitih krajeva sveta i nekako se uvek lakse sa njima sprijateljim nego sa nasima. Ipak nije lako. Uvek se setim moje kuce, mog dvorista i oraha pod kojim sam uvek leti pila sa mojima kaficu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecika dobro dosla u nase kafance...Nemoj da ocajavas, zivis u idealnoj zemlji.tvoje dete ce ti biti zahvalno jednog dana, videces. ja sad lozim mm da se selimo u austriju ali on se nesto necka.

U kom gradu zivis?

Ja sam se bas pre 3 nedelje vratila iz austrije, bila sam u leobenu blizu graca i odusevljena sam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja i mm se nesto razmisljamo da palimo negde severno,ali jedino sto nas sprecava je klima.Nigde nije tako toplo i suncano kao ovde:)Inace,Austrija je super,obozavam Grac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja i mm se nesto razmisljamo da palimo negde severno,ali jedino sto nas sprecava je klima.Nigde nije tako toplo i suncano kao ovde:)Inace,Austrija je super,obozavam Grac!

Znam i cemu pricas. Ja sam bila pre austrije u ceskoj (na istom tom euro putovanju:) ) i shvatila sam da jedna zemlja definitivno ne moze da ima sve...a ja posto sam bas meteo tip, tesko podnosim mrak, sivilo, hladnocu i slicno...ali od sunca se ne zivi, zar ne? :lol::lol:

mada meni je gr idealna po svemu...ali drzava tj uredjenjei socijalna politika im je glupost!

ajde ako se selite severno javljajte kako je :))

mada ja da imam nekog bas bliskog u austriji, ne bih razmisljala na momenat...:)

ovako imam samo prijatelje, ali nismo toliko bliski da bih mogla da im se uvalim dok ne nadjem posao i stan.... :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom gradu zivis?

Ja sam se bas pre 3 nedelje vratila iz austrije, bila sam u leobenu blizu graca i odusevljena sam. :)

U Becu. Jeste Austrija divna zemlja. I Bec je lep grad. Sve ja to znam. I daleko je bolji zivot ovde nego u nasoj dragoj zemlji. Ali opet...Osim muza i sina, nikog svog nemam. Bice bolje, treba vremena da se naviknem. Ovde jos uvek nisam radila. Mozda je i to problem. Sincic mi je sada glavna zanimacija. A drustveni zivot ne tako bogat.

Hvala na dobrodoslici. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Becu. Jeste Austrija divna zemlja. I Bec je lep grad. Sve ja to znam. I daleko je bolji zivot ovde nego u nasoj dragoj zemlji. Ali opet...Osim muza i sina, nikog svog nemam. Bice bolje, treba vremena da se naviknem. Ovde jos uvek nisam radila. Mozda je i to problem. Sincic mi je sada glavna zanimacija. A drustveni zivot ne tako bogat.

Hvala na dobrodoslici. :rolleyes:

ma dobro svima je tako kad imaju bebu pa su osudjene na kucu...pa u kojoj god zemlji da zivis.

A i nisi toliko dugo tu pa da si vec steklaprijatelje sa kojima mozes svakodnevno da se vidjas. Ako nista, u austriji ima 200 000 srba, pa ti to nece biti tesko. Mada svi kazu "sto dalje od srba"....cudan smo mi narod :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas nekoliko srpkinja smo se dogovorila da organizujemo "srpsku kafu" (kako je mi zovemo) :)...otprilike jednom mesecno da se nalazimo u nekom kaficu,samo zenske, srpkinje i to bude zaista super. sad nas je jako puno koje dolazimo....bude kao u kokosinjcu, treba nam pola kafica, ali eto bar se druzimo tako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecika,vremenom ce nostalgija proci. I ovde se puno radi,tokom nedelje se nema vremena za posete,ali vikendom je drugacije.

Kod mene ce biti zanimljivo,Svajcarci su na referendumu izglasali da se proteraju svi oni imigranti koji su bili osudjeni na godinu dana odsluzenja kazne sa zabranom povratka od 5 do 15 godina,a povratnici i do 20 godina. Hoce svezu radnu snagu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece,

nisam dugo bila na forumu i vidim da imamo novih clanova,dobro dosle u kafanicu.Ima li sta novo,kod nas je sneg i jako je hladno,jeste da sam rodjena u zimu i ali vise volim leto?Secer ti bi u Austriju,a ja bih negde na more.Koliko vidim nisam jedina kojoj nedostaje Srbija.Evo upravo kuckam,jedem smoki i krem bananice poslala mi mama,i ajvar,sutra cu da napravim sendvic i susena govedina Zlatiborac,kako mi sve nedostaje.Pozdrav svima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece,

nisam dugo bila na forumu i vidim da imamo novih clanova,dobro dosle u kafanicu.Ima li sta novo,kod nas je sneg i jako je hladno,jeste da sam rodjena u zimu i ali vise volim leto?Secer ti bi u Austriju,a ja bih negde na more.Koliko vidim nisam jedina kojoj nedostaje Srbija.Evo upravo kuckam,jedem smoki i krem bananice poslala mi mama,i ajvar,sutra cu da napravim sendvic i susena govedina Zlatiborac,kako mi sve nedostaje.Pozdrav svima. :rolleyes:

ja sam malo pre jela euro krem :)))

ovde je skoro pa leto...neki se kupali danas na plazi...bilo oko 25 stepeni. a uskoro ce NG, bez snega, rekla bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene caoss evo sad sam bas dosla kuci setali smo po centru Ljubljane predivno je sve okicine ljudi haos guzva kuvano vino svi setaju bas je predivna atmosfera podsetilo me na moje i na sve kod kuce ovo je prva ng,a i Bozic kad nisam kod svojih bas mi nesto tesko doslo....

ovako to izgleda :)

wow pa ovo je savrseno....sneg uz celu ovu novogodinsnju atmosfteru, divnooooooooooo!!!

mi jos nosimo kratke rukave :(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelepo je stvarno i ovde su okitili , u centru grada je prelepo ,ima jedna jelka na kruznom toku mnogo lepo okicena , ali to je tek pocetak ... Ovde kod nas u grad nisu jos.... Jos rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su okitili sve,a u gradu na svakom platou na setalistu stoji po jedna okicena jelka. Nadam se da ce se sneg zadrzati. Danas je suncano i sneg se beli,prelepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamolila bih devojke iz austrije(ili bilo koje EU zemlje) da mi daju par informacija:

- rekli su mi ovde u opstini da sa grckim boravkom koji je na 5 godina , mogu raditi u EU bilo gde. Da li je to tacno i kako onda ide sa papirima?

- Da li postoji neki sajt za trazenje posla u austriji (bec preferiram :) ), interesuju me internacionalne firme

- Koliko je iznamljivanje stana u Becu, i koliko kupovina, stana od 75 kvadrata u nekom ok kraju

- Kako ide sa kursom nemackoj jezika, gde se pogadja i koliko traje.

Hvalaaaaa unapred :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu secer pa ti bas resila da se preselis ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.