Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Aha ,znam .. Bas ga preteraju ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razgovarala sa prijateljem koji ide na Migrosov kurs i zaista ih je pohvalio,da znas za kasnije. Znam da si rekla da novac traze odmah,pa bar da znas da su dobri. Ja cu naredni kurs upisati kod njih,cak mi je i jeftiniji od ovog sada za 400chf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja bi upisala odma ,ali toliko sad imamo troskove da je to uzas.Posto idem za Srbiju treba mi sve ukupno oko 1200chf ,plus sta sve kupujemo placamo ,auto ovo ono ,sad jos i krevet lele nista nam ne ostaje za nas a kkamoli za kurs...Svaki mesec nesto iskrsne... Krivo mi sto nisam mogla tad da idem ,oko 600chf bi platila nesto manje ,ali bar bi sad znala .... Uf,sve me ovo nervira uzasno..Bar smo se oslobodili placanja osiguranja ne verujem da bi mi tad osztalo za nesto + .. Uzas...Pokusavam da nagovorim muza da ne idem sad za Srbiju jer mi se ne bacaju pare ,mogu ja i sledece god da polozim kad budemo imali vise para ali njega bas briga,ne znam samo zasto je toliko zapeo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dobili neku premiju,placamo sada manje osiguranje,za ovu godinu su nam isplatili 2000 chf,a za narednu ce prvo ponuditi osiguranju,pa da nam mesecno salju manji racun ili da nam u aprilu opet isplate 2000chf. U svakom slucaju od tog novca cu ici na naredni kurs,pa cu videti da nadjem neki posao,jer trebace mi dosta para za kurseve. Ako mi priznaju diplomu traze odlicno znanje nemackog.

Pa odvaja mesecno po 100chf,toliko valjda mozete,da kasnije upises dobar kurs.

Odlazak u Srbiju te kosta i sada i kasnije,napravite neki plan da mesecno ustedite nesto. Mi svakog meseca za stan na drugi racun prebacimo 400chf vise,jer kasnije dodju i ostali racuni,a hocu tu da ustedimo za auto-osiguranje i letnje gume,inace bi bili u minusu uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima :) !!!!

Evo ja danas u mnogo boljem raspolozenju,sta rade hormoni.Ali i dalje stojim iza toga da ne zelim da ceo zivot provedem u kuci.Ne volim monotoniju,a ko je i voli?!imam ja ovde prijatelja ali nije to to,nisam bas sama,samo me nervira sto kad ides negde moras da zakazes termin kao kod doktora.Dole opusteno,jesi kuci,jesam,dolazim i kraj price.Imam u komsiluku nasih sa jednom se i posecujem,nije losa zena,ali ona je 12god.starija od mene pa tako i da nemamo bas zajednickih tema.Ma ako MAKEDONSKO DEVOJCE ovde ostane za stalno bice super.Za koju godinu cu i decu odgajiti pa ce biti i posla(cak ce mi i dosaditi),pa valjda cu i taj jezik savladati.

Mirjana citam da ides dole da polazes,jel za auto?Meni ovde ne priznaju dozvolu,moram ponovo da polozem,Srbija nije u EU.

Milice tebi bas zavidim sto ides dole,i moji slave 16.11.svekar ide sutra dolé,i ja bih rado sa njim ali imam termin kod ginekologa pa ne mogu.A i Masa je jos mala,mada ona nije imala ni puna dva meseca kad je prvi put letela,ali sad ide zima pa ne znam kakvo ce vreme biti.Lepo se provedi i kad budes jela kolace seti se mene.

Viktorija mislim da neces imati problema sa diplomom,mada su svajcarci nezgodni,ali tvoj smer je drugaciji od mog.Sa tvojim smerom mozes da radis u bilo kojoj zemlji,mozda ces morati da das neku razliku.Ali i to je lakse nego sve iz pocetka,zamisli mene sa 30 i kusur godina i dvoje a mozda tad i troje dece da ucim i idem ponovo u skolu.Kad do toga dodje mozda cu onda kukati sto moram,covek nikad nije zadovoljan.

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je glupo to sto moras opet ici u skolu,kod nas ima vise teorije-manje prakse,ali ti imas radno iskustvo,ne vidim razloga da se ne nadomesti samo neka razlika. Ako Srbija ikada udje u Eu i skolski program mora biti promenjen,pa ce biti priznato sve. Meni bude krivo kada vidim kako ovde ljudi rade,a u Srbiji si sam na svome.

Moram da prevedem i predam diplomu,pa da cekam sta ce reci. Oni ovde za farm. tehn. idu tri godine i od toga dva dana ned. teorija - tri dana apoteka. Kod nas za cetiri godine skolovanja provedes mesec dana u apoteci. Nadam se da ce mi pomoci to sto imam bar godinu dana rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ti nece pomoci,godinu dana radnog iskustva je velika stvar.Ja da bih ovde radila u banci mislim nisam sigurna 100%moram da idem u skolu,ja sam dole bila pravni tehnicar,a studirala porez i carinu.Valjda cu nesto naci sem da budem cistacica ili da radim u marketima za kasom,da sedis i da kuckas nije problem,ali kad sam pre neki dan videla da i zene vuku ogromne palete,pa slazu robu,nije to za mene.Nisam dama ali vala i ne mogu svasta da radim.Moja sestra je zavrsila medicinsku i posle studirala da zna jezik mogla bi da ide u Norvesku da radi.Ali kako ona kaze pa bolje i u Srbiji za bednu platu nego gore na severu Norveske u nekoj nedodjiji gde ne znas ni kad je dan ni kad je noc.Sve sivilo oko tebe.

Sto se tice skolovanja u Nemackoj isto je i ovde tako ides u skolu 3 dana pa 2 dana praksa ili cak obrnuto i onda mozes nesto i da naucis,od teorije same nema koristi.Praksa je mnogo vazna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mlice ja od kuce 1300km,preko Madjarske,Slovenija-Hrvatska 100km blize stignes ako nije guzva sa pauzama od12-14sati,zato je avion zakon 1,5h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo letos putovali preko Madjarske,pa jos je i mala imala nepunih 5 meseci,sa pauzama se putuje ceo dan. Nas je jos nesreca uhvatila da nas ne puste preko granice,nego smo jedva za malu dobili pasos u Budimpesti. Ona nije imala pasos,ali smo je upisali u ocev,no ne znam sta i kako,nema sanse da se predje. Naredni put idem avionom,sat i po i tamo sam. Inace Sirga i ja smo po kilometrazi gotovo iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da polazem za auto . Ja cu da izvadim medjunarodnu kao i mm .. On ima ovde dzavljanstvo i moze da zameni Sprsku dozvolu da bi dobio Svajcarsku ,i hteo je ali trezili mu papir od ocnog da se vidi dal treba da nosi naocare i ispostavilo se da treba... Sad u Srbiji je uzeo naocare i odustao od toga zameni dozvolu i ako ne sme da vozi sa njom ovde... Ma nemam pojma ,on kaze tako ako nesto nisam ja kriva briga me.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i moj suprug nosi naocare,kakve veze ima,ustvari kontaktna sociva a ja nosim naocare.Pa on je duze tu nego ti,on zna sta mozes a sta ne,srecno i da sto pre je dobijes,pa da zalijemo ovde na bebcu,sokicima,ima nas i trudnih mada kazu jedna casa vina ili piva nece da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ima veze ,ako ti ne valjda vid a nemas naocare po pravilu ne smes da vozis,mm kad je u SSrbiji otisao da proveri rekli mu da sa tom dioptrijom 0.5 ne bi smeo da vozi i da mora da nosi naocare,on je rekao da nikad u zivozu pre ce sociva ali kad je cu koliko sociva treba da se odrzavaju koliko su zaebana odustao bolje su mu naocare.. Jer on ih stavlja samo kad je za lap topom,kad vozi uvece ,kad gleda tv jer vidi sve mutno ,ja sam se zacudila kad mi je pokazao kako vidi ,i ponekad ne moze da procita..

Uf samo se nadam da necu da padnem jer imam mnogo lose pamcenje i ovo sto ucim tetsove nista ne zapamti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma neces,samo napred,drzimo ti palceve,javi obavezno sta si radila i SRECNO :) !!!!!!

I ja nosim naocare zato sto me nervira da odrzavam sociva,probala sam i ne ide.Jednom sam izasla samo sa jednim socivom u oku,ovo drugo mi ispalo u lavabo nisam ni primetila dok nisam izasla napolje,sreca te se nije osusilo.Posle im je prosao rok i vise ih nisam ni kupovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice postavila sam ti pitanje u SPECIJALNOM PITANJU, ali izgleda ne posjećuješ tu temu...zanima me sljedeće: Rođena si u BL, živiš u SLO, a pišeš ekavicom? Kako to? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super MIlice,javi nam sta je bilo na UZ i lepo se provedi,uzivaj i za nas koji ostajemo u tudjini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana,drzim ti palceve za test,a polozices,samo se opusti.

Milice super vest,javi za UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta se desava,uspavalo se inostranstvo? Nisam se jos uvek navikla na ovu tisinu. U zgradi imam jos dva ziva bica od po 80 god,salim se malo,dve bakice,ostali su na poslu,pada kisa,dete mi spava,a sta ja da radim?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece,dijasporo!!!

Sta se radi,koliko vidim das ste se uspavale ili imate puno obaveza?Preselili smo se pre desetak dana u drugi stan pa nisma imala internet.Pozdrav!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,selidba... Mi smo planirali da trazimo novi stan,ali tamo-vamo bolje da sacekamo,ako mozemo da skupimo malo para uvek nesto mora da se doradi. U nasem bloku ne planiraju skorije renoviranje kuhinje,a preko mi je potrebno,tako da maksimalno godinu dana jos mozemo biti ovde.

Jesi li bar sredila sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jos dosta posla,spavaca i dnevna su komplet sredjene,a da i kuhinja,u decijoj sobi je postavljen namestaj ostaje mi jos par Masinih stvari da popakujem u ormar,kupatilo i hodnik su ostali.Narucili smo elemente ali mora da se ceka 4-5nedelja.Posla preko glave,ali je bar sad sve novo i mirni smo.Fakticki smo kupili samo zidove,sve smo novo radili(struja,voda,grejanje).Znas kako kazu ko se seli taj se ne veseli,ja se radujem jer je nase ali sto se tice krsa da poludis.Videces i sama.Sta se desava sa ostalom ekipom iz dijaspore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da pozelim dobrodoslicu novih devojkama iz dijaspore :)

mi smo bili na putu, malo u ceskoj , malo vise u austriji i bas smo se lepo proveli.....otprilike sam skontala kako se gde zivi i mnogo je velika razlika.....iako npr u austriji ima jako puno srba oni se i ne druze bas nesto kao ovde.....

leze se u 20h -21 h, ujutru se rano ide na posao i uglavnom se sve svede na to......standard je stvarno super ali nacin zivota je dosta razlicit.mada meni se svidelo i tamo jakoooo.....

nego sta jos ima devojke, osim sto polazete voznju i tugujete za otadzbinom?:)))

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Der,die,das i ukrug...bas me mrzi da ucim,a za neke tri nedelje zavrsavam kurs i imamo famozni test. Najsmesnija stvar je sto ocekuju mnogo vise od onoga sto su nam na kursu predavali. Jedva cekam da se to zavrsi,pa da krenem na normalan kurs.

Pocela je manija kupovine poklona,a ja jos uvek ne znam sta kome da kupimo. Jedno smo sredili mojim roditeljima i mm-ovim babama i dedama Napravili mnjige sa fotografijama,a ostali...

Ovde ih bas rano hvata Bozicno-novogodisnje ludilo,ves mesec dana smo okiceni i pocinju otvarati markete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne idem , ovo ce nam biti prva n.v. kako smo svo cetvoro zajedno... Sto kaze Viki,ovde sve vec okiceno !! Mlilina !! Bas lepo okitili,t.centre,ulice,sve je prelepo... Prodavnice imaju poseban kutak za n.g. prelepo je !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo samo u Nemacku za praznike ici,posto moram biti u Srb u februaru ne mogu i za ng. Naredne godine smo obavezno i kod mojih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao!!!!

I ovde je sve u fazonu praznika,ja nikome nista ne kupujem za praznike,to me podseca na americke filmove.Jedino ako idemo kod nekog u goste na taj dan nesto simbolicno ili deci neki poklon ili u parama.Ovde je vreme grozno ne mili ti se da ides napolje.I za ove praznike ostajemo ovde.Ja imam vec 4.01.termin kod doktora,a i suprug nema vise odmora za ovu godinu.Sredjivanje stana konacno gotovo,mogu da odahnem.Sad samo uobicajeno raspremanje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.