Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

nice sto se tice svajcarske ne gresis uopste, mi smo npr. u malom selu (nekih 2000 stanovnika) na ulici nema da vidis ni pikavac a kamoli nesto drugo, veoma su cisti i uredni, kad bi kod nas samo malo ovako bilo

danas vrucina, idemo u setnju tek predvece, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nice sto se tice svajcarske ne gresis uopste, mi smo npr. u malom selu (nekih 2000 stanovnika) na ulici nema da vidis ni pikavac a kamoli nesto drugo, veoma su cisti i uredni, kad bi kod nas samo malo ovako bilo

danas vrucina, idemo u setnju tek predvece, pozdrav

Hvala na informaciji, u Svici sam bila samo na aerodromu ali kad sam videla kako je sve skockano i zategnuto pretpostavila sam da je i drugde lepo :rolleyes: Kod nas je vruce isto, za vikend javljaju 40 <_< pozdrav svim curama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav i od nas,kod nas je danas toplo ali vec od sutra malo svezije.

I ja sam nekako najvise volela Svajcarsku a na kraju ipak zavrsila u Francuskoj,mozda nekad ubedim muza da se tamo i preselimo.

Inace smo dobro izbila nam je jedna trojka i jedna cetvorka u isto vreme sad cekamo druga dva.Bas smo imali muke ,nadam se da ce ova dva lakse da izbiju.Pozdrav za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke... Evo mi smo se dovukli iz drage nam domovine :D i sad nam treba par dana da se priviknemo... Kod kuce nam je bilo super,tj. curama je bilo super,a ja sam pala s nogu jureci za njima. Nisam mogla da mrdnem nigde,jer Ena je bila gora od krpelja,ni u wc bez nje nisam mogla,no dobro proslo je.

Vidim imamo novih clanica(zelim dobrodoslicu),mada ja sad ne mogu ni da pohvatam sta se sve izdesavalo na forumu,koliko je njih promenilo nickove i slicno.

Neno draga moja,bas mi je drago sto si se javila,mislila sam na vas cesto.

Toliko od mene danas,danas imamo veeelike obaveze :rolleyes: Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strelac dobro nam došla!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja samo da se zapljunem!!

Dobrodošle nove u kafanče. Mene me slabo ima ovde... Svrnem samo ponekad :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja samo da se zapljunem!!

Dobrodošle nove u kafanče. Mene me slabo ima ovde... Svrnem samo ponekad :lol:

Hvala, hvala, ja se zahvaljujem a ne znam ni da li je upuceno meni :D

Ti zivis u Slo koliko vidim? Ja sam se porodila tamo i zivela jedno kratko vreme, kroz Boh.Belu prosla vise puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au drage moje, izginusmo svi zaredom od nekih stomacnih virusa. Samo mi cerkica za sada odoleva, pu-pu. Opet sam bacila pogled na nase zdravstvo, hmmmmm.... No to smo i znali ili bolje reci pretpostavili.

Inace u zemlji Srbiji ispunjeni dani, nista bre ne stizem a celi dan sam u speed-u. Valjda je ovde takav tempo a i mi se nismo jos navikli na sistem. Lukica mi je zivnuo, bese u svici mirno dete. Sad nema sanse 5 min da sedne i gleda crtac, samo jurca a sto je najgore mora da ima drustvo dan-noc. Sreca puno drugara ima, sad su mu i rodjaci na raspustu pa se igraju. Ovo dvoje malih nemaju pojma gde su ali i oni naucili na skitnju pa su nervozni, hoce u setnju a vrucine su pa tek uvece smem da ih izvedem. A ja bih malo i da odmorim :))).

Kako vasa decica? Stiglo vreme odmora, ko putuje i gde? Mi smo jos neodlucni da li da se usudimo sa decicom na odmor (umor?). A ide nam se na more...

Inace mi malo nedostaju i moje drugarice i familija. Na jesen cu verovatno da skocim u svicu da ih vidim i malo u soping.

Puno pozdravcica drugarima. Odoh da ispusim jednu i spavam, crkla sam danas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala, ja se zahvaljujem a ne znam ni da li je upuceno meni :D

Ti zivis u Slo koliko vidim? Ja sam se porodila tamo i zivela jedno kratko vreme, kroz Boh.Belu prosla vise puta :)

Gde ti sve nisi bila? :lol:

Neno, zao mi je zbog virusa, ali i to prodje... Izgleda da sinku prija Srbija ;) Je l' to njemu rodjus ili si zaboravila da promenis tiker? Ako jeste, SRECAN MU RODJENDAN!

Mi putujemo...izaci ce nam ova putovanja na nos. Luna je juce otisla u NS, i sad tamo uziva, Anita i ja idemo za 2 nedelje, pa cemo se oko 10. avgusta sve 3 naci sa tatom u Rimu, a odatle svi zajedno idemo na jug Italije :wacko: Sad trazimo neki pansion da iznajmimo kad budemo dole, a skupi suuuuuu!! Tuga, njemu tamo zive i mama i tata, a mi idemo u hotel... Jos mu mama ima stan od 100 m2, a u njemu zive samo ona i moj dever, ima mesta koliko hoces, nego eto, ne mozemo tamo, vec nas je jednom izbacila... A svekar mi zivi sa nekom svojom zenskom i tamo nema mesta. Ne mogu ja te stvari da pojmim, u mojoj porodici je sve drugacije, kad dolaze gosti, napravi se po sto premetacina, ali se podrazumeva da ce spavati kod nekoga, jos niko nije isao u hotel... Ali dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila svuda, a jos nameravam da idem :lol:

Neno, ne dajte se, stomacni virusi su haos, ja im nisam nesto preterano podlozna ali kad zaradim neki onda zaglavim bas. Drzim fige da se bar devojcica sacuva ;)

Za odmor jos nismo smislili gde cemo, u avgustu idem nesto u Njujork, ali poslovne prirode pa cemo biti dva-tri dana. Pozdrav za sve cure u tudjini :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO,

vidim da imomo i novih clanova u kafaninici pa DOBRO NAM DOSLE, kafance je opet zivnulo.

Ja ne mogu da docekam sredu,pomerili su nam let za 11.7. nemate pojma koliko se radujem sto idem dole.Videcu moje,pogotovo posle svega sto se izdesavalo,joj samo da ih zagrlim, jedva cekam. Za sedam dana u ovo vreme cu sedeti kod mojih i uzivati.

Obavila sam kupovinu, male pokloncice za moje i jos samo da spakujem stvari. Malo da sredim kuci i eto me ovde tek 3.9.

Idemo krajem jula 7 dana do Grcke, Chalkidiki Nea Potidea(valjda sam napisala kako teba), nadam se da ce ove dve biti dobro.

Neno sto se tice virusa to je normalno,i moja Masa je prosle godine imala,bas sam pitala tatinog prijatelja(on je nacelnik na infektivnom odeljenju) zbog cega je imala.On kaze da dete nije naviklo na prljavstinu,mi zivimo u stanu i kad krenemo u setnju ona ne dira sve rukama,a moji imaju dvoriste pa je cak i prasinu lizala, travu jela.....Proci ce.

Svaka vam cast za to sto ste se vratili dole, i mi bi ali moj suprug kaze samo ako bi mogao nesto privatno da radi jer on ne moze da radi za 200e i pri tom da mu jos kasni plata.

Moram da prekidam cure su ustale,inace Lena je nocas pravila zurku od 03h do 06h, nemam pojma sta joj je bilo, 15minuta mirna pa plac, pa kaao spava i sve u krug a ja sam polomljena, samo sam 3 sataq spavala i nekih sat vremena popodne.

Pozdrav drage moje, lepo se provedite na godisnjem odmoru a one koje ostaju kuci neka iskoriste vreme za odmor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se ja na brzinu javim, napokon smo se preselili u srbiju. Na pocetku je bilo malo frke-panike ali polako ulazimo u stos :))). Cak smo i internet docekali :))). Sta da kazem, posle 16 god sam se vratila odakle sam posla. Deca uzivaju, ja sam jos nesto kao zbunjena. Sad sedim na terasi, u kaficu preko puta kresti pevaljka. Koja razlika, do pre mesec dana cim padne mrak svuda tisina! Kao na moru, doduse ovde je toliko vruce da se kupamo samo u znoju :)))).

Sve u svemu, za sada nam je lepo. Kad stignem pisacu o dogodovstvinama bivse dijasporke-povratnice. za sada veliki pozdrav svima koje znam i ne znam

Blago vama,i ja bih se selila odmah danas,ali jos nismo u mogucnosti...mada planiramo,i plac smo kupili,ali po mojim proracunima tek za 8-9 godina mozemo da se preselimo,osim ako nas ne drmne loto pre :))) Ako hocu da ovde zivimo normalno i da nam nista ne uskracujem nema sanse da ustedimo brzo neke vece novce...kako ste se vi snasli dole?U kom ste gradu?Pisi nam nesto vise,verujem da nas je puno koji bi se vracali ali smo nesigurni...moj muz kaze da hoce nesto privatno da otvori,samo bi se tako vratio,ne zeli da radi ni za koga.Kako ste se vi snasli sa poslom?Mi imamo svi svajcarske pasose,tj dvojno drzavljanstvo pa kontam da se uvek mozemo vratiti ako nam ne ide...Zelim vam sve najbolje i da uzivate sa svojom decicom u svojoj zemlji!!!

p.s.Ja se ovde osecam kao gradjanin drugog reda,jer iako imam njihovo drzavljanstvo nikad me ne gledaju kao nekog njihovog...taj problem necu imati u Srbiji,a ni deca,hvala Bogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alo dijaspora!!!Zene gde ste bre???Skoro godinu dana niko ne pise ovde.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad vidim da ova tema postoji.

Koliko vam je trebalo da sa bebicom prvi put odete kuci u Srbiju? Mi imamo let od 9 sati sa presedanjima, a neki moj plan je da odemo sa 10 meseci, pa ne znam da li je to previse rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad vidim da ova tema postoji.

Koliko vam je trebalo da sa bebicom prvi put odete kuci u Srbiju? Mi imamo let od 9 sati sa presedanjima, a neki moj plan je da odemo sa 10 meseci, pa ne znam da li je to previse rano?

:lol: dobra si. Ja sam se u SAD doselila kad je bebac imao otprilike mesec i po ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: dobra si. Ja sam se u SAD doselila kad je bebac imao otprilike mesec i po ;)

aaaa :))) pa nekako mi maltretiranje ali izgleda da njima to ne smeta mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto su manji, manje im smeta, veruj :) Moj je tad samo jeo i spavao ali je zato kad smo zimus isli bila muka malo zesca posto je poceo tad taman da hoda i nije ga nikako drzalo mesto, bas je bilo gusto :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tu! :D Nece niko u kafanu :P Dijasporo javi seeeeee!

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nista,same ti i ja...:D 

Ide sad Bozic,pa bih da jurim neku torticu malu da napravim,ali bez pecenja i da je ukusna. Nemam obicaj,ali sad imam zelju bas.

Sta ti pravis za Bozic? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Tema nije zaštićena pa previse detalja ne pišem odje :D uglavnom idem malo svojima za Bozic, dolazimo tamo uvece 5. jan pa za razliku od prethodnih godina necu stići praviti kolac, Badnji dan postimo pa nemam običaj praviti mrsne kolace jer ne mogu nista da probam. Najverovatnije cu napraviti nesto sutra pa poneti u kutiji ali torta mi je nezgodna za to pa cu nesto zgodnije za transport. Moji vole baklavu a ja pravim dobru pa cu mozda nju. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice toga,ja nekako navikla da pravim mrsno na posni dan,tad se vidi da li mozes da odolis:D Salim se naravno,prosto navika od mame

Nego ja taj dan postim tako sto nista ne jedem,osim sto vodu pijem. A mm voli prebranac,pa cu ga napraviti za sredu,malo ribe i krompir salatu. 

A za Bozic cu praviti sarmu naravno,pecenje,salate..Standardno.

Odlucih se za tortu,pravicu neku laganu. Piskota sa jagodama i jogurtom. Nema pecenja i nikakvog mucenja.

 

Nice,mi inace u Vojvodini pravimo kao vojvodjansku cesnicu..Ona ti dodje kao baklava. Moja mama je pravila uvek obe,ja sad ne:

Ovako nesto

http://www.maminajela.com/2013/01/vojvoanska-cesnica-hristos-se-rodi.html

Mm je iz drugog kraja ,pa to njemu nije cesnica nego slatkis. Tako da se drzim cesnice,kao slavski kolac. Onako ispletem pletenice,napravim cvetice,krst,pticice,pecat,knjigu,klas i tako to.

Pa da,nije zasticena tema,zato se slabo i pise. Ali sam videla da sad svako moze da vidi sta smo svuda pisali kada nam udje na profil. Sad moze da udje na profil i neko ko  nije clan. Bas sam se zacudila da je to mguce. I to slucajno vidim kad sam bila odjavljena pa usla

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad se ovdje nije stizalo popratiti koliko se pisalo :)

Evo i ja samo da mahnem :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ja da se upisem, u nadi da ce tema oziveti poslednjim trzajima, mada cisto sumnjam :D 

Ja sam izgubila i volju a i nit da pisem na forumu, jer ne mogu da uhvatim sta se sve izdesavalo za dve nedelje. Inace, forum mi iz nemam pojma kog razloga zakucava, baguje po nekoliko minuta da bih otvorila stranu, a tvrdim da nije do mog kompa ili mog interneta, pa kontam ako se ovako nastavi izgubicu zivce i necu vise ni ulaziti na njega.

Mi smo bili u Srbiji dve nedelje, proveli smo se bas lepo zato sto je vreme bilo divno a deca zdrava, tako da ne pamtim kad smo bili u manjem stresu nego sada. e onda ferije se zavrsi i sve krece jovo na novo...

Ne pravim nista za Bozic(sram da me bude), stvarno ne mogu da se organizujem jer mi Lara poslednjih dana mira ne da, kao krpelj je stegnuta za mene. Pravice jetrva tortu, sveki sprema posno za Badnji dan, a inace zajedno proslavljamo tako da cu ljubazno doneti hleb :D

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moramo nesto da preduzmemo povodom ove teme:D

Strelac,ti sa troje male dece ne moras ni hleb da doneses,da se ja pitam:wub:

Ima li kod vas snega? Nas malo zaveje,pa stane. Hladno je ,i to je bas zahladnelo. Nosevi otpadaju.

Ima li dece ovde koja su u skolu krenula? Ili smo svi u vrticima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.