Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Izgleda da treba vremena da tema stvarno ozivi :rolleyes: ostalih nema :unsure:

ja sam u Swe tacno dve godine,inace sam iz grada na Velikoj Moravi :rolleyes: putem sudbine i ljubavi dodjoh ovde.Dve godine prodjose neprimetno,prvo trudnoca,pa beba,a od septembra me ceka skola jezika <_< ,znaci necu znati gde mi je glava

Ja mogu na miru da zavirim na forum samo dok bebac spava,posto je prosto prikacen za mene kao privezak,nemam pojma kako ce u vrtic da krene,crkoh od brige unapred.Mi imamo i veliku seku i dva brata,i puna nam je kuca,uvek veseloooo :rolleyes:

Dijasporke,gde steeee?

:rolleyes: preskocih ime rodnog mi grada :rolleyes: Cuprija :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i od nas dve,bas mi je drago sto ste ozivele temu.Mi smo dobro cekamo gornje jedinice,vezana je puno za mamu i jos uvek sisa.Dosao mi je brat u posetu i basss sam srecna. :rolleyes: Ovde je bas vreme bezveze tako bih volela malo sunca da se setamo i pokazem bratu grad.Pozz za mame i cokic za decicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke super sto se ovako tema polako budi iz zimkog sna , verujem da ce se i ostale clanice vratiti.

Inace mi smo ceo dan proveli u dvoristu sa mojom drugaricom i njenom cerkom i bas nam je bilo lepo. Mada sad sam bas umorna, a da me neko pita od cega, ne znam :lol:

Cmokic za sve vas pa se pisemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske,sta vam rade decica?

Ja evo drzim moju debeljucu i spava na sisi.Nocas je lepo spavala.Samo zeli da se drzi preko dana pa su mi pune ruke posla.

Kakvo je vreme kod vas,da li se setate?Kod nas je hladnoo 16°C i oblacno,ali smo ipak izlazile u setnju jutros.

Da li idete u domovinu ove godine,da li ste se uzelele?

Ja se nadam u septembru,jedva cekam.Cokic za sve i za malisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee,i moj bi da spava na sisi a ima 13 meseci :rolleyes: juce sam mu videla cetvorkica izbija,eto objasnjenje njegovog stalnog budjenja i trazenja sike,sad bar znam da je to u pitanju posto je uvek bio takav kad mu izlaze zubici.Da su bar dve odjednom pa da skratimo te muke,nego jok,jedna po jedna ce izgleda <_< Al sav mi je sladak,pametnica moja mala,ljubi ga majka :wub:

Inace,danas je ovde nacionalni dan,pa nam je tata kod kuce,jupiii,mogu na miru da popijem bar kafu.Vreme je promenljivo ovih dana,cas kisa,cas sunce.E kad je kod nas 16 stepeni,nama je super toplo,samo jaknica tanja i uzivamo u setnji :rolleyes: tako je na severu :)

Mi smo u martu bili kuci nedelju dana,pa cemo najverovatnije u septembru ponovo.i ja jedva cekam,da vidim moje decake tj sestrinu decu,tetkine maze,oni mi najvise nedostaju,evo place mi se cim pomislim na njih.Stalno me mladji pita kad cu vise da se vratim iz te Svedske,jos ne razume da se necu vratiti za stalno :( Da nemam ovumoju bebu mislim da bih presvisla od tuge za njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece dijasporo,

kafanica je ponovo pocela da radi, pratim ja vas samo mi mrsko da pisem. Po ceo dan sa decom, jos sam krenula i u skolu pa sam mrtva. Cesto zaspim oko 21h odrece me se muz (ha-ha). Sta se radi kod vas? Jedva cekam 18.7. jer idemo dole, pozelela sam moje a i za nepuna dva meseca su mi umrle obe bake, tata je na dan bakine sahrane (njegove majke) imao infrakt, ali hvala Bogu sad je dobro, vratio se i iz banje. Jedva cekam da ih zaglim, ostajemo dole do 3.9.deca i ja, nazalost suprug samo 3,5 nedelje. Idemo jednu nedelju do Grcke(Chalkidiki, Nea Potidea ) bas me zanima kako ce se cure ponasati.

Pozdrav pa se pisemo!

P.S. Jel neko letovao tamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cure,samo da vas pozdravim! Pisem sa telefona pa mi ne zamerite na greskama. Inace smo kod kuce i bas uzivamo. Samo da izostavimo Anjinog krpelja kog je zaradila prvog dana i prehlade koju su obe vukle nedelju dana,sve ostalo je super. Drago mi je sto nam je kafanica proradila :-) Pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu!! Da se i mi oglasimo :D Ovde je vreme odvratno, kisurina ne prestaje vec danima, taman kad se malo smiri, ja spremim decu i ono opet pljusne :angry:

Za 2 nedelje mi dolazi taja :wub:, ali ce biti samo 4 dana <_< I odvesce mi Lunu... Luna je odusevljena sto ce opet ici tamo (bile smo nas tri u maju 3 nedelje), a i ja jedva cekam da malo danem dusom... Posle idemo i Anita i ja po nju, pa cemo se nas 3 naci sa tatom u Italiji, kod njegovih. Tako, putovanja i troskovi na sve strane...

Uglavnom, sad kad smo bile kod mojih, bilo je preeeelepo!!! Luna je uzivala, non stop je bila napolju, igrala se sa decom, bila je sva izgrebana i cesto se desavalo da mi zaspi prljava :lol: Uf, sve bih dala da mogu tamo da zivim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima

ajd i mi koju rec, vreme lose, kisa i hladno ne mozes ni u setnjicu, valjda ce preko vikenda biti bolje, ja vise ne radim, dobila sam otkaz, tako da sada ja cuvam decicu

klinci su super, brzo rastu i napreduju, smejemo se, gucemo i okrecemo na sve strane,

bilib smo pre nedelju dana kuci u srbiju, bilo je super, lepo vreme uzivkali u toploti pod tresnjom, svima smo se "pokazali" i svi su nas nosakali pa sad mama ima muke stalno bi da su u ruke, inace su put cega sam se ja najvise bojala podneli odlicno, prespavali ga :rolleyes:

pozdrav svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima

ajd i mi koju rec, vreme lose, kisa i hladno ne mozes ni u setnjicu, valjda ce preko vikenda biti bolje, ja vise ne radim, dobila sam otkaz, tako da sada ja cuvam decicu

klinci su super, brzo rastu i napreduju, smejemo se, gucemo i okrecemo na sve strane,

bilib smo pre nedelju dana kuci u srbiju, bilo je super, lepo vreme uzivkali u toploti pod tresnjom, svima smo se "pokazali" i svi su nas nosakali pa sad mama ima muke stalno bi da su u ruke, inace su put cega sam se ja najvise bojala podneli odlicno, prespavali ga :rolleyes:

pozdrav svima....

Ooo pa super za otkaz! :lol: Kako ste proveli sad ovu paklenu subotu? :) Mi smo prvi put bili na jezeru, bilo je prelepo!! Samo sto se nismo kupali u jezeru, vec u bazenu :lol:

Milicice, bas steta sto ti nije lepo kad odes kuci :( Ja sam se nekako najvise vidjala sa sestrom od strica koja isto ime dvoje male dece, pa smo bas uzivale zajedno, a i sestricina zivi kod mojih pa se Luna non-stop sa njom igrala. Bitno da je tebi lepo sa muzicem i cerkanom, ako je to u redu, sta te onda uopste briga sa sve drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa eto kaze moj ex-chef daq sam sada sa dve bebe suvise veliki rizik za firmu, ja se pravila da mi je krivo a ovamo srce skace od srece

u subotu smo bili kuci i u duzu setnju a u nedelju smo i mi bili na jezeru (bodensko) po prvi put, i bilo nam je super, sa jos nekim prijateljima rostiljali, bili tamo ceo dan, decica su se nauzivala ceo dan napolju bas im je prijalo, i bili neverovatno mirni :rolleyes:

milice ja vise i ne pokusavam da se vidjam sa "prijateljima", javim se da smo tu i to je to, ko hoce nek izvoli, malo mi je zao bilo zbog toga ali samo tako imam mir, uzivam sa svojim muzem, decicom i najblizima koji mi bitni a i ja njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se javimo.Mi smo bolesni,naisao je neki virus i svi smo prehladjeni,nos,grlo i kasalj.Ovo je prvi put da se beba razbolela i bas mi je nekako zao :(

Slabo i jede ali joj je sika uteha.Nocas je spavala samo dva sata izgleda da ce gornja jedinica posle dva meseca da izbije,vidi se ali jos nije probila.

Kod nas je vreme bezveze,kisa stalno Jedva cekamo sunce pa se bacamo u setnju.Pozz za sve od nas i cokic za decicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas vreme glupo,stalno neka kisa,a kad nije onda duva vetar :angry: Kupili smo letnja kolica pre neki dan,a nikako da krenemo u setnju,da isprobamo.A bebac od dosade samo na meni visi,a jos i cetvorke izlaze na svakih desetak dana po jedna,prvo desna gore ,pa dole,evo je sad probija leva gore...

Sto se tice odlaska kuci,mi kad smo tamo,moze se reci da provedemo vreme na tockovima,pa to bude mnooogo zaamorno.Jednu noc budemo kod njegovih,jednu kod mojih,da bismo sto vise vremena proveli s njima,a preko dana obilazimo prijatelje i rodbinu i razvozimo veliku decu gde se oni zapute.Opsta ludnica! I ostane mi utisak da opet nisam provela dovoljno vremena sa onima koje najvise volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se javimo.Mi smo bolesni,naisao je neki virus i svi smo prehladjeni,nos,grlo i kasalj.Ovo je prvi put da se beba razbolela i bas mi je nekako zao :(

Slabo i jede ali joj je sika uteha.Nocas je spavala samo dva sata izgleda da ce gornja jedinica posle dva meseca da izbije,vidi se ali jos nije probila.

Kod nas je vreme bezveze,kisa stalno Jedva cekamo sunce pa se bacamo u setnju.Pozz za sve od nas i cokic za decicu.

Uh ,cini mi se da nista nije gore nego kad je beba bolesna,al prodje i to.Narocito kad je sika tesi,lakse je.Meni cerka nije sisala,pa kad bi bila bolesna,vristala po celu noc,a ovaj mali samo siku trazi i ipak spava

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se ja na brzinu javim, napokon smo se preselili u srbiju. Na pocetku je bilo malo frke-panike ali polako ulazimo u stos :))). Cak smo i internet docekali :))). Sta da kazem, posle 16 god sam se vratila odakle sam posla. Deca uzivaju, ja sam jos nesto kao zbunjena. Sad sedim na terasi, u kaficu preko puta kresti pevaljka. Koja razlika, do pre mesec dana cim padne mrak svuda tisina! Kao na moru, doduse ovde je toliko vruce da se kupamo samo u znoju :)))).

Sve u svemu, za sada nam je lepo. Kad stignem pisacu o dogodovstvinama bivse dijasporke-povratnice. za sada veliki pozdrav svima koje znam i ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno, svaka cast na hrabrosti, divim ti se

mm bi krenuo odmah tamo da zivi, ali mene hvata panika i od same pomisli

mada bi klinci sigurno imali lepse detinjstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja prijavim na raport u ovu kafanu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja prijavim na raport u ovu kafanu :D

Pozdrav za tebe! :)

Neno, ja sam tako odusevljena sto ste se vi vratili! Jedva cekam da nam pises kako to izgleda posle toliko vremena, kako se navikavate, ma sve! I ja bih se iz ovih stopa vratila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja prijavim na raport u ovu kafanu :D

Pa dobrodosla i raportiraj malo o sebi :rolleyes:

Kad pomenuste povratak u domovinu,ja sam skoro otisla iz nje i ne bih se nesto vracala,ne muci me nostalgija i svidelo mi se ovde bas.Videcu sta cu reci za koju godinicu :rolleyes: Jeste da mi nedostaju moji najdrazi sestra i njena deca,nedostaju mi i rodiltelji ali na to sam navikla jer su i oni bili u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja prijavim na raport u ovu kafanu :D

Dobrodosla. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se ja na brzinu javim, napokon smo se preselili u srbiju. Na pocetku je bilo malo frke-panike ali polako ulazimo u stos :))). Cak smo i internet docekali :))). Sta da kazem, posle 16 god sam se vratila odakle sam posla. Deca uzivaju, ja sam jos nesto kao zbunjena. Sad sedim na terasi, u kaficu preko puta kresti pevaljka. Koja razlika, do pre mesec dana cim padne mrak svuda tisina! Kao na moru, doduse ovde je toliko vruce da se kupamo samo u znoju :)))).

Sve u svemu, za sada nam je lepo. Kad stignem pisacu o dogodovstvinama bivse dijasporke-povratnice. za sada veliki pozdrav svima koje znam i ne znam

Neno blago vama,drago mi je sto si zadovoljna,ja bih dosla na mesec dva ali ne bih se vracala a mm bi se odmah preselio tamo.Meni je ovde lepo i bas sam se uklopila a mm se ovde rodio pa zali sto ne zivi tamo.

Zelim vam sve najlepse i pisi nam kad stignes.Kako su se deca navikla,da li vole sto su u srbiji??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobrodosla i raportiraj malo o sebi :rolleyes:

Kad pomenuste povratak u domovinu,ja sam skoro otisla iz nje i ne bih se nesto vracala,ne muci me nostalgija i svidelo mi se ovde bas.Videcu sta cu reci za koju godinicu :rolleyes: Jeste da mi nedostaju moji najdrazi sestra i njena deca,nedostaju mi i rodiltelji ali na to sam navikla jer su i oni bili u inostranstvu.

Hvala svim kolegicama na dobrodošlici :rolleyes:

Živim u SAD, pre koji mesec sam stigla ovamo, biću 3-4 god ovde, ne znam još tačno. Zasad mi je dobro, sve osim hrane mi se sviđa, sistem je uređen, ko radi može vrlo lepo da živi. Na drugim temama sam pomenula ali ako neko nije video, moj mali Aco ima 4 meseca i 7 dana, put i promenu klime je odlično podneo, bez ikakvih problema.

Jedino mi je problem što ovde gde živim uopšte nema ljudi iz našeg kraja, a Amerika ko Amerika, bez auta nikud ne možeš, tako da sam ja bez vozačke malo više vezana za kuću dok suprug ne dođe s posla, no sad radim i da to rešim. Uglavnom, zasad sam zadovoljna kako sam se uklopila, a nadam se da ćemo se i mi sa foruma lepo družiti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla nice!

Lepo si ti startovala, snaci ces se tamo brzo. Bebac ti sigurno ispunjava dan pa se ne dosadjujes. Jos kad se motorizujes....

Zelim ti dobar start pa se kuckamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla nice!

Lepo si ti startovala, snaci ces se tamo brzo. Bebac ti sigurno ispunjava dan pa se ne dosadjujes. Jos kad se motorizujes....

Zelim ti dobar start pa se kuckamo!

Hvala ti puno :rolleyes:

Vidim da si ti u Švajcarskoj, tu sam uvek imala želju da živim jer volim pedatnost i urednost, a nekako mi Švajcarska sinonim za to. Grešim li? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i sa severa, gde kisa pada svaki dan,leto pocelo samo na kalendaru :angry:

I nama dolaze gosti,deverov sin i moj tata.Juce sam rekla mm da nam trebaju vece serpe,a nas je i inace puna kuca,pa plus gosti,a on kaze ovde ne postoji vece posudje :lol: kad bi svedjani videli sta mi spremamo..... :lol: ma ne opterecujem se,to je moj tata jesce sta mu dam :rolleyes: a ovaj mali od devera jede kao pticica :rolleyes:

Inace nocas smo imali zurku,bebcu izbija cetvrta cetvorka,nocas je bas plakao i ustajali smo da se malo igramo od 3 do 4 <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.