Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Pozdrav drage moje. Nadam se da ste lepo proslavil N.G. Mi smo 30-tog izasli sa Lukom iz bolnice ali smo za docek sa Ficom zaglavili u istoj. I on micko dobio bronhitis, virusni. Sad su nam decaci jos na pumpici Ventolin ali su kuci i bolje im je. Imali smo paklene dane pune sikiracije ali smo danas odahnuli. Bili smo sa Ficom na UZ mozga, hvala Bogu nema Hidrocefalus nego ima povecanu kolicinu likvora oko mozga, drugim recima zdrav je i bice glavonja :)))))). Jos treba da idemo kod neuroPedijatra da vidi kako se razvio alise tu ne tripujemo jer je u svemu brze napredovao od Joce( smeh, igra...). Inace se oboje razmazili, stalno ih nosamo. Joca jede samo kad je nosas a Fica kad mu pevas. Nek su nam zivi i zdravi, nosacemo ih:))!

Svima koje slave pravoslavni Bozic zelim da lepo provedu praznike i sve naj, naj...

Uh Neno, dobro je, samo da nije nista ozbiljno, a prehladice i bronhitisi ce proci... Srecna vam Nova, uzivajte, mazite se, nosajte se, pevajte... I u miru proslavite Bozic :) Ljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav žene,nema vas,ali praznici pa je i za očekivati da će biti prazno.

Prvo Neno dobro je što je sve o.k. I mi smo skoro bili na Ventolin-u ali srećom brzo im bude bolje od njega.

Ovih dana je kod nas bilo katastrofa,prvo sam mislila da su klincci nešto pojeli pošto ih je 6 -oro bilo zajedno za doček kod nas i svi su povraćali,ali je ipak bio stomačni virus u pitanju. Srećom prošlo je,sad su dobro.

Kod nas je vreme užasno,vetar i kiša,ne možemo glavu da promolimo napolje. Na balkonu smo imali jelku koju sam planirala da sklonim tek kad naš Božić prođe,međutim vetar ju je obalio. Dečiju kućicu za igranje je skroz razmontirao, i razneo vratanca i prozore :( a veliku ljuljašku je zamalo prevrnuo preko ograde,pa smo je dever i ja vezivali. Koliko će izdržati,videćemo. Najgore će biti ako padne na nečiji auto,samo bi mi još to falilo. Drugo ništa novo,možda mi u nedelju stigne mama,baš sam se obradovala.

Srećan Božić svima koje slavite i lepo ga provedite!

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanya opet pišemo u isto vreme :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Jao i kod nas je vjetar uzas...Juce mi sav ves odletio sa strika pa sam trcala ispred zgrade da pokupim :lol: ....

:lol: :lol: :lol: Nije smešno ali moram!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SRECAN BOZIC SVIMA..........POZDRAV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Kad badnjake unesete nek vas svaka sreca sretne,sretala te milost Boga i u kuci svakog tvoga,zelje,srecu i svaki san doneo vam BADNJI DAN!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, nadam se da ste se lepo provele Božić. Mi smo na Badnje vece bili kod moje najbolje drugarice na večeri, svi onako kao Smogovci. Tu su nam na raspustu i zaovina dva deteta pa smo isli sa dva auta, coporativno. Za Božić sam spremala fazane, onda bila drugarica kod mene i još jedan par. Lepo smo se proveli, čak sam i dve čaše vina popila:))).

Deca su nam bolje, Fica još mora da koristi pumpicu. Jadnicko je dobio vakcinu i pored bronhitisa pa je bio sav malaksao i imao temperaturicu. Ali je prošlo. Joca je dobro podnela bocu. Odobrio kmece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece.Pusto oko praznika,vidim.

Neno,vi se bas namuciste svi.Mnogo mi jue zao malenih,i tebe...nadam se da ste bolje.Pisi kako ide.

Nadam se da ste sve lepo proslavile praznike.

Mi smo bili u Srbiji,vratili se prekjuce..tamo bilo trcanje od jednog do drugog..brda hrane i pica...ma,ludilo.Ahil je bio zbunjen,jer je promenio sve u tih sedam dana..ali,polako se vracamo u normalu,pogotovu ja,pustam vec 4-tu ves masinu za dva dana...umorila sam se vise od praznika...bas mi treba malo da sedimo kod kuce...Tako,ima svasta nesto,al sad sam bas pospana,pa cu pisati ovih dana.

Budite mi dobre.

Jelena,lepo se provedi u BG-u!

Seceru,kako je dole?

Milice,imam pitanje:poslala mi prijateljica iz Ljubljane neki GHEE procisceni maslac,kaze mnogo dobra stvar,pa me zanima jel si cula za to?Jel mogu bebi da dajem?

Ljub za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je baš utihnula u zadnje vreme...

Ja sam kao što rekoh imala gosta(moju mamu),pa sam slabije imala vremena,a i volje za forum. Sada me je prošlo,pa sam tu. Kod nas ništa novo,bilo je ponovo šmrkavaca,ali ovoga puta ništa strašno,pa se nadam da prolaze virusi,ili da će nas bar zaobilaziti neko vreme. Imamo problema sa zubićima. Eni su krenule dvojke(dve) i dve četvorke istovremeno,tako da je poslednja dva dana baš nervozna,i što je najgore ne spava,pa ne da ni nama da spavamo :lol: Proći će! Drugo ništa novo kod nas

Maro baš mi je drago što ste se lepo proveli kod kuće. Mi idemo tek u junu,i to sredinom,ali bićemo skoro mesec dana

Šta je sa Alisom? Jesu li otišli za Bukurešt? Je li neka u kontaktu sa njom?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam zašto mi u zadnje vreme izbacuje duple postove :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamO goste do sutra pa se posle vracamo u normalu. Fica od subote opet ima temperaturu, ostali su ok. Mene bas iscrpile ove njihove bolesti ali izdrzavam. Uskoro slavimo cetrvrti rodjendan pa se posle toga nadam nekom miru. Valjda ce onda i ove glavobolje da prodju.....

Marina nadam se da ce ti zubici brzo, da malo bolje spavate! Za Alisu sam se i ja pitala kako i gde je.... Svi smo izgleda zaglavili oko ovih praznika....... Nadam se da cemo se uskoro cesce pisati.

Maro nadam se da ste se lepo proveli, svaki put je to za decu promena. Glavno da se nije razboleo, moj stariji se uvek razboli u Srbiji.

Poz pa se pisemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno,srecan vam rodjendancic!Nadam se da lepo proslaviste.

Ovde pusto bas.

Nadam se da ste dobro,zenske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno srecan ram 4. rodjendan, sve najbolje!

Da, ovde bas pusto,samo par nas se ponavlja i to je to!

I ja se takodje nadam da ste sve dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala. Sinoc smo slavili, bilo super. Nas standardno 30 na rodjendanu, imali smo i akusticnu muziku (starogradska). Pisacu vise kad stignem... Pozdrav za drugare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo opet bolesni. Opet Ena. Od pre dve veceri je pocela pomalo da kasljuca,da bi nocas bilo strasno. Jutros sam je vodila kod dr. kaze skripe joj bronhije :blink: Dobila je inhaliranje 4x dnevno ventolinom. Mislim da cu da siznem :wacko: Pored svega toga jos joj se i guza osula,kaze dr. gljivice!!! Eto ja vam se malo izjadah,pa se pisemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slabo nam radi kafanica :(. Ni ja bas nisam imala vremena ni da zvirnem a kamo li pisem....

U medjuvremenu se svasta desavalo, gde da pocnem? Od zuba! Fica nam je dobio prvi zub a i drugi je na pomolu :D. Jeste malo nervozan ali za sada nije strasno :D. Bas se radujemo. Joci se isto nesto beli ali mislim da kod nje jos nece, nesto mi je previse mirna i ne gura bas toliko prstice u usta. Njoj zato raste kosica, tanka kao svilica a dugacka. Sva je cupava :D. Jedva cekamo da joj pravimo frizurice... Ona ima 5200g a Fica 7330g a i inace su bas razliciti.

Veliki bata je zajedno sa sekom pregrmeo jos jedan virus gripa, ovog puta bez poteskoca sa disanjem. Drugarica mi iz srbije donela pumpicu za nos koja se prikljuci na usisivac :blink: :blink: :blink:, uuuuuuuu. Kad mi je na Fici demonstrirala kako to radi ja htela da crknem. Onda se bacim na studiranje, net itd i pronadjem da to u nemackoj preporucuju pedijatri da sekret ne bi otisao na pluca. Ipak sam onda narucila iz nemacke, ima sve moguce certifikate i testirano je klinicki, ono srpsko pravi neki privatnik-pitaj Boga ko. Koliko god da je jak usisivac stvara se vakuum od 2 bara sto nema sanse da povredi dete a sline izvuce. Ali nije bas prijatno za gledati. Velikom bati sam ovog puta usisavala jednom dnevno i brzo ga je proslo i bez kaslja....

Dalje: uskoro necu da pripadam ovde preko... Odosmo mi za Srbiju, tj mm ce svake dve nedelje da dodje da radi, jos kratko vreme pa smo svi definitivno dole. Mislila sam svi da budemo koju nedelju u razmaku od 2-3 meseca u ch, pa da i ja malo radim da ne izadjem iz fazona ali sad mi se i ne da bas... Verovatno cu dati otkaz za kraj maja. Tesko mi je jer 11 god radim u istoj bolnici... Znaci do leta adiosssss. Stan cemo ovde zadrzati da mozemo da se setamo srb-ch ali cemo najveci deo vremena provoditi u srbiji. Hocu da mi sin malo socijalizuje i odraste normalnije, ovde se vise igra sa babama nego decom i mislim da se dosta osamljuje i izbegava druzenje. Mozda smo mi poludeli(svi nam to kazu) ali imamo uslove i mislimo da cemo biti sretniji dole.

Sad mi vise ne pada na pamet sta ima novog, ima dana.

Gde ste vi zenske? Pretpostavljam da i ova luda zima utice na vas. Ipak volela bih da citam sta ima kod vas, kako su decica i kako ste vi! Pisite!

Poz do skorog kuckanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene

Neno prvo daj link za taj usisivac za nos :D Drugo bravo za zubic,kad pre? Pa tek sad sam videla da vec imate 5 meseci,pa onda nije ni cudo. A trece svaka cast nna hrabrosti, zbog povratka u Srbiju. Iskreno ja se ne bih usudila da se vratim sve dok se stanje iole ne popravi bar sto se tice zdravstva i prosvete. Kod nas u kraju je uzasno,neznam kako je kod vas. Ali ako vec imate mogucnost za dobar zivot i vas i dece onda sto da ne?

Kod nas nista novo,i ove moje smizle su prelezale po turu gripa,Anja je cak bila na antibiotiku,ali proslo je. Pao nam je sneg,pa je sve lepo.belo,ali da se gleda kroz prozor. Nije nikako za setnju,jer je hladno sacuvaj Boze.

Vidim slabo se javljate,od Nasih Grkinja ni traga ni glasa,a i Milica zabusava. Alise nema odavno :(

Sanya sta je s vama,kako napreduju radovi na kuci? Hoce li biti skorog useljenja?

Poudrav devojke pa se javite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav i od nas dve.

Neno bravo za zubici,i mi ih uskoro ocekujemo.Cestitam povratak u Srbiju,blago vama,imamo i mi uslove ali je mnogo losa situacija tamo pa ipak ostajemo ovde,a rado bih bila pored mojih.

Moja beba je dobro,jede kasice nocu slabo spava a danju jos manje,samo na ruke pa smo umorne.Ja sam dva puta prelezala prehladu.Bilo nam je snizenje pa smo puno izlazile,sada smo se malo smirile jer je puno hladno ali nema snega ovde.

Veliki pozdrav za sve mame i njihove bebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@marina.

http://www.nasensauger-staubsauger.de/shop/

Mozes ga u Nemackoj u svakoj apoteci naruciti, mogu da kazem da je sinu pomoglo a ti vidi da li ti odgovara. Ne izgleda prijatno :blink:

Soleil, koliko ti to malo bebica jede? Mozda tesko podnosi zubice.... Jel dobija na tezini?

Sanya svaka cast tm. Nadam se da ce da zavrsi sto pre pa da lepo uzivate u novom domu :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@marina.

http://www.nasensauger-staubsauger.de/shop/

Mozes ga u Nemackoj u svakoj apoteci naruciti, mogu da kazem da je sinu pomoglo a ti vidi da li ti odgovara. Ne izgleda prijatno :blink:

Neverovatno :lol: Bas cu da narucim nije puno skupo,a ove moje slinave vrlo cesto,pa cemo da vidimo. Hvala ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@marina.

http://www.nasensauger-staubsauger.de/shop/

Mozes ga u Nemackoj u svakoj apoteci naruciti, mogu da kazem da je sinu pomoglo a ti vidi da li ti odgovara. Ne izgleda prijatno :blink:

Soleil, koliko ti to malo bebica jede? Mozda tesko podnosi zubice.... Jel dobija na tezini?

Sanya svaka cast tm. Nadam se da ce da zavrsi sto pre pa da lepo uzivate u novom domu :D.

pojede pola kasice,kupovne ali zato siku stalno.Ne znam da li smem da joj dajem po celu kasicu plasim se da ne preoptereti stomak?

Dobija na tezini,prava je debeljuca,nego jede po malo ali cesce.A ona svaki bol tesko podnosi,puno je osetljiva,tako je bilo i sa grcevima i sad sa zubicima.evo jedna slika da je vidite.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soleil bebica ti je kao bombonica, duplo veca od mojih :D. Slobodno ti njoj daj kasicu da pojede, mislim da joj nece smetati. Probaj jedan dan pa vidi. Ocigledno je da lepo rucka, ne sikiraj se ima takav ritam pa jede cesce po malo.... Ljubac za princezu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.