Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Zdravo mama mazo. To je ta Masa :) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pace cestitke i od mene,sve najbolje vam zelim

Neno dobrodosla,vidim blizu smo,napokon neko blizu mene :lol:

Hvala. Cini mi se jos je jedna iz gossau, ima jednu bebu ali sad ne mogu da se setim nick-a. :D. Pozz pa se pisemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro,mi smo ustali jos u 6 sati,Ena se naspavala a mene ko sisa :lol:

inace mm je imao nezgodu na poslu,posekao je prst,pa je gori od zene neke,samo izvoljeva,vise da bi me nervirao nego sto mu stvarno fali,i evo on i Anja sada spavaju lepo,a ja becim oci

Alisa srecan ti rodjendan i ovde,sve najbolje ti zelim

Neno pa gde je ta iz gossau,nisam je vidjala na forumu,a ti,jesi li bas iz Ciriha?

o meybe ja neznam nista,mislim da se nije ni javljalaod kad je na odmoru

kisa,kisa,kisa,uf dosade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene moje..

Evo i mene nakon toliko dugo vremena,nemam vremena da vas citam pa cu samo pozeljeti srecno onima kojima se desilo nesto ljepo i zao mi je za one kojima se desilo nesto ruzno...ako uopste ima rijeci o ovome.

Ja sam ok.diplomirala sam 3 dana pre porodjala,a porodila sam se na svoj rodjendan zamislite isti dan,datum,,beban je dobro tezak 3300 a dug 55cm,sve je dobro proslo ali nazalost porodila sam se carskim rezom.Nema veze bitno da je moj sincina ziv i zdrav rodjen i da mi ispunjava svaki tren srecom. nema ljepseg osjecaja biti majka i znati da je ovo bice plod ljubavi..:)

Evo ga zove mama ocu da dojim :))))) Moram ici,a bojim se da i internet ne prekine pre nego vam posaljem poruku...tako je to kad nemas internet...cekam dobicu ga valjda za koji dan..

Ej da vas pitam na koji jezik da pricam-pjevam bebi? Da li na moj materinjski ili na muzev?

Ljubim vas sve pa se cujemo.

Pace

Nek je sa srećom sin, i sve najlepše. Super za diplomu, sad si mirna po tom pitanju i uživaj sa bebcem.

Što se tiče pevanja - dogovri se sa mužem, onaj jezik koji planirate da bebac priča ko maternji - na tom mu i pevaj...

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro,mi smo ustali jos u 6 sati,Ena se naspavala a mene ko sisa :lol:

inace mm je imao nezgodu na poslu,posekao je prst,pa je gori od zene neke,samo izvoljeva,vise da bi me nervirao nego sto mu stvarno fali,i evo on i Anja sada spavaju lepo,a ja becim oci

Alisa srecan ti rodjendan i ovde,sve najbolje ti zelim

Neno pa gde je ta iz gossau,nisam je vidjala na forumu,a ti,jesi li bas iz Ciriha?

o meybe ja neznam nista,mislim da se nije ni javljalaod kad je na odmoru

kisa,kisa,kisa,uf dosade

Kad naletim na post od te druge reci cu ti. Ja sam u Aarau tacnije.

Sto se tice muza, ne nerviraj se ako on to i pokusava. Glumi brizljivu bolnicarku, sigurno mu prija. Moj to voli, sav se razmazi kad mu nesto nije dobro :D. To je toliko retko da i ja onda uzivam u tome.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage dijasporke

Pace,srecno ti rodjenje sina,kako se zove decak mali?

Alisa,srecan ti rodjendan

Ja se trenutno farbam,jedva se nakanih,izrastak mi je kilometarski ,pa malo da piskaram dok deluje farba. Inace dosla mi je mama,pa nemam vremena za forum,nikako da se ispricamo,a bebac nas okupira maksimalno,trazi drustvo neprestano,nikako sam,ni sekundu nece,ljubi ga majka :wub: Imali smo kvar na netu u celom kraju nekoliko dana,neznam kako prezivesmo taj period ofline od svega :lol: nisam ni znala koliko sam zavisna

Vidim da se sve zalite na lose vreme,a kod nas lepo i toplo,da covek ne poveruje,taman kako treba,da nije bebka bili bismo stalno na plovidbi.Mama mazo gde si u Svedskoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro zene..evo dodjoh da popijemo kaficu za Alisin rodjendan zajedno...:) i ovde draga srecan ti rodjendan da uzivas sa Markicem i muzem da ti sve zelje ostvare :)

jaoo kod mene nista novo ovo moje malo maleno svaki dan sve vise energije izvlaci iz mene, i takokad ona zaspe ja se spremim pa sa bratom prosetam do centra,popijemo pice pa kuci to vec obavezno bude 12 ili pola 1 dok dodjem kuci raspremim se i polako tusiranje spremanje za krevet pa ne legnem pre 2 pola 3 uzas evo jutros Tara nije htela nazad kad je jela da spava pa sam kao zombi :) sad je zaspala, a od mog spavanja nista nema jer sam vec na pola kafe :)

inace ona mi je neka slinava nos joj ocistiti ne mogu iako se trudim svakodnevno fizioloskom i aspiratorom nikako, pa izbacuje to u kaki, i juce je bljucnula onako malo sluzavo inace ne bljucka...

kod nas sugavo neko vreme hladnjikavo, predhodnih dana je i kisa bas mnogo padala...

ostalo sve po starom jos uvek se dvoumimo hocemo li kod mojih na neki produzeni vikend ili cemo cekati sept.

eto toliko od mene ljubacc :)

Poz milice.

Sto se tice nosica, one vakuum- pumpice zaboravi. Meni su u srbiji pokazali ( ima sigurno i u SLO) pumpica sa crevom koje ti stavis u usta i vuces. Ta stvarno izvuce sline. Zvuci grozno ali nije u praxi a i klincima je lakse kad su bez slina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu i koristimo od pocetka mi...dobro je namocim fizioloskom da izadje na drugu nozdrvu i vuce mm jer ima jaci kapacitet pluca do sad smo super izvlacili, ali sad se nesto ne da jutros smo nekako, nesto zvali smo dr.kao ako ne kaslje i nema temp.ona svaki dan kaslje ali to je ono tipa jednom dnevno ili dvaput zakaslje se na sekundu, kaze dr.nije to nista, ona sad slabije jede kako joj je nosic zapusen...rekose mi za svinjsku mast alija nemam domace, ova iz prodavnice ne valja, ima li sta joj da joj nos procepim...veceras cu kamilicu skuvati i u sobu staviti citavu noc nek stoji serpica :)

micka meni je pedijatar savetovao naseci crnog luka i staviti pored uzglavlja bebe da udise dok spava,i obavezno dusek malo da odignes da spava uspravno,jeste da smrdi cela soba ali pomaze,takodje u apoteci ima Pulmex beby krema na bazi eukaliptusa,to obicno mazem Eni na pelenu pa na grudi,ne direktno na kozu jer je dosta jaka,mozda se kod vas drugacije zove ali mora da ima,to je za bebe od 6+ ali meni je dr. rekao da smem sigurno tako na pelenu da stavljam... ako se setim jos nesto,pisem

i da ima Rinosedin kapi one su extra efikasne,stavljaju je 3x dnevno ne duze od 5 dana,ali to pitaj u apoteci,iskreno procice to samo od sebe,ali traje,znas koliko su kod nas ceste te nosne boljke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja obicno stavim jastuk ispod uzglavlja,valjda im je lakse da disu tako kad su malo uspravljeni,a inace i ovde nije nista bolje,nista bez recepta sem ovog sto sam ti navela,uzgred svrati u müller i dm postoji mogucnosta da ih tu ima,nisam sigurna probaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tu i koristimo od pocetka mi...dobro je namocim fizioloskom da izadje na drugu nozdrvu i vuce mm jer ima jaci kapacitet pluca do sad smo super izvlacili, ali sad se nesto ne da jutros smo nekako, nesto zvali smo dr.kao ako ne kaslje i nema temp.ona svaki dan kaslje ali to je ono tipa jednom dnevno ili dvaput zakaslje se na sekundu, kaze dr.nije to nista, ona sad slabije jede kako joj je nosic zapusen...rekose mi za svinjsku mast alija nemam domace, ova iz prodavnice ne valja, ima li sta joj da joj nos procepim...veceras cu kamilicu skuvati i u sobu staviti citavu noc nek stoji serpica :)

Ovde daju i kapi koje otvaraju nosic. Ipak, nije to strasno kako si opisala. Neki virus sigurno. Ja sam mom malom davala 1,5 mesec neke kapi iz afrike sto su mi preporucili u apoteci. Bio je skoro tri meseca pod prehladama. Kapi jacaju imunitet a u africi se koriste kao prirodni antibiotik. Dva dana posle prekida kapi se razboleo, e sad ne znam da li je to neki wudu pa mora da istera bolest ili kapi nisu vredele, videcemo da li ce se razboleti opet. Ako terapija upali pisacu vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa,zene!Vidim ja svasta nesto se desava ovde.Ne znam kome sta da cestitam pre.

Pace,bravo za bepca,nema veze sto je carski,da ste dobro samo vas dvoje!

Alisa,bravo za Markica,on je jak momcic,ocigledno.

Dobrodosle nove dijasporke mamice...I ako sam nekog promasila-cestitam sta god ima:))

Zene,stalno mislim na vas,i evo sad tek iscitah malo sta se desava..Nemam vremena jer od maja meseca sam puna gostiju,sto rece mm-imamo srpsko leto.Poslednje goste ispratih pre tri dana,a evo uptavo sada ocekujem da stignu na vikend dve porodice:)Od 8-og mi stize brat sa porodicom.Znaci,nisam se smiroila uop[ste.Ahil je pobrljaveo,promenio se potpuno,zubi nicu non stop,muce ga,pa se borimo sa ishranom...glodje sve po kuci...samo sto ne prohoda,u ogradicu nece ni 5 mkinuta...neki osip konstantno ima od znojenja,iako je go po ceo dan..Idemo na plazu,kao crnci smo svi,pa i bebac.On prosto obozava more!Ne izlazi iz gume,pljuska,puzi po pesku i jede pesak!Ludilo!Vrucina je strasna inace,tako da smo vecinom u selu,u hladu,a Ahil preko dana u bazencetu.

Inace me brine njegovo (ne)napredovanje.Pre dve nedelje,sa 9,5 meseci je bio 8300 i 70,5...obim glavice je nepromenjen vec mesec i kusur dana.Bas me brine.Jel normalno da bebe gube leti na tezini?

Eto,toliko od mene,pa se piskaramo.

Seceru,pusti mi na pp tvoje rezultate,da se konsultujemo.

Jelo,kad li ce se vidimo ti i ja???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ok.diplomirala sam 3 dana pre porodjala,a porodila sam se na svoj rodjendan zamislite isti dan,datum,,beban je dobro tezak 3300 a dug 55cm,sve je dobro proslo ali nazalost porodila sam se carskim rezom.

Ej da vas pitam na koji jezik da pricam-pjevam bebi? Da li na moj materinjski ili na muzev?

Pace, SVAKA CAST!!! Zamisli da si pocela da se poradjas na odbrani :lol: Neka je ziv i zdrav i nek vam je sa srecom!! Pa da zajedno slavite rodjendane :P

Mislim da je najbolje svako na svom i da prica i da peva, klincima nije tesko da to sve pohvataju-ja cerki pricam na srpskom, a mm na italijanskom i ona savrseno razume i njega i mene...

Za zene koje zive u Svajcarskoj: javite ako cujete da se negde trazi masinski inzenjer, mm je ostao bez posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pace, SVAKA CAST!!! Zamisli da si pocela da se poradjas na odbrani :lol: Neka je ziv i zdrav i nek vam je sa srecom!! Pa da zajedno slavite rodjendane :P

Mislim da je najbolje svako na svom i da prica i da peva, klincima nije tesko da to sve pohvataju-ja cerki pricam na srpskom, a mm na italijanskom i ona savrseno razume i njega i mene...

Za zene koje zive u Svajcarskoj: javite ako cujete da se negde trazi masinski inzenjer, mm je ostao bez posla...

Evo adrese za posao tm:

http://www.abs-personal.ch/stellenpool

Nazalost na nemackom ali koristi prevodnioca sa explorera. Ima uvek posla za MI ali ti je najbolje trazi agenciju u italijanskom delu zbog jezika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za one koje brinu zbog stagniranja dece u tezini mogu da kazem ako dr kaze da je zdrav nema brige. Imaju faze kad naglo rastu ili goje se i faze kad stagniraju i ne jedu dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo adrese za posao tm:

http://www.abs-personal.ch/stellenpool

Nazalost na nemackom ali koristi prevodnioca sa explorera. Ima uvek posla za MI ali ti je najbolje trazi agenciju u italijanskom delu zbog jezika

Hvala ti! On vec par nedelja salje prijave po raznim sajtovima, i vec su ga neki zvali, ali problem je bas u tome sto ne prica nemacki, a bas to zahtevaju. U italijanskom delu, koliko smo videli, NEMA NICEGA! To bi nam zaista bila najbolja solucija, ali jednostavno nema ponuda za posao... Na dosadasnjem poslu je pricao na engleskom, samo izgleda da drugima to nije dovoljno. Nije frka, snalazicemo se dok se nesto ne pojavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti! On vec par nedelja salje prijave po raznim sajtovima, i vec su ga neki zvali, ali problem je bas u tome sto ne prica nemacki, a bas to zahtevaju. U italijanskom delu, koliko smo videli, NEMA NICEGA! To bi nam zaista bila najbolja solucija, ali jednostavno nema ponuda za posao... Na dosadasnjem poslu je pricao na engleskom, samo izgleda da drugima to nije dovoljno. Nije frka, snalazicemo se dok se nesto ne pojavi.

Onda neka proba u ALSTOM - u.

http://www.jobs.alstom.com/ch/birr-jobs

Tamo je oficijalni engleski a mislim i da placaju nemacki kurs! Tamo uvek primaju i ima puno stranaca. Sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro,jos jedno tmurno :angry: da covek poludi

kod nas nista novo,ja opet imam napad migrene i jedva zivim,uf

milice iskreno da ti kazem ja nikad nisam pratila bas toliko koliko napreduju,ni ovde nema tako cesto kontrole ali moze beba da se odvede da se meri(kao savetovaliste),Anju sam vodila na svakih nedelju dana,dok Enu nisam dvaput odvela dosad,tako da pojma nemam na nedeljnom nivou koliko napreduju,cuj ja bih na tvom mestu batalila tu vagu na neko vreme,ako je Tarica zadovoljna i vesela mislim da nemas potrebe toliko da se opterecujes kilazom,ipak je ona sad malo porasla i prestigla vrsnjake... doduse tako to ide sa prvom bebom,za sve se brinemo bespotrebno...nisam vas pratila koliko ste porasli dosad ali ako mislis da ce do ssestog meseca udvostruciti kilazu od rodjenja onda baci vagu :rolleyes: sto se nosa tice,procice,ako ne kaslje onda se ne sekiraj

ljubim vas

lunaisunce i ja se nadam da cete uskoro resiti problem posla,ako nesto treba,pisi

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caoo zene...evo ja dosla sa babina malo smo lunjali pa ovo nije zdravo 5 puta pocinje kisa i sunce u mometu kad zapkne vrucina, kad pada kisa da se ukocis od hladnoce, od ovog vrmeena ima ko zecevi da pocrkamo jednostavno :D

kod nas po obicaju standard u ponedeljak odo da izvadim Tari licnu kartu, necu pasos ovo bude brze gotovo kod mojih mozemo sa lk i jevtinije je ;)

nego da vas upitam odprilike koliko su vase bebice napredovale posle 3.mes mi nemamo bas ovde preglede kod pedijatra cesto, ali ja imam kuci vagu i svake subote je vazem :D do sad je oko 300 gr. nedeljeno , a sad je oko 90 gr jel to ok ? inace ona jede sta ja znam solidno mozda manje nego neke bebice, ali jednostavno ne mogu da je silim pij eoko 140 ml u proseku, nekad 120, nekad 170 ima 5 obroka, i ja joj dodam kad krenem u krevet 100 ona popije spavajuci, znam da nije tema ali moram da vas upitam :) marinci upomoc :) danas nista u muller-u nisam nasla za nosic ali malo kao da je bolji :)

lunaisunce drzim figice za posaooo i izbij ideju da se vracate u srb tvoj muz je jako pametan u najboljoj ste mogucoj zemlji polako sve ce se to stabilizovati :*

I moj savet ti je da bacis vagu. Ja sam se sa sinom zezala tri meseca. Prvo ga izmerim pa podojim, pa onda opet izmerim pa mu dam dohranu koliko mu hvali od sisanja. I onda se ukaki pa se presvucemo, pa ja na muzilicu da mi poveca mleko i tako 24 sata. Nisam imala dovoljno mleka ali sam to malo do 4 meseca odrzala, tad je prestalo. Sad vise nemam nameru da merim bebice 30 puta dnevno. Jedu bebe koliko im treba, neke su buckaste, neke manje. Ako su zdrave i krv u redu a one napreduju nema potrebe da se brine. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene jutro pravila sam mnogo dobar, a krajnje jednostavan kolac evo upravo ga tamanim uz kaficu ko je za nek navali :) :)

ja ne znam sta vise sa ovim vremenom Taru vani ne vodim uopste jednostavno u sekundi krene da pljusti to je nemoguce...vidim sad se opet tmuri, a mi smo mislili ici malo na izlet, opet nista od toga...

marinci ona je udvotrucila i vise kilazu sa 3 mes :) izasli smo sa 2710 sad ima 6100 :), ja to samo onako da upitam znas marinci prva bebica pa za sve brinem, znam da ce sa drugom sve ici drugacije...dobra sam vec sad kakva sam bila na pocetku...:D

brat mi ide u cetvrtak mi neco sad ici ne mogu sve nekako na vrat na nos jos mm nije pozavrsavao neke poslove pa cemo mi odgoditi put za nekoliko dana mozda da idemo za 2 nedelje...

inace imam problem kako sam vratila burmu prst mi stalno otice nemoguce pa je ne mogu nositi :D jutros ludilo vec nekoliko dana pokusavam, a prst mi bukne uzas...

ljubim vas

Alergicna na brak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda neka proba u ALSTOM - u.

http://www.jobs.alstom.com/ch/birr-jobs

Tamo je oficijalni engleski a mislim i da placaju nemacki kurs! Tamo uvek primaju i ima puno stranaca. Sretno

E super! Hvala jos jednom! Bacila sam pogled, i odmah sam nasla nesto zanimljivo :)

I srecan vam 1. avgust!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super! Hvala jos jednom! Bacila sam pogled, i odmah sam nasla nesto zanimljivo :)

I srecan vam 1. avgust!!! :D

Hvala mada posto sam lezeca nema nista od vatrometa. A i mm i sin se vracaju drugog iz srbije. Bas sam ih se uzelela. Prvi put odvojeni :(

Ako upali sa poslom kuvaces kafu posto smo blizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mada posto sam lezeca nema nista od vatrometa. A i mm i sin se vracaju drugog iz srbije. Bas sam ih se uzelela. Prvi put odvojeni :(

Ako upali sa poslom kuvaces kafu posto smo blizu

Evo da ti se pridruzim, i moji su otisli na proslavu, a ja sam ostala kod kuce, em sam danas ceo dan nesto nervozna, em se slavi na vr' nekog brda, gde se ne moze prici kolima, a ja ne smem bas toliko da se umaram (ja sam polulezeca ;)). Sigurna sam da se sinak lepo proveo, a ti gledaj na to kao da si bar imala malo vremena da se odmoris-sto ti je sigurno preko potrebno.

Ako upali, i sampanjac otvaram :rolleyes: A kafa moze i ovako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve su prilike da je to to :D ne znam odkad sam se porodila (od nekog 6.nisam nosila nikakav nakit)pokusavam vec nekoliko puta i otice mi stalno prst..ujutru jedva skinem uzas...

Zato mi ni nemamo burme :lol: Skenjala bih se da smo otisli da ih kupimo, a ono meni treba sira nego njemu, xaxxaxa!! Samo je cuvaj, moja mama ju je tako izgubila, kad posle trudnoce nije mogla ponovo da je stavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro zenske...evo i mene na kratko...klinci se igraju u ogradici,ja pospremila po kuci pa rekoh da vam se javim pre setnje!!!

nema nista posebno novo,bili na moru za vikend kupali se i uzivali mali..klincima se sve vise i vise svidja kupanje u moru,prskaju po vodi i mlataraju nogicama...

Milice nemoj se nervirati zbog burme nije nemoguce da jos uvek imas viska vode i limfe u telu pa da su ti zbog toga prsti oteceni,sacekaj jos koji mesec i ladno ce da legne na prst!!!!prekini da se cimas oko Taricine tezine,beba ti je SUPER,ako je zadovoljna i vesela koliko god da jede i napreduje znaci da je dobro...samo se opusti i guraj super vam ide!!!

Alisa bi trebalo da je otisla sa Markom u Igalo,zelim im dobar oporavak i brz povratak kuci!!!!

Neno tvoje samovanje se zavrsava vracaju se tvoji sutra :rolleyes: mora da si ih se uzelela...joj ima da ti bude ludo kad se porodis,blizanci i sin pa muz...joj kuku tebi :rolleyes:

Marince kako ti izdrzavas?sta ima novo???

mojih Grkinja nema da se jave...uzivaju nadam se!!!!

ljubim vas puno odoh da ih spremam za setnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi jelena, mooooooreeeee. Meni se kao za inat ove god ide kao nikad do sada. Bila sam nasla aranzman u spaniji kad ono dobih diabetes i silne termine, pa lezanje...... Vec sad zamisljem sledece leto, mi coporativno na plazi B). Ludilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.