Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :)

Evo,konacno i ja da se prikljucim :)

Jutros sam se probudila u 7 i posle ne znam koliko vremena sam u miru popila kafu,popusila cigaru i citala novine na netu i UZIVALA malo u samoci,dok su moji momci spavali :)

Prikupljam energiju,jer me ceka duuuugi dan na fakultetu,a tako bih volela da uzivam u suncu ... :(

Ali,sta da se radi,zivot ide dalje :)

Sta mi vi radite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmineeee dragpo mi je da si nam se pridruzila ovde.Dobrodosla.

Reci nam nesto o tebi, tipa koliko si u italiji, kako si dosla i blah blah. :)

Devojke ja sam da vam se javim na kratko.Ovde je vreme extra, idemo malo u setnju pa vam pisem kasnije. Cmokic za sve.

Milica mi je sumnjiva.Plasim se da nije nesto sa onim pupkom bilo.Nadam se da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmineeee dragpo mi je da si nam se pridruzila ovde.Dobrodosla.

Reci nam nesto o tebi, tipa koliko si u italiji, kako si dosla i blah blah. :)

Devojke ja sam da vam se javim na kratko.Ovde je vreme extra, idemo malo u setnju pa vam pisem kasnije. Cmokic za sve.

Milica mi je sumnjiva.Plasim se da nije nesto sa onim pupkom bilo.Nadam se da nije.

Hvala :)

Pa evo ovako,ovde sam od pocetka septembra. Kada sam saznala da sam trudna (u 3. mesecu,posle cak 2 lazne menstruacije),(tada) decko i ja smo se dogovorili da kada se beba rodi,da se preselimo u Rim,kod njega. Htela sam da se porodim u BG-u,jer mi je bilo frka oko trudnoce,a i kum mi je ginekolog koji mi je pratio trudnocu i koji me je na kraju i porodio,tako da sam htela mirna da budem ....

Inace,u BG-u sam studirala arhitekturu enterijera,a sada sam ovde na scenografiji,ali radim i reziju (inace,jedina mama na fakultetu) ....

Znate kako,mnogo mi se svidja ovde,nekako sam se ''nasla'',ali mi mnogo nedostaju moji i drustvo,koje ovde nemam,bar ne tako dobro,ali ima vremena :)

Jos nisam bila kuci,planiram uskoro,jedva cekam !!!!! :)

Tako da mi ova jutarnja,popodnevna,vecernja ''kafica'' bas odgovara i mnogo mi se svidja ... lepo je imati nekoga ko zna kako je biti daleko od kuce ... Koliko god znam da se ne bih vracala u Srbiju,ipak mi nedostaje ....

I hvala svima na dobrodoslici ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maro,ne znam sta bi rekla ako vjerujes,samo se nadam da ce sve biti ok.

Jasminee dobro nam dosla.

Ljep provod seceru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Jasmineee!I ti,Milice:)Bas sam se pitala gde se denu!

Mi bili u setnjici,pa sad na peglanje:(

Cekamo u 6 dr da dodje da vidi kako smo napredovali i da nas bocka :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cure,evo i mene. I moj kompj izgleda pokazuje poslednje znake zibvota,pa ga palim samo kad imam strpljenja da duze sedim i kad je beban miran, jer koliko je spor,verujte izludjuje :angry:

Milice,dobro je da je sa pupkom sve u redu. Vidis, i ja sam mislila da ce pupuak da mi se "otvori" pa su mi se svi smejali, al vidis nije nemoguce da se desi nesto slicno.. Bitno je da je dr rekao da si ti dobro i da to nije nista strasno..

Maro,kako ste prosli na vakcini,sigurno ste bili hrabri :) Kad se mora....

Pace,pa ti si stvarno vredna,cestitam ti na polozenom ispitu!!!! :) Sto se tice stitne,prati,nema ti druge..

Seceru ti i Luka se vidim lepo druzite..Neka neka tako i treba!

Ja sam ok, nekako sam uspela da se sa hemoroidima borim,mada sad bas pazim da jedem vise povrca i voca..Ovde i dalje ruzno vreme,mnogo je toplo,a jak vetar duva,pa bas nije za setnju..

Toliko od mene ovog puta.Ljubim vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej lep pozdravćič moje dame.

Evo i ja da se javim, juče i danas mi beba nešto nije baš najbolje pa se borim sa njom. Sada je baka malo čuva dok ja malo odmorim. Ne znam šta joj je nešto se sva unervozila. Možda je i do promjene vremena, bebe to najprije osjete, a izguraćemo valjda nekako. Samo mi je malo problem što neće da jede. Ako bude ovako i sutra moraćemo se posavjetovati sa pedijatrom.

Sve ostalo je ok. Sada se polako pripremam za neke ispite, valjda će sve biti u redu i da položim te ispite da budem mirna do oktobra. A onda polako u treću godinu. Eto toliko za danas, sad bježim da odmorim malo.

Jasmineee dobro nam došla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jasmina dobro dosla!!!!!!

Moji su kakoo vec znate konacno zaspali svi.samo ja tumaram ovde u mraku!!!

Maro kako je prosla vakcinacija i koliki nam je sad Ahil???ja sam se dugo kanila na to bebi kupanje i na kraju se nakanila,obavezno idi ako mozes,cula sam da ima negde blizu kod vas u kraju ako hoces mogu da se raspitam!mi idemu u Tumbu,kod Paokovog stadiona,malo daleko,ali sta sad-u svakom slucaju je super toplo preporucujem!!!

Milice i ja sam taka muku mucila sa spavanjem zadnja 2 meseca,stomak mi je bio ogroman pa nikako nisma mogla da se namestim da spavam,nocu se budila zbog teskog disanj itd,ali izdrzaces,pa se posle toga neces ni secati :rolleyes:

Gde nam je Marince nema je???

Pace cestitam na ispitu,ti bas guras svaka cast!!!

sheceru nema te-zabusavas a :lol: sta ima po Atini????

Alisa gomila zena u trudnoci ima probleme sa hemoroidima,pokusaj neku kremicu i ispiraj kamilicom,nadam se da ce te popustiti

odoh i ja na pavanje pa se pisemo sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke evo i ja da vam se javim.

Bila sam veceras kod dermatologa da mi skida onu bradavicu sa grudi, za 2 minuta gotovo, i nije bolelo :unsure::unsure:

Pitala sam je za obrve, kaze nije hormonski, vec kako sam ih godinama cupala jednostavno su prestale da rastu. Kao kad radis depilaciju. dala mi je neku kremu u svakom slucaju da mazem, ne znam sta ce ta krema da uradi.

Pace cestitam na ispitima, svaka ti cast.

Maro, kako je ahil prosao?mora da je bilo puvuci potegni.:)

mada vise placu kad su malo vece. Moj luka je znao da se dere kao june :)

Alisa, ti bas sitno brojis.Sto se hemoroida tice, ne brini, sve ih trudnice skoro imaju.

Milice zabusavas, sto kaze Jelena :)

Jeco , pa vi idete na plivanje bas blizu moje drugarice.Ona tu zivi. Smrc , hocu i ja kod nje :)

Inace u atini sve po starom. Nista se normalno ne desava iskreno. Jedino lepo nam je ovo sa skolicom srpskom.

Sutra igra crvena zvezda-olimpijakos, pa mozda mm ode na utakmicu.ili je to prekustra, nemam pojma.

jasminee, koliko ti je dete sada?

cmokic za sve.

gde nam je marina koju inace hocu da pitam :jesam li ja tebi uopste poslala onaj telefon za letovanje?!podseti me ako nisam, posto mi mozak ne funkcionise u poslednje vreme kako treba.

trta?

mala maza?

ne spavaj dijasporo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro dijasporo,lepo vreme i kod nas,pa tako koristimo sto vise vremena napolju a onda u 10uvece vec smo svi u krevetu,inace nista novo,drago mi je sto mislite na mene

Secer nisi jedina kojoj mozak ne radi bas najbolje,i nisi mi poslala br. i posalji mi,samo se nadam da nece biti nekog sr*** pa da nam letovanje propadne,mada kako su stvari krenule(sto se Gadafija tice) nisam sigurna da cemo na tu stranu na more :angry:

nema mi komsinke iz Francuske ovih dana,Sanya sta je s vama?

Cmokic za sve

Jasminee dobro dosla u kafanicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.Pijem kaficu-toplu,i citam vas.Drago mi je da ste sve dobro.

Mi juce nismo primili vakcinu,jer dr nije dosla-ZABORAVILA JE!Uzas.Danas ce da dodje,nadam se.

Za vikend ce valjda lepo vreme,da mozemo na rostiljanje u selo(ko o cemu,ja o hrani).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuj tuj!! Javljam se na ''jutarnji raport'' :lol:

Danaske mi žmu od 10-18 pa sam malko odremala...

Kod nas lepo vreme, juče sam letela po kući da malo sredim, a dede sa prabakom u šetnju poslala. Danas posle doručka će verovatno u ranac pa sa mamom u brda!!! Valja skinuti kilograme kad mi već dijeta ne ide od ruke :lol: :lol:

Moram malo bolje da vas pohvatam sa decom hehe trenunto mi samo ove grkinje bodu oči.... eh kako volim letovanja u Grčkoj..... uh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage mame,hvala vam na dobrodoslici .... :)

Danas sam uzela dan za sebe,samo za sebe !!!

Mali je u vrticu,imaju danas neki kao karneval ... Inace,sada nam je 9.aprila 1. rodjendan !!!! :D

Pa razmisljam oko rodjendana,sta da radimo,koga da pozovemo ... Slavicemo kod kuce 100%,jer je konacno pocelo lepo vreme,a imamo oooogromnu bastu,kao stvorenu za decu ...

I odlucila sam (ja koja stvarno nisam neka domacica,jos uvek ucim) da napravim mom andjelu neku lepu tortu ...od cega,nije problem,jer on jede SVE !!! :D

Ne mozete da zamislite,ja to u zivotu videla nisam ...

Inace,juce sam se bas nasmejala ... Dolazimo po njega u vrtic,a on sedi na podu sa nekom devojcicom od neke 2 godine,ona ga ljubi,mazi,grli,ma ne mozete da verujete ... ja ga uzimam,a ona ga vuce i vice na mene :'' ON JE MOJ,OSTAVI GA'' i sve na taj fazon ... ja pocela da se smejem,ali sam se zaustavila,jer je ipak glupo da se smejem detetu u lice,bas nisam normalna ... ali tako mi je bilo slatko .... :)

Sta piju dame danas ? Ja sam sada spremila Nes,ovde me gledaju kao ludaka sto to pijem,ali stvar navike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od mene.Danas poranila da pozavrsavam sve sto mi treba od papira za bolnicu,ako verujete,ja sve kazem,nece jos beba,za manje od mesec dana (sve mi se cini, mesec traje 1god)..A u stvari,moze kad hoce maleni napolje,mada se iskreno nadam da nece pozuriti..

Bas se razmisljam,dr mi je rekao tek oko 8.aprila da mu se javim na taj poslednji UZ pregled (posle,rece,pocinje CTG pracenje),al mene sve nesto strah da toliko dugo cekam,te cu najverovatnije zakazati za 1.april, sve se nesto plasim da me ne iznenadi..Torbu jos nisam spremila,jesam manje vise sve kupila sta mi treba..Brrrr...

Jasmineee dobro nam dosla!!! Bas sam se slatko nasmejala,neka,to su sve lepe stvari koje covek dozivi..Pricaces svom decaku,kako je od malih nogu bio ljubimac curica :)

Maro kako prodjoste na vakcinisanju?

Sanya blago vama,kod vas bas prolece stiglo..Mooooreee,hmmm,za mene,ove godine,teeeskooo...

Eto tako drage moje,drugo u Pg nista novo,za sada.MM mi javlja,u Bukurestu se pootvarali neki novi butici po molovima,ma milina,da sam tamo :) Kad se vratimo u avgustu,bicemo veliki dovoljno,da mozemo da cunjamo i razgledamo...

Ljubimo vas beban i ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece,zene.Ja sam mnogo lose raspolozena,i ne znam sta da radim...Ne mogu da pisem sad opet sta je bilo,evo link-a iz druge teme,pa ako vas ne mrzi citajte...uf,idem malo da iskuliram,pa se pisemo...

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry135504

Maro,nemoj molim te da se nerviras !!!

Tacno znam kako to je ! Od prvog trenutka ovde u Italiji prolazim kroz isto .... Pocela sam onako kako mi je mama pricala da me je hranila,kako me je i doktorka savetovala u BG-u,da bi me ovde posle svi gledali kao idiota. Ja se izvinjavam,ali meni je mnogo cudno bilo da dete sa 5 meseci jede taj njihov mix u kome je svo moguce povrce pomesano,plus ulje i parmezan ... ali dobro,mali je lepo reagovao,pa sam se malo smirila ... ali znala sam da se svadjam sa mm i njegovima do besvesti,jer su se ponasali kao da ja nemam pravo glasa ... Evo,opet sam se iznervirala kada se setim ...

Drzi do sebe,nemoj da te neke tamo,ma koliko ucene bile,maltretiraju ... Svaka zemlja ima svoj sistem hranjenja beba,sto ne znaci da je gori ili bolji ... svi mi iz Srbije i okoline smo odrasli na hrani kakva se i danas preporucuje,pa sta nam fali ???

Niko ne sme da te terorise,ti znas sta je dobro za tvoje dete !

Jos nisam cula da je pantenol nekome naskodio,ja ga uvek,skoro za sve koristim za moje dete i sve resava ...

Maro,ja sam tu,pravim ti drustvo,pisi sta god ti je na dusi draga moja :)

Aj sada jedan osmeh :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Jasmina!Od pocetka se ja raspravljam kad su u pitanju razlike u podizanju bebe.Nekako mi se sve cini da unizavaju moje razmisljanje i metode,jer sam iz "neke tamo Srbije",a ne iz evropske Grcke,te da pedijatri i lekari u Srbiji ne mogu bolje znati nego ovi ovde..a najvise me boli jer me mm ne podrzava cesto u mojim metodama:((iako mi pomaze oko bebe maksimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Jasmina!Od pocetka se ja raspravljam kad su u pitanju razlike u podizanju bebe.Nekako mi se sve cini da unizavaju moje razmisljanje i metode,jer sam iz "neke tamo Srbije",a ne iz evropske Grcke,te da pedijatri i lekari u Srbiji ne mogu bolje znati nego ovi ovde..a najvise me boli jer me mm ne podrzava cesto u mojim metodama:((iako mi pomaze oko bebe maksimalno.

Ja nisam upucena,jel on Grk ?

I meni moj pomaze,nekada je akivniji od mene ... ali mislim da svi ti ''evropljani'',koliko god da ne priznaju,gledaju na Srbiju kao zemlju ratovim,siromastvu,itd ... ( jer im se tako plasira). Mm kada je dosao u BG prvi put nije mogao da veruje,jer ovde i dan danas prikazuju snimke iz '90 ...

Ja imam isto iskustvo sa lekarkom ovde,pa sam jednom pukla i pitala je po cemu ona misli da je bolja od nekog lekara iz Srbije ili iz bilo koje druge zemlje ? Ona je ucutala i sada je kao bubica ...

A dobro,on bi zbog svake sitnice da trci kod lekarke ? Da nije malo mnogo stresno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Jasmina!Od pocetka se ja raspravljam kad su u pitanju razlike u podizanju bebe.Nekako mi se sve cini da unizavaju moje razmisljanje i metode,jer sam iz "neke tamo Srbije",a ne iz evropske Grcke,te da pedijatri i lekari u Srbiji ne mogu bolje znati nego ovi ovde..a najvise me boli jer me mm ne podrzava cesto u mojim metodama:((iako mi pomaze oko bebe maksimalno.

Maro citala sam sve i jako mi je zao sto ti se to sve desava!!!

sto se tice tvog muza to moras sa njim kroz pricu da resis i da mu objasnis kako si ti ta koja brine o detetu i kako ga ti sigurno bolje poznajes od bilo kog dr pa makar i najboljeg na svetu!!! sto se tice doktora i njihove nadmenosti-ja to vise ne dozvoljavam bas zbog toga sto si rekla da se posle osecas unizeno-ja ima ga sad odmah odbrusim na isti nacin i odmah ih suocim sa svim cinjenicama,pa ako nisam upravu ik,a ako jesam onda zaglavim ko tele na sarena vrata dok ja n jih ne ucinim da se glupo osecaju zbog te rasprave kako su grci najpametniji i samo oni sve znaju!!!Bas mi je zao zbog gluposti si se iznervirala,pa se jos desi to sa pisom,btw ja moje klince nikada ne kupam posle vakcine!!!!bice bolje sutra kad se probudis,a tvoj princ ti se nasmeje!!!

kod mene nema nista novo,ceo dan se ganjala sa klincima napolju,bilo lepo vreme pa isli 3 puta u setnju!!!ljubim vas sve pa se pisemo sutra,sad odoh da konacno spavam!!!

P.S. kako vam se dopada moj novi tiker???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro citala sam sve i jako mi je zao sto ti se to sve desava!!!

sto se tice tvog muza to moras sa njim kroz pricu da resis i da mu objasnis kako si ti ta koja brine o detetu i kako ga ti sigurno bolje poznajes od bilo kog dr pa makar i najboljeg na svetu!!! sto se tice doktora i njihove nadmenosti-ja to vise ne dozvoljavam bas zbog toga sto si rekla da se posle osecas unizeno-ja ima ga sad odmah odbrusim na isti nacin i odmah ih suocim sa svim cinjenicama,pa ako nisam upravu ik,a ako jesam onda zaglavim ko tele na sarena vrata dok ja n jih ne ucinim da se glupo osecaju zbog te rasprave kako su grci najpametniji i samo oni sve znaju!!!Bas mi je zao zbog gluposti si se iznervirala,pa se jos desi to sa pisom,btw ja moje klince nikada ne kupam posle vakcine!!!!bice bolje sutra kad se probudis,a tvoj princ ti se nasmeje!!!

kod mene nema nista novo,ceo dan se ganjala sa klincima napolju,bilo lepo vreme pa isli 3 puta u setnju!!!ljubim vas sve pa se pisemo sutra,sad odoh da konacno spavam!!!

P.S. kako vam se dopada moj novi tiker???

Hocu i ja blizanceeeee !!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jasmin moze samo kazi jel hoces da ti ih posaljem postom ili avionom :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na klipu,Jasmin,mnogo smesno:)

Jelo,znas vec kakvi su Grci sujetni,sta da ti pricam.Ja sam muzu rekla sto puta to da ja svoje dete znam najbolje,ali kod njega ta prica ne prolazi..smatra da moramo da imamo puno poverenje u dr-a,pa kako god.

Sve mislim na to kako ce Ahila da boli pace kad bude piskio,bas je povredjen...ne znam sta da mu radim...srce mi se cepa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tiker ti je super,Jelo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jasmin moze samo kazi jel hoces da ti ih posaljem postom ili avionom :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kako god je tebi lakse :) otvorena sam za pregovore :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.