Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Evo komadi da se i ja javim! Prosle godine bila u Bielli, Italija, a sad na Sardiniji! Muz mi ovdje radi, tako da smo bebac i ja jedva cekali da stignemo pa da konacno budemo s tatom, jer smo prva dva mjeseca bili sami u Zagrebu i jako smo tati nedostajali, a i on nama! Inace nam je super vrijeme, no danas neki oblaci nadosli, tako da smo jutarnju setnju u narancastom Peg Peregu obavili u sprintu, bilo me strah da nas kisa ne ulovi. Maleni sada spava, pa malo da se javim! Dugo me nije bilo na forumu, skoro 6 mjeseci, no stalno smo bili na putu, po Srbiji, Hrvatskoj, pa sada italija. A onda u medjuvremenu i porodjaj, tako da sada trebam nadoknaditi propusteno vrijeme! hahahha Moram se pohvaliti da je maleni Lav vec veliki putnik sa 3 mjeseca! Letio on vec tako u 2 aviona, i bio jako dobar! bio je budan u putu, cak nije nesto htio ni dojiti, vec je gledao kroz prozor! MM i ja nismo mogli vjerovat kakav putnik! Bit cemo na Sardiniji do sredine aprila, a onda se ponovo vracamo kod mojih u Zagreb na mjesec i pol, pa za Novi sad. Jedva cekam ljeto i more, nase Lastovo! sve vas puno ljubim i pozdravljam!

p.s. divno je kad ovako zaspe popodne, pa mama malo uspije da iskulira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popa ja sam bas ocekivala da ces si ti nama jednog dana javiti iz NS, kad ti ono opet iz Italije :)

Neko dobro nam dosla nazad :)

Sta ima u dijaspori devojke? Nesto vas nema veceras?

Mi smo bili u komsiluku celo poslepodne, da se luka igra sa njegovim drugom i luka spava vec pola sata a ja malo uzivam sa mm, gledamo film i ja po netu blejim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popa ja sam bas ocekivala da ces si ti nama jednog dana javiti iz NS, kad ti ono opet iz Italije :)

Neko dobro nam dosla nazad :)

Sta ima u dijaspori devojke? Nesto vas nema veceras?

Mi smo bili u komsiluku celo poslepodne, da se luka igra sa njegovim drugom i luka spava vec pola sata a ja malo uzivam sa mm, gledamo film i ja po netu blejim.

Joj seceru, to kad smo u Novom Sadu, nikad mira! Ili mi kod nekoga ili netko kod nas! Znas kako je kad te nema cijele godine kuci, pa onda se svi sjate da nas vide! A mogu zamislit sto ce biti ovo ljeto s malim! Samo neka dolaza da ga malo pricuvaju, pa da se mama i tata malo odmore! hahahaha

p.s. Legla mi je ova Sardinija... samo da malo zatopli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da danas mm i ja otisli u trgovinu i tamo radi neki njegov drug kojeg dugo nije vidio i tako upoznamo se mi i stojimo pricamo kad on nakon par min prstom na moj stomak i mm jel tvoje :)?? ja sam u cudu ostala :) kako blesava situacija :)

marina sta ste lepo kupili...jao mene samo nervira mm kad nece da hoda i kad bzv nesto zvernja okolo i gleda, samo da meni ispuni zelju hoda zamnom e tad se meni ne ide nikako...

:lol: :lol: :lol: ima svakakvih slucajeva,poznanik mm jednom prilikom kad nas je sreo kaze mm "punis ti ,punis" e mogla sam u zemlju da potonem,i da ga ujedno odalamim...

inace menjali smo neku garnituru u dnevnom,i naravno posvadjali se,ja hocu jednu,a on drugu,i na kraju je bilo po mome,naravno...

inace deca su puno bolje,ali zato sam ja pocela da kijam i polako me hvata grip... :angry: i sutra vodim Enu na vakcinu,koju je inace trebala da primi jos pre 2 nedelje,ali je bila bolesna,i sad ce da kasni na svaku,a to mi se ne svidja ...

inace ni ja nisam bas vesta na testu,samo pravim sendvice,tako da bi se Secer sigurno snasla,jos ako znas nemacki onda slobodno...

pozdrav zene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace ni ja nisam bas vesta na testu,samo pravim sendvice,tako da bi se Secer sigurno snasla,jos ako znas nemacki onda slobodno...

pozdrav zene

Ucila sam nemacki u skoli, ali sam ga zaboravila, znam samo da citam i osnovne stvari.

Ali kako je krenulo, moracu i nemacki da ucim. Jer ako se nastavi kriza, ja sam rekla palim za austiju, nemacku...gde tacno ne znam, ali negde cu se nastaniti :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro strankinje moje!!!!

Ja se super kul osećam :lol: Od srede krekećem sa đuskom

Žao mi je samo što neću moći da putujem...ali neka, da ja malo pokrenem svoje stare kosti (tamo ću svima mama da budem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan,zenskinje!Evo i mene,vratili se malopre od svekrve,vala bas mi je dosta 4 dana gostovanja tamo...there's no place like home:)Umorna sam k'o pasce.Radila,pa se Ahil poslednja dva dana bori sa nekom malom temperaturom,nece da jede,balavi...pojede me briga.Da l' mu zubi rastu,sta li je..ne znam.Evo ga sad vec dva i po sata spava,sto je za njega previse.Sinoc bila sa svekrvom i tetkom u bioskop,posle sto godina(Black swan gledale-odlican je)...svekar cuvao bepca(i jadikovao), jer svi mu na cuvanje donose bebe,nema covek zivot svoj uopste:)

Milice,bas su vam lepa kolica,u zdravlje da se vozikate,i pazi malo gde stajes!

Popo,dobrodosla!

Odoh da peglam:0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bohinj je pod ledom...ja ne znam ljudi do pola jezera su setali :) ja sam tamo isla preko mosta setati i tropnula fino ma znas kod one crkve tamo :), ma na tim cizmama nemam ni jednu saru klizu se na suvom:) u ljubljani truna snega nema nikako...ove godine nikako nije bilo sve je ono sitno...ma ja sam to u baby centar danas usla ta mi se boja bas svidja, a ta vreca ma ja ne znam hocu li ti i koristiti, ali dobro neka je :) e sad samo je pitanje da li preko mimovrste naruciti posto su jeftinija ne znam samo jel su jos uvek dobavljiva kod njih...ali to nek sveki odluci :)

aaaaaa vi st eopet išli u Bohinj!! Ja sam te skontala da idete na Bled, zato pitam gde si led našla, jer oko Bleda je staza čista.

Što se tiče kolica i mimovrste - trebalo bi da piše na sajtu da li ih imaju na lageru. U krajnjem slučaju pošali mail pa vidi jel ih imaju na lageru i ako nemaju koji je rok dostave u tom slučaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro vece zense....ja sam sinoc izasla kad su mi klinnci zaspali na latino vece i dosla kuci u 5 jutros pa sam ceo dan kao pijana kokoska!!! sva sreca pa su klinci bili raspolozeni za spavanje ,pa sam tako i ja sa njima spavkala ceo dan...dan mi prodje ,a nista nisam pametno radila!!!!

Popo bas ti zavidim sto si na Sardiniji,bila sam pre 4 godine i ostala sam odusevljena,nadam se da se lepo provodis!!!!!!

Marina drago mi je da ste bolje i nemojte vise da se razboljevate,valjda ste zavrsile za ovu zimu!!!nadam se da ce i tebi to brzo proci!

Alisa jel vezes nesto za bebicu???

Sheceru sta se desava po glavnome gradu???

Ovde je vreme grozno,pada kisa,a kd ne pada onda je tmurno i oblacno,a o vlaznosti u vazduhu da ne pricam oko80%,ne mozes ni da dises!!

Maro jesi li se odmorila od izlazaka i provoda???

jos malko pa odoh da se komiram zelim vam laku noc pa se pisemo sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco u glavom gradu nema nista, osim sto je hladno i sto nismo navikli na to. ja samo idem po kuci i vicem "jaoj sto je hladno" :lol:

Luka i ja smo ceo dan setali po ovoj hladnoci, pa onda dosli kuci da rucamo i opet sa mm-om u supermarket. a uvece sam pravila kejk od cokolade, posto ga luka obozava , pa da imam sutra to da mu ponudim, pre nego zatrazi kinder jaje :)

danas su se zavrsile rasprodaje, kao da su bile neke....iako je kriza, drze cene kao ludi... ali nema veze,,,,sad cekamo one letnje :)

idem i ja uskoro na spavanjac,ljubim vas punoooo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ajde mala pomoć,ako znate,da ne otvaram temu...

Drugaricu zove brat da sa porodicom ode kod njega u nemacku,on je tamo rodjen i vise je nemac nego srbin,tako da nema pojma da im kaze kako mogu da ostanu na duze a ni koliko mogu da borave bez papira,znate li kako ostati na crno,a sta teba da bi se ostalo za stalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam išla na poslovnu vizu (bila sam zaposlena u to vreme kad sam tražila vizu) posle toga sam se udala - u trajanju druge poslovne vize sam se udala i tako rešila razvlačenje. Postoji viza za spajanje porodice, ali ne znam da li u to spada i spajanje sa bratom. Koliko sam upućena - samo za bračne parove važi ta viza D.

Jedino što mogu je da idu na turističku pa tamo dalje da se raspituju. Na crno ne smeju duže od vize, misim da je tako za sve države EU, uslučaju da ostanu duže imaće ili zabranu ulaska u zemlju određeno vreme i moraće da plate novčanu kaznu (to znam iz iskustva drugaričine kume - imala je zabranu ulaska u grčku, pa je posle na mufte ušla preko bugarske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ajde mala pomoć,ako znate,da ne otvaram temu...

Drugaricu zove brat da sa porodicom ode kod njega u nemacku,on je tamo rodjen i vise je nemac nego srbin,tako da nema pojma da im kaze kako mogu da ostanu na duze a ni koliko mogu da borave bez papira,znate li kako ostati na crno,a sta teba da bi se ostalo za stalno?

pe jel ti drugarica ide sama ili sa porodicom? mislila sam ako ide sama,onda moze uvek upisati neki faks ili master i srediti studenske papire. ali za sva ostalo ce morati ove devojke iz austrije i nemacke da ti pomognu....

ako ode ilegalno, morace da ceka legalizaciju stranaca, ali nikad ne znam kad ce EU odluciti da to bude. Mada nisam sigurna da nemacka jos uvek to ima, posto su oni postali bas rigorozni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam išla na poslovnu vizu (bila sam zaposlena u to vreme kad sam tražila vizu) posle toga sam se udala - u trajanju druge poslovne vize sam se udala i tako rešila razvlačenje. Postoji viza za spajanje porodice, ali ne znam da li u to spada i spajanje sa bratom. Koliko sam upućena - samo za bračne parove važi ta viza D.

Jedino što mogu je da idu na turističku pa tamo dalje da se raspituju. Na crno ne smeju duže od vize, misim da je tako za sve države EU, uslučaju da ostanu duže imaće ili zabranu ulaska u zemlju određeno vreme i moraće da plate novčanu kaznu (to znam iz iskustva drugaričine kume - imala je zabranu ulaska u grčku, pa je posle na mufte ušla preko bugarske.

ma mozes ziveti i 10 godina ilegalno , ali samo da te ne uhvate i ne smes izlaziti iz zemlje. tvoja drugarica je verovatno pokusala da izadje iz grcke, pa su joj lupili zabranu. ali znam za ljude koji su ovde 10 godina bili ilegalno. Mada kada su se desavale legalizacije, svi su skrozo sredili...

a i dobar advokat cini svoje. ali mislim da je u nemackoj malo drugacija situacija, ali nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa porodicom,znaci ona ako ide sa turistickom vizom,vora po isteku da se vrati pa da izvadi novu sve dok ne sredi papire a to onda znaci da decu nemoze upisati tamo u skolu...jedino da neko od nje ili njm dobije posao pa onda spajanje ili da se ona venca za brata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa porodicom,znaci ona ako ide sa turistickom vizom,vora po isteku da se vrati pa da izvadi novu sve dok ne sredi papire a to onda znaci da decu nemoze upisati tamo u skolu...jedino da neko od nje ili njm dobije posao pa onda spajanje ili da se ona venca za brata...

ma kako da se vecna za brata ????!!!!hahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: nije mi uneo izmenu, htela sam da dodam da sve ovo što sam pisala je važilo dok su nam trebale vize za ulazak i dodala da je ipak možda najbolje da pozove on ambasadu da pita koji je najduži legalni boravak. A za dalje da se raspitaju gore u Nemačkoj. Sve ovo sam ja radila 2008 i 2009 kada je trebala viza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa porodicom,znaci ona ako ide sa turistickom vizom,vora po isteku da se vrati pa da izvadi novu sve dok ne sredi papire a to onda znaci da decu nemoze upisati tamo u skolu...jedino da neko od nje ili njm dobije posao pa onda spajanje ili da se ona venca za brata...

viza joj ni ne treba, ako ide sa crvenim pasosom, mozes ostati 3 meseca, pa onda mora 3 meseca da je u srbiji i tako u krug.verujem da postoji neka rupa u zakonu, u svakoj zemlji postoji,ili sigurno postoji neki nacin.najbolje da njen brat se raspita odande, tj da angazuje nekog advokata ili bar da ga posavetuje malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: teško da će da se venča za brata....

hm eto i posao je rešenje, da neko od njih dvoje dobije radnu dozvolu, ne znam kako bi onda išlo.

spajanje porodice se odnosi na - bliske rođake, tj. supružnika, decu (uključujući i usvojenu), roditelje (uključujući staratelje), babe i dede, unuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav i od mene... bili smo juce na vakcini imamo 5800kg i 62cm,mamina curica... ozdravili smo napokon,nadam se da je gotovo za ovu zimu...

koliko je meni poznato ne postoji mogucnost vencanja za brata,jedino ako brat ima nekog prijatelja,to je jedina najsigurnija varijanta zato sto su u pitanju i deca,ali NEMCI su postali bas rigorozni,cak je ona njihova premijerka Angela(kakoseonozvase) izjavila da ce uskoro poceti isterivati auslendere koji neznaju nemacki jezik... no kazu ljudi da para vrti gde burgija nece,pa verovatno postoji neka rupa,ali to je najbolje da brat vidi u nemackoj... na crno moze da ostane sve dok se ne pojavi neki "prijatelj" pa prijavi situaciju,kao sto je ovde slucaj,ima ih koliko volite... neznam kakvo je stanje sa Azilom...ovde je to nekad palilo,jedino nebi smeli nekoliko godina da napustaju drzavu...

Milice jeste li odlucili kako se zove cura? nisam u toku... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije joj rodjeni brat i ne nose isto prezime...

Ok,prenecu joj,pa neka oni odluce,mislim da je najbolja varijanta da njm nadje posao i ode pa da posle na osnovu spajanja porodice odu ona i deca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nije joj rodjeni brat i ne nose isto prezime...

Ok,prenecu joj,pa neka oni odluce,mislim da je najbolja varijanta da njm nadje posao i ode pa da posle na osnovu spajanja porodice odu ona i deca...

pa zakonom je odredjeno do kog kolena mozes itd. ali opet, to bi znacilo da se ona razvede i bla bla...kako bi onda njen muz dosao?

najbolje da se raspita on u nemackoj na koji nacin moze.

ako ima volje da ide, sve je moguce. cak i ilegalno, pa da se ceka legalizacija. Bilo bi dobro da se raspita njen rat kad je otprilike legalizacija stranaca, to bi neki bolji advokat mogao da mu sazna. Ne moze tacan datum, ali otprilike moze da zasna u kom mesecu koje godine ce se to dogoditi, posto EU ranije odluci o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,hvala,prenecu joj,ma oni koliko su zainteresovani,toliko i nisu,tj neznaju odavde da se snadju sta i kako a ovaj otuda nista nije bolji...

pa razmisljali su da se ona venca za brata o on za snaju i iznajme stan preko puta njih i da tako zive :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok,hvala,prenecu joj,ma oni koliko su zainteresovani,toliko i nisu,tj neznaju odavde da se snadju sta i kako a ovaj otuda nista nije bolji...

pa razmisljali su da se ona venca za brata o on za snaju i iznajme stan preko puta njih i da tako zive :D

:lol: :lol: :lol: e dobri su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.