Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

Vece cure! Ajde rekoh da svratim pre nego se ususkam u krpice, cisto da ne bude zbog mene prazna kafanica. ;)

Seceru koji crni pabovi, ja sam rekla da nam gosti kuci dolaze. Mi tako, okupljamo se cesto, a za izlaske u restorane idemo. Evo zakazala sa curama za sledeci vikend ;) Mm i prijatelj ostali sa nama ono vece i divno nam je bilo.

E mene nema jer zivim u kancelariji i leisure centru :lol: Imam treninge sa trenerom, sredjujem novi program i doslo mi opet da vezbam svaki dan. Super se osecam, a uvece sam do 10 u krevetu ;)

Mm juce uzeo slobodan dan pa smo se setkali, isli sa drustvom u igraonicu, plivanje, na balet. Tragamo pomalo za novim kolima pa smo svracali do salona.

E imenjakinjo na tu temu- Passat je ok izbor. Mi ga imamo vec skoro 2god i neverovatnu kilometrazu prelazimo u njemu. Dobar auto, pouzdan. Nama je sad poceo da se kvari nakon skoro 100000 kilometara, pa bi da ga menjamo. Videcemo sta cemo, al mozda za promenu bude manji auto. Ne zuri nam se.

Eto mog doprinosa temi...

Izvinjavam se ako sam nesto propustila da prokomentarisem, al strasno mi se spava. Odoh. Laku noc!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,zene u dalekim zemljama!Bas sam nesto usporena od jutros...bila neka bura nocas,kisa-potop!Vreme je za neustajanje iz kreveta!

Nemam vremena mnogo za piskaranje inace,jer moj bebac retko spavka,mnogo je aktivan i nema sanse da bude sam ni 5 min;tako da se igramo non-stop.Cak i kada kuvam ili nesto radim-stavim ga u kolica,pa je uvek pored mene.Kao da je ukljucen u struju!Inace,jos ne odoh da vidim sta ima po rasprodajama,jer smo pukli sve parice oko Bozica i N.god. pa moram da se strpim malo:(

Secer,je l' mozes da pitas tu tvoju prijateljicu iz Soluna da li ovde postoji neko srpski vrtic i sl,jer ja nisam cula za tako nesto?Hvala unapred:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dijaspora spava...grrrrr...gde su zene?? kod mene dosada ziva danas, jos sutra pa vikend uzivanja sa mm :) obozavam vikende :)

alisa oo pa ti hoces da me zabrines, ali dobro mm ne putuje nigde izuzev na posao do 16h tako da nema sanse da stigne do tebe, definitivno nije moguce da je isti :) ali mozda su neka braca :) kod nas sve moze :) ako nema rucka moze, ako nesto nije uradjeno moze, sve kod njega moze, a on kad nesto ne uradi ja oci vadim prolazi dresusuru pa mu je bolje i sam kaze sledeci put da ne pogresii sve uradi kako treba. kaze jednostavnije mi je...bas sam grozna ma mi dobro bas funkcionisemo za sad.. alisa sitno brojis do pokreta za cg, jel ces kod sveki biti ili kod mame ?? nastavljamo da se tipkamo i kad odes ili ?? ne secam se da li sam negde procitala jeste li odabrali ime za bebu pa mi je najjednostavnije ovde da pitam :)??

secer sta vi radite ovih dana ? nego ide li Luka u vrtic ili neku malu skolicu, kako to ide kod vas ?

Dobaaar dan zeeeneeee,gde steee bree????

Hahahaha,bas si me nasmejala, nije isti ne brini ;)

Sitno brojim,evo bas juce kupili i kolica konacno,trebalo nam 2 meseca da prelomimo, i odlucismo se.. Malo se iznervirah juce,cekamo za garanciju i neka bakica gleda moj stomak i kolica i kaze na rumunskom (jedva sam na kraju skontala),prvo ste trebali da sacekate da dodje beba pa da kupujete to..Mislim se,baaakooo,lako bi da samo u svojoj zemlji gde imam i mamu i sestru,pa bi lako one sa mm opremile sve dok se ja iz bolnice ne vratim.. Ovako,kad smo sami u tudjini,ne plasi nas,nego blagosiljaj...Puff.

Sto se tice smestaja,bicu kod mojih do pred porodjaj,da se malo razelimo.. A onda se selim kod njegovih i cekamo bebana svi zajedno...Nemam ja frku od zajednice,ziveli smo 2 godine bez problema,pa cu izdrzati i ta 2 meseca svakako :P Imacu interenet kod mojih to znam,malo je veza slabija,ali javljacu se..E kod njegovih kad odem moracu da proverim,dal je internet ok,javicu uglavnom da znate

Sto se imena tice,odlucili smo da damo ime Marko,staro,lepo ime,nije nesto precesto u zadnje vreme,a opet je internacionalno..MM predlozio,ja u cudu,kako bas TO ime,nekako sam mislila da mu se ne bi dopalo..I mi zacas prelomili i odlzucili..Tako se sad Makica gura i pricamo po ceo dan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice Luka ne ide u vrtic, trebao je ali nas nisu primili ove jeseni jer je ovde bila ludnica sto se tice upisa ove godine..Trebali bi u privatni da se upisemo, ali videcemo jos.Posto planiramo sad i do Bgd-a i tamo i vamo, pa kad sve to zavrsimo mozemo da ne bi za dzabe placali i bacali pare. Isli smo u srpsku skolicu ali sad je u nekoj fazi gde ce da se nastavi posto ju je ministrarstvo odobrili, pa je novi ljudi "vode"...Idemo i na engleski, tj engleski kroz igru. i to je to....ali mi smo ti dosta napolju...setamo, zezamo se, idemo kod drugova i drugarica , imamo ovde u komsiluku malog od 5 godina to je lukin najbolji drug pa smo kontstantno sa njim, a i drugarica(srpskinja) zivi u kraju do mog i ima dve klinke pa se i sa njima druzimo, odemo basom 3 stanice i tu smo...

i tako ti je to..Uglavnom smo po parkicima....:)

a i u kuci....

inace kod nas sve po starom, nista se specijalno ne desava.....kod vas??

Al' ova dijaspora spavaaaaaa.....zzzzzzzzzz

Jao blago vama

,pa vi bas imate puno drugara i ispunjen drustveni zivot,bravo!!!! :)

Super sto imas mogucnost da dete ide u srpsku skolicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Alisa, bas lepo sto ste vec odlucili za ime, super je, bas sto ti kazes da se retko sad cuje..

A sto se tih baba tice, ne obracaj paznju na zle komentrare...Ja sam kupila sve posle double testa, i do kraja 8.meseca sam imala sve spremno cak i stapice za usi za bebu. I ne radi se da li mi je mama tu ili ne, posto je meni ta kupovina bebecegardeoe i opreme bilo jedno od vecih uzivanja u trudnoci.I uvek zelim ja da biram a ne neko drugi. Zato se opusti, i ne slusaj takve komentrare. Sad svi kupuju sve unapred, nece valjda da trce 2 dana kad se porode da kupe sve?!

Gluposti.....

Kakvo vam je vreme tamo , jel i kod vas pao sneg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Alisa, bas lepo sto ste vec odlucili za ime, super je, bas sto ti kazes da se retko sad cuje..

A sto se tih baba tice, ne obracaj paznju na zle komentrare...Ja sam kupila sve posle double testa, i do kraja 8.meseca sam imala sve spremno cak i stapice za usi za bebu. I ne radi se da li mi je mama tu ili ne, posto je meni ta kupovina bebecegardeoe i opreme bilo jedno od vecih uzivanja u trudnoci.I uvek zelim ja da biram a ne neko drugi. Zato se opusti, i ne slusaj takve komentrare. Sad svi kupuju sve unapred, nece valjda da trce 2 dana kad se porode da kupe sve?!

Gluposti.....

Kakvo vam je vreme tamo , jel i kod vas pao sneg?

Skroz se slazem sa tobom ,takav je i moj stav,pa kud moze biti lepsi osecaj od biranja svih tih stvarcica..Nego eto,zamislis se tako kad ti se jos i nepoznati obrate :(

Ovamo lepo vreme,stao sneg vec 3 dana ne pada.Hladno jeste,al se makar moze van.. Ja danas nisam skitala,nesto mi bilo hladnjikavo,pa dohvatih peglu u ruke,zamisli taj provod :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav cure ;)

Kako ste mi veceras? Ne znam dal vi oetite kad je petak, al ja bogami dnas i vise no obicno :lol: Mrtva sam umorna, dobila sam pa mi to iscrpe svu energiju dan-dva i sreca danas smo samo do 5 na poslu ostali.

Nego da pozelim dobrodoslicu Sanyi! I meni si komsinica preko kanala ;) U kom si delu Francuske?

Alisa bogami kod vas veselo. Cuj bice sve super, nije ni sa bebom tako tesko kako se mamama ponekad cini. A to za kupovinu nek te ne dotice uopste! Sta treba nista da se ne kupi i nda da ti drugi jurcaju po radnjama- ma svasta. Uzivaj ti samo u opremanju, mislim da smo svi tako. ;) Sretan ti put ako se ne kuckamo do tvog polaska.

E pomenuste mame- moja mama i brat su dosli posle 24 dana od mog porodjaja. Mm je imao dve nedelje ocinskog odsustva, ja posle bila sama 10 dana i iskreno nije mi ni trebala pomoc u toku dana. Doduse mi smo ziveli pored mm-ovih pa je sveki bila tu ako nam zatreba vikendom, al i ona radi i nismo cimali zenu da nam kuva ili cisti. Mama i brat kad su dosli mi smo isli u obilaske po zemlji, turisticki :lol:

Seceru ja sam se bas skoro interesovala za srpske skolice ovde. U Londonu je ima subotom za uzrast od 3-9god, a uskoro otvaraju i u Readingu, ali od 6god tek. E trebalo je sutra da idemo u Lo na Svetosavsku priredbu, al poklopilo nam se sa mm-ovim turnirom u Cardiffu i tamo cemo, u shoping i na vidjenje sa mojim prijateljicama. U Lo ionako idemo za par nedelja na dugi vikend, a priredba cujem da je ok, al nije nesto spektakularno... Videcemo sledece godine.

Nego kako je po drugim zemljama cure- jel ima za decu skolica ili klubova organizovanih?

E i jel znate cene vrtica kod vas? Kako stoje ti privatni i drzavni, kakvo im je radno vreme i ostalo? Jeste se interesovale?

Odoh!!! Moram uskoro da iskocim iz kola :lol: Cmokic do kuckanja! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej devojke ja evo ceo dan u kuci, pada kisa pa nismo mogli nigde u setnju.ali bile su nam komsije ceo dan pa smo tako proveli ovo sugavo vreme.

Sto se vrtica tice, privatni su do 500-600 evra. A drzavni su oko 80-100-120e, sve zavisi od primanja, ali uci u drzavni je kao da igras lutriju.Drzavni su ovde isto dobri kao i privatni, imaju potpuno sve iste aktivnosti, osim sto u privatnim mozes ostaviti dete do 7 uvece, a u drzavnim je do 4 ili 5 cini mi se. Ali ja u svakom slucaju i da ga upisem u privatni nema sanse da bih dete ostavljala duze od 3h. i ne znam kako cemo zbog posla, ali mm ima svoj posao pa se moze kombinovati kako god, jer ne zelim da mi luka provede ceo dan u vrticu.mislim da je to too much za njih.

I mi u nedelju idemo u srpsku ambasadu za Svetog Savu, bice puno dece pa valjda ce biti ok.....

inace sve ostalo je po starom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi veceras nismo nigde mrdali..Nesto bas hladno,ja pocela da kijuckam,pa ajde da ne izazivamo prehladu sad pred put..

Hvala vam na pohvalama za ime,drago mi je da vam se dopada nas izbor :)

Milice:* i meni se jedu kolaci,ali svi oni kojih Rumuni ne prave,mada,skoro da ne prave nista kao mi..Sestri sam vec narucila Spanski vetar i sampitu,da me sacekaju u petak,mljjaaccc...Ismejala sam se za kiseli kupus i salatu,jao,ma svi su isti,al eto,bude nekad sve to simaticno :)

Micilici,nisam se previse raspitivala,ali ovde u Bukurestu nema srpske skole ni vrtica (verovatno da ima u Temsivaru i dr gradovima uz granicu,gde ima vise srpskog stanovnistva)..Privatnih vrtica ima puno, sto rumunskih,sto internacionlanih..Cene ne znam,verovatno se razlikuju kao i svuda po tome da li su privatni ili drzavni...

Evo bas jedne anegdote koju sam cula pre neki dan cekajuci da predjem ulicu, odusevila sam se i slatko nsmejala:

Deda bio za unuka u vrtic,unuk mozda ima oko 4,5god,vise ne.I dok cekaju da predju ulicu,pita dete dedu,da li u Austriji postoji vrtic.Deda kaze,naravno da postoji, zasto ne bi postojao?!? A maleni kaze,pa zasto onda moj drug koji je iz Austrije ide cak u Bukurest u moj vrtic??? :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahaha alisa dobra je ova fora sa klincem iz austrije :lol::lol::lol:

Da vam ja zenske posaljem malo grckih kolaca, stvarno su najbolji, iako ja ne volim kolace ali svi koji ovde dodju i probaju kolace kazu nikad nisu nista tako dobro probali...zato rekoh da vam posaljem malo :lol:

ova srpska dijaspora definitivno spava :unsure: ....gde nam je victoria?da nije ona otisla u srbiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da alisa lepo ti kaze milica, slikaj ti te stvari pa u temu kolica i u garderoba nase dece da malo uzivamo gledajuci bebece stvari :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ti milice nemoj da si smor, mada i ja sam...dosada celog dana....ali eto tvoj komentar na onoj temi mi je ulepsao vece..koliko coveku malo treba :lol::lol:

Inace devojke ovde su pocele rasprodaje ali nema ama bas nista...ono je sto za nas uzrast i dalje je skupo,,,spustili su maksimum do nekih 30% i to me bas nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske,dobro jutro i od mene!!! Ja se probudila ranije (citajte pre podneva) :P Nesto me grlo bolucka,pa hajd da se ne mucim u krevetu.. E dobro ste,sad cu da okacim kolica,mada odmah da se ogradim,da mnogo kvalitetnije i lepse izgledaju uzivo..

E secer,moze,moze ti grcki kolaci su fantasticni,mmmmmm..Ovde bas postoji grcka poslasticara,cesto se castim necim (e sad dal to stvarno lici na grcke kolace ili su ih samo oni samo prozvali grcki,to ne znam)...

Ovamo pocela uveliko snizenja,ali dzabe,kad ja ne mogu nista da sebi uzmem,od stomaka nit sta kopcam, nit vidim kako izgleda..Tako da ili kupujem za bebana ili najblizima (posto obicno uvek kad idem ponesem ponesto svakom)...

Milice:* ne daaaj seeeee..Ajte hop hop na noge lagane (hmmm,moje su bas lagane onako natecene :P:P ),pa malo u setnjicu,mozda te malena zato i gurka...

Moj beban se sinoc igrao zmurke,lupao je na 2 strane istovremeno,smejala sam se,ja na jednu str stavim ruku,on lupi na dr str..Ma igrao se jedno sat vremena,a mama mu se spremila da spava :rolleyes:

Al se ja raspisah... Idem da okacim slike opreme,pa se spremam u skitnju sa mm,ovde je bas lep suncan dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bonjour :P

Hej dijasporo vidim ovde veselo :D hehehe

Kod nas nema nista novo sem sto smo ja i malecki malo prehladjeni ... Mucimo muku sa nosevima a on i sa kasljem .. On pije sirup....ja ne pijem nista :P

Snega ima samo sa strane , sunce ima vec nekoliko dana.... Meni se napolje ne izlazi iako su T iznad nule... Jede mi se nas rostilj i to mi se uzasno jede !!!! Pre neki dan se cula sa ujkom (posle skoro 10god) on je u Becu i radi u neki nas restoran , on je rostiljdzija :D jaooo gladnaaa sammm !!! :D

E da,ima par reci koje su mi presle u naviku da izgovaram ,ranije na engleskom i srpskom sad uglavnom na francuskom a tu : quoi,oui,non, merçi, i mdr (merde),ovo zadnje najcesce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke samo a vas pozdravim i odoh da se spremam. Odoh da trazimo sneg na planini sa sve sankama i skijama :lol::lol:

Pa cemo videti da li cemo uspeti..Ove ga nema ni u najavi ali mozda malo vislje bude nesto.Al' smo optimisti!!!

cmokic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo pa ja tek sad vidim ovu temu....

Eto i mene da vam se pridružim na kafici preko :)

Živim u Beču 5 godina, mm se ovde rodio. Čekamo drugu bebicu, ovaj put ćerkicu kako izgleda :wub: Na porodiljskom sam još pa ću samo da ga produžim na još dve godine. Nisam navikla da sedim kod kuće tako dugo ali pošto znam zašto to radim, ne bunim se.

vidim vi se sve već znate pa se nadam da ću se uklopiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobrodosla brinet!!! sigurno ces se uklopiti ovde, bez brige...meni je nor ovo jedna od najdrazih tema na forumu :)

inace bila sam u becu u prolazu pre neka 2 meseca i super je zaista....mi smo isli u leoben pored graca i to je vec neka druga prica i neka druga austrija :)

u becu se nekako osecas kao kod kuce, toliko je srba:)))

milice zamisli nasli smo sneg...jupiiiiiiiiii...stavicu lukine slike sutra pa cete videti...zeza me net ovih dana, napali me virusi neki tj komp pa mi net blokira...ali valjda ce sve biti ok od sada....

sta ima novo u dijaspori....????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brinet dobro nam dosla :-)

Prehladjena sam vec 2 dana,nego srecom nema temperature..Platih dobro kupovinu kolica za bebana,ali ajde sta je tu je,ozdravice se.. Brojim dane do puta,vec gledam sta da pakujem sta ne,ma uzas jedan.. :blink: Sve u svemu nista novo,i ovde je minus preko dana,uvece duplo zahladi,snega nema,cemu se ja posebno radujem,obucem se i utoplim,pa makar mogu u setnju :rolleyes: toliko od mene..Ljubac za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice:* super ti je pitanjce,bas me interesuje kako su se ostale cure snasle po tom pitanju (da vidim jesam li razmazena ili je zaista bilo tesko prilagoditi se)..

Ja konkretno,sam gledala da mi bude blizu kozmeticki salon za manikir i pedikir,mada mi je isti predlozila i koleginica mm koja tu vec godinama ide..Bila sam zadovoljna,jeste na cure ne pricaju engl,pa sam se ubijala od dosade,ali ok,izdrzi se sve za lepotu..

U jedan drugi salon lepote sam isla na one tretmane mrsavljenja krajem prolaca do sredine leta (opet po preporuci,posto ovde ima koliko hoces tih salona,ali ne rade svi kvalitetno i strcuno) i bila sam prezadovoljna,planiram kad se vratim u septembru da opet idem kako bih sto pre dovela liniju u red ;););) Sto se cena tice,jeftiniji su nego u CG (verovatno zato sto je PG manji grad pa je i manje tih salona i onda mogu da drze cene),a i mm ovde u Rumuniji ima pravo na oslobodjenje od poreza tako da kad oduzmes 24% od cene na fiskalnom racunu,ispadne sve itekako povoljnije :):)

E sad,frizer,uh,za svo ovo vreme koliko sam ovde,samo jednom sam isla na sisanje..Radila isto sto i ti,ili sama kratila ili kad odem do mojih,pa sredim kosu..U principu,ne volim da menjam frizerku,moja u PG tacno zna sta i kako hocu ,tako da mi objasnjavanje na rumunskom (ovako i onako) ne pada napamet..Nego trrrrpim,dok ne stignem do ruku moje frizerke..A farbanje naravski sama...

Tako da kao sto vidis,nisi razmazena ;););)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijasporke hvala na dobrodošlici...

Pa ovako,

došla sam pre 5 godina. Nisam znala ni reči nemačkog i prva godina mi je bila užasna. Nikog osim muža nisam imala. Išla sam na kurseve nemačkog i posle 1,5 godine našla posao u Billa prodavnici na kasi. Radila sam skoro 2 godine i zatrudnela sa mojim sinom Dorianom. Od tada sam kod kuće jer sam opet trudna. Hteli smo malu razliku među dečicom.

Živimo u 23 bezirku gde nema mnogo naših ljudi i pusto je ovde. Prema centru je vise stranaca. Ovde oko nas su uglavnom austrijanci. Imamo par poznanika i par prijatelja sa kojima se viđamo mada moram priznati u zadnje vreme odbijam društvo, uhvatila me neka depresija, ali to je druga tema. Ne izlazimo jer nemamo nikog ko bi čuvao mališu, uglavnom ga vodimo sa sobom. Navikla sam na veliko društvo, na drugačiji život i zayo ovaj još uvek ne prigvatam skroz.

milice, u početku sam odlazila u frizerski salon u kome sam za jedno šišanje davala 80eura :huh: a sada od kad imam sina, ne bacaju mi se pare. Zadnjih par puta sam se ošišala u Srbiji kad sam bila kod mojih, a sada sam videla da se u mojoj ulici otvorio studio koji mi deluje ok, a cene nisu strašne.Moraču da se nakanim da odem. Pedikir, manikir., depilacije...radi moja jetrva tako da to mogu kod nje kad hoću. Muža teram da me masira haha...a i za brijanje će mi biti sve teže :P nisi razmažena nikako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,zene u dalekim zemljama!Bas sam nesto usporena od jutros...bila neka bura nocas,kisa-potop!Vreme je za neustajanje iz kreveta!

Nemam vremena mnogo za piskaranje inace,jer moj bebac retko spavka,mnogo je aktivan i nema sanse da bude sam ni 5 min;tako da se igramo non-stop.Cak i kada kuvam ili nesto radim-stavim ga u kolica,pa je uvek pored mene.Kao da je ukljucen u struju!Inace,jos ne odoh da vidim sta ima po rasprodajama,jer smo pukli sve parice oko Bozica i N.god. pa moram da se strpim malo:(

Secer,je l' mozes da pitas tu tvoju prijateljicu iz Soluna da li ovde postoji neko srpski vrtic i sl,jer ja nisam cula za tako nesto?Hvala unapred:)

hej draga pitacu je, mada ona nema decu, cisto sumnjam da zna, ali cu ti saznati od nekih frugoh izvora pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha brinet i ja teram muza da me masira, poludeo je od mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice, sto se tvog pitanja tice, ja uvek volim lepo da izgledam, a da li cu ici kod frizera ili se sama isfenirati, to mi je potpuno nebitno. Manikir i pedikir isto tako,,,,Nisam opterecena tim stvarima zaista, narocito otkad imam luku, sve mi sve svelo na "uradi sam" posto nemam kome da ostavim luku da ga cuva za to vreme dok sam ja negde po tretmanima...

Inace imam frizera u poslednje vreme koji mi dolazi na kucu, posto je on srbin i jedan je od boljih frizera u atini, a mm se druzi sa njim i umesto da kod njega u salonu platim 80 evra sishanje, dodje kod mene i ne naplati mi nista...samo ga castim, mada on ni to nece...:)))

Obicno u srbiji odem na manikir, pedikir, sisanje, feniranje itd, jer tamo luku ostavim kod mojih i imam vremena...

Sto se cena tice, ovde je to sve papreno...Ali zaista...

Sto se ostalih tretmana tice, to nikad nisam koristila, tipa skidanje celulita i bla bla bla, smara me sve to zaista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece,drustvo!Evo,stavih malog na popodnevno spavkanje,pa da prozborim koju rec.Nasla sam mali vikend poslic u jednom klubu u gradu.Mm je izmedju ostalog i muzicar,pa svira povremeno tamo,a ja cu raditi sitne poslice tipa konobarisanje,garderoba..nije nesto,ali obzirom da nema bolje ok je,a i bebana mogu da ostavim kod svekrve za to vreme.Klub je super,mogu i da budem na koncertima(mm svira sa Kostadinosom Vitom sledeceg vikenda-Seceru,ti znas ko je on?:)

Takodje sam pocela da radim na nekim projektima za mlade(tipa organizacija seminara),u nevladinoj organizaciji u kojoj sam ranije radila,pa i tu ce valjda da padne neka parica:))Ne mogu vise da sedim kuci i nista ne radim,bas sam se ulenjila od trudnoce i posle nje.

A,sto se tice frizeraja,ovde nije tako strasno,to obavljam u salonu prijateljice mm,i sisanje me kosta 16e,dok manikir i pedikir imam za 20-vrlo prihvatljiva cena.A,inace,u Srbiji uvek kada smo,skoknemo u Nisku banju,u Wellnes centar,gde imamo djakuzi,bazen,saunu,masazu i sl. po neverovatno niskim cenama(za nas dvoje sve ovo oko 30e).Depilaciju radim sama,imam Braunov el. depilator,pa za 10ak min. sam ko nova:))Eto,to je to,sto se tice mamine nege:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veced dijasporo! ;)

Kako smo ovog poslednjeg januarskog dana? Ja jos ne mogu da verujem da je sutra vec februar, kako mi vreme samo leti :rolleyes:

Mene nije bilo ovog vikenda jer smo u subotu bili u Cardiffu- mala i ja sopingovale, a mm igrao na fudbalskom turniru. Da ga pohvalim, pobedio je sa svojim timom i sad su sampioni Walles-a i idu na nacionalno prvenstvo. :)

Cene ovde su super i ima rasprodaja svuda i svacega. Sve je po 50-70 posto snizeno: Ja sam maloj nakupovala dizajnirane garderobe i sad i ona ima CK ves i pizamice. Uzela sam joj i haljinice, farmerke, i jos 100 cuda. Sebi sam obnovila kozmetiku jer mi ponestalo Sea Spa stvarcica. Eto, bas smo se razmazile nas dve.

Sto se tice frizera i kozmetickih ja imam ovde svog frizera i placam £50 za pranje, sisanje i feniranje. Jeste puno, ali ne mogu da cekam da odem u Srbiju niti da se zapustim. Povremeno odem i na oblikovanje i to bude £15. Od ostalih tretmana idem na hollywood depilaciju prepona na 3-4 nedelje, threading obrva na 2 nedelje, pedikir na 3-4 meseca, manikiir kad bas imam vremena. Masazama se castim jednom u 2 meseca recimo, kako kad, kad idemo u spa na vikende. U medjuvremenu volim reflexologiju. Djakuzi, sauna i steam room- to mi je dostupno svakodnevno u leisure centru jer placam punu clanarinu, ali odem mozda 2-3 puta mesecno.

Eto sve to, mozda zvuci razmazeno, al je manje nego sto bih u Srbiji da su cene i ovde takve. Al skupo je to svuda, zato i ja nadoknadim kad odemo na godisnji u Sr ili recimo u Tursku. I tamo je sve dzabaleska.

E cura imam crtic za preporuku! Bili smo juce u bioskopu i gledali Tangled u 3D. Fenomenalan je, ja i mala smo se rastopile. Tata nam kaze ok mu je :rolleyes: Jos smo za vikend i plivali, ja bila u teretani i prolete za cas!

Eeeeee! Gledali smo i tenis! Jel pratio neko? Kod nas u familiji bio rat nacija dok se nije zavrsio drugi set i nije mm ukapirao ko ce da ponese titulu. :lol:

Jao, kod mene verbalna dijareja, sto kaze mm :lol: idem, da vas ne davim. Stizemo kod mm-ovih na veceru i da cujem kako mi se dete provelo danas. Vodili su je u Dorkin malo u obilazak.

Pozdrav i cmokic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.