Kafanica tamo preko

odgovora

Objavljeno

meni je zao sto ovi moji gosti nisu nigde hteli da idu samo po trznim centrina cak ni po centru ljubljane nisu prosetali a mm i ja smo imali bas zelju da ih provedemo najavili su se ponovo u feb.tek sam sad upoznala dosadnu stranu kupovine ako mi verujete :) sto je previse previse je i za mene :) e nek sam i to rekla :)

Ista stvar ti je i ovamo..Kad god dolaze kolege mm iz CG, vecito je jurnjava po molovima,covece,oni vec dodju informisani koji je mol najbolji ili gde je radnja koju bi bas trebali da posete :P:P Meni smesno,ali smo se navikli vise :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista stvar ti je i ovamo..Kad god dolaze kolege mm iz CG, vecito je jurnjava po molovima,covece,oni vec dodju informisani koji je mol najbolji ili gde je radnja koju bi bas trebali da posete :P:P Meni smesno,ali smo se navikli vise :P

:lol::lol::lol:

pishijada...mada i ja kad odem u inostranstvo obilazim i trzne centre da se ne lazemo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ih milice pa svi doktori svetuju samo 2 kg ali to je kasnije nemoguce....samo ti gledaj da sto setas na cistom vazduhu i da zdravo ruckas, sve se posle skine....bez brige za kg samo da su bebe ok...

sto se tice shoppinga, ja ti prvo obidjem sve sto se ima za obici, pa tek onda trzni centri...i to me interesuju radnje koje kod nas ne postoje....obicno neke dzidza bidze...nikad ne idem negde da bih kupila garderobu, jedino ako nadjem nesto jako povoljno...ali dobro...

za kafu ne brini, vec sam mm-a malo pre obavestila da svracamo i u ljubljanu na kafu da pravimo pauzu.... :lol:

rekoa je "ok moze"...jupi....

ali samo da zdravlje Boze ove godine zamenimo auto jer sa nasim chevroletom ne mozemo se spakovati posto je on vise gratski auto....

koliko ima do ljubljane iz bgda ako se ide kroz madjarsku? i koliko ima od beca do ljubljane??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice ajde srecno to za stan...bilo bi super...

a mi ako idemo u austriju idemo opet u leoben, a to je pored graca....super!!!

gde su ostale zenske iz dijaspore veceras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve i mene :)

Sanya ti si u Francusku ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo svima,ja tek sad pronadjoh ovu kafanicu za nas u tudjini,ima mnogo tema pa dok se snadjem... :D

E dobrodosla sanya....od kad si u Fr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...Vec 9 god :blink: uh ala vrijeme leti,odavno nisam racunala :D Uglavnom navikla sam i ne mrdam odavde za sada :)

Kako su dosla tamo? U kom si gradu? Jel ti muz francuz? Daj ispricaj nam tvoju pricu :lol:

Tako je ova tema i pocela :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehhehee komsiniceeeee :D :D hhehehe ae na kafu ?? koj si grad ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf sanya pa tvoj dolazak u FR i nije bio tako lak , ali hvala Bogu sad je sve ok. Jeste li na kraju sredili papire? Tj tvoji roditelji posto pretpostavljam da ti jesi...Odakle si inace ?

Kakav je zivot u Fr? Moja tetka je u Parizu i kaze da sad stvari nisu najbolje, zapravo kao i u celoj Evropi pretpostavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sad je sve ok..Moji roditelji su dobili drzavljanstvo kao i ja ..Inace sam iz Sarajeva rodom,a jedno krace vrijeme sam zivjela u Bijeljini..Pa poslednje 2 god i nas ovde drma kriza ali vec se sve polako sredjuje,sta ja znam ,ljudi koji su se snasli i rade nisu osjetili nikakve promjene. Kako je sada kod vas ?

ovde je sad bas kriza. mada st znam...atina je jako bogata i ima jakoooo puno teske burzoazije a onda nekako sve to izgleda na oko sjajnije i lepse ali zapravo iznutra je trulo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanya,dobro nam dosla ovde :) Ti si bas, onako filmski,dosla do Francuske..Svaka cast,trebalo je hrabrosti da se odlucite na takav korak...Bila sam prosle god u Frnac mesec dana,odusevljena sam time sto sam videla,definitivno bih tamo mogla da zivim..A gle ironije,zapade me "Mali Pariz" :P:P:P Svuda je kriza,iskreno,ja se vise prosjaka i starih ljudi na ulicama koji traze milsotinju,nisam nagledala vise nego li ovde u Bukurestu..Srce da te zaboli kad izadjes..A da su narodu odrali kozu sa ledja jesu, dinara vise nemaju..Svakog dana samo skandali i protesti...Muka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanya koliko ti trebalo da naucis francuski ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana isla sam u skolu 2 god,ali ne oni kursevi jednom ili dva puta sedmicno,ja sam isla svaki dan od 9 do 17h :wacko: ,naravno tada nisam imala drugih obaveza pa sam mogla.U skoli sam naucila osnovne stvari ali tek kada sam pocela da radim usavrsila sam jezik.Mnogo je bitan kontakt sa ljudima zato ako imas prijatelje svicarce druzi se sto vise sa njima :)

E to kazi mm .. !!! <_< Koliko puta sam mu samo rekla da meni treba da pricam sa ljudima a ne samo da gledam tv !!!! Kaze on meni " pa ti pricaj sa televizorom" :blink: :blink: Kaze njemu glupo da prica sa mnom francuski... Nije naviako ... A ovamo me uporedjuje sa sobom i sa jednom drugaricom koja je ovde par meseci vise nego ja , a ona tamo gde je mora da prica francuski , i stalno je u drustvu gde se prica francuski pa je zato i brze naucila !! A i on isto ,kad je dosao , posle 2nedelje je krenuo u skolu i tamo je isto morao da uci,... Ja znam neesto sitno ,ali meni hvali da pricam sa ljudima !!!!! Da uvezbam ... Dzabe tebi teorija kad ne znas praksu !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke sta se radi? Gde su nam ostale zenske iz dijaspore?Nema Victorije, Micilici i Mare i Alise. Ali najduze nesto nema Victorie... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eheeej,evo mene..Uhvatila me blaga nervoza ovih dana,oko odlaska za PG.. :( ..Da mi je ko rekao da mi se nece ici iz Bukuresta,ne bih mu verovala,al sad mi se stvarno ne ide..Cudo jedno,kako se naviknes na svoj kutak i dnevni ritam... A nesto mi se i beban danima umirio,nocu kasno,tamo oko 3,4h krene da se pomera,pa sve osluskujem,a onda od sna,pretpostavljate,nista!!! :rolleyes: Ma mozda i on ima tremu pred put ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Alisa verujm ti...I ja uvek ima tu neku tremu pred put, ne ide mi se obicno, a mogu da zamislim kako je tebi sto jos ides tamo da se porodis...Kad idete? Dokle ostajete? Jel ide i tm sa tobom?Kako cete za bebine stvari? Iz podgorice nosis za bukurest ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Alisa verujm ti...I ja uvek ima tu neku tremu pred put, ne ide mi se obicno, a mogu da zamislim kako je tebi sto jos ides tamo da se porodis...Kad idete? Dokle ostajete? Jel ide i tm sa tobom?Kako cete za bebine stvari? Iz podgorice nosis za bukurest ili?

Krecem 4.februara.Malo je avio veza nikakva,cekamo dugo u Budimpesti,pa smo odlucili da je najpametnije da i mm ide samnom.Ma nikad se ne zna,jos sad zima,sneg,zacas odloze let.. Planirali da ostanem sa bebom u PG do sredine avgusta odprilike,mm ce dolaziti iz Bukuresta u PG tamo pred porodjaj i posle na godisnji.Bicemo malo razdvojeni,ali sta da se radi,kad se beba rodi,najvaznije mi je da nisam sama i da uvek mogu da racunam na pomoc majke ili svekrve.. Ovde u Bukrestu smo kupili ono osnovno sto mora da me saceka kad se vratim (krevetac,posteljina,kadica i ostale sitnice),a u PG cu opet morati da dokupljujem od posteljine,peskira,kadice i drugih stvari..Ma tako je to,ne mozes sve da vuces sa sobom,a bas nemam ni od koga da pozajmim (sve oko mene ljudi sa bebama-Bogu hvala :P )

I da,nesto razmisljam,kako sam danima bzv,sve sam mislila,ajde verovatno zbog puta i zbog toga sto cemo biti razdvojeni toliko dugo,a onda shvatim,da mi haos u glavi verovatno pravi cinjenica da ja idem u PG da se PORODIM...Brrrrr......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoj alisa pa ja sam mislila ti ides samo da se porodis i budes tamo prvih nedelja, a ti cak do avgusta....pa sad mi je jasno sto te je uhvatila frka....

nije bas lako biti toliko odvojen od tm i uopste od kuce, pogotovo sto moras sve duplo kupovati itd. ali sto kaze milica proci ce i to.

kad je tebi termin?hoces li imati tamo net da nam se javljas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mico hoce li tebi doci mama kad se porodis? mada tebi je tu sveki da pripomogne, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice ja meni je mama dosla na 20 dana. I to ne prvog dana odmah jer sam ja zelela da mm, beba i ja dodjemo samo u stan i da se uzivamo i da se iskombinujemo...Tako da mama je dosla posle par dana i ostala 20 dana. I to je bilo to. Sveki mi je dosla posle, ali ostala 10 dana, ali iskreno ne volim da mi svekrva pomaze. znas nasta mislim....

E sad koliko je potrebna pomoc,,,Iskreno Milice potrebna ti je pomoc samo u kuci, oko bebe nema sta ko da ti pomaze jer je po ceo dan dojis ili spava i to je to....i uvece kad je kupanje ali to ces raditi sa muzem naravno. Znaci bitno je da ti prvih dana dok ne idjes u stos, imas nekog ko ce da ti pegla, sprema rucak i ocisti kucu..Ali posle mesec dana kad ti i beba idjete skroz u neki stos i rutinu, onda ces sve moci sama. To jest ti i tm. NJega odmah ukljuci u sve akcije oko bebe...Nemoj ono, e mama ce da mi pomogne da okupam bebu, ne moras ti, da ne bi posle bilo " e ja ne znam da kupam" :lol:

zato nek ti mama pomaze u kuci, a tm oko bebe.Mada sam sigurna da ce se baka grabiti sa vama da presvuce bebicu, kao sto je moja mama...i presvlacila i oblacila luku, i menjala pelene itd... :)

Ma samo je prvih mesec dana tesko, posle je sve superr, veruj mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj i ja ovde u vasu kafanicu da svratim i pozdravim vas sve :)))

htedoh milici* da kazem da nije frka velika u pocetku, bas kao sto kaze secer, treba i pomoc jedino oko kuce. ali ja se apsolutno nisam opterecivala time da li imamo da jedemo kuvaon ili ne i slicnim, jedino da mi bude sterilna kuca (i to sam preterivala, priznajem). dakle, jedino bas da mi je znacilo jesu nabavke hrane, peglanje u pocetku i ciscenje kuce, al ubrzo smo se mm i ja organizovali, pa smo "liferovali" baku nazad svojoj kuci :D. i, opet sto kaze secer, odmah muza u sve ukljucuj!

i meni je mama bila samo radnim danima prve 3 nedelje, vise mi nije trebala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo od tebe sunshine sto si nam se pridruzila u kafanici , posto ove zenske iz dijsapore nesto zabusavaju, ne znam gde su nestale....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma milice ako ti je takav muz,onda ti nije niko potreban,,,,snacicete se vas dvoje, ne sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da,jeste malo duze,termin mi je 20.april, to je vec Uskrs skoro,bice mm tu,pa onda opet dolazi na godisnji pocetkom jula da budemo svi zajedno u PG i vracamo se posle za Bukurest..

Ne bi se ni mi toliko premisljali za porodjaj u Bukurestu da nije njegov posao takav,da cesto ima sastanke van zemlje..A nemoguce ih je odlagati..Tako da nismo hteli da se traumiramo oboje, da ostajem sama u pocetku (nit dobro znam rumunski,njegove kolege manje vise sve nezenjene,pa ne bih imala cak ni savet od koje zene da dobijem,za ne daj boze),a kazem,ni moja ni njegova mama ne mogu doci da pripomognu prvo vreme..I onda,lepo,pakujemo kofere i ajd nazad...Proci ce sve,moja sestra je vec poludela za bebom,samo nesto trguje,tako da verujem da necu imati puno posla...

Ma meni najveca frka izgleda,sto povod mog dolaska tamo nije kao i inace,nego PORODJAJ ;)

Ovde vec 2 dana suncano,ali ledeno..Temperatura preko dana -10,pa i nije za neku setnjicu..Al da prija sunce,prija,pa neka je i "zubato"..

PS.Milice:*,kao da si opisivala i mm :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice Luka ne ide u vrtic, trebao je ali nas nisu primili ove jeseni jer je ovde bila ludnica sto se tice upisa ove godine..Trebali bi u privatni da se upisemo, ali videcemo jos.Posto planiramo sad i do Bgd-a i tamo i vamo, pa kad sve to zavrsimo mozemo da ne bi za dzabe placali i bacali pare. Isli smo u srpsku skolicu ali sad je u nekoj fazi gde ce da se nastavi posto ju je ministrarstvo odobrili, pa je novi ljudi "vode"...Idemo i na engleski, tj engleski kroz igru. i to je to....ali mi smo ti dosta napolju...setamo, zezamo se, idemo kod drugova i drugarica , imamo ovde u komsiluku malog od 5 godina to je lukin najbolji drug pa smo kontstantno sa njim, a i drugarica(srpskinja) zivi u kraju do mog i ima dve klinke pa se i sa njima druzimo, odemo basom 3 stanice i tu smo...

i tako ti je to..Uglavnom smo po parkicima....:)

a i u kuci....

inace kod nas sve po starom, nista se specijalno ne desava.....kod vas??

Al' ova dijaspora spavaaaaaa.....zzzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.