Prevenar, Pneumo 23 vakcina

odgovora

Objavljeno

Mi treba za koji dan da odlucimo dali cemo vakcinisati bebca sa Prevenarom ili ne,u Srbiji jos nije obavezna vakcina,dok u Evropskim zemljama jeste,zanima me dali je neko od vas vodio bebu na ovu vakcinu i kakva su vam iskustva i misljenje vezano za ovo.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prevenar se zlatom plaća, i, ako vam ga neko nudi, uzmitega. Prevenar je cjepivo protiv pneumokoka, najčešćeg bakterijskog uzročnika dišnih bolesti u male djece, a efikasno je već u dojenčeta, što nije slučaj za starija pneumokokna cjepiva koja su bila učinkovita tek od dobi 2 godine dalje.

Citiram

Darko Richter, dr. med.

Klinika za pedijatriju, KBC Zagreb

Zagreb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ova druga vakcina, IRS19? Sta kazete za nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su vaša iskustva sa ovom vakcinom?Treba li je dati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja sam tek skoro cula za tu vakcinu i da se ovde kod nas tek pocela koristiti. Do sada nije zabelezeno propratni negativni efekti. Iskreno, ja bih je dala samo ako bi bas bas bas imali "hronican" problem sa bakterijama i naravno samo ako lekar to odobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš mališa ju je primio u 4 doze i nije bilo nikakvih problema. Ovde se ona prima već godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš mališa ju je primio u 4 doze i nije bilo nikakvih problema. Ovde se ona prima već godinama.

Rekli su mi u Zavodu za javno zdravlje da će od polovine marta Prevnar zameniti vakcinom Sinflorex koja je jedanaesovalentna.Nasla sam Prevnar u privatnom domu zdravlja,ali ne znam da da bebi damo njega ili taj Sinflorex?Tamo negde ,u inostranstvu daju li taj Sinflorex i kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili Prevenar u 4 doze. Nikakve simptome nismo imali...Sve proslo ok.

Za taj Sinflorex nisam cula..Bar se ovde ne daje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko jos iskustva sa ovom vakcinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to ona sto se prima u nogicu i kosta oko 4000...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr juce predlozila da Jana primi Pneumo 23.Da li je vase dete primilo ovu vakcinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr juce predlozila da Jana primi Pneumo 23.Da li je vase dete primilo ovu vakcinu?

Kakva je to vakcina? jel to za streptokoku pneumoniu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,da Maki bas to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,da Maki bas to

A zbog čega vam je to predloženo? Jel Jana ima problema sa tom bakterijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradjen joj je bris nosa i glrla. U grlu nema nista,a u nosu ima veliki br streptokoka. Kaze da bi bilo dobro da dobije tu vakcinu radi preventive.Do sada nije bila nesto bolesljiva.Stvarno nisam pametna.Da li ste je vi primili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco....pogledaj ovo!

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uradjen joj je bris nosa i glrla. U grlu nema nista,a u nosu ima veliki br streptokoka. Kaze da bi bilo dobro da dobije tu vakcinu radi preventive.Do sada nije bila nesto bolesljiva.Stvarno nisam pametna.Da li ste je vi primili?

Ista situacija je i kod nas, ima je u nosu, a nema u grlu, niko nam nije predlagao vakcinaciju, a ORL je rekao da je to normalno za decu koja idu u vrtić i da će to proći sa godinama, tj nje će uvek biti u nosu, samo ne toliko :)

Moram ga pitati za tu vakcinu, a i pedijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa hvala ti draga,juce sam prevrnula net uzduz i popreko i svasta saznala o vakcini.Kontam da ne moze da skodi.

Maki,tvoje dete,kao i vecina dece, je pokupilo u vrticu,a ja se ubi razmisljajuci gde je Jana pokupila( kao da je to i bitno ali eto ).Da napomenem da je bris radjen na moje insistiranje da ne bi pila antibiotik napamet(najvise me izludjuje kad kazu evo uzmite ovaj on ima siroki spektar). Inace je radjenje brisa van pameti.Sada je ostalo da ispije terapiju i za 14 dana radimo opet bris pa cemo videt sta cemo sa vakcinom. U svakom slucaju hvala vam puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, on je streptokoku pokupio pre vrtića, ko zna gde... Javi obavezno kako je prošao bris i za vakcinu, jer ako može za decu koja već imaju problema sa streptokokom i ja bi Akija vakcinisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazi Maki javljam,samo ces morati da budes strpliva jer ce to biti oko polovine mececa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opušteno, nigde ne žurim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primili sa godinu i po,sve je proslo u najboljem redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pneumokok imamo stalno ,vec sigurno godinu i po.Dete non-stop slini,ne nesto strasno,ali slini.Sad cu ovih dana da joj uradim bris,pa po antibiotike,pa kad zavrsimo sa tim -pravac vakcinacija.A da sam to uradila odmah sad bih bila mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mi u ponedeljak ponovili bris,rezultati ce biti u cetvrtak :wacko: . Danas sam bila kod drugarice koja ima devojcicu stariju od moje Jane par meseci i takodje su se borili sa pneumokokom. Ona kaze da nisu hteli da vakcinisu malu,vec su culi od prijatelja za IRS 19( vakcina u spreju )koja se prska u nos po odredjenom rasporedu. Posto sam stigla od nje pre pola sata i odmah se nakacila na bebac nisam trazila po netu. Kada nadjem nesto kacim da bih i vas informisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.