Prevenar, Pneumo 23 vakcina

odgovora

Objavljeno

mi nista nismo od poslednjeg Pentaxima mislim..

trebala bih u savetovaliste, bas bas dugo nismo videli nasu dr, nemam predstavu sta bi trebalo sad. mislim, kad im je sledeca redovna neka vakcina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana mi idemo na sistematski sa pune 3 god , tako nam je dr rekla, sledeca vakcina je za polazak u skolu, do tada nista,

posto nam se datumi poklapaju ja zakazem pregled za oba deteta pa sve odradimo o jednom odlasku kod dr,

mala sad treba da primi pentaxim , revakcinacija , i posle samo sa pune 3 sistematski i to je to ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, tako sam i mislila. kad prodju sve vakcine onda na godinu dana sistematski...

mada, mi smo kasnili sa mmr pa je primio sa godinu ipo i zato sam kontala sad da ga odvedem jer vec godinu dana nismo bili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nensi :). Ja sam stavila ovaj link jer je bas sve lepo objasnjeno. Mora se koristiti prevodilac,jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad sam se cula sa dr,stigli su rezultati brisa. U gusi nema pneumokaka,a u nosu ima :o . Poludela sam.Nastavljamo sa gentokulin kapima i odluka je pala da dobije vakcinu,pneumo 23. Pitala sam je za IRS 19 i kaze da je to ok,ali da je za viruse,a ovo je bakterija.Eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco a gde se vakcinisete?Jel idete u zavod ili u domu zdravlja?Nasa oba pesijatra,inace iskusni dr ,kazu da je to odlicna vakcina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narucujem vakcinu u privatnoj apoteci i idem u deciji dispanzer da je vakcinisu. Prvo kod naseg pedijatra na pregled pa onda vakcina. Nema vise dvoumljenja,to je to,dobice je 100% od nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, tako sam i mislila. kad prodju sve vakcine onda na godinu dana sistematski...

mada, mi smo kasnili sa mmr pa je primio sa godinu ipo i zato sam kontala sad da ga odvedem jer vec godinu dana nismo bili..

i moji oboje su primili posle punih god dana , joca cak sa 1.5 tako nesto , malecka nekio dan pre

baco ajde pitaj dr da cujemo njeno misljenje , jel moze vakcina iako je vec dete pokupilo koku, da li onda ima efekta

mi cemo tek za mesec dana na sistematski pa da cujemo jos jedno misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baco ajde pitaj dr da cujemo njeno misljenje , jel moze vakcina iako je vec dete pokupilo koku, da li onda ima efekta

mi cemo tek za mesec dana na sistematski pa da cujemo jos jedno misljenje

Pitala sam je Nensi i kaze moze. Zato se i vakcinise da ta bakteruja ne bi napravila neki rsum u organizmu. Npr moze da ode na mozak i da izazove meningitis,pu,pu daleko bilo. Jana je opet ima u nosu,a od jutros je pocela da kaslje i evo spava i slusam je kako krci. Ubicu se majke mi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za informaciju gde se moze naci Prevenar u Beogradu i kupiti obzirom da mi nikako ne uspeva da je pronadjem, i hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za informaciju gde se moze naci Prevenar u Beogradu i kupiti obzirom da mi nikako ne uspeva da je pronadjem, i hvala unapred

jesi li probala u gradskom zavodu za zdravlje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za informaciju gde se moze naci Prevenar u Beogradu i kupiti obzirom da mi nikako ne uspeva da je pronadjem, i hvala unapred

Prevenar i pneumo 23 možeš poručiti u bilo kojoj privatnoj apoteci, brzo se nabavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam Vesna, medjutim uputili su me na privatne apoteke...u jednom od prethodnih postova korisnica Tea23 cini mi se, se pohvalila da ju je nasla u privatnom Domu Zdravlja pa molim za informaciju o kom Domu Zdravlja je rec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prevenar i pneumo 23 možeš poručiti u bilo kojoj privatnoj apoteci, brzo se nabavlja.

Pokusavali smo pre nekih mesec dana preko dve najvece apoteke privatne u gradu i posle njihove potrage po distributerima nisu nasli nijednu. Molim za informaciju u kojoj privatnoj apoteci se moze kupiti, ponovo hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavali smo pre nekih mesec dana preko dve najvece apoteke privatne u gradu i posle njihove potrage po distributerima nisu nasli nijednu. Molim za informaciju u kojoj privatnoj apoteci se moze kupiti, ponovo hvala

I zaboravih da dodam, rec je o Beogardu da ne bude zabune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li vi u BG-u imate apoteku Janković ili Iris pharm??? Ja sam u te dve pitala i rekli su da mogu nabaviti. Ja sam u NS-u.

Zaboravila sam napisati da je Pneumo 23 u pitanju.

Naša dr. nam je rekla da sačekam malo jer će izaći uskoro neka američka vakcina protiv streptokoka, nju su mi i pulmolog i orl preporučili, al ne mogu sad da se setim kako se zove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost u Beogradu nema pomenutih apoteka, ali nista zato, ako treba docicemo u Novi Sad po iste, ostaje samo da proverim da li se u medjuvremenu i kod nas pojavila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam kupila vakcinu Prevenar u apoteci Prima na zeleznickoj stanici u Beogradu (7300 din) a ima je i u apoteci Igor u Resavskoj ulici (7500 din). Takodje moze da se kupi i primi i u Domu zdravlja Ristic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki znaci niste primili pneumo 23?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki znaci niste primili pneumo 23?

Primamo je na jesen :) sva tri lekara su nam rekla da je tad primi, pred zimu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto na jesen? Kakvo je objasnjenje? Tada pocinju virusi, prehlade... Zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto na jesen? Kakvo je objasnjenje? Tada pocinju virusi, prehlade... Zbog toga?

Da jer sad nema potrebe da je primi, brisevi su OK, a i imunitet mu je baš, baš ojačao. Možda neće ni morati da je primi ako ovako nastavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sredu primamo Pneumo 23, sad je skroz zdrav i u "izolaciji" smo do vakcine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.