Prevenar, Pneumo 23 vakcina

odgovora

Objavljeno

Ne Zek. Od 1.3.vakcina ce biti obavezna o besplatna za decu rodjenu nakon tog datuma. Starija deca mogu da je prime ako roditelji zele, ali tada se kupuje, kao i do sada

zeklica i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala korekcija: vakcina je besplatna za svu decu rodjenu od 1.januara 2018.godine.

Moje dete je rodjeno u januaru i dobili smo vakcinu,zajedno sa Pentaxim-om. Sledece dve doze u razmaku od mesec ipo dana, plus buster doza nakon prvog rodjendana. 

Kasnimo za Evropom vise od 10godina kad je u pitanju uvodjenje pneumokokne vakcine,ali bolje ikad nego nikad... :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne razumem to da se vakcinišu samo deca rodjena od određenog datuma. Šta je sa ostalom decom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je drugacije trebalo postupiti. Vakcina se daje deci uzrasta do 5 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je drugacije trebalo postupiti. Vakcina se daje deci uzrasta do 5 godina...

Znaci mogu da vakcinisem dete od 21 meseca? I to platim jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam lezala sa detetom u Tirsovoj na pulmologiji, bas sam pitala dr Nestorovica za tu vakcinu. Rekao mi je da do trece godine ima smisla dati, a sve preko tri godine nema efekta. Inace mi je dete lezalo tamo bas zbog pneumokoke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da se vakcinise ako se plati. Ali je problem sad sto niko nece vise da uvozi i prodaje te vakcine jer su preko fonda besplatne. I oper deca rodjena pre odredjenog datuma koji je drzava tako glupo odredila - ostaju nevakcinisana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E svasta... Mozda i uspem da nadjem tu vakcinu. Htela sam D da vakcinisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.