Rhogam injekcija

odgovora

Objavljeno

Ja sam je primila posle porodjaja i jednom mesecno kontrolisala antitela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam O- a mm O+,doktorka mi rece da ce pratiti antitela,a kao da se secam da je rekla da se inekcija prima posle poroda,mada bi ja volela u trudnoci jos da je primim da se ne jedem u sebi :-/

Jel'; si primila rogam u 28. nedelji ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel'; si primila rogam u 28. nedelji ???

ja sam primila nakon oba porodjaja i nakon spontanog,a u toku trudnoca nisam.....niko mi nije ni spomenuo da se treba,a kontrolisala sam antitela svakih mesec i po....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam primila nakon oba porodjaja i nakon spontanog,a u toku trudnoca nisam.....niko mi nije ni spomenuo da se treba,a kontrolisala sam antitela svakih mesec i po....

Takice, a jel su ti deca + ili -?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam primila nakon oba porodjaja i nakon spontanog,a u toku trudnoca nisam.....niko mi nije ni spomenuo da se treba,a kontrolisala sam antitela svakih mesec i po....

I ja sam svakog meseca kontrolisala anti tela, ali je sada praksa da se daje u 27.-28. nedelji cini mi se; ne secam se tacno bilo je pre 4 ipo godine :). vidim da su i u Srbiji sad dr poceli to da praktikuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je uopste nisam primila,sada sam 35.nedelja samo sam pratila antitela i nisu se pojavila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je primila tek nakon porodjaja (posle 48h), kada su Aniti utvrdili krvnu grupu i faktor. Inace sam u trudnoci proveravala antitela, i sve je bilo ok. Tako da, verovatno Ivana ces primiti posle porodjaja, ukoliko dete ne nasledi tvoj fakor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takice, a jel su ti deca + ili -?

oboje su +,a koliko sam cula da su - onda se ne prima.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rhogam primili dan nakon porodjaja....porodila sam se u 16:50, a sutradan ujutru su mi dali injekciju..... Ja se inace bojim igle, i bas mi je frka bila kada su se pojavile sestre u sobi i rekle da ce da me bocnu, ali apsolutno me nista nije bolelo :) Ja sam A-, mm je A+, a bebica je 0+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prima se posle porodjaja,ja sam je primilia samo posle sina jer je bebac bio pozitivan a ja sam negativna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Molim vas za savet: radila sam dosta ranije pre trudnoće krvnu grupu i RH faktor, i taj dokument pokazala u domu zdravlja. Koji uput treba da tražim za proveru antitela, i gde se rade ti testovi u BG? Je l to "Coombs", taj sam termin ovde pronašla? Ni privatna, niti državna doktorka mi nisu pomenule da u 1. trudnoći to treba proveravati, iako sam RH-.

Nisam imala krvarenja, ni invanzivne metode pregleda; sad sam u 16. nedelji trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel tacno da i trudnice koje su ranije imale spontane treba da prime rogam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Molim vas za savet: radila sam dosta ranije pre trudnoće krvnu grupu i RH faktor, i taj dokument pokazala u domu zdravlja. Koji uput treba da tražim za proveru antitela, i gde se rade ti testovi u BG? Je l to "Coombs", taj sam termin ovde pronašla? Ni privatna, niti državna doktorka mi nisu pomenule da u 1. trudnoći to treba proveravati, iako sam RH-.

Nisam imala krvarenja, ni invanzivne metode pregleda; sad sam u 16. nedelji trudnoće.

U 1.trudnoci nema bojazni od antitela, tek posle porodjaja se to resava , ako je beba pozitivna.

Jel tacno da i trudnice koje su ranije imale spontane treba da prime rogam?

Primi se posle spontanog. U trudnoci se samo kontrolisu antitela i ako nema nepravilnosti- nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas fino,meni to niko nije rekao,a prosle godine sam imala spontani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slucaj (FutureMum). Imala sam spontani u osmoj nedelji, ja 0-, a on A+. Kada sam rekla doktorki da smo +- kombinacija, reagovala je kao: Uuuu, bas dobro sto si mi rekla... I nista.

Sada bih da probam opet (sa tim istim +) :rolleyes: , pa me zanima, na sta treba da obratim paznju, treba li da znam nesto unapred, s obzirom da nisam primila Rhogam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas fino,meni to niko nije rekao,a prosle godine sam imala spontani.

Isti slucaj (FutureMum). Imala sam spontani u osmoj nedelji, ja 0-, a on A+. Kada sam rekla doktorki da smo +- kombinacija, reagovala je kao: Uuuu, bas dobro sto si mi rekla... I nista.

Sada bih da probam opet (sa tim istim +) :rolleyes: , pa me zanima, na sta treba da obratim paznju, treba li da znam nesto unapred, s obzirom da nisam primila Rhogam?

Mi smo ista kombimacija kao i vi. Ja 0-, mm A+, beba A+. Ja sam primila injekciju tek posle porođaja.

Znam da je moja drugarica imala spontani u trećem mesecu i da je takođe primila.

Mislim da starost trudnoće ima veze sa primanjem ove injekcije. Možda grešim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatno je kako se to razlikuje. Ja sam 2002. imala spontani i primila sam Rhogam, bila sam u 8.nedelji, u Narodnom frontu u Bg. Rekli OBAVEZNO, da moram da primim. Srećom, oba deteta su mi rh -, pa su mi samo pratili antitela u trudnoći, ali Rhogam nisam više primala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam trebala da primim Rhogam par meseci nakon pobacaja i SOKIRALA SE!

Mislim da je moja, sada bivsa, doktorka jednostavno to smetnula s uma.

Nova mi je rekla da sam trebala, ali, kao, nema veze, mozda je beba bila neg., pa primicu u drugoj trudnoci... Bila je neubedljiva :(:(

Posebno me uznemirava Rh osetljivost, znate vec... Imam utisak da ce mi se, zbog moje prethodne neobavestenosti, opet dogoditi nesto glupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam trebala da primim Rhogam par meseci nakon pobacaja i SOKIRALA SE!

Mislim da je moja, sada bivsa, doktorka jednostavno to smetnula s uma.

Nova mi je rekla da sam trebala, ali, kao, nema veze, mozda je beba bila neg., pa primicu u drugoj trudnoci... Bila je neubedljiva :(:(

Posebno me uznemirava Rh osetljivost, znate vec... Imam utisak da ce mi se, zbog moje prethodne neobavestenosti, opet dogoditi nesto glupo...

:( Imaš ovde temu pitajte ginekologa, pa ćeš možda dobiti rešenje.

Rekla sam ti samo da nagađam, i opet ću, ako je za utehu, mislim da možda ima veze starost trudnoće. Jer, kontam, (sad sam malo zaboravila kad beše "proradi srce",), ako srce nije još "proradilo", nije počela da još cirkuliše krv, nema eritrocita, samim tim nema ni antitela, ni bojazni za sledeću trudnoću, da će biti odbačen plod u tom smislu...

Postoji nešto što se zove biohemijska trudnoća. Dođe do začetka, i test može da pokaže pozitivno, ali jednostavno nešto ne valja i sam organizam izbaci "to", kroz menstruaciju. Mnoge žene toga nisu ni svesne i ne znaju kad se to dogodi...

Nadajmo se najboljem, ali ipak pitaj ginekologa, ili još po nekog lekara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi trebala da se posavetuješ sa još nekim ginekologom specijalistom ili čak genetičarem.

Kao što reče Šećerlema možda da postaviš pitanje i u temu "Pitajte ginekologa" ali svakako postavi pitanje i na specijalizovanim zdravstvenim forumima pa makar da saznaš kom stručnjaku možeš da se javiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Setila sam se da su meni posle spontanog dali 2 inekcije,jedna je ja mislim da se spreci krvavljenje,a druga je mozda rogam,mada mi nisu rekli sta mi daju tako da nikad necu saznati,a kad budem isla na kontrolu bas cu pitai dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Setila sam se da su meni posle spontanog dali 2 inekcije,jedna je ja mislim da se spreci krvavljenje,a druga je mozda rogam,mada mi nisu rekli sta mi daju tako da nikad necu saznati,a kad budem isla na kontrolu bas cu pitai dr.

Pitaj i javi nam. :)

Volela bih i da nam AnaRita javi šta je uradila i saznala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 0- a mm 0+,malisa je 0+. Dobih je posle porodjaja dok sam lezala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj put nisam primila rogam .... beba je AB-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da sam trebala da primim Rhogam par meseci nakon pobacaja i SOKIRALA SE!

Mislim da je moja, sada bivsa, doktorka jednostavno to smetnula s uma.

Nova mi je rekla da sam trebala, ali, kao, nema veze, mozda je beba bila neg., pa primicu u drugoj trudnoci... Bila je neubedljiva :(:(

Posebno me uznemirava Rh osetljivost, znate vec... Imam utisak da ce mi se, zbog moje prethodne neobavestenosti, opet dogoditi nesto glupo...

Pitacu mm kad dodje s dezurstva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.