Rhogam injekcija

odgovora

Objavljeno

Pitacu mm kad dodje s dezurstva...

Mm kaye da to nije problem. Mozes i naknadno da primis rogam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaj i javi nam. :)

Volela bih i da nam AnaRita javi šta je uradila i saznala.

Na drugom forumu mi je odgovoreno da je trudnoća bila isuviše mala da bi mi napravila senzibilizaciju na RhD antigen i da mogu uraditi skrining na RhD antitela na početku sledece trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na drugom forumu mi je odgovoreno da je trudnoća bila isuviše mala da bi mi napravila senzibilizaciju na RhD antigen i da mogu uraditi skrining na RhD antitela na početku sledece trudnoće.

Drago mi je da je ok. :)

Da znaš da sam brinula.

Tako sam i ja nešto pretpostavila ako si videla ovu poruku.

Evo je još jednom.

:( Imaš ovde temu pitajte ginekologa, pa ćeš možda dobiti rešenje.

Rekla sam ti samo da nagađam, i opet ću, ako je za utehu, mislim da možda ima veze starost trudnoće. Jer, kontam, (sad sam malo zaboravila kad beše "proradi srce",), ako srce nije još "proradilo", nije počela da još cirkuliše krv, nema eritrocita, samim tim nema ni antitela, ni bojazni za sledeću trudnoću, da će biti odbačen plod u tom smislu...

Postoji nešto što se zove biohemijska trudnoća. Dođe do začetka, i test može da pokaže pozitivno, ali jednostavno nešto ne valja i sam organizam izbaci "to", kroz menstruaciju. Mnoge žene toga nisu ni svesne i ne znaju kad se to dogodi...

Nadajmo se najboljem, ali ipak pitaj ginekologa, ili još po nekog lekara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas trazim nesto na ovu temu.Nije mi jasno ako se ta nekcija prima u 28 nedjelji zasto je meni doktor rekao da donesem nekciju tek u 38 ned.Ja mislim da je on zaboravio... :unsure: Je li neka vectako kasno primila.ovo mi je druga trudnoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caoo...ovo mi je druga trudnoca po redu ja sam A /neg a moj muz A/poz....u prvoj trudnoci nisam imala antitela i posle porodjaja sam primila Rogam injekciju...sada u drugoj trudnoci sam proveravala antitela i ovakav mi je rezultat

OTKRIVENO ANTI D AT,KAO I AT AUTOIMUNOG KARAKTERA U SERUMU SA PROTEINOM.U IAT-U I NA RT NISU OTKRIVENA IREGULARNA AT.

molila bih da i neko pojasni ovaj rezultat..ili ako je neko ima slicno iskustvo.....

ps.lekari kazu da se samo prati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da se prati? A zasto da ne primas lek? Nerazumem ako imas antitela ,zasto samo da se prati i rizikuje problem. To si trebala na licu mesta da pitas. Sem ako ti nije lekar rekao da moras redovno da pratis. Neka se javi neko sa vise iskustva ali i mene sadzanima zasto samo da se pratj ako postoji prisustvo antititela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam u cudu......mislim da rogam nema funkciju ako vec postoje antitela......danas sam isla ponovo da kontrolisem AT...pa cemo videti za sedam dana rezultat...bas bih volela da se javi neko sa istim ili slicnim problemom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.