Rhogam injekcija

odgovora

Objavljeno

zdravo,,sad sam u 24nedjelji a rh sam negativna...interesuje me kad trebam primiti rogan,,,,,,i da li se treba primiti u 28nedjelji ili poslije poroda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Almedina, ja sam to primila tek posle porodjaja. U svakom slucaju ginekolog ce ti davati upute za utvrdjivanje i antitela.

E sad, ukoliko i osoba sa kojom si ostala u drugom stanju ima isto rh negativnu grupu tada i ne salju na analizu tih antitela jer se ona i ne stvaraju. (jer ste oboje rh negativni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako redovno kontrolises antitela i ako su u redu,onda tek posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslije porođaja ili bilo kakvog krvarenja u tokzu trudnoce. Takodje ako ti se pojave antitjela u toku trudnoce.

ja sam je primila nakon 1. trudnoce i redovno ih kontrolisem u drugoj i do sada mi se nisu pojavila.

Uglavnom prva trudnoca ti nije problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo,,sad sam u 24nedjelji a rh sam negativna...interesuje me kad trebam primiti rogan,,,,,,i da li se treba primiti u 28nedjelji ili poslije poroda :rolleyes:

Prima se i u 28.nedelji, i posle porodjaja ili bilo koje intervencije u trudnoci....

Ja sam npr primila posle amniocinteze, pa onda opet u 28.nedelji , pa posle porodjaja jer mi je dete 0+.

Tako bi trebalo, e sad ti popricaj sa tvojim dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe sam je primila posle porođaja. Antitela sam kontrolisala svaki mesec.

Pitala sam dr da li treba da primim u 28.nedelji, rekla je da nema potrebe.

Mislim da zavisi od lekara da li će predložiti ili ne, ako je do tada sa trudnoćom bilo sve uredno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo,,sad sam u 24nedjelji a rh sam negativna...interesuje me kad trebam primiti rogan,,,,,,i da li se treba primiti u 28nedjelji ili poslije poroda :rolleyes:

Pogledaj KRVNA GRUPA u LEKARSKI PREGLEDI I VAKCINACIJA. Tamo ćeš naći moje mišljenje o ovom problemu. Ako ti je suprug Rh pozitivan, najbolje je da primiš rogam u 28. nedelji i posle porođaja ako je dete Rh pozitivno. Isto tako treba da primiš ovaj lek ako imaš neku intervenciju, krvarenje ili pad. Ja imam iskustva na ovu temu, pa pitaj ako te nešto zanima. I ne oslanjaj se na ono što pričaju lekari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj KRVNA GRUPA u LEKARSKI PREGLEDI I VAKCINACIJA. Tamo ćeš naći moje mišljenje o ovom problemu. Ako ti je suprug Rh pozitivan, najbolje je da primiš rogam u 28. nedelji i posle porođaja ako je dete Rh pozitivno. Isto tako treba da primiš ovaj lek ako imaš neku intervenciju, krvarenje ili pad. Ja imam iskustva na ovu temu, pa pitaj ako te nešto zanima. I ne oslanjaj se na ono što pričaju lekari.

pa lekari bi trebali da furaju tu pricu, 28. nedelja, plus posle porodjaja, plus bilo koja intervenncija, ali ima ih raznih, u tome je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo,,sad sam u 24nedjelji a rh sam negativna...interesuje me kad trebam primiti rogan,,,,,,i da li se treba primiti u 28nedjelji ili poslije poroda :rolleyes:

Moja sestra oba puta primila samo posle porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra oba puta primila samo posle porođaja.

sad se svuda daje u 28. nedelji plus posle porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obzirom da ja imam negativan a mm pozitivan rezus faktor, postoji mogucnost da cu trebati da primim rhogam injekciju nakon porodjaja.... Redovno kontrolisem antitela i sve je ok.....u 28 nedelji nisam nista primila, a ni nakon toga....

Brine me samo sta ako u porodilistu nemaju tah rhogam! Nista me to nebi cudilo :( Razmisljam se da li ja da kupim tu injekciju negde u apoteci da je imam kraj sebe.....eto, za svaki slucaj.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaju rogama dovoljno. A ako i nemaju, imas 72 sata da primis posle porodjaja. Ipak, ostaje i mogucnost, ali mala, da beba bude i negativna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam negativna a i mm kao i dete, rogan nisam primila posle prvog porodjaja ali su mi dali posle pobacaja tj kiretaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam negativna a i mm kao i dete, rogan nisam primila posle prvog porodjaja ali su mi dali posle pobacaja tj kiretaze.

Rogam ti ne treba ako je dete negativno, samo ako je pozitivan rezus faktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neznam, dali su mu u betaniji posle kiretaze. Cini mi se da dr sumnja da je to razlog neuspele trudnoce. A mozda sumnja da neznam koji mi je mm faktor :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neznam, dali su mu u betaniji posle kiretaze. Cini mi se da dr sumnja da je to razlog neuspele trudnoce. A mozda sumnja da neznam koji mi je mm faktor :lol: :lol: :lol:

Posle svake intervencije se daje, a posle trudnoce, ako je beba pozitivan rezus faktor, ako nije ne treba ti, jer se antitela onda ne stvaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja da se ubacim u pricu

ja sam rh negativna a mm pozitivna grupa kad sam se porodila ispitali su bebinu krvnu grupu i ona je bila moje grupe i rg isto negativan tako da nisam primila.a devojka koja je bila samnom sobi ona je isto rh negativna a beba joj bila rh pozitivna i ona je dobila inekciju!tako da oni brinu u porodilistu o tome bar kod nas!pozzz svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam negativna,a mm pozitivan.Pratila sam u trudnoci antitela Coombs test) na svakih mesec dana,i nalazi su bili negativni na antitela.Bebac je moja krvna grupa i faktor,tako da nisam primila injekciju posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Ja sam Rh- a muž Rh+, moram kontrolisati antitjela tokom trudnoće i primiti Rhogam u 28. i 36. nedelji. Kaže dr da je to sad neki novi pristup da se daje dva puta (ovo mi je prva trudnoća) . A sad ne znam da li ću je primiti i nakon porođaja, moram da ga pitam i to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Ja sam Rh- a muž Rh+, moram kontrolisati antitjela tokom trudnoće i primiti Rhogam u 28. i 36. nedelji. Kaže dr da je to sad neki novi pristup da se daje dva puta (ovo mi je prva trudnoća) . A sad ne znam da li ću je primiti i nakon porođaja, moram da ga pitam i to

u trudnoci se prima naravno, a kad se porodis samo ako je ti beba bude Rh+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko se sećam nisam u trudnoći primila iako je mm pozitivna krvna grupa a ja negativna,primila sam nakon porođaja jer je beba pozitivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo dva puta u toku trudnoće kontrolisala antitela a inekciju sam primila odmah posle porođaja (dok sam još bila i na "stolu" - ako se dobro sećam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo dva puta u toku trudnoće kontrolisala antitela a inekciju sam primila odmah posle porođaja (dok sam još bila i na "stolu" - ako se dobro sećam)

A antitela sam svaki mesec kontrolisala u trudnoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A antitela sam svaki mesec kontrolisala u trudnoći...

Upravo tako. To bi trebalo raditi svaki mesec a meni je rađeno u 5 ili 6 mesecu (nisam sigurna) i na kraju 8 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam O- a mm O+,doktorka mi rece da ce pratiti antitela,a kao da se secam da je rekla da se inekcija prima posle poroda,mada bi ja volela u trudnoci jos da je primim da se ne jedem u sebi :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.