Lekari ili...?

odgovora

Objavljeno

Lekari ili ….? Podseti me sta to bese lekar ? NAKON 9 MESECI UREDNO VODJENE I KONTROLISANE TRUDNOCE, SA URADJENIM SVIM PRETRAGAMA I NALAZIMA KOJI SU NEOPHODNI , DOSAO JE I TAJ DAN KOJI TREBA DA BUDE NAJSRECNIJI ZA RODITELJE- DAN PORODJAJA. SVE POCINJE U CETVRTAK 30.09.2010.OKO PODNE. NAKON REDOVNE KONTROLE TRUDNICU UPUCUJU U BOLNICU I KAZU DA JE BEBA SPREMNA. SVI MI (FAMILIJA) SA RADOŠĆU OČEKUJEMO VEST O DOLASKU NA SVET TOG MALOG ANĐELA. PROLAZI 2,3,6,10.....SATI PROLAZI OD PRIJEMA U BOLNICU-NISTA SE NE DESAVA. PUTEM SMS-a I POZIVIMA NA MOBILNI , NA VEZI SMO SA TRUDNICOM ZA SVE TO VREME. KAŽE, CEKAJU DA SE OTVORI – IMA BOLOVE. PROLAZI I NOC,NIŠTA SE NE DEŠAVA. PRE PODNE (22 SATA OD PRIJEMA U BOLNICU) ZOVEMO TRUDNICU NA MOBILNI-NE MOŽE DA PRICA, PLAČE JER IMA JAKE BOLOVE. PAR SATI KASNIJE ZOVEMO PORODILIŠTE DA DOBIJEMO NEKU INFORMACIJU,KAZU NEMA ONA BOLOVE,NECE SE PORODITI DO KASNO U NOĆ. BOŽE STA SE DEŠAVA? ONA PLAČE,NE MOŽE DA RAZGOVARA JER IMA BOLOVE,A PAR SATI KASNIJE KAŽU DA NEMA BOLOVE. POSLE TOGA SE JAVLJA TRUDNICA OCU I KAZE MU DA KAZE RODBINI DA NE ZOVU U PORODILISTE DA SE INTERESUJU,JER SU SADA BILE SESTRE (MEDICINSKE) KOD NJE , GRDILE JE I DERALE SE NA NJU ZATO ŠTO RODBINA ZOVE DA SE RASPITUJE. SMETA IM RODBINA VEROVATNO U GLEDANJU POPODNEVNIH SAPUNICA. PA IZVINITE SESTRE ŠTO VAS UZNEMIRAVAMO, ALI DA SE ČLAN VASE PORODICE PORAĐA 30 SATI , DA LI BI TADA VI SEDELE SKRŠTENIH RUKU? OKO 19:20 TRUDNICA OSECA DA SE BEBA DVA PUTA POMERILA. MALO KASNIJE DOLAZI DOKTOR DA JE PREGLEDA , USTANOVI DA JE OTVORENA 5 PRSTIJU. KAZE JOJ DA ZOVE ANESTEZIOLOGA DA JOJ REDI EPIDURAL. BUŠI JOJ DOKTOR VODENJAK,ZELENA TEČNOST. KAZE DA JE BEBA IZMUČENA I ŠALJE JE NA ULTRA ZVUK GDE KONSTATUJU DA BEBI NE KUCA SRCE. 30 SATI OD PRIJEMA U BOLNICU. 30 SATI IM JE BILA NA OCIMA I PREGLEDANA NEBROJANO PUTA. DOKTOR NE ZNA STA DA RADI I SAZIVA KONZILIJUM. 5 LEKARA VEĆA STA DA SE RADI. POSLE DVA SATA OD USTANOVLJENE SMRTI KOD BEBE,POČINJU DA VADE BEBU VAKUMOM. INFORMACIJA KOJU DOBIJAMO JE DA JE I ZIVOT MAJKE UGROŽEN. BOŽE POGLEDAJ NAS,NEKA BAR ONA PREŽIVI. KOD KUĆE MUK,ŠOK I NEVERICA. NIKO NE MOŽE DA POVERUJE ŠTA SE DEŠAVA. NAKON VISE 2 SATA , USPEVAJU DA IZVUKU BEBU. DEVOJČICA, 3.5 KG. 6 PUTA JOJ PUPČANA VRPCA OMOTANA OKO VRATA. GURALA DA IZADJE UDAVILA SE. KOGA KRIVITI ? BOGA? SUDBINU ? DOKTORE? SVE NJIH ZAJEDNO? DA JE PONUDJEN NOVAC,VEROVATNO BI JE PORODILU 3 SATA NAKON PRIJEMA A NE BI CEKALI 30 SATI DA BILO STA PREDUZMU. NIJE TAJNA DA U PORODILIŠTU POROĐAJ KOŠTA I DA SVI LEKARI IMAJU SVOJE TARIFE OD NORMALNOG POROĐAJA,PREKO EPIDURALNOG PA DO CARSKOG REZA. U ZAVISNOSTI OD DUBINE DŽEPA,MOZETE DA BIRATE KAKO CETE SE PORODITI,ILI AKO NEMATE PARA DA SE MOLITE BOGU DA BAR NEKO PREZIVI TAJ POROĐAJ.

P.S. vezano za temu koja je pre par dana skinuta sa foruma zbog neprikladnog naslova.

Nadam se da je sad ok,i molim ADMINISTRATORA da me obavesti pre nego sto skine temu ukoliko se krse pravila portala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savest,sta to bese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strashno i na veliku zalost nije prvi put! A gde se to desilo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedna tuzna prica... Zalosno... Iskreno mislim da bi neko trebao da smogne hrabrosti i snage da im se suprostavi,pre nego li i drugima nanesu bol....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas rasplacu ovakve price.Sramota za lekarsku profesiju.Moju sestru su u sred Australije drzali 4 dana pod bolovima i kontrakcijama i ne znam kliko puta je vratli iz bolnice.Na kraju je ne bi primili ni taj dan da njen muz nije poceo da vice na sve kako ce ih pobiti ako je ne prime.Zamislite-4 dana....A sve zato sto nije imala privatno osiguranje,a njima je bila guzva,pa porodjaj moze i da saceka dok se malo ne rascistiNa kraju se porodila carskim i plodova vpda bila crnozelena.Mala je,na svu srecu,bila ok,ali su je mozda minuti delili od...ne smem ni da pomisli.Do sad a sam mislila da su samo nasi lekari neodgovorno i bezdusni,ali eto uverila sam se da i oni tamo nisu nista bolji,nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne veruju ti da te boli dok im ne platiš. Ako ne platiš, mora da si histerična paničarka. Otkud ja znam da li me boli... zar je moje telo u pitanju? Grrrrrrr!

Glupo mi je da pitam, ali koliko se plaća babicama i lekarima na porođaju (ono što se u žargonu zove ČAŠĆAVANJE)? To ove sveže mame znaju.

Opet plačem zbog ove priče. Eeeeej, nismo u 16. nego u 21. veku! Kao bajagi, nivo zdravstvene zaštite i nege je danas na visokom novou!...

Jeste, ako platiš.

Ne sme da se ostane na prepričavanju ovog i sličnih događaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor na tvoje pitanj ces naci u temi Prirodni porodjaj, POMOC ili PITANJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam ostavila po nekoliko postova na obe te teme, u toku sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam mama Bojana,ali odgovor je bio za TEABLEA,mislim da nisam pogresila ime.SAmo sam zaboravila da navedem da je za nju.

Pozdrav mama Bojana!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glupo mi je da pitam, ali koliko se plaća babicama i lekarima na porođaju (ono što se u žargonu zove ČAŠĆAVANJE)? To ove sveže mame znaju

Ja sam babicu "castila" sa 100e, a inace se to krece od 50 do 100, a st se lekara tice...eh...tu ima raznih od 100 do 800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakve pare,ni 100grama kafe nikome nisam dala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo doktorki koja mi je vodila trudnocu u DZ odnela danske cokoladice i penkalo. To sam zaista od srca zelela jer je zena fenomenalna osoba. I to je sve sto sam ikome dala u toku trudnoce i porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nikome nista nisam platila.Cokolada ,cvece,pice-ok,ali pare im ne bih dala NIKAD!!!Uostalom,sta su oni tu pa i uradili-obisli me 3 puta i izvukli bebu da izadje po najboljem precniku.Jaka stvar.Mogla sam i sama da se porodim :D Porodjaj,ako ide -ide,ako krene nesto po zlu oni ce i onako svi da se sjate.I sama sam medicinskui radnik i jako mi je muka od takvog ponasanja.A tek kako sam se odecala kao go...vno kada su ni,dok sam radila,neki nudili po 10-20e ,kako bih brinula o njihovim najmilijim.Mislim,pa to je moj posao-ili ga radim kako treba ili ga necu raditi uopste.Grrrrrrrr

Gagili '87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nikome nista nisam platila.Cokolada ,cvece,pice-ok,ali pare im ne bih dala NIKAD!!!Uostalom,sta su oni tu pa i uradili-obisli me 3 puta i izvukli bebu da izadje po najboljem precniku.Jaka stvar.Mogla sam i sama da se porodim :D Porodjaj,ako ide -ide,ako krene nesto po zlu oni ce i onako svi da se sjate.I sama sam medicinskui radnik i jako mi je muka od takvog ponasanja.A tek kako sam se odecala kao go...vno kada su ni,dok sam radila,neki nudili po 10-20e ,kako bih brinula o njihovim najmilijim.Mislim,pa to je moj posao-ili ga radim kako treba ili ga necu raditi uopste.Grrrrrrrr

Viki 100% te razumem,i ja sam (bila) med.radnik i takodje odbijala isto.Jako mi e ruzno kad neko isto prihvati,a nazalost ima ih u visku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NO COMENT ... ni sama ne znam zasto SADA u trudnoci citam price sa ovako tuznim KRAJEM a i sama treba da idem da se porodim ....

Sokiram se, rastužim, razljutim i onda na kraju svega razocaram i uplašim. Zaista mi je žao te majke prvenstveno, pa tek onda svih ostalih... Jednostavno nemam komentar ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NO COMENT ... ni sama ne znam zasto SADA u trudnoci citam price sa ovako tuznim KRAJEM a i sama treba da idem da se porodim ....

Sokiram se, rastužim, razljutim i onda na kraju svega razocaram i uplašim. Zaista mi je žao te majke prvenstveno, pa tek onda svih ostalih... Jednostavno nemam komentar ... :(

nani i ja sam citala i 100 otplakala

al to me ucinilo jacom hrabrijom spremnom na situaciju na koju nesmes ni da pomislis,

ovakve price te spreme da mozes eventualno odreagovati na pravi nacin

znas i sama kad nisi dr neke stavri ne dovodis u pitanje ali ovakve price te nateraju da se razmislis malo i zapitas na sta si spremna kad je tvoj i bebin zivot u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovakve price te nateraju da se razmislis malo i zapitas na sta si spremna kad je tvoj i bebin zivot u pitanju

............... NA SVE ............ :(

Jos u sve to ona zove rodbinu i moli ih da ne pitaju za nju jer su se ove .... (ne znam kako da ih nazovem) derale na nju .....

... ma bolje da ne komentarisem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NANI,

ovu pricu sam stavila na forum ne da uplasim buduce majke(i ja sam majke 7-cne bebice i 13 nedelja trudnoce),vec da ih upozorim da se bore za sebe i bebu.Ona da je se derala tamo na njih i da je trazila da je porode,mozda kraj ne bi bio ovako tragican.

Ja ovde licno nisam morala nikom nista da dam ali smo castili doktora i babicu.Prikladni pokloni,ne novac.Ali dole moja snajka je platila pre 6 godina carski 200e,jer doktorka je bila prijateljica nasoj rodjaki.Mog druga supruga 250e,inace je 300e,ali je doktorka poznavala majku trudnice.I jos milion primera da ih ne nabrajam sada,to vise nema nikakvog smisla.

Ali isto tako mogu navesti primer jednog doktora kod koga je moja mama isla.Imala je dve ginekoloske intervencije koje je odradio kod njega u privatnoj ordinaciji,jer da je radila i u bolnici morala bi sve da kupi.Posle toga joj je preporucio doktora koji radi u bolnici da ne mora kod njega vise privatno na kontrole da dolazi i da placa.Opet napominjem nisu svi isti,ima i casnih i postenih i onih koji cene ljudski zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nani i ja sam citala i 100 otplakala

al to me ucinilo jacom hrabrijom spremnom na situaciju na koju nesmes ni da pomislis,

ovakve price te spreme da mozes eventualno odreagovati na pravi nacin

znas i sama kad nisi dr neke stavri ne dovodis u pitanje ali ovakve price te nateraju da se razmislis malo i zapitas na sta si spremna kad je tvoj i bebin zivot u pitanju

Jedna od stvari zbog kojih je i MM isao na porodjaj je i tda znate kako su onda svi fini i ljubazni,samo sto me nisu mazili.Sad,ne mogu ja bas da tvrdim da je to bas bilo zbog toga,ali sve nesto sumnjam da bi se tako ponasali da on nije bio tu.Svi su bili fini,veseli,nasmejanma milina jedna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi smo odabrali neku struku i ako se time bavimo to treba savesno obavljati. Svako za to prima platu i nikakva cascavanja ne treba uopste pominjati.

Njihov posao je bio da joj pruze medicinsku pomoc,a posto su to vesto izbegli treba ih tuziti,mada bih ja reagovala mnogo gore i umesto njih otisla na odsluzenje kazne.

Mi,kao narod,gresimo. Odvajkada su se oni cascavali i danas je to postalo obavezan deo porodjaja i svega ostalog u okruzenju. Narod treba da shvati da je to njihov posao,apa ukoliko ne zele da ga obavljaju bez premije prijavljujte! Malo po malo i situacija se mora popraviti.

U pravu su one koje pisu da se sve to verovatno ne bi dogodilo da je pritisak sa njene strane bio veci,ali gde je bio i taj njen suprug da im stavi do znanja sta je njihov posao?! Kada vec oni ne znaju,treba ih potsetiti.

Nazalost,ne postoji organizacija u Srbiji koja je dovoljno hrabra da se u javnosti bori protiv ovakvih stvari,svi nesto zapocnu,pa ih nema,negde su u senci.

Citav bih grad oblepila posterima sa pricom ovakvog tipa,bez imena,neprestano bih pred ljude postavljala te price,jer kod nas ne moze biti drugacije postignuto nesto. Nikada ne treba dozvoliti da se takve price zaborave,bolno je za te roditelje,ali ce vremenom imati efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuga i žalost..iznova ovo čitati..jadna bebica..jadna trudnica :( :( :(

Iz principa nismo nikoga častili, jer nisu mogli dr da utiču na porodjaj..kada je krenulo, morali su da me porode, iako nerado..dokle je otišlo naše zdravstvo :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi smo odabrali neku struku i ako se time bavimo to treba savesno obavljati. Svako za to prima platu i nikakva cascavanja ne treba uopste pominjati.

Njihov posao je bio da joj pruze medicinsku pomoc,a posto su to vesto izbegli treba ih tuziti,mada bih ja reagovala mnogo gore i umesto njih otisla na odsluzenje kazne.

Mi,kao narod,gresimo. Odvajkada su se oni cascavali i danas je to postalo obavezan deo porodjaja i svega ostalog u okruzenju. Narod treba da shvati da je to njihov posao,apa ukoliko ne zele da ga obavljaju bez premije prijavljujte! Malo po malo i situacija se mora popraviti.

U pravu su one koje pisu da se sve to verovatno ne bi dogodilo da je pritisak sa njene strane bio veci,ali gde je bio i taj njen suprug da im stavi do znanja sta je njihov posao?! Kada vec oni ne znaju,treba ih potsetiti.

Nazalost,ne postoji organizacija u Srbiji koja je dovoljno hrabra da se u javnosti bori protiv ovakvih stvari,svi nesto zapocnu,pa ih nema,negde su u senci.

Victoria,[post=http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1554080983564&set=o.445625353245]obavezno procitati! mnogi ljudi su se udruzili u pokusaju da nesto promene,pripreme su u toku,jos se ne zna u kom ce pravcu delovati,ali smo odlucni u tome da borba protiv ovakovog zdravstvenog sistema da neki rezultat.Pozivam sve mame sa bebca da nam daju podrsku. Sutra ce se nase devijcice poradjati u tim istim porodilistima,a nama ce ce poucene sopstvenim iskustvom,preostati samo da se molimo Bogu da izvuku zive glave.Zalosno,ali istinito!

Citav bih grad oblepila posterima sa pricom ovakvog tipa,bez imena,neprestano bih pred ljude postavljala te price,jer kod nas ne moze biti drugacije postignuto nesto. Nikada ne treba dozvoliti da se takve price zaborave,bolno je za te roditelje,ali ce vremenom imati efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuga i žalost..iznova ovo čitati..jadna bebica..jadna trudnica :( :( :(

Iz principa nismo nikoga častili, jer nisu mogli dr da utiču na porodjaj..kada je krenulo, morali su da me porode, iako nerado..dokle je otišlo naše zdravstvo :angry:

Slazem se... Samo, mm je castio babicu koja je iznijela bebu, i to mu ne zamjeram, jer znam kako se tada osjecao. Ali mi je krivo sto je doktorki dao 50 evra. Dobro, on nije znao kakva je bila na porodjaju, mislio je da je sve proslo ok... Poslije toga je svako malo dolazila da me obidje, milovala me, i oslovljavala sa "draga". :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Sonja,i sama kazes da je to u pripremama i tek ce se pokrenuti. Pogledaj kako su se okupljali ranije. Krene nesto i izgube se. Ja se iskreno nadam da ce se situacija promeniti. Da sam ostala u Srbiji i dozivela neprijatnosti u porodilistu,veruj mi,ovako luda svasta bih im napravila bez icije podrske. Takve poduhvate ne podrzava nasa drzava,moras biti glasan i bez stajanja da se oni malo pokrenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malo radikalna kad su kazne za ovakva nedela u pitanju, serijatski zakoni su ono sto mi pada na pamet...greske se desavaju, strasno je ,ali ljudski je gresiti,ali nemar - nemar je neoprostiv!!!

ps. ja sam imala "svoju" babicu u porodilistu, ne zbog sebe nego zbog svog deteta. Strasno je sto vec placeno zdravstveno osiguranje moram da "podupirem" ali dok god je sistem ovakav, tako ce nam biti. Kad se uvede privatno i kad doktorima posao bude zavisio od ucinka, e tad cu mirne duse moci da se pouzdam u savesnost i profesionalnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.