Epidural u Višegradskoj (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Izmere ti pozadi kicmu i ispipaju prsljenove,onda obeleze gde ce da bodu i igla je tako tanka da ne osetis ubod,i naravno ne daje se u kicmu nego pored. Vise boli vadjenje krvi onom debelom iglom,nego ubod za epidural.

hvalaaa puno sad mi je lakse...ja danas ulazim u deveti...sitno brojim :P ali jedva cekam da se porodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvalaaa puno sad mi je lakse...ja danas ulazim u deveti...sitno brojim :P ali jedva cekam da se porodim

E pa,srecno onda i ne plasi se,ubod zaista nista ne boli. Ocekujemo lepe vesti i tvoje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,

Pošto sutra idem na CTG u Višegradsku, volela bih da se tom prilikom raspitam i za mogućnost primanja epidurala na porođaju, pa bi mi značilo da me posavetujete kako to da uradim. Evo šta je moj slučaj: trudnoću sam vodila u DZ Karaburma do ulaska u 9ti mesec, a onda dobila upute za CTG i porođaj u Višegradskoj. Prošle nedelje sam otišla na prvi CTG i zakazano mi je za sutra i sledeću sredu (a onda će, valjda, porođaj). Dakle, ja tamo u Višegradskoj nemam svog lekara i ne znam kome da se obratim sa pitanjima oko epidurala. Morala bih s nekim da porazgovaram, jer imam duplu skoliozu kičme, od čega je jedno zakrivljenje veoma nisko, kod karlice, pa se bojim da uopšte i ne mogu da primim epidural. Jasno mi je da anesteziolog preko analiza krvi vidi da li mogu pod anesteziju ili ne, ali ovaj moj problem je fizičke, da ne kažem mehaničke prirode i mislim da bi pre neki ortoped mogao da da validno mišljenje....

Šta mislite, da li anesteziolog hoće da mi pogleda i kičmu (naravno, ne smem se sad snimati, ali ne znam može li to ultrazvukom, ili onako "na oko")? Ili će da bude "plati pa se klati" - mi ti damo epidural, a tebi ako će da radi, radiće, a ako neće, ti se slikaj.

Da li se možda i konsultacije kod anesteziologa naplaćuju, da znam da ponesem novac?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa epiduralom u Visegradskoj je fantasticno!

Anesteziolog je odlicno odradio posao, mada mu nije bilo lako jer sam jako golicljiva po ledjima, i dok mi je pipao prsljenove ja sam se uvijala i umirala od smeha. Jedva sam se skoncentrisala da budem mirna da me bocne.

Jos bih preporucila i prisustvo oca, jer onda se dobije porodjajni apartman. Morala sam muza da molim da zatvara vrata posle doktora i sestara jer je bilo potresno slusati uzasne urlike drugih zena (iako me nista bolelo nije, srce mi se cepalo dok sam ih slusala).

Porodjaj mi je trajao 5 sati, od toga 4,5 sata sam bila skroz bez bolova i sreca te mi je bio muz uz mene da caskamo jer bi se inace smorila od dosade. Pola sata pred porodjaj su mi iskljucili epidural i pojacali indukciju, tako da su naglo pocele jake kontrakcije, a uskoro i porodjajni naponi. Ali zahvaljujuci epiduralu, bila sam sveza, puna snage tako da sam odlicno saradjivala sa babicom koja me je poradjala. Nisam imala potrebe da vristim, jer sam snagu i prisebnost sacuvala za kraj kada je i najpotrebnije. Nakon porodjaja su mi opet odvrnuli epidural, ovaj put malo jace( prvi put sam skroz osecala noge i imala apsolutnu kontrolu nad donjim delom tela, oni to tako namerno nasteluju da bi zena mogla da saradjuje i napinje se kad je potrebno), tako da uopste nisam osetila kad su mi proveravali dal je izasla kompletna placenta, i kad su me usivali. Doktor me sije a ja ga sva ushicena zasipam pitanjima o bebi. I tako smo caskali jedno 10ak min, posto sam imala vise ruptura, i bome imalo je sta da se sije. E nakon jedno 3-4sata, valjda kad je skroz prestao epidural, poceli su bolovi. Al tad je sve bilo gotovo, i ja sam vec bila smestena u svoj krevet na porodjajnom odeljenju.

Sada sam ponovo trudna i to sa blizancima, u 36-oj sam nedelji, mirno cekam porodjaj. Svakome bi toplo preporucila epidural, vredi ama bas svake pare. Za doktore u Visegradskoj imam samo reci hvale.

Da ponovim jos jednom, za mene Epidural je zakon!

Jekalina i Jelena N volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na kraju nisu dali epidural. Izvadise mi krv tamo na licu mesta dok sam lezala na porodjajnom stolu i bogme 7cm otvorena! Ne znam da li rezultati krvi mogu biti validni kad vam je telo u soku od bolova, ali ja mislim da ne mogu. Jer, nikad u zivotu nisam imala problema sa rezultatima, pa cak i u trudnoci je sve vreme sve uvek bilo na mestu, u normalnim okvirima po svim parametrima. A onda, odjednom, tamo na licu mesta kao "jao, pa vi ste anemicni i jako vam je losa koagulacija, verovatno imate prosirene vene". Kad se ne slogirah... Ja i prosirene vene i anemija??? Svasta.

Onda je anesteziolog zajedno sa doktorom obigravao po mom boksu oko mojih rezultata jedno sat i po. Pa dal da dam anesteziju, dal da ne dam. Mozda da dam. A mozda i da ne dam. A ja umirem od bolova i govorim "ako ne epidural, dajte mi BILO STA da bude makar malo lakse!". Eto, setila sam se to da kazem, a ne setih se mozda neke pare da ponudim??

Nisu mi na kraju nista dali, porodih se prirodno i bez icega. Bolelo je kao djavo, ali neka je. Moja devojcica dodje na svet zdrava i prava a i ja sam relativno brzo stala na noge. E, sad, sto rana jos uvek boli, to i nema veze sa celom ovom pricom.

Kada sam ovo ispricala nekim prijateljicama i devojkama iz zdravstva, mogu vam reci da mi je vise njih reklo da sam tako prosla jer nisu osetili da mogu da mi izvuku neke pare ili da prave neki dogovor sa mnom da ceo proces ide bez provlacenja kroz fiskalnu kasu. Ne znam je li to istina ili nije, vi same zakljucite.

Moje generalno iskustvo sa Visegradskom je sasvim lepo, uopste ne pisem sve ovo da bih iskazala neko nezadovoljstvo. Jedino sto zelim da kazem je da mi je sve oko epidurala delovalo veoma cudno. A sve ostalo ostaje u finom secanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama koje ste se porodile lako sa epiduralom u visegradskoj. ja nisam a ni moja cimerka, iako smo imale vezu. epidural nisu hteli da nam daju pre 6. prsta i ukinuli ga potpuno na 8. prstu, umirale smo od bolova do famoznog 10. prsta, plus usivanje na zivo. naravno, tamo smo upoznale zenu koja je imala epidural otpocetka do kraja porodjaja, cak i tokom usivanja (mozda je cak i ona na ovom forumu posto sam videla da je ostavila post neka koja se porodila 2 dana pre mene).znam jos jednu devojku koja je imala epi sve vreme i nije osetila porodjaj,a znam i jos par njih kojima su isto tako kasno dali anesteziju i rano je ukinuli. reklo bi se da u visegradskoj mnogo zavisi od veze i od toga ko vas poradja,jer akuser odobrava anesteziologu davanje epidurala.znaci,ako vas poradja vas ili lekar koji je zagovornik epija,dobicete ga odmah i trajace do kraja porodjaja.meni je anesteziolog na porodjaju rekao da je politika kuce takva da se epidural ukida pred porodjaj,ali mi nije rekao da je to na 8. prstu.ja sam molila da mi daju jos,i rekli su da ne mogu. a za placanje ne brinite, zbog neplacenog epidurala vas niko nece vratiti,jednostavno ga platite kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s. smey je u pravu za fiskalnu kasu, upravo sam na to mislila kada sam rekla da vas nece vratiti ako ga niste platili unapred, stavise, to anesteziologu bas odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis usivali te na zivo? Meni su dali lokalnu, kao i svim zenama sa kojima sam pricala na odelenju, a koje nisu imale epi, a ko je imao epi, imao je i za usivanje. A epidural je imala moja cimerka i nisu joj davali poslednjih sat vremena pred porodjaj, imala je vezu, dok druga devojka, bez veze, ga je imala sve vreme, i za usivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, meni nisu hteli da ga daju kad sam bila otvorena 6cm, jer je bilo kasno, tako da sam se porodila bez. ali sve je kratko trajalo, nije mi ni trebao kad malo razmislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima svoje iskustvo, pa evo i ja da ostavim koju rec za sve one koje ceka isto ili slicno. :)

Porodila sam se 27.12.2010. u Visegradskoj, posto mi je termin prosao i bila sam otvorena jedan prst resili su da me na silu porode. Nisam planirala da trazim epidural, mislila sam, mogu ja to. Ujutro u 9.30h su mi dali indukciju, bolovi su odmah poceli na 10min, a nakon pola sata i na minut, bilo je uzasno, plakala sam jaukala, da bi mi u 12.30h pukao vodenjak, a i dalje se nisam otvarala, u 16h sam vec vristala od bolova, doktor me terao da setam po onom hodniku pored boksova, i dalje samo jedan prst, tada vise nisam mogla da podnesem i trazila sam epidural, i u roku od 5 min su se pojavili anesteziolozi, postavili mi nekoliko pitanja kojih se sad ne secam, upozorili me da kosta 20 000, i trazili da potpisem saglasnost. Kad su mi bocnuli iglu u ledja i dali dozu, odmah sam osetila dejstvo, bolovi su popustili, kad sam se opustila pocela sam da se otvaram, rekli su mi kad pocne da popusta da ih zovem i oni ce doci da mi daju novu dozu. Tako je i bilo, u 19.10.h su krenuli naponi, otvorena osam prstiju, i do tad sam dobila tri doze, na svakih sat vremena po jednu, u 19.20h sam se porodila, bez bolova, nisam nista osetila osim napona, pa ni sivenje.

Prvo imala sam nalaze krvi koje uobicajeno rade trudnicama pred porodjaj, znaci nikakve pripreme za epidural, jer nisam planirala da ga trazim.

Drugo, platila sam dva dana posle. Bio je ponedeljak, znaci vikend i radni dani nemaju veze sa placanjem, procitala sam da je neko napisao da ima, ali evo iz mog iskustva nema.

Trece nisam imala nikakvu vezu ni poznanstvo, ali svi du bili ljubazni i divni, nisu me zanemarili, nemam primedbi. A upoznala sam zenu koja je platila docu, a on je otisamo kuci kad mu je zavrsila smena, a ona jadna se poradjala 16 sati, dosao je sutradan da je pita kako je, bila sam tu i videla.

Eto drage moje, zelim vam srecu, kao i sebi sto zelim, jer za mesec dana ponovo prolazim isto to samo cu odmah da trazim epidutal, a necu cekati kao prvi put. Epidural je prava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis usivali te na zivo? Meni su dali lokalnu, kao i svim zenama sa kojima sam pricala na odelenju, a koje nisu imale epi, a ko je imao epi, imao je i za usivanje. A epidural je imala moja cimerka i nisu joj davali poslednjih sat vremena pred porodjaj, imala je vezu, dok druga devojka, bez veze, ga je imala sve vreme, i za usivanje.

na zivo draga, skroz na zivo...ni lokalna...mada, kad pomislim na ostatak porodjaja, to usivanje i nije bilo toliko strashno...plus nisu hteli da me seku pa sam se pocepala na sve strane...

eto vidis, znaci ama bas nikakvih pravila nema. nekako mi se cini da je u vis. sve proizvoljno, moze a ne mora i zato menjam porodiliste. ja jednostavno ne zelim i ne mogu da se opet poradjam bez anestezije, i sva cast onima koji to mogu, ali ja sam dva meseca posle toga imala traume verujuci da zbog bolova nisam dovoljno saradjivala na porodjaju pa je zato beba morala pod kiseonik...imala sam osecaj kao da sam joj ja ugrozila zivot, i to vise necu da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao sima... Ja sam u 29 nedelji trudnoce i planiram da se poradjam u Visegradskoj i da primim epidural pa me zanima da li se neko skoro poradjao tamo sa epiduralom, da li se placa i trebaju li mi neke dodatne analize ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo Marija90, ja sam se porodila u decembru uz koriscenje epiduralne anestezije i mogu ti reci da je to bilo nesto najbolje sto sam mogla da uradim.....anesteziolog Dr Kuzmanovic mi je tako lepo dala anesteziju da sam ja od 5 prstiju do kraja porodjaja odmarala, uzivajuci bez bolova. Kostalo je oko 20000 din (zaboravila sam tacu cenu mozda je i 15 000). Moja je preporuka svakoj zeni koja nije sigurna da zeli totalno prirodan porodjaj da izabere anesteziju....i plus epiziotomiju nisam osetila, sto mi je bilo najbolje od svega... sve najlepse u nastavku trudnoce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

I ja sam prvi put na ovoj temi. Danas sam usla u 36. nedelju i takodje planiram da se porodim u Visegradskoj. Zanima me da li je nekoj od clanica trudnocu vodio prof. dr Darko Plecas, a da je uzimala epidural i kakva su iskustva sa Plecasem kao doktorom?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekajte zene, ja nemam izabranog docu u Visegradskoj niti vezu, jer ocu da idem ko sav normalan svet u bolnicu kada dobijem bolove itd.

To znaci da ukoliko nemam lekara nece mi dati epidural i nece se pobrinuti da mi bude lakse?

Citala po forumima razna iskustva i raspitivala i dosla do zakljucka da je bolje bez veze.

Al bre i dalje ne znam.

Imam jos 19 dana do porodjaja.

Plan je da pocatimo docu i babicu kad sve prodje.

e sad... vise ne znam sta mi je bolje....

Prva mi je beba i malko sam uplasena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo zašto sam govorila da ne pišete tako neproverene informacije. Ne znači da ne može da se dobije epi ako nemaš svog lekara. To što je neko imao svog lekara i dobio epi ne značiu da tako mora. Epidural u Višegradskoj se ne plaća i može se dobiti na zahtev. Sigurno da ima više faktora i da postoji šansa da ga ne dobiješ, ali izabrani lekar sigurno nije jedan od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.