Epidural u Višegradskoj (Beograd)

odgovora

Objavljeno

Drage buduce mame, pre svega, toplo preporucujem porodjaj uz epiduralnu anesteiju. Medjutim, ukoliko se opredelite za ovaj vid porodjaja, moj savet je da za porodiliste izaberete Narodni front. Ja sam se porodila u Visegradskoj u aprilu 2009. gde sam i vodila trudnocu. Kao sto je poznato, epidural se tamo, za razliku od Narodnog fronta, ne placa. Da sam znala da je u Visegradskoj pristup ovom vidu porodjaja tako ,,slucajan``,platila bih ne jedan, nego pet epidurala u Frontu. Osim toga sto ne postoje bilo kakve konsultacije pre porodjaja (sve je bilo u stilu, kad dodjete u porodjajnu salu, samo se izjasnite da zelite epidural), ono najcrnje od svega je to sto je jedan anesteziolog dezurao i za potrebe davanja epidurala i za potrebe operacija, tj carskih rezova. Konkretno, posle datog epidurala, koji se posle izvesnog vremena, mora dodavati jer njegovo dejstvo slabi i prestaje, anesteziolog odlazi putem svojih iskrslih obaveza i jednostavno se ne vraca dok se ne oslobodi...Pri tome, ne postoji mogucnost da, kao u Frontu, zena sama dodaje sebi epidural, kada njegovo dejstvo pocne da jenjava. Dakle, ja sam porodjaj pocela sa epiduralom, a posto je sve potrajalo, dalji tok je bio bez dejstva anestezije (zato sto je anesteziolog imao carske rezove u medjuvremenu), da bih ja tako nadalje bila u bolovima i konacno posle 23 h zavrsila na carskom rezu. Izgleda, koliko para, toliko muzike.

Zato,drage moje, radije platite ovu uslugu tamo gde za to postoji procedura i osigurajte se da cete biti ispostovane.

bekii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduce mame, pre svega, toplo preporucujem porodjaj uz epiduralnu anesteiju. Medjutim, ukoliko se opredelite za ovaj vid porodjaja, moj savet je da za porodiliste izaberete Narodni front. Ja sam se porodila u Visegradskoj u aprilu 2009. gde sam i vodila trudnocu. Kao sto je poznato, epidural se tamo, za razliku od Narodnog fronta, ne placa. Da sam znala da je u Visegradskoj pristup ovom vidu porodjaja tako ,,slucajan``,platila bih ne jedan, nego pet epidurala u Frontu. Osim toga sto ne postoje bilo kakve konsultacije pre porodjaja (sve je bilo u stilu, kad dodjete u porodjajnu salu, samo se izjasnite da zelite epidural), ono najcrnje od svega je to sto je jedan anesteziolog dezurao i za potrebe davanja epidurala i za potrebe operacija, tj carskih rezova. Konkretno, posle datog epidurala, koji se posle izvesnog vremena, mora dodavati jer njegovo dejstvo slabi i prestaje, anesteziolog odlazi putem svojih iskrslih obaveza i jednostavno se ne vraca dok se ne oslobodi...Pri tome, ne postoji mogucnost da, kao u Frontu, zena sama dodaje sebi epidural, kada njegovo dejstvo pocne da jenjava. Dakle, ja sam porodjaj pocela sa epiduralom, a posto je sve potrajalo, dalji tok je bio bez dejstva anestezije (zato sto je anesteziolog imao carske rezove u medjuvremenu), da bih ja tako nadalje bila u bolovima i konacno posle 23 h zavrsila na carskom rezu. Izgleda, koliko para, toliko muzike.

Zato,drage moje, radije platite ovu uslugu tamo gde za to postoji procedura i osigurajte se da cete biti ispostovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, evo i ja da se nadovezem na predhodni post, naime epidural se sada placa i u Visegradskoj 20000din i to naravno bez ikakvih konsultacija i pregleda (cak ne traze ni krvnu sliku, samo "daj pare"). Medjutim, bez obzira na to , ja sam na porodjaju prosla kao i predhodna trudnica, 4 prva sata bez epidurala jer se nisam dovoljno otvorila :blink: , zatim su mi dali epidural koji je delovao 1h pa onda prestao da deluje a dok su mi dali novu dozu proslo je vise od 45min i tako 3 puta jer su imali hitan carski rez a mene nisu ni obilazili. Onda su , kada sam bila otvorena 7 prstiju iskljucili epidural i narednih sat vremena sam bila potpuno bez anestezije....ne znam kako je poradjati se potpuno prirodno ali mislim da od epidurala u Visegradskoj i nema bas neke vajde (od 11h porodjaja bila sam pod anestezijom mozda ukupno 3h)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ovako..drage buduce mame,

ja sam se porodila 14.12.2010. u Visegradskoj,uz epiduralnu anesteziju.i svoj porodjaj pamticu kao nesto najlepse u zivotu :rolleyes:

trudnocu sam vodila u Visegradskoj kod svog lekara..negde u osmom mesecu sam ga pitala oko epidurala,slozio se sa mnom da treba iskoristiti tu mogucnost,uz to mi rekao da nista ne uplacujem unapred vec da sacekam i da se opustim..na poslednjoj kontroli na kojoj sam bila otvorena 1.5 prst smo se dogovorili da dodjem 14.12. jer je dezuran (a to je bio moj termin btw),da ponesem stvari,da uradimo pregled i da vidimo kako stoje stvari..primljena sam u bolnicu otvorena 2 na 3 prsta..kada sam usla u porodiliste rekla sam da zelim epidural,pogledali su mi poslednje rezultate krvi,tacnije gledaju se trombociti za epidural,ali su mi za svaki slucaj na licu mesta izvadili krv..to je bilo u 13h,u 14h probusili vodenjak,u 16h je dosao anmesteziolog,divna zena i dala mi prvu dozu anestezije,bila sam otvorena 4 prsta..ponovi je dosla oko 19h da doda jos malo,i pred usivanje kada se porodjaj zavrsio..bila je guzva tog popodneva,gomila carskih rezova i operacija,ali pored mene je jos par zena dobilo epidural,i niko problema nije imao..(mozda to tamo zavisi i od smene lekara,ne znam)..moj lekar me je i porodio,bolove nikakve nisam imala,uzivancija i smeh sve vreme,porodila sam se u 21:05 i rodila malu Visnju..epidural sam platila dva dana nakon porodjaja,posto zavode u otpustu da ste regulisali racun..i to je to..bez mnogo muke ,panike i razmisljanja..u svakom slucaju,sa medicinske tacke gledista vecina lekara kaze da je i njima i majci lakse kada bolove ne oseca,jer je opustenija,bolje saradjuje jer ne reagujemo svi na bol isto..

sa moje tacke gledista svakom bih preporucila epidural i hvala onom ko ga je izmislio! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,sto se tice mog iskustva u Visegradskoj bolnici i epiduralnoj anesteziji preporucila bih da ne idete u tu bolnicu,em se placa,em ne reaguje jer umesto anestezije sam bog zna sta stavljaju ,mozda fizioloski rasvor.Nisam jedina sto se tice epiduralne anestezije jos su mi se neke mame zalile da i njima nije anestezija reagovala.

Pozdrav svim buducim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,sto se tice mog iskustva u Visegradskoj bolnici i epiduralnoj anesteziji preporucila bih da ne idete u tu bolnicu,em se placa,em ne reaguje jer umesto anestezije sam bog zna sta stavljaju ,mozda fizioloski rasvor.Nisam jedina sto se tice epiduralne anestezije jos su mi se neke mame zalile da i njima nije anestezija reagovala.

Pozdrav svim buducim mamama

ko ti je bio doktor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,sto se tice mog iskustva u Visegradskoj bolnici i epiduralnoj anesteziji preporucila bih da ne idete u tu bolnicu,em se placa,em ne reaguje jer umesto anestezije sam bog zna sta stavljaju ,mozda fizioloski rasvor.Nisam jedina sto se tice epiduralne anestezije jos su mi se neke mame zalile da i njima nije anestezija reagovala.

Pozdrav svim buducim mamama

Molim vas nemojte davati takve pausalne zakljucke, potpuno bez osnova. Cula sam i ja price nekih zena koje kazu da im epidural prosto nije delovao, ali fizioloski rastvor. Svasta!

Porodila sam se pre godinu dana, bas u Visegradskoj uz epiduralnu anesteziju. To je bilo jedno carobno iskustvo i zao mi je sto sve zene ne mogu na taj nacin da pamte svoj porodjaj. Epidural toplo preporucujem svim zenama. Svim svojim prijateljicava koje su imale nedoumice, prepurucila sam da se dobro raspitaju, da sve aspekte uzmu u obzira, i da same odluce. Mi mozemo da prenesemo samo svoja iskustva, a zene, odluka je samo vasa. Nemoj te dozvoliti da vas niko ni nasta nagovara. Ipak ste vi u glavnoj ulozi tog dana :). Moja iskustva su divna. Jedino mi je zao sto suprug nije prisustvovao porodjaju, jer ne moze se recima opisati koliko je tо magican trenutak.

Veliki pozdrav svim buducim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas nemojte davati takve pausalne zakljucke, potpuno bez osnova. Cula sam i ja price nekih zena koje kazu da im epidural prosto nije delovao, ali fizioloski rastvor. Svasta!

Porodila sam se pre godinu dana, bas u Visegradskoj uz epiduralnu anesteziju. To je bilo jedno carobno iskustvo i zao mi je sto sve zene ne mogu na taj nacin da pamte svoj porodjaj. Epidural toplo preporucujem svim zenama. Svim svojim prijateljicava koje su imale nedoumice, prepurucila sam da se dobro raspitaju, da sve aspekte uzmu u obzira, i da same odluce. Mi mozemo da prenesemo samo svoja iskustva, a zene, odluka je samo vasa. Nemoj te dozvoliti da vas niko ni nasta nagovara. Ipak ste vi u glavnoj ulozi tog dana :). Moja iskustva su divna. Jedino mi je zao sto suprug nije prisustvovao porodjaju, jer ne moze se recima opisati koliko je tо magican trenutak.

Veliki pozdrav svim buducim mamama

ko ti je vodio trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila sam trudnocu u svom Domu zdravlja. Na svu srecu sve je lepo proticalo. Isla sam dva puta u "Analife" na 4D , jer sam ja to zelela. Da umirim sebe da je sve u redu i da vidim da je moj dasa dobro.

Kada procitam iskustva drugih zena, koja su uglavnom negativna, pomislim da sam imala neverovatno srece i kako sledeci put bi trebalo da nadjem nekog da mi privatno vodi trudnocu, i na kraju porodi. Ne znam da li je to garant, ali sigurno uliva neku sigurnost. Moja iskustva sa prvom trudnocom i porodjajem su super, pa ne bih da kvarim :rolleyes: . Ali do tada imam jos vremena :lol: . Ono sto se svakako nece promeniti a to je da planiram ponovo epidural, bez razmisljanja.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila sam trudnocu u svom Domu zdravlja. Na svu srecu sve je lepo proticalo. Isla sam dva puta u "Analife" na 4D , jer sam ja to zelela. Da umirim sebe da je sve u redu i da vidim da je moj dasa dobro.

Kada procitam iskustva drugih zena, koja su uglavnom negativna, pomislim da sam imala neverovatno srece i kako sledeci put bi trebalo da nadjem nekog da mi privatno vodi trudnocu, i na kraju porodi. Ne znam da li je to garant, ali sigurno uliva neku sigurnost. Moja iskustva sa prvom trudnocom i porodjajem su super, pa ne bih da kvarim :rolleyes: . Ali do tada imam jos vremena :lol: . Ono sto se svakako nece promeniti a to je da planiram ponovo epidural, bez razmisljanja.

Pozdrav

da da i ja idem na epidural u visegradskoj. ja sam kod dr. petronijevica. radila sam i ja 3d i 4d da budem mirna sto ti kazes. sad jedva cekamo porodjaj. i nadam se da ce sve proci kako treba

jeangee voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da i ja idem na epidural u visegradskoj. ja sam kod dr. petronijevica. radila sam i ja 3d i 4d da budem mirna sto ti kazes. sad jedva cekamo porodjaj. i nadam se da ce sve proci kako treba

Cula sa samo reci hvale za dr Petronijevica. Ako kod njega privatno vodis trudnocu, da li to znaci i njegovo prisustvo na porodjaju? Mislim da bi on bio i moj izbor. Mislim da je sjajan i Zivanic, ali ne znam kako to funkcionise kod njega kada dodje do porodjaja. Posto je ovo tema o epiduralu, necu dalje da duzim :rolleyes: .

Zelim ti brz i lak porodjaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sa samo reci hvale za dr Petronijevica. Ako kod njega privatno vodis trudnocu, da li to znaci i njegovo prisustvo na porodjaju? Mislim da bi on bio i moj izbor. Mislim da je sjajan i Zivanic, ali ne znam kako to funkcionise kod njega kada dodje do porodjaja. Posto je ovo tema o epiduralu, necu dalje da duzim :rolleyes: .

Zelim ti brz i lak porodjaj!

Hvala! Ostalo jos malo i jedva cekam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduce mame, pre svega, toplo preporucujem porodjaj uz epiduralnu anesteiju. Medjutim, ukoliko se opredelite za ovaj vid porodjaja, moj savet je da za porodiliste izaberete Narodni front. Ja sam se porodila u Visegradskoj u aprilu 2009. gde sam i vodila trudnocu. Kao sto je poznato, epidural se tamo, za razliku od Narodnog fronta, ne placa. Da sam znala da je u Visegradskoj pristup ovom vidu porodjaja tako ,,slucajan``,platila bih ne jedan, nego pet epidurala u Frontu. Osim toga sto ne postoje bilo kakve konsultacije pre porodjaja (sve je bilo u stilu, kad dodjete u porodjajnu salu, samo se izjasnite da zelite epidural), ono najcrnje od svega je to sto je jedan anesteziolog dezurao i za potrebe davanja epidurala i za potrebe operacija, tj carskih rezova. Konkretno, posle datog epidurala, koji se posle izvesnog vremena, mora dodavati jer njegovo dejstvo slabi i prestaje, anesteziolog odlazi putem svojih iskrslih obaveza i jednostavno se ne vraca dok se ne oslobodi...Pri tome, ne postoji mogucnost da, kao u Frontu, zena sama dodaje sebi epidural, kada njegovo dejstvo pocne da jenjava. Dakle, ja sam porodjaj pocela sa epiduralom, a posto je sve potrajalo, dalji tok je bio bez dejstva anestezije (zato sto je anesteziolog imao carske rezove u medjuvremenu), da bih ja tako nadalje bila u bolovima i konacno posle 23 h zavrsila na carskom rezu. Izgleda, koliko para, toliko muzike.

Zato,drage moje, radije platite ovu uslugu tamo gde za to postoji procedura i osigurajte se da cete biti ispostovane.

Kao prvo

da demantujem...nije istina da u Frontu sama sebi mozes da dodajes epidural,ja sam ga platila i dali su mi ga tek na 8 cm, pa ti vidi.Dotle sam zapomagala i molila Boga da me uzme.I to su mi dali malu dozu iako su svi rezultati bili idealni za epidural.

Drugo:zena pored mene uopste nije isla pre porodjaja da vadi krv da bi dobila odobrenje za analgeziju,pa je trazila i dali su joj.Mislila da ce moci bez toga ali se prevarila.Sta reci osim-zene,platile ne platile.svugde vam je isto,poslusajte me pa idite tamo gde se ne placa,jer je bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je dr. rekao kada dodjes na porodjaj trazis epidural. radnim danima se placa pre porodjaja a vikendom posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pre mesec dana porodila u Visegradskoj sa epiduralom, nisam ga planirala vec zatrazila na samom porodjaju jer su mi kontrakcije bile mnogo jake, posle 10ak min dosla je jako ljubazna doktorka anesteziolog pitala me da li imam uradjen test krvi i ptt ja sam rekla da nemam, uradili su mi bukvalno za 10 minuta i upozorili da kosta 20 hiljada, ja sam pristala i posle par minuta dobila inekciju i od tad krecu lepa secanja na porodjaj tako da svakom preporucujem jer ja nosim lepo iskustvo iz visegradske mozda jeste malo skupo ali sto se mene tice vredi svaki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto tražila epi na samom porođaju, anesteziolog je došao u roku od nekoliko minuta, pitao me da li sam nekada bila pod anestezijom i da li je bilo reakcija. Odmah zatim su mi uzeli krv za analizu. Anesteziolog me je obilazio dva puta i rekao da se strpim dok se ne otvorim barem 4 prsta. Bolovi mi nisu krenuli pa mi nije bio problem. Na kraju nisam ni dočekala epi zato što sam prebačena na CR, ali da sam ostala na prirodnom, verujem da ne bi bilo nikakvih problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da ne razmisljate na taj nacin tipa "ova bolnica je losa,ova bolja,ovde je bolji epidural ovde losiji" jer je to prosto pitanje srece. Ja sam se porodila pre 8 meseci u Visegradskoj,sa epiduralom naravno i toplo ga preporucujem.Isti sam uplatila mesec dana ranije,takodje u istoj bolnici su mi uradjene sve analize neophodne za sam porodjaj i za epidural,sigurno 20-tak dana pre porodjaja jer sam znacajno presla termin.

I anesteziolog i anesteticar su bili predivni,ljubazni i profesionalni,kao i ostalo osobljen iste bolnice.Dali su mi ga kada sam bila otvorena 4-4,5 cm i iskljucili sa 9cm da bih naravno osetila napone (koji su bili bolni al naravno nista sto nemoze da se izdrzi)Ja sam zaista UZIVALA u svom porodjaju.

Jos jedna stvar, sto se tice epidurala posle porodjaja,postoji i ta mogucnost.Ja na zalost nisam bila informisana pa ga iz tog razloga nisam ni imala.Tek sam posle par dana u razgovoru sa mojom rodjakm-koja se porodila u Visegradskoj pre 7 godina,saznala da su njoj na njen zahtev ostavili epidural 15 sati posle porodjaja i objasnili joj kako da ga dozira sama sebi kada oseti bolove.

Tako da drage moje nemojte kriviti druge,jer sve je moguce kad se dobro informisete i odlucno zatrazite ono sto zelite i sto ste platili.

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima

Ako zelite da se osecate srecno i zadovoljno u trenutku kada vasa beba dodje na svet obavezno epidural. Moj porodjaj je krenuo prirodno, u Visegradskoj ali se nakon 10 sati ipak zavrsio carskim rezom pre 10 dana.

Cim sam dosla u boks zatrazila sam epidural, osoblje izuzetno profesionalno i ljubazno. Posto su mi nasilno izazvali porodjaj prvih 1 sat nisam nista osecala iako sam imala ukljucenu indukciju. Nakon vizite gde sam opet zatrazila epidural, dosli su anesteziolog i nakon procedure koja traje oko 20 min (mozda i manje) bez ikakvog bola dobila sam epidural. Cim se bol povecavao odmah su mi dodavali. Jedino sto sam osetila je ogroman pritisak dole kada pocnu trudovi. Stomak nije uopste boleo. Svaki cas mere pritisak, moram da priznam za tih 10 sati koliko sam bila u boksu meni se strasno spavalo cak sam pozelela da gledam tv i citam novine. Naravno kada se otvorite 6 i vise prstiju onda pritisak postaje jaci zbog kontrakcija, ali bola nema. Nikakve posledice nemam, tako da vredi svaki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame... Ja sam u 31.-oj nedelji trudnoce. Ocekujem svoju prvu bebu, imam 24 godine. Planiram da se porodim u Visegradskoj pa me zanima kakva su skorasnja iskustva. Da li se rade posebni pregledi za epidural ? Moja sestra se tamo porodila pre 2 godine epiduralno, tada se nije placalo i bila je jako zadovoljna uslovima i celim porodjajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame... Ja sam u 31.-oj nedelji trudnoce. Ocekujem svoju prvu bebu, imam 24 godine. Planiram da se porodim u Visegradskoj pa me zanima kakva su skorasnja iskustva. Da li se rade posebni pregledi za epidural ? Moja sestra se tamo porodila pre 2 godine epiduralno, tada se nije placalo i bila je jako zadovoljna uslovima i celim porodjajem.

sada se placa 20000... meni su tamo radili analize. ako hoces epi, uplati pre porodjaja jer su neke zenice cimali kako nemaju priznanicu da su platile.... ja svim srcem savetujem epidural!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi :) Juce se porodila u Visegradskoj uz epidural,i mogu svima preporuciti da ga uzmu,jer stvarno svaku paru vredi. Ja sam imala srece pa sam se jako brzo otvarala,a i dosla sam u porodiliste sa 4-5 prstiju otvorena. Ovo moram da napisem,epidural nije isto sto i spinalna anestezija,tako kazu doktori,spinalnom anestezijom se oduzme donji deo tela,i ne mozes se kretati,a uz epidural se normalno kreces,samo sto ne osecam kontrakcije.

U 1 su mi probusili vodenjak, i nisam imala nikakve bolove do 2 sata. E tad su mi dali epidural,ja otvorena 6 prstiju,i ja se normalno krecem,sem sto kontrakcije ne osecam. Do 4h sam se skroz otvorila i cekamo napone,ali se oni ne javljaju do pola 6. Tada mi smanje dozu epidurala, javljaju se naponi i beba se radja za 25min,jer sam imala dosta pauze izmedju napona. Od celog porodjaja bolelo je skoro sat vremena. Ja sam prezadovoljna sto sam fino prosla,nikakvih trauma nema,ma svaka cast onom ko je izmislio epidural. Pored mene je lezala devojka koja je isla prirodno i bas se namucila,vristala je satima,a na kraju porodjaja su njih desetak bili da je drze. Ja sam malo vikala kada sam imala kontrakcije pred bebin izlazak,a za napone nisam glas pustila,vec gledala da sto pre izbacim bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi :) Juce se porodila u Visegradskoj uz epidural,i mogu svima preporuciti da ga uzmu,jer stvarno svaku paru vredi. Ja sam imala srece pa sam se jako brzo otvarala,a i dosla sam u porodiliste sa 4-5 prstiju otvorena. Ovo moram da napisem,epidural nije isto sto i spinalna anestezija,tako kazu doktori,spinalnom anestezijom se oduzme donji deo tela,i ne mozes se kretati,a uz epidural se normalno kreces,samo sto ne osecam kontrakcije.

U 1 su mi probusili vodenjak, i nisam imala nikakve bolove do 2 sata. E tad su mi dali epidural,ja otvorena 6 prstiju,i ja se normalno krecem,sem sto kontrakcije ne osecam. Do 4h sam se skroz otvorila i cekamo napone,ali se oni ne javljaju do pola 6. Tada mi smanje dozu epidurala, javljaju se naponi i beba se radja za 25min,jer sam imala dosta pauze izmedju napona. Od celog porodjaja bolelo je skoro sat vremena. Ja sam prezadovoljna sto sam fino prosla,nikakvih trauma nema,ma svaka cast onom ko je izmislio epidural. Pored mene je lezala devojka koja je isla prirodno i bas se namucila,vristala je satima,a na kraju porodjaja su njih desetak bili da je drze. Ja sam malo vikala kada sam imala kontrakcije pred bebin izlazak,a za napone nisam glas pustila,vec gledala da sto pre izbacim bebu.

Ih...ti to expresno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene na ovoj temi :) Juce se porodila u Visegradskoj uz epidural,i mogu svima preporuciti da ga uzmu,jer stvarno svaku paru vredi. Ja sam imala srece pa sam se jako brzo otvarala,a i dosla sam u porodiliste sa 4-5 prstiju otvorena. Ovo moram da napisem,epidural nije isto sto i spinalna anestezija,tako kazu doktori,spinalnom anestezijom se oduzme donji deo tela,i ne mozes se kretati,a uz epidural se normalno kreces,samo sto ne osecam kontrakcije.

U 1 su mi probusili vodenjak, i nisam imala nikakve bolove do 2 sata. E tad su mi dali epidural,ja otvorena 6 prstiju,i ja se normalno krecem,sem sto kontrakcije ne osecam. Do 4h sam se skroz otvorila i cekamo napone,ali se oni ne javljaju do pola 6. Tada mi smanje dozu epidurala, javljaju se naponi i beba se radja za 25min,jer sam imala dosta pauze izmedju napona. Od celog porodjaja bolelo je skoro sat vremena. Ja sam prezadovoljna sto sam fino prosla,nikakvih trauma nema,ma svaka cast onom ko je izmislio epidural. Pored mene je lezala devojka koja je isla prirodno i bas se namucila,vristala je satima,a na kraju porodjaja su njih desetak bili da je drze. Ja sam malo vikala kada sam imala kontrakcije pred bebin izlazak,a za napone nisam glas pustila,vec gledala da sto pre izbacim bebu.

hvala puno na sve informacije koje si nam dala...ja sam nova na forumu i sam iz makedonije ali porodicu se u zvezdaru...molim te samo objasni mi kako stavjaju epidural....ja strasno mrzim igle i mnogo se plasim...pozz i sve najbolje tebi i tvoja bebica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno na sve informacije koje si nam dala...ja sam nova na forumu i sam iz makedonije ali porodicu se u zvezdaru...molim te samo objasni mi kako stavjaju epidural....ja strasno mrzim igle i mnogo se plasim...pozz i sve najbolje tebi i tvoja bebica

Izmere ti pozadi kicmu i ispipaju prsljenove,onda obeleze gde ce da bodu i igla je tako tanka da ne osetis ubod,i naravno ne daje se u kicmu nego pored. Vise boli vadjenje krvi onom debelom iglom,nego ubod za epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.