Recikliranje

odgovora

Objavljeno

Da li reciklirate ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost ne sve - samo PET ambalazu. Imam ispred zgrade kontejner za PET ambalazu, a malo dalje i za MET. Nemam nigde u blizini kontejnere za staklo i papir.

Podrzavam to. RECIKLAŽA NIJE GNJAVAŽA :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost u blizini zgrade nema nikakva kanta koja je namenjena za pet. Istinito i tuzno :(

Tako da moja porodica ne reciklira. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo PET. Za to postoje kontejneri u NS-u, ali ni za šta drugo ih nema. Da ih ima, rado bih odvajala sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ljudi su cudo - u kontejnere za MET koji imaju samo mini otvore da se ubacuju limenke i zakljucani su, na silu ubacuju kese sa djubrem.

Ti kontejneri su zakljucani, a neki kraljevi ih obijali kako bi ih otvorili i ubacivali djubre... Pa kad ne uspeju a oni zaglavljuju kese u mini otvore...

Kulturooo, eve smo!!! c0110.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

recikliram sve!!! ama bas sve...cak i papiric od zvake bacam na reciklazu...e sad ispred mog ulaza postoje samo dva kontejnera. jedan nije za reciklazu, a druge je plavi za reciklazu ali za sav materijal koji se reciklira. postoji poseban kamion koji prazni te plave pa se onda u njihovoj "fabrici" odvaja metal od stakla i od papira iliti plastike.....

mada kaze mi drugarica koja je sada bila u NYC da tamo niko nista ne reciklira...!!! a toliko oni dizu frku oko tog recikliranja....tako da dzabe evropi reciklaza kad amerika zagadi celu planetu...

mafija za reciklazu je uzasno velika...to je biznis buducnosti za balkan...

mada procitala sam skoro jedan bas super tekst cini mi se na yahoo.com u fazonu "dzabe mi cuvamo zemlju, jer ce ona da nam uradi ono sto je namerila".

ali ipak ja recikliram...tako sam navikla, da razdvajam dzubre.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost u blizini zgrade nema nikakva kanta koja je namenjena za pet. Istinito i tuzno :(

Tako da moja porodica ne reciklira. :(

Takodje... :(

ali uredno pevamo Pepinu pesmicu "Reci,reci,reci,reciklaza, flasa i novina..." :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ljudi su cudo - u kontejnere za MET koji imaju samo mini otvore da se ubacuju limenke i zakljucani su, na silu ubacuju kese sa djubrem.

Ti kontejneri su zakljucani, a neki kraljevi ih obijali kako bi ih otvorili i ubacivali djubre... Pa kad ne uspeju a oni zaglavljuju kese u mini otvore...

Kulturooo, eve smo!!! c0110.gif

To je sve tako tužno i žalosno.

Iskreno, ne znam da li postoji primitivniji i nekulturniji narod od nas. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sve tako tužno i žalosno.

Iskreno, ne znam da li postoji primitivniji i nekulturniji narod od nas. :(

postoje, englezi kad dodju u grcku na letovanje :lol::lol::lol:

nasi kradu a englezi se skidaju goli po ulicama i pijani se valjaju i slicno.... :lol:

a kaze mi cale da je na svetoj gori neki nemac izgradio veliki objekat i hteo ne znam sta sve da pravi, ali je napustio sve to jer nije mogao vise da izdrzi od srpskog prljanja i nekulture.... :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispred kuce imam kante za suvi i mokri otpad,vodim racuna sta ide u suvi,jer bi to trebalo da se reciklira,ali da li oni to odvajaju i posle recikliraju.....pitanje je sad????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoje, englezi kad dodju u grcku na letovanje :lol::lol::lol:

nasi kradu a englezi se skidaju goli po ulicama i pijani se valjaju i slicno.... :lol:

a kaze mi cale da je na svetoj gori neki nemac izgradio veliki objekat i hteo ne znam sta sve da pravi, ali je napustio sve to jer nije mogao vise da izdrzi od srpskog prljanja i nekulture.... :lol::lol:

Seceru, ovo je off topic. t1306.gif

t4804.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reduce reuse recycle!!!

Nama je to u kuci ko dobar dan- jos malo pa cemo u hipije koliko sam nas ja uvela u "zeleni" svet!

Prvo sto radimo je da ne upotrebljavamo plasticnu ambalazu i kese iz marketa, da koristimo platnene torbe i kupujemo s farme odakle nam isporucuju u gajbicama i staklenim flasama (mleko) a ostalo im vracamo (kartone za jaja isl). Drugo je da smo koristili platnene pelene za malu i daleko olaksali majci prirodi na razgradnji barem nasih. Trece sto koristimo organsku kozmetiku i non-bio praskove i sredstva za ciscenje pa postedjujemo i vodene resurse.

Za reciklazu imamo cetiri odvojene kutije za papir, plastiku, staklo, metal i odecu i obucu. Jednom nedeljno dolazi kamion i odvozi. Ako zaboravimo da iznesemo ispred kapije (par puta zaredom :rolleyes: ) i prepunimo ih onda odvezemo ispred bilo kog velikog marketa gde su kontejneri. Baterije nosimo na posao i tamo ih dalje salju na reciklazu, zatvarace od mleka skupljamo u dobrotvorne svrhe.

Ono sto jos radimo je da sve koristimo do maximuma- ja sa posla donesem nepotrebne planove A0, 1, 2, 3 formata za malu za crtanje i slikanje, A4 za nas za pisanje itd.

Takodje odvajamo i "compost" iliti otpatke od sveze hrane (od ljuscenja isl) skupljamo u koficu pa ih svekar u posebnim buradima pusta da odstoje i formiraju djubrivo za bastu.

Kad se sve uzme u obzir mnogo malo smeca imamo, svemu nadjemo mesto al kantu najmanje koristimo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro me potseti micilici da odnesem baterije na reciklazu...ja skupljam i sklupljam pa onda kad odnesem na reciklazu napunim im odjednom punu kutiju :)

i ovde ima za odecu i obucu kontejneri ali u svakom kraju po par, ne i ispred svake zgrade...ali ja odecu i obucu saljem za srbiju...draze mi je da nose neki ljudi iz srbije koji nemaju, nego da to zavrsi ko zna gde. oblacim 4 porodice od glave do pete, mislim da je to dobra reciklaza :) tacnije re-use!!!! :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, ovo je off topic. t1306.gif

t4804.gif

pa nije, kazem koja nacija je najnekulturnija i prlja sve oko sebe...a kultura ima dosta veze sa reciklazom :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru ja imam prepun tavan onih XXXl :lol: Ikea vreca sa garderobom od male koja ceka novu bebu u Srbiji :wub: Nista njeno i svoje nikada nisam reciklirala, ali bogami neke mm-ove stvari idu na reciklazu. On ima majica, sorceva i bokserica koje obozava pa im je dusu izvadio (na kraju i pri krecenju) i koje takve sramota da bilo kome dam. :rolleyes: Zato ih ja kad mu postanu "holley" :P lepo prvo iskoristim za brisanje po kuci- podova, prasine isl, pa onda u reciklazu.

Obucu takodje- tesko da bih ponudila ikom osim ako nije ama bas perfektna i skoro ili skroz ne-nosena. Od male imam 50 pari obuce ali sam protiv nasledjivanja generalno (posebno za decu) i radije cu bilo kome nove da kupim, nego da im njene dam... ;)

A to sa ne-bacanjem je meni i veliki teret... Ja zaista ne umem da bacim... Sreca pa nosimo u Srbiju ili dam ovde u dobrotvorne svrhe (mada mi draze da ode u domovinu jer znam da tamo vise koristi ima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa nije, kazem koja nacija je najnekulturnija i prlja sve oko sebe...a kultura ima dosta veze sa reciklazom :lol::lol::lol:

Ajde, ajde, sad kao Administrator pa najvise off-topicaris :lol:

Ne kritikuj druge nacije jer nismo ti mi nikakve cveceke! Treba da se pokrijemo usima i cutimo! :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, ajde, sad kao Administrator pa najvise off-topicaris :lol:

Ne kritikuj druge nacije jer nismo ti mi nikakve cveceke! Treba da se pokrijemo usima i cutimo! :lol::P

pa za nas sam i pricala :lol::lol::lol:

sorry za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa za nas sam i pricala :lol::lol::lol:

sorry za OT

More o nama, a ovamo mi spominjes Engleze i Nemce :lol: Nemoj da ti dodjem tamo sa sve mm-em :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od skooro poceli da recikliramo .. I mnoogooo smo ustedeli na ove kese za djubre jer sav papir ,konzerve ,limenke staklo smo bacali u posebne kese i naravno flase .. I juce odneli sve u kontenere... Ali naravno mm zaebo stvar.. Srbin .. sta ces..

Nego jer moze neko da mi objasni sta koj znak znaci ili da mi posalje link gde to mogu da vidim ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

More o nama, a ovamo mi spominjes Engleze i Nemce :lol: Nemoj da ti dodjem tamo sa sve mm-em :P:lol:

ja kad kazem srbi, ne mislim na mene, tebe i sve srbe ....kad kazem englezi ne mislim na TM :lol::lol::lol:

mislila sam na ove mlade, nevencane itd :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih jako volela da recikliramo,jedno vreme smo i poceli ali kod nas nema nacina-moras da platis da odnesu stvari/smece koje su za reciklazu... Sto se tice reuse-bukvalno sve,ili poklonimo,ili prodamo,tegle peremo i koristimo,jedino me nerviraju kartoni od jaja(skupila sam gomilu a kad sam odnela do prodavnice-njima ne trebaju)... Papir koji koristimo u firmi i ne treba nam vise donosimo kuci,mali crta na drugu stranu a posle sklonimo i stime palimo vatru,... I tako... Koliko nam je u mogucnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... ja se bas trudim da odvajam, naucila sam i cerku ali nikako MM da ubjedim da JE MORALNO da odvaja smece u vise razlicitih kesica :P

... Kada ja gledam on kao i odradi to, cim ja okrenem ledja sve kese zavrse u jednom konteneru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kad kazem srbi, ne mislim na mene, tebe i sve srbe ....kad kazem englezi ne mislim na TM :lol::lol::lol:

mislila sam na ove mlade, nevencane itd :lol::lol:

Mislis ove raspustene i ko sa lanca kad god im noga kroci preko grane? :lol: To ti nema veze sa nacijom- pitaj Bugare kako su se nasi ponasali kod njih dok je jos alkohol tamo bio jeftiniji no u Srbiji! Ja za sve to krivim alkohol i halucinogene supstance ;)

Nego ovo je OT... Odoh, nemam sta vise da kazem o reciklazi, al ako nekog zanimaju tehnike za carbon neutral, sustainable, passivehouse, green i ostalo kad je zastita zivotne sredine na visem nivou u pitanju, onda sam tu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, a da li imate ideju i savete kako bi mogli vrsiti reciklazu u kucnim uslovima?!

Ja sam srepmna da prihvatim (naravno ukoliko je tehnicki izvodljivo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.