Emocije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

A meni se jos od pocetka trudnoce desava da vise placem, ali i da se vise smejem. Kad se smejem, to je od srca, kad placem, kao da se ceo svet raspada...i to na nebitne stvari kao sto je reportaza o pingvinima, ali i na vesti, filmove, dogadjaje... Jednom se umalo nsiam rasplakala u autobusu, sto niko nije hteo da mi ustane...ma masa razloga...

Ne zove se džabe - drugo stanje... :)

Hormoni rade svoje - sve to normalno... :)

Uživaj.

A to za bus, mogu samo ti kažem - navikni se, narod je generalno stoka u prevozu (čast izuzecima) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni se jos od pocetka trudnoce desava da vise placem, ali i da se vise smejem. Kad se smejem, to je od srca, kad placem, kao da se ceo svet raspada...i to na nebitne stvari kao sto je reportaza o pingvinima, ali i na vesti, filmove, dogadjaje... Jednom se umalo nsiam rasplakala u autobusu, sto niko nije hteo da mi ustane...ma masa razloga...

Anchy ja sam sto se tice prevoza bezobrazna. Lakse mi je kada stojim i kada hoce neko da mi ustane,ja se zahvalim i odbijem,ali kada nece niko,e onda namerno pridjem i trazim da mi ustupe mesto,iako mi je stomak u nisu kada sednem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, ja sam inace impulsivna jako i planem za cas, ali od kako sam ostala u drugom stanju, cini mi se da se to sad povecalo za jedno milion posto, i sve4 mi zivo smeta, svaka sitnica, ali bukvalno, i samoj sam sebi besmislena vise sa tim ponasanjem. Znam ja da je to normalno za drugo stanje, ali jbt, ja ga stvarno preterujem, ponasam se kao neka tatina i mamina princeza na zrnu graska. Zamisli samo kad mi smeta sto me muz zove da mu dodam krpu a ja gledam seriju koja moze i da se pauzira - debilno zar ne(to je samo jedan primer)???!!! Pa ga onda naravno i iznervira takvo moje ponasanje, a ja to tek tad primim isuvise k srcu i onda bude jos gore. Evo upravo sad pri samoj pomisli na to ja pocinjem da placem. Ne znam kako da se kontrolisem. Krivo mi je, on jadnik stvarno ima zivaca, pogotovo od kako sam ostala trudna, ali nekad ni on ne moze vise, i onda meni bude zao sto se on toliko kida zbog mojih gluposti koje ne rade ni deca, i placem kao kisa po sat vremena i vise!!!!

Da li iko moze da mi da neki savet kako da kanalisem svoje emocije? Jasno mi je sve, ali samo toliko da se kontrolisem, da ne sizim na svaku glupost. Hvala :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam opet imala nalet emocija!Uspavala sam muza i cerkicu i onda gledala neki film uz koji sam se tako isplakala!Nadam se da bebici nije smetalo sto sam toliko plakala (mislim da sam sva natecena) a bas su me ponele emocije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam opet imala nalet emocija!Uspavala sam muza i cerkicu i onda gledala neki film uz koji sam se tako isplakala!Nadam se da bebici nije smetalo sto sam toliko plakala (mislim da sam sva natecena) a bas su me ponele emocije!

Pa neka si se isplakala,kao da si mogla da iskontrolises...

Mene je mm jednom zatekao tako uplakanu,naduvenu,a suze natopile bluzu do grudi,on se uplasio a ja od jecaja ne mogu da mu objasnim sta je.

A bilo je-film "Doktor Zivago" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam u prvoj trudnoci bila nepodnosljiva bez razloga, a da sam sad u drugoj opet nepodnosljiva, ali sad s razlogom :lol: Ne mogu vise nista da radim, bas mi je tesko pala ova trudnoca, za razliku od prve, kad sam do 9. meseca isla na predavanja, radila i odrzavala kucu bez po muke... Sad ne mogu sudove u masinu da stavim :blink: A mm misli da se prenemazem... Pa onda mene iznervira sto je on toliko bezosecajan, pa se svadjamo, mislim da bih mogla celu kucu da rasturim, a njemu glavu da lupam o zid dok se ne izvini :wacko: Sva sreca pa imamo cerkicu zbog koje ne smem to da radim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka si se isplakala,kao da si mogla da iskontrolises...

Mene je mm jednom zatekao tako uplakanu,naduvenu,a suze natopile bluzu do grudi,on se uplasio a ja od jecaja ne mogu da mu objasnim sta je.

A bilo je-film "Doktor Zivago" :lol:

Haha... "Doktor Zivago"...

Ja sam plakala kao kisa gledajuci pingvine na National geographic. I to se nista lose nije desilo, jednostavno me dirnulo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka si se isplakala,kao da si mogla da iskontrolises...

Mene je mm jednom zatekao tako uplakanu,naduvenu,a suze natopile bluzu do grudi,on se uplasio a ja od jecaja ne mogu da mu objasnim sta je.

A bilo je-film "Doktor Zivago" :lol:

Tako i kod mene sad,sreca pa svi spavaju nece se zabrinuti. :lol: Inace bi se mozda i pitali sta mi fali. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha... "Doktor Zivago"...

Ja sam plakala kao kisa gledajuci pingvine na National geographic. I to se nista lose nije desilo, jednostavno me dirnulo... :)

Ma na reklamu obicnu sam plakala,a i sada,ali posle Dr.Zivaga sam bas bila natopljena u tome je razlika! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ne znam kako je vama bilo ili kako vam je sada...ja sam u 15 nedelji i vec tri meseca imam strasne mucnine i povracam svaki dan po nekoliko puta,primala sam infuziju ali sada ne povratim sve pa ne idem vise u betaniju...Nisam imala pojma da je ovo ovako ...uh :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, potpuno te razumem! Takodje se znojim a nisam nikada imala problema sa tim! Tusiram se 2x dnevno a kosa svaki ili svaki drugi dan!I ja koristim Niveu ali sa maslinovim uljem, prija mi kozi jer mi se susi koza dosta!

Lolo, hvala Bogu nisam povracala, samo sam imala mucnine, mogu zamisliti kako ti je :(

Bice ti sad sve bolje, sigurna sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby, potpuno te razumem! Takodje se znojim a nisam nikada imala problema sa tim! Tusiram se 2x dnevno a kosa svaki ili svaki drugi dan!I ja koristim Niveu ali sa maslinovim uljem, prija mi kozi jer mi se susi koza dosta!

Lolo, hvala Bogu nisam povracala, samo sam imala mucnine, mogu zamisliti kako ti je :(

Bice ti sad sve bolje, sigurna sam!

Olja, javi kako je bilo kod doktora, kako bebac napreduje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuširanje neće da škodi, ali pokušajte da smanjite na dva puta na dan.

Tuširanje (i kupanje) i brisanje peškirom, ili samo tapkanje, podstiče cirkulaciju, pa samim tim na vaše znojenje podstičete da se još više znojite.

Probajte da smanjite, par dana da vidiš kako je. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bas najbolje, ne znam zasto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se ugojila do sad 6kg, a 22 sam nedelja, koliko li cu do kraja trudnoce? :)

osecam se taako naduveno.. moram da smanjim hranu podhitno, inace cu biti kao brod..

uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo

sad sam 6 nedelja i danas mi non stop krce creva nisam gladna a i nisam se prejela,jednom sam imala proliv vise ne a i dalje krce kao da cu imati opet, a nemam.

jeli to krcenje normalno u trudnoci? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam u prvoj trudnoci bila nepodnosljiva bez razloga, a da sam sad u drugoj opet nepodnosljiva, ali sad s razlogom :lol: Ne mogu vise nista da radim, bas mi je tesko pala ova trudnoca, za razliku od prve, kad sam do 9. meseca isla na predavanja, radila i odrzavala kucu bez po muke... Sad ne mogu sudove u masinu da stavim :blink: A mm misli da se prenemazem... Pa onda mene iznervira sto je on toliko bezosecajan, pa se svadjamo, mislim da bih mogla celu kucu da rasturim, a njemu glavu da lupam o zid dok se ne izvini :wacko: Sva sreca pa imamo cerkicu zbog koje ne smem to da radim :lol:

Vidim odavno nije pisano u ovoj temi,al da i ja nešto dodam.Meni je od početkaa bila rizična trudnoća nisam smela ni sudove oprati.Mm je najviše trpeo u prvom trimestru,imala sam napade besa,izvičem se na njega,i vređam ga,a on ćuti i sve što više on ćuti ja gora.A onda kad on ode u svoju sobu i počne plakati,ja se ubijem od suza pa ga tešim i shvatim šta sam uradila t1816.gif

U drugom trimestru sam mogla više da se krećem,došle su mi drugarice iz Srbije,išli smo na more,osećala sam se mnogo bolje.Al,umela sam i sa drugaricama da uđem u konflikt,jer one nisu shvatale da sam ja trudna pa su često preterivale u nekim stvarima.

U trećem trimestru sam uspevala da se izborim sa samom sobom,uglavnom.Onda sam se naglo promenila i postala mirna i spokojna.Sve što mi je smetalo jednostavno sam izbegavala,uživala maksimalno.Nisam očekivala ništa od drugih,osim da me nekad ostave na miru.

Bitno je samo biti samo pozitivan s0819.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bura emocija ubi u pojam ... postala sam toliko razdražljiva, nervozna i bezvoljna osoba. Imam osjećaj da me puca neka depresija. Kao da se neka totalno druga osoba uvukla pod moju kožu, osoba koju ja ne poznajem, koja samo ispoljava neke crne misli. Bukvalno ne prođe dan a da ja ne zaplačem. Ta bura emocija polako puca ali u meni, ne ispoljavam ih i mislim da ljudi oko mene ni ne osjete moje psihičko stanje a ja polako sve više tonem u nešto ... šta tačno, ne bi znala opisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to više liči na stomačni virus ili prehladu...

Mene trenutno malo muče blagi grčevi u donjem delu stomaka. Rekao mi je dr. da je to normalno jer se materica širi ali opet me malo uznemiri. Mada nekada promena položaja reši problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene trenutno malo muče blagi grčevi u donjem delu stomaka. Rekao mi je dr. da je to normalno jer se materica širi ali opet me malo uznemiri. Mada nekada promena položaja reši problem.

Tila, ako je kao menstrualni bol to su kontrakcije. ;) Kada ih imaš, najbolje je da se opružiš i miruješ desetak minuta. Ako radiš - onda lagana šetnja isto tako desetak minuta. Ako su ti grčevi/bolovi prečesti (više od 4-5 puta na dan) naglasi sledeći put svom doktoru.

Mučnine su prošle? Ili ih nisi ni imala? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice blagi su mi ti grčevi, nisu intenziteta kao menstrualni, niti grupisani a recimo hoće da se pojave pri dužem sedenju na stolici ili nekog bezveznom položaju pri nekom poluležećem položaju, ili naglom ustajanju recimo. Ako osetim pri nezgodnom položaju prođe čim se udobnije namestim ili stolicu (fotelju ispred kompijutera) zamenim ležanjem. Nisu česti, ali napomenuću mu pošto ionako u sredu treba da osnesem rezultate double testa.

Mučnine nisam ni imala.Povratila sam samo jednom ali nakon što sam se zakašljala, pa tako iziritirala želudac. Ponekada mi bude muka od mirisa kuvanja ili hrane, danas recimo od dinstanog luka ali nije ništa što se ne može podneti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice blagi su mi ti grčevi, nisu intenziteta kao menstrualni, niti grupisani a recimo hoće da se pojave pri dužem sedenju na stolici ili nekog bezveznom položaju pri nekom poluležećem položaju, ili naglom ustajanju recimo. Ako osetim pri nezgodnom položaju prođe čim se udobnije namestim ili stolicu (fotelju ispred kompijutera) zamenim ležanjem. Nisu česti, ali napomenuću mu pošto ionako u sredu treba da osnesem rezultate double testa.

Mučnine nisam ni imala.Povratila sam samo jednom ali nakon što sam se zakašljala, pa tako iziritirala želudac. Ponekada mi bude muka od mirisa kuvanja ili hrane, danas recimo od dinstanog luka ali nije ništa što se ne može podneti :)

E sad sam mirnija. :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :) :*

A sad se vraćam na peglanje...Malo odmorila, iscedila pomorandžu i grejp, odvrnula muziku pa da dokrajčim ovu korpetinu veša :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je uhvatio "trudnicki isijas" :(

Bilo mi je smesno kada sam cula za to, isijas je isijas valjda, ali eto sad kad me je sastavio ne mogu da mrdnem :(

Isla da piskim, sela na wc i morala da zovem mm da me podigne! Nema teorije. Pocelo je pre par dana ali je prestajao u odredjenim polozajima ali danas uhvatio i ne pusta! :( Uzas! Sutra idem kod ortopeda po misljenje za carski pa cu ga bas pitati sta mi je ciniti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je uhvatio "trudnicki isijas" :(

Bilo mi je smesno kada sam cula za to, isijas je isijas valjda, ali eto sad kad me je sastavio ne mogu da mrdnem :(

Isla da piskim, sela na wc i morala da zovem mm da me podigne! Nema teorije. Pocelo je pre par dana ali je prestajao u odredjenim polozajima ali danas uhvatio i ne pusta! :( Uzas! Sutra idem kod ortopeda po misljenje za carski pa cu ga bas pitati sta mi je ciniti....

U bre Olja.... :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.