Emocije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ми смо у мојој претходној трудноћи (прошле године у ово време) реновирали стан и кад тад нисам одлепила ... ...

Тешко ми је било по порођају, бес, љутња, а све испољавала на мужу, страх од повреде детета, црних мисли мали милион.

...опет сам утучена јер: имам 200кг (фигуративно, али нисам далеко), једва идем (кад изађем из куће једном недељно, цркнем кад се вратим и боле ме препоне 2 дана и онда шизим што сам уопште излазила, а морам јер ме убише комп и тв.

И у бедаку сам јер ништа не могу да радим око бебе због стомака, рекли ми да се не зезам, може постељица да се откачи, па раде муж и једна старија бабица у пензији око бебе.

А мени жао, оћу да пукнем.

А тек ме чека пост порођајни синдром.

Jana, najozbiljnije, izvini sto sam uopste i upustala se u bilo kakvu raspravu sa tobom, upravo se ispostavilo da sam pre sat vremena u drugoj temi bila u pravu... tebi stvarno nije lako sa dve uzastopne trudnoce i sa svim tim emocijama koje idu uz to i posle toga...pa jos sve zajedno.

Sada si mi jasnija, i razumem te, i drago mi je u neku ruku jer znam da ce te proci i da se iza tih hormona krije jedna dobra i prijatna osoba.

Nadam se da mozemo okoncati proslost, sada i ja gledam drugim ocima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...ja sam uzasno nervozna i sto kazete rasplacem se za svaku sitnicu.Valjda ce da prodje uskoro to...sve me pogadja do besvesti.I samo bi se svadjala....uzas!!! :unsure::unsure::unsure:

Ovo mi je mnogo poznato "i samo bih se svadjala" :huh: takodje :blink::rolleyes: Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prednost trudnicama,,,,,nama je sve dozvoljeno :)

proci ce, dotle iskoristavajte stanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao i ja sam non-stop nervozna... pa zaplachem iz chista mira, ne treba mi neki specijalan razlog. pa se posle pet minuta smejem k'o luda na brashno. ma haos. ovaj moj osede pored mene :lol:

danas sam plakala zato shto me malo boleo stomak... trebalo bi da mirujem a to me tako ubija, bash me mrzi da se izlezhavam po ceo dan...

evo sad sam popila lekitj i odoh da legnem :(

a ako pochem da plachem zato shto se osetjam beskorisno, nishta chudno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,delim vase misljenje o promeni raspolozenja,ja sam imala i takve napade nakon porodjaja koji su bili jos aktivniji i ucestaliji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam, po prirodi, mnogo emotivna osoba. A sada mi to bas dolazi do izrazaja :D Skoro smo moj dragi i ja isli u pozoriste. Izasla sam naduvena od plakanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao drage :rolleyes: ja sam takodje nervozna i maltretiram sve oko sebe nesvesno.cak me retko i prodje katastrofa!jako sam osetljiva i ocekujem puno,puno paznje koju i ne dobijam u toj kolicini u kojoj bi ja htela.mislim da cu morati na pecanje da smirim zivce i tamo necu imati sa kim da se posvadjam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ce pecanje da ti pomogne, onda pravac reka! :) Treba ti da se smiris...zbog bebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i u prvoj trudnoci sam bila kuci-nisam radila. tada sam bila mnooooogo depresivna.

sada sam samo povremeno nervozna ali nisam depresivna.

samo pozitivno razmisljanje i uzivanje u svakom trenutku!!!!!!!!!1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala te faze da placem,ali me mnogo vise hvatala nervoza i to da bih se svadjala. :angry::angry::angry:

E ja sam upravo takva! Izbegavam da vidjam ljude koji su mi i ranije isli na zivce ili bili nesimpaticni jer sad je to 3x gore...ne dopadam se sama sebi ovakva,ali proci ce. Dosadna rodbina i drugarice koje se nikad nisu poradjale mi posebno idu na ganglije...saveti i bapske price...jednom cu nekome spustiti slusalicu pa ce se valjda opametiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D

i ja sam imala prvo fazu plakanja pa onda svadjanja, bas sam bila opasna

Ali se sada vec kontrolisem :P

Kontrolisem se i ja,ali ne znam zasto ljudima smeta ukoliko se ne vidjate s njima jer niste raspolozeni. Kad sam tuzna ili nervozna izbegavam da vidjam bilo koga, cak se i od muza sklonim, uzmem nesto pa citam...ali to pitanje "pa kad cemo se videti?/jel mozemo da dodjemo na kafu?/ hoces li u soping(na koji sam i i nace alergicna)?..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame,delim vase misljenje o promeni raspolozenja,ja sam imala i takve napade nakon porodjaja koji su bili jos aktivniji i ucestaliji..

Draga,

Koliko vremena posle porodjaja potrebno da se stvari srede? Bila sam grozna u trudnoći, sada sam još gora, čini mi se...već 5.5 meseci. Sve mi smeta, ljuta sam, nervozna, tužna, pa sve u krug. Jedino što me smiruje jeste bebana. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da depresija u trudnoci i nije ona prava, to su samo oscilacije raspolozenja, zabrinutost, strahovi, hormoni...

Ali postporodjajna depresija moze biti opasna bolest, a moze proci brzo i bezazleno. Nadam se da je necu iskusiti. A u trudnoci smo mi malo lude sa nasim emocijama, ja nisam srela trudnicu koja je bas stalno happy, ali ako neko oseca da ima problem, neka podeli sa nama, probacemo biti podrska i pomagati ;)

NINUSHKA je u pravu za SVE sto je rekla.Sve trudnice su obuzete strahovima oko bebe,drugacije je kad bebicu dobijes na ruke,pa je vidis,cujes,primetis promene u raspolozenju ili navikama,ovako to malo bice raste duboko u tebi,ne vidis ga,plasis se da li je dobro,kako se formira,raste... kakve simptome imas?da li ti je to stanje dijagnostikovao lekar ili si sama dosla do tog zakljucka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS zaboravila sam da kazem da imam rodjaka koji godinama pati od klinicke depresije,a to,verujte mi nije ni priblizno onome sto mi nazivamo depresijom kada smo u ``bedaku``.To je izmenjeno stanje svesti u kome covek svasta prevce po svojoj glavi,javljaju mu se svakakve misli,opsta nemotivisanost u svemu(prvenstveno u licnoj higijeni,pa zatim higijeni prostora u ojem se zivi...),asocijalnost i jos mnoge druge stvari.u tavom stanju da vam se dogodi da dobijete na bingu-ne bi vam zancilo nista,jer ste ,jednostavno nezainteresovani za sve oko vas.u zavisnosti od stepena prepisuje se razlicita terapija,lekovi od kojih se mnogo spava,a spavanje im odgovara jer u stvarnosti ne postoji nista sto moze da ih pokrene i motivise>to je strasno stanje,zivot osobe pred vasim ocima se svodi na puko zivotarenje,potpuno besmisleno i bezsadrzajno.zato se nadam da osoba koja je pokrenula ovu temu(zaboravila sam nadimak),nije u ovom stanju vec da je samo blago zabrinuta za svoje bebce kao i svi mi trudni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SIMPTOMI KOD DEPRESIJE NISU ISTI KOD SVAKE OSOBE,ONI MOGU BITI VEOMA RAZLICITI,NIJE SVIMA ISTI NI UZROK KOJI JE IZAZVAO STANJE DEPRESIJE,TAKO DA CESTO OSOBA KOJA PATI OD NJE,TOGA NIJE NI SVESNA,TOGA NISAM BILA SVESNA NI JA.ALI ETO JA SAM SE IZBORILA ILI SAMO TAKO MISLIM,VREME CE POKAZATI,ALI SE ISTINSKI TRUDIM DA RAZMISLJAM DRUGACIJE NEGO STO SAM RAZMISLJALA DOK SAM BILA U TOM STANJU!!SADA MI JE PUNO BOLJE,MOZDA ZATO STO SAM JA TAKVA OSOBA,MOZDA STO SU LEKOVI UCINILI SVOJE,ALI JEDNO JE SIGURNO,A TO JE DA MORAS DA SKONTAS SVOJ PROBLEM I KAKO DA SE BORIS PROTIV NJEGA,JA SAM BILA JAKO UPLASENA KAKO CU BEZ TERAPIJE U TRUDNOCI,MADA POSTOJE LEKOVI KOJI SE MOGU PITI I U TOM STANJU,ALI ZASTO KAD POSTOJE MNOGO LEPSIH STVARI KOJE MOGU DA OTERAJU SIMPTOME!!!ZA SAD USPEVAM I NE DAM SE, NADAM SE DA CE TAKO I OSTATI,TO NIJE NI MALO LAKO, POGOTOVO NA SAMOM POCETKU BORBE,ALI SAMO POZITIVNO I RAT DOBIJATE VI!!!! TO POZITIVNO IMATE,TO SU VASA DECA,LJUDE KOJE VOLITE,STVARI KOJE VAS CINE SRECNOM I MNOGOOO DRUGIH STVARI NA KOJE NEKAD NISTE NI OBRATILE PAZNJU!!!!

HORMONI I EMOCIJE U TRUDNOCI,ZNAM I SAMA DA NIJE LAKO,PROCI CE!!!!!

LJUBIM VAS SVE PUNOOOOOOOO!!!!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam velike promjene u raspolozenju. Ustvari iznerviram se oko sitnice i onda nastupa stanje bijesa i placa. Inace nisam agresivna osoba uopce, ali danas sam u momentu napadaja bijesa bacila turpijicu o zid... problem mi je sto me nervira kad me netko ne razumije... a kad su stvari toliko logicne... mislim da gubim prag tolerancije koji mi je inace bio prevelik, mislim da se jako mjenjam... mm me nervira za popizdit, pogotovo ako mi nesto kaze a ja imam osjecaj da mi to nije trebao reci... jednostavno nista ne mogu da istoleriram... malo me ova vecernja setnjica opustila, ali sam tuzna jer sad je svatko za svojim laptopom u drugoj sobi... ja necu popustiti, jer mi je pun kufer popustanja a i ljuta sam ko pas... kad prestaje ovakvo raspolozenje, tek sam u 10tom mjesecu... ne volim sto me sve nervira...

p.s. inace nisam depresivan lik, uvijek gledam pozitivnu stranu zivota i zato me ovo stanje nervira... da li ova cangrizavost traje svih 9 mjeseci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...htjela sam reci da sam tek u 10tom tjednu, a ne mjesecu... hahahhah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SIMPTOMI KOD DEPRESIJE NISU ISTI KOD SVAKE OSOBE,ONI MOGU BITI VEOMA RAZLICITI,NIJE SVIMA ISTI NI UZROK KOJI JE IZAZVAO STANJE DEPRESIJE,TAKO DA CESTO OSOBA KOJA PATI OD NJE,TOGA NIJE NI SVESNA,TOGA NISAM BILA SVESNA NI JA.ALI ETO JA SAM SE IZBORILA ILI SAMO TAKO MISLIM,VREME CE POKAZATI,ALI SE ISTINSKI TRUDIM DA RAZMISLJAM DRUGACIJE NEGO STO SAM RAZMISLJALA DOK SAM BILA U TOM STANJU!!SADA MI JE PUNO BOLJE,MOZDA ZATO STO SAM JA TAKVA OSOBA,MOZDA STO SU LEKOVI UCINILI SVOJE,ALI JEDNO JE SIGURNO,A TO JE DA MORAS DA SKONTAS SVOJ PROBLEM I KAKO DA SE BORIS PROTIV NJEGA,JA SAM BILA JAKO UPLASENA KAKO CU BEZ TERAPIJE U TRUDNOCI,MADA POSTOJE LEKOVI KOJI SE MOGU PITI I U TOM STANJU,ALI ZASTO KAD POSTOJE MNOGO LEPSIH STVARI KOJE MOGU DA OTERAJU SIMPTOME!!!ZA SAD USPEVAM I NE DAM SE, NADAM SE DA CE TAKO I OSTATI,TO NIJE NI MALO LAKO, POGOTOVO NA SAMOM POCETKU BORBE,ALI SAMO POZITIVNO I RAT DOBIJATE VI!!!! TO POZITIVNO IMATE,TO SU VASA DECA,LJUDE KOJE VOLITE,STVARI KOJE VAS CINE SRECNOM I MNOGOOO DRUGIH STVARI NA KOJE NEKAD NISTE NI OBRATILE PAZNJU!!!!

HORMONI I EMOCIJE U TRUDNOCI,ZNAM I SAMA DA NIJE LAKO,PROCI CE!!!!!

LJUBIM VAS SVE PUNOOOOOOOO!!!!!!! ;)

SVAKA TI CAST NA STAVU I SAMO TAKO NASTAVI-ZNAS ZA STA SE BORIS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

``SIMPTOMI KOD DEPRESIJE NISU ISTI KOD SVAKE OSOBE,ONI MOGU BITI VEOMA RAZLICITI,NIJE SVIMA ISTI NI UZROK KOJI JE IZAZVAO STANJE DEPRESIJE``

ja sam samo iznea slucj koji ja znam iz licnog iskustva,naravno da postoje razlike od slucaja do slucaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam velike promjene u raspolozenju. Ustvari iznerviram se oko sitnice i onda nastupa stanje bijesa i placa. Inace nisam agresivna osoba uopce, ali danas sam u momentu napadaja bijesa bacila turpijicu o zid... problem mi je sto me nervira kad me netko ne razumije... a kad su stvari toliko logicne... mislim da gubim prag tolerancije koji mi je inace bio prevelik, mislim da se jako mjenjam... mm me nervira za popizdit, pogotovo ako mi nesto kaze a ja imam osjecaj da mi to nije trebao reci... jednostavno nista ne mogu da istoleriram... malo me ova vecernja setnjica opustila, ali sam tuzna jer sad je svatko za svojim laptopom u drugoj sobi... ja necu popustiti, jer mi je pun kufer popustanja a i ljuta sam ko pas... kad prestaje ovakvo raspolozenje, tek sam u 10tom mjesecu... ne volim sto me sve nervira...

p.s. inace nisam depresivan lik, uvijek gledam pozitivnu stranu zivota i zato me ovo stanje nervira... da li ova cangrizavost traje svih 9 mjeseci?

CAO,NE SEKIRAJ SE !TO JE NORMALNA PROMENA ZA PERIOD TVOJE TRUDNOCE,PROCI CE,JA MISLIM VEC NA ULASKU U CETVRTI MESEC-MOZDA I RANIJE!!!NEK ME ISPRAVE DRUGE MAME AKO GRESIM!!ALI NECE TRAJATI SVIH 9 MESECI.NARAVNO DA CE BITI OSCILACIJA U RASOLOZENJU,ALI NE TAKO BURNO I JAKO!!!IZADJI SETAJ,TO PUNO POMAZE,ZNAM DA TE JE U TOM STANJU TESKO NATERATI NA TO,ALI NATERAJ SAMA SEBE.AKO JE LOSE VREME DA NEMOZES U SETNJU,RADI NESTO STO TE OPUSTA,SLUSAJ MUZIKU,CITAJ NEKU KNJIGU I BUDI U DRUSTVU LJUDI KOJI TI PRIJAJU,RECI STA IMAS...I OVAJ PERIOD CE BRZO PROCI,BITNO DA GA STO LAKSE PREGURAS!!!HAJDE POZITIVAC MOZES TI TO,MISLI NA BEBCA KOJI JE VAZNIJI OD SVIH!!!!POZZZZZZ!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

``SIMPTOMI KOD DEPRESIJE NISU ISTI KOD SVAKE OSOBE,ONI MOGU BITI VEOMA RAZLICITI,NIJE SVIMA ISTI NI UZROK KOJI JE IZAZVAO STANJE DEPRESIJE``

ja sam samo iznea slucj koji ja znam iz licnog iskustva,naravno da postoje razlike od slucaja do slucaja.

MA OK.OPUSTENO!!!!POZZZZZ!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello svim mladim mamama i trudnicama.

Nova sam na forumu, uclanila sam se da bih saznala nesto o spavanju novorodjenceta, posto smisljamo kako da preudredimo sobu za dolazak bebe, a inace sam 21 nedelja trudnoce.

Nalteh na ovu temu i mogu da kazem samo da ne prepoznajem samu sebe...mnogo sam zabrinuta, a potpuno sam nesposobna d abilo sta preduzmem jer mi je rizicna trudnoca. Ceo dan sedim u kuci sama, muz s posla dolazi u 18h, ja ne radim i nisam u stanju bilo st ada preduzmem..pritom naravno da svi rade i imaju svoje obaveze popodne, pa apsolutno nemam zivot...sto je potpuna promena u odnosu na moj zivot pre trudnoce...

MM i ja s toliko svadjamo da je par puta doslo do toga da ce da se iseli i d ame ostavi samu..da ne pominjem sada koji su uzroci svemu tome...inace kad sam ja sjajan, kao sto sam ranije uvek bila, on je neverovatno pazljiv, ako sma ja nervozna ili depresivna on poludi...u sustini nije mi nikakva podrska...S druge strane nemam ni podrsku (emotivnu) sa strane moje porodice, sto nisam nikad ni ocekivala da cu dobiti...tako da me celokupna situacija mnogo plasi i uznemirava...

MM koji je bio mnogo pazljiv prema meni pre trudnoce pretvorio se u nekog kog ne poznajem...

Imam prijatelje s kojima mogu da casakam i da im se iplacem na ramenu, ali u ovoj situaciji potreban mi je cvrst oslonac..koji mi on ne pruza...a nemam gde da ga nadjem..

:(

Sinoc smo vodili raspravu oko uredjenja spavace sobe...ja ne dozvoljam da decji krevetac bude pored prozora i radijatora, a njemu se takva raspored en svidja..ta svajda je otisla u takve razmere da je on u 1h izasao iz stana i vratio se jutros rano...(ja mu nisam otkljucala vrata...na sta lici da ide i dolazi kad hoce?)....tako da je konacano usao u stan malopre...i sad smo oboje ljuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem totalnog nedostatka emocija i nezainteresovanost za bilo šta od kako sam trudna,sad sam u 9.nedelji.Da li je to normalno?čak ni prema partneru ne osećam ni trunku emocija dok me mazi,grli itd...ja se iskreno nadam da će to proći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problem totalnog nedostatka emocija i nezainteresovanost za bilo šta od kako sam trudna,sad sam u 9.nedelji.Da li je to normalno?čak ni prema partneru ne osećam ni trunku emocija dok me mazi,grli itd...ja se iskreno nadam da će to proći

Draga moja, naravno da je normalno.. Ja sam na pocetku trudnoce bukvalno ujedala k015.gif Ali posle toga je nastupio najlepsi deo.. Negde od 3-4 meseca.. Ne brini se, sve su to hormoni.. to je ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na emotivnoj klackalici od kad sam ostala trudna :mellow: sad sam u super fazi!raspolozena i nasmejana,ostetila sam prve pokrete bebe pre neki dan i u euforiji sam :D:) pricam joj i brbljam svasta,samo mazim tibu...sva sam tra la la :lol:

Ali pre jedno,mesec dana sam bila katastrofa,u grcu,preplasena...nacitala se svega i svacega o trudnoci,imala neko krvarenje,dolazio je i prvi expertni uz...jako sam se plasila za bebu.na svu srecu i da kucnem u drvo,sve je super,double test je ok...za nedelju dana idem na drugi expertni uz i vrlo se radujem,jedva cekam da opet vidim bebicu!

I inace sam lako razdrazljiva osoba,a sad tek nemam ziovaca za svakog pa ili odreargujem vrlo ostro ili prosto izbegavam osobe i situacije koje bi me dovele do ``explozije``..i tako..... samo da ja ostanem ``tra la la `` :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.