OTROVNA RIBA

odgovora

Objavljeno

Čitajte ovo...

Zadnjih dana slušam priče kako svi masovno koriste ribu ŠAN PJER, malo sam istraživala po netu i vidim kako se ona isto zove KOVAČ, ali košta oko 30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitajte ovo...

Zadnjih dana slušam priče kako svi masovno koriste ribu ŠAN PJER, malo sam istraživala po netu i vidim kako se ona isto zove KOVAČ, ali košta oko 30 eura. Kontam kako je svi kupuju kada je tako skupa...ali odem u ribarnicu. Pitam djevojku imate li filete ŠAN PJER, kaže ona imamo, kg 6 eura...Pitam ja nju, kako tako jeftino, a KOVAČ vam je 30 eura. Kaže ona meni, znate to vam je PANGLASIUS riba koju mi prodajemo kao ŠAN PJER...

Pomislih ovo je neka prevara...

Danas na netu nema šta nisam pročitala o toj PANGLASIUS ribi, koju inače zovu POISON FISH...i koja obitava u azijskim rijekama, prepunih metala...

Mogla sam otrovati svog Filipa...ali koliko se tek ljudi truje iz neznanja...

http://www.naslovi.net/2009-03-12/mondo/ri...et-soma/1073313

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iskreno sad prvi put i citam o takvoj ribi. Ja za nas koristim uglavnom oslic fileti i skusu tako da nisam "eksperimentisala" sa tom nazovi "egzoticnom" ribom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŠAN PJER/KOVAČ nije egzotična riba...obitava u Jadranu, ali je u ribarnici prodaju pod PANGLASIUS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao mislim da se kod nas prodaje to u Me..trt i to u kutijama za DZ. Jednom je komsinica kupila i kaze da je bas odvratna, vodena puno. Ma ne kaze se da sve sto je "ispod cene" da nesto nije u redu sa tim. I ono da cim vidite da je na "akciji" DOBROOOO razmisliti i obavezno pogledati rok upotrebe (radila sam u veletrgovini pa sam upucena kako to "ide")

Filipa, hvala na podeljenom "iskustvu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Filipa....

Nisam dosad jela tu ribu... a nwcu ni odsad...

Ja kupujem oslic, skusu, skarpinu - obozavam je, jela sam dimljenog sarana - odlican je bio... recni :)

Jednom sam se zeznula sa pastrmkom. Bila je iz ribnjaka i imala je odvratan ukus blata i mulja... I sad mi muka kad se setim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se prodaje kod nas kao fileti soma, može se kupiti bukvalno svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi kako gdje...u Hrvatskoj isto prodaju pod filete soma...to je strašnoooo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U me...trt pise fileti oslic pang (tako nesto) i cesto im se nalazi u akcijskom katalogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni pod razno to kupovati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se prodaje kod nas kao fileti soma, može se kupiti bukvalno svuda.

da,u pravu si,PANGA SOM....poprilicno je jeftin,ja sam ga kupovala par puta,zavisi kako ga spremis...nama je bio super(e,pa sad,posle ove informacije :blink: ),posto je bez kostiju,cisto lepo meso....nisam znala za ovo...hvala na obavestenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek, ako sam dobro razumela, ova riba Kovac je ustvari to sto se prodaje kao "FILETI SOMA"!?

da ,i imas vise uvoznika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Riba KOVAČ/ŠAN PJER je morska riba...a ovaj PANGASIUS(fileti soma, šan pjera...) je iz azijskih rijeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek ko sam dobro skontala trazis san pjer a on ti uvali ovu panglas.... (kako se vec zove) koje je btw otrovna???

Nego Filipa, jel poznata neka ribarnica (znas na koju imslim) ili si negdje naletila?

Bila je iz ribnjaka i imala je odvratan ukus blata i mulja... I sad mi muka kad se setim...

Meni takav ukus ima svaka Savska riba ... na blato i mulj

Inace obozavam ribu i plodove mora ali za ovu informaciju sam prvi put cula.

Lignje, dagnje, škarpina, orada, brancin, som (manje vise, samo ako pravim corbicu) šaran - pogotovo dimljeni ili napravljen u vinu - MLJAAAAAC, pastrmka, girice hmmm ... nesto sam zaboravila 100% A DA pa najveci specijalitet ... fileti sardine .... najbolje meso koje postoji ... inace jedan odrezak kosta oko 5,00 eura, dakle za 4-clanu porodicu je potrebno nekih 4 odreska tj 20,00 eura a nisam sigurna da li ima kilogram u ta 4 odreska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cek ko sam dobro skontala trazis san pjer a on ti uvali ovu panglas.... (kako se vec zove) koje je btw otrovna???

Nego Filipa, jel poznata neka ribarnica (znas na koju imslim) ili si negdje naletila?

Da, na istu ribarnicu mislimo. Strašno...prodaju filete panglasiosa(otrovna riba) pod filete šan pjera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato su "fileti soma" svuda jeftini.

Moj prvi izbor je skusa. Moji su je oduvek kupovali i na njoj sam odrasla. U obzir dolaze saran,oslic,losos.

Dakle,kada uvodim riblje meso dobro treba da se raspitam sta je i odakle je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto...neki dan sam gledala reklamu za ove filete, čini mi se prodajni lanac DIS...ne kupujte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto...neki dan sam gledala reklamu za ove filete, čini mi se prodajni lanac DIS...ne kupujte.

A de je slika, neki info? :unsure:

Verovatno je i na akciji <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zovu ga još i Šan-pjer u ribarnicama...ali ako je oko 5 eura to nije Šan-pjer, jer prava cijena te ribe je oko 25 eura ;)

Ovo sve pišem jer je zbilja OPASNO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milar :lol::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milarr..čitaj

Znači pripada porodici Panglasiusa.

Vjerujem da je kod vas uređen uvoz i kontrola, ali ja je ne bih kupovala. Živjela skuša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A i ovaj čikica ti sve govori :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa pangasiusom je u EU bilo mnogo afera. 

 

Citajte i informisite se. 

 

Svaka riba koja je svastojed ili mesozder tj jede druge ribe, je potencijalni nosilac visokog procenta olova u mesu. Znaci, ajkula, tuna, som, stuka... 

 

 

Ko ima srecu da zivi uz reku u kojoj uzvodno zagadjivaca blago njemu. Ja zivim uz Tamis al tamisku ribu ne jedem posto znam sta ima na reci u Rumuniji i vidim po reci sta nam stize ovde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.