Lekarska drskost ili Šta biste vi uradile?

odgovora

Objavljeno

Na pregledu pred otpust iz porodilista kom su pored dr. J.K prisustvovale i dve pedijatrijske sestre konstatovano je da beba ima malo vode oko testisa sto je normalno, ali je potrebno pracenje u toku godine dana kako bi se do prvog rodjendana utvrdilo da li se voda povukla ili je potrebna intervencija. Dr je isto konstatovala i zenici koja je bila s mnom u sobi i obema nam rekla da je potrebno da se cujemo za 10ak dana i dogovorimo oko kontrole. Dala nam je broj svog mobilnog telefona. Mislila sam da je broj poslovni i nije mi bilo cudno sto nije broj Betanije, a nisam se nasla ni u cudu jer je dr bila izuzetno ljubazna i voljna da odgovori na sva pitanja bez zurbe i ovlas kako to oni umeju.

Danas sam pozvala dr radi dogovora oko kontrole i ona mi je istu zakazala - u privatnoj ordinaciji za cetvrtak popodne, a cena je 3000. Dala mi je adresu,ali mi nije rekla koja je privatna odinacija u pitanju, nego je rekla da je nazovem kad stignem na adresu pa ce mi objasniti gde se nalazi. Da me ne shvati neko pogresno, mozda dr i ima casne i postene namere ali zasto onda zakazuje pregled u priv. ambulanti? Nemam nista protiv toga da lekari rade i u drzavnoj i u privatnoj praksi,ali ovo je bezobrazluk po mom misljenju. Sto je najgore - nisam jedina koja je tako prosla.

Ukoliko neko zeli da cuje, napisacu i puno ime i prezime pomenute doktorke,ali na zalost, nemam nikakve dokaze da se razgovor takav kakav je uopste i desio. Sve u svemu, sigurno necu otici, ne zato sto ne zelim da placam nego zato sto necu da me neko tretira kao ovcu. :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam za pomenutu dr čula sa više strana kako gura svoj br tel porodiljama da dovedu decu na kontrolu privatno..

Inače voda oko testisa se javlja u oko 50% slučajeva. Dakle, svaka druga muška bebica. To prođe za oko 6 meseci. Zaista ništa strašno i nepotrebno da zbog toga ideš na kontrolu tako rano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo na sistematski za 3 nedelje (kod dr koju je preporucila predivna patronazna sestra,a ako ne budemo odusevljeni,imamo jos jednog preporucenog lekara kod kojeg nije stravicna guzva) pa cemo videti kako izgleda.

Stvarno nema smisla stavljati roditelje u takvu poziciju.

I trudnocu sam vodila privatno, a lekar me nikad nije slao na neke mozda nepotrebne analize nego zanista radio samo najneophodnije. Kada je konstatovano da je neophodan serklaz, rekao je da mogu kod njega, da je cena toliko ili da radim s.u betaniji,ali da ga moram staviti,bez ubedjvanja i plasenja tipa "to moramo sutra ovde uraditi!".

Da li je mnogo od lekara ocekivati savesnost??? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozno... Stvarno drskost! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... kod nas je doktorima zabranjeno da rade i u drzavnoj i u privatnoj tako da su morali da se odluce samo za jedno sto i postuju.

Imala sam negativnih iskustava sa doktoricama koje su divne, uslužne i ljubazne kada im odes privatno dok su u drzavnoj ustanovi arogantne i bezobrazne ... nista novo. Zato su i skoro donjeli takav zakon i slažem se sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... kod nas je doktorima zabranjeno da rade i u drzavnoj i u privatnoj tako da su morali da se odluce samo za jedno sto i postuju.

Imala sam negativnih iskustava sa doktoricama koje su divne, uslužne i ljubazne kada im odes privatno dok su u drzavnoj ustanovi arogantne i bezobrazne ... nista novo. Zato su i skoro donjeli takav zakon i slažem se sa tim.

Postoji taj zakon i ovde,ali ocigledno ga niko ne postuje. Ma ok je meni to sto se trude i rade na dve strane,ali neka onda RADE i sa onima koji nemaju mogucnosti da plate "poseban tretman" u priv.praksi,a ne da se lece samo bogati. NE mogu da razumem takve ljude i ne postoji opravdanje za to jer to je nemar i nedostatak savesti. Eh da sam ja neka vlast, leteli bi k'o kUfer s posla,a radili bi oni koji zaista nesto i rade :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj bebac ima vodenu kilu, ali su mi rekli da ce se povuci, i da nije toliko strasno koliko se nama majkama ucini u prvi mah. Vazno je samo da pedijatar to prati na redovnim kontrolama.

Takvih dr koji i pored posla u drzavnoj bolnici rade i privatno, ima i ovde. Stvarno je nevjerovatno kako jedan isti covjek moze da se ponasa drugacije kada mu dodjes privatno... Neka ih je sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji taj zakon i ovde,ali ocigledno ga niko ne postuje. Ma ok je meni to sto se trude i rade na dve strane,ali neka onda RADE i sa onima koji nemaju mogucnosti da plate "poseban tretman" u priv.praksi,a ne da se lece samo bogati. NE mogu da razumem takve ljude i ne postoji opravdanje za to jer to je nemar i nedostatak savesti. Eh da sam ja neka vlast, leteli bi k'o kUfer s posla,a radili bi oni koji zaista nesto i rade :) )

taj zakon ej vazio samo za lekare iz DZ, na i za ove oz bolnica. A rece mi doktorka moja da je ukinuto to pre par nedelja. Sad opet mogu na dve stolice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,kako me ovo uvek iznervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sa dve dr u betaniji imala isto iskustvo!njima ,izgleda,betanija sluzi kao sabirni centar za privatnu praksu.

naime,dr koja nam je bila u viziti pred otpust.je zenici pre mene isto to rekla,treba pogledati ovo i ono,tra la la,zapisite moj br telefona [a se cujemo zapar dana,meni je rekla da uzmem br od ove druge(sto naravnonisam,jer sam ses etila ove teme).

sledeci dan posto smo imali problemasa malim,opet smo otisli do betanije,gde nam je i druga dr dala svoj broj da joj se javimo za dva dana,toboze da vidimo kako beba napreduje.posto je cula da nam patronazna nije bila od pomoci oko dojenja,dr je bez pardona svojoj sestri rekla,,pa zasto im vi ne biste otisli??`` ,a sestra,,zgranuto`` : ,,boze,doktorka,pa ne mogu tako sama da se nudim!``...sve je izgledalo kao scena iz neke molijerove komedije...ja sam,doduse,bila toliko van sebe od brige,da su mi rekli ,,potpisi pakt sa djavolom`` rekla bih im ,,biraj venu koju da secem``...kad smo se malo smirili i shvatili da mozemo sami,pomislili smo MARS U PM!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sa dve dr u betaniji imala isto iskustvo!njima ,izgleda,betanija sluzi kao sabirni centar za privatnu praksu.

naime,dr koja nam je bila u viziti pred otpust.je zenici pre mene isto to rekla,treba pogledati ovo i ono,tra la la,zapisite moj br telefona [a se cujemo zapar dana,meni je rekla da uzmem br od ove druge(sto naravnonisam,jer sam ses etila ove teme).

sledeci dan posto smo imali problemasa malim,opet smo otisli do betanije,gde nam je i druga dr dala svoj broj da joj se javimo za dva dana,toboze da vidimo kako beba napreduje.posto je cula da nam patronazna nije bila od pomoci oko dojenja,dr je bez pardona svojoj sestri rekla,,pa zasto im vi ne biste otisli??`` ,a sestra,,zgranuto`` : ,,boze,doktorka,pa ne mogu tako sama da se nudim!``...sve je izgledalo kao scena iz neke molijerove komedije...ja sam,doduse,bila toliko van sebe od brige,da su mi rekli ,,potpisi pakt sa djavolom`` rekla bih im ,,biraj venu koju da secem``...kad smo se malo smirili i shvatili da mozemo sami,pomislili smo MARS U PM!!!!!!!

Pridruzujem se i psujem ih s apetitom! :)) cist bezobrazluk!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam za pomenutu dr čula sa više strana kako gura svoj br tel porodiljama da dovedu decu na kontrolu privatno..

Е да, одмах сам се сетила о којој др је реч, јер је и мени у визити приликом отпуштања бебе наметнула свој приватни број, као да би ми прегледала дете у бетанији. Такав утисак сам стекла, а наравно као прворотка и самим тим што иначе избегавам да идем у ДЗ ако немам преку потребу - скроз сам заборавила колико је безобразлук узео маха.. Морам вам признати, да сам као права ћурка помислила да је др савесна и да из тог разлога нуди свој број телефона. У прилог томе је ишло и то што ми је бебац дан пре тога задржан због појаве жутице (био је мало жут, па су га задржали да би се мало сунчао).. Све у свему - када ми је мама рекла да не будем луда да идем приватно без разлога - упалила ми се лампица.

Није ми проблем, наравно.. нека ради приватно ко хоће. И трудноћу сам водила приватно.. па сам због некакве сујете појединих квази др из ДЗ имала проблема да добијем упут за бетанију, но то је друга прича.. али свакако много гори безобразлук. За једну трудницу и много већи шок, него што сам имала за свих 9 месеци..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član jjeca je napisala temu sa naslovom "Neprijatni pedijatri"

----------------------------------------------------------------------

Dragi moji danas sam dozivela najvecu neprijatnost u svom zivotu. Imam devojcicu od 4 godine,i u oktobru ocekujem prinovu. Danas sam odvela dete kod pedijatra,nas pedijatar je na godisnjem odmoru, dete ima alergiju i nemoze da spava nocu stalno joj je zapusen nos i ima cesta krvarenja iz nosa. doktorka koja nas je primila nije ni pregledala dete rekla je da su to ciste gluposti i da ja nisam normalna i da treba da se lecim. Blago je reci da sam sokirana takvim ponasanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zar se ne moze zaliti na takvo ponasanje...ovdje kada bi se pacijent pozalio na doktora,doktoru se ne bi pisalo dobro,,,

Ovo je Srbija,nazalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FUJ .... znaju biti krajnje odvratni .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa takvima treba bezobrazno.Jednostavno da pocnes da vices i da je kritikujes na glas da svi cuju i da napravis opsti haos u domu zdravlja u kojem si vodila dete.

Ja sam to odradio par puta pa da vidis sad kako su dobri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, kod nas svi ti drski lekari imaju dobru zaleđinu i znaju da to mogu raditi :(

Ja sam imala problema sa jednim pedijatrom ( jer naša dr nije radila) i tad je moje dete završilo u bolnici a ona je rekla nije mu ništa, samo vi idite kući... nije ga ni ljudski pogledala a on imao bronhitis, upalu ušiju i gnojnu anginu (odjednom sve)....

I imala sam problema sa kardiologom, svaša mi je nalagala za dete da bi došli kod nje privatno...

Naravno obe su dobile tužbu i obe su završile sa "ukorom", barem mi je tako pisalo u pisanom obaveštenju što sam dobila.

Obe i dalje rade i obe i dalje rade iste stvari....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad tako nisam rekla, ja sam ko Ćomi :) galamim na sve strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: :lol: ...vidi se... :P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali bolje sto si i to uradila,nego da si samo rekla "ovo je srbija",i otisla kuci,i nikom nista...

tako treba da svi postupe,kojima se to desi...i vjerovatno nece biti odmah ucinka,ali nakon nekog vremena sigurno hoce,kada jedan doktor bude imao vise ukora,,,pa bude imao sve manje pacijenata...onda mora doci do poboljsanja...

Nemoj da se ljutis na mene,nisam mislila nista lose.Kada bi se meni ovako nesto desilo-udavila bih doktora golim rukama.Mislila sam,prevashodno,na nas sistem u zdravstvu,...ne mozes im nista,zasticeni su kao beli medvedi..........Ja sam se zalila na svog bivseg ginekolaga,zbog nje sam bebu izgubila......i nista,ona i dalje radi,kokoska matora..kao,moglo je svakome da se desi.

Izvini jos jednom,nisam mislila da te uvredim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj bebac ima vodenu kilu, ali su mi rekli da ce se povuci, i da nije toliko strasno koliko se nama majkama ucini u prvi mah. Vazno je samo da pedijatar to prati na redovnim kontrolama.

Takvih dr koji i pored posla u drzavnoj bolnici rade i privatno, ima i ovde. Stvarno je nevjerovatno kako jedan isti covjek moze da se ponasa drugacije kada mu dodjes privatno... Neka ih je sramota!

Ma samo da uzmu pare!!! Niko više nema druge brige osim para! Moral i "na lepe oči" izbrisane iz svih glava. Nama je stefan isto imao, sa 5 meseci je bilo sve uredu, i sad na kontrolama dr prati ds je i dalje ok.

Otimačina na sve strane.. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se desilo da odvedete bebu kod lekara (konkretno kod fizijatra), on vas naplasi koliko mu volja i onda sledeci put kaze, ma sve ce biti u redu, radite vezbice i dodjite na kontrolu za dva meseca? Malo takticnosti ne bi skodilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.