CR - Dr Dragiša Misović - Beograd

odgovora

Objavljeno

Sada sam u 33 nedelji i bebana mi je vec 2 meseca okrenuta karlicno. Uz to imam i smanjenu kolicinu plodove vode, tako da se verovano nece ni okrenuti. Juce mi je doktorka koja ce raditi porodjaj rekla da 99% idem na carski, naravno ukoliko se moja devojcica ne odluci ipak da se okrene u poslednjem trenutku :).

Zanima me da li je nekoj od vas radnjen carski rez u bolnici Dr Dragisa Misovic. Kakve su procedure tamo, koliko se ostaje posle, da li donose bebu u tih nekoliko dana i koliko cesto, da li moze i pod spinalnom/epiduralom ili samo u totalnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam odgovor na tvoje pitanje al imam savet,

nemoj se mnoogo brinuti beba moze da se okrene u do kraja , moja je smizla bila karlicno, iako sma bila drugorotka bogami sam se uplasila takvog porodjaja, jer mi je receno da idem prirodno, malo ce duze da traje al nista strasno :wacko: , jos moj dr nije bio tu ..tako da ja nocima nisam spavala od nervoze ,kako sam izgurala 9mes ko ce ga znati, elem moja malecka se okrenula i ja sma imala dobar i brz porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se moja devojcica okrenula u 6 mesecu karlicno, i do termina ni makac! Porodila sam se carskim rezom pre tacno mesec dana u bolnici Dragisa Misovic! Ja sam se odlucila za spinalnu anesteziju (svesna si sve vreme trajanja carskog reza i vidis kad bebu izvlace) i nisam se pokojala! Odlucila sam se za tu ansteziju jer je oporavak meni bar bio laksi od totalne anestezije!

Ja sam celu trudnocu vodila u Dragisa Misovica, tako da sam u dogovoru sa doktorom vec pocetkom devetog meseca radila sve analize krvi koje su ti potrebne za carski rez i bila sam na konstataciji sa anesteziologom. Anesteziolog ne sme da ti kaze i nagovara za koju anesteziju da se odlucis, ali kada sam saopstila svoju konacnu odluku, rekli su mi da sam izabralo pravo. U slucaju da u toku operacije osetis da ti nesto ne odgovara ili da se ne osecas ugodno, odmah mozes da trazis da te uspavaju. Operacija traje oko 1h, od toga 5 minuta dok ti daju anesteziju, 15 dok ne izvade bebu, a sve ostalo je usivanje. U slucaju da ides na carski rez, prime te jedan dan ranije da lezis na patologiji i sutra ujutru te poradjaju. Pripreme su standardne i traju sat vremena. Rade ti klistir i mere ti CTG. Anesteziolozi su sve vreme operacije uz tebe i odrzavaju ti paznju. Tu su naravno i tvoj doktor, babice, pedijatar. Posle operacije su me odveli u svoj sobu a bebu su mi doneli tek oko 15h pre poseta, da je i tata vidi. Od tada je nisu odnosili. Cula sam da mozes da trazis da ti prvo vece posle carskog reza odnesu bebu, da se odmoris, ali ja nisam imala potrebe jer je moja beba na dohrani i omamljena od anestezije spavala skoro celu noc! Inace sam prezadovoljna bolnicom, osobljem i baby friendly programom uopste. Prvorotka sam tako da sam tamo dosta toga naucila oko bebe i dojenja. Posle toga lezis cetiri dana ne racunajuci dan kada si operisana i cetvrti dan ti i beba idete kuci sa tatom! :D

Izvinjavam se ako sam bila preopsirna, mada mislim da sam dosta toga i izostavila! Ako te jos nesto zanima oko carskog reza i posle porodjanog perioda pitaj! Nadam se da sam ti bar malo pomogla! Pozdrav! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bojana H. Bas si detaljno objasnila sve sto me je zanimalo. Samo me brine da me ne vrate, posto nemaju bas mnogo mesta. Al' pretpostavljam da to ne ide tako, ako je u pitanju zakazan carski rez.

@NensiFancy - ne verujem da ce moja bebana da se okrene. Uglavila se lepo kako joj odgovara, a i nema bas mnogo mesta, posto nema dovoljno plodove vode. U svakom slucaju hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana H. hvala sto napisa ovoliko jer i ja planiram porodjaj u Dragise Misovic pa svaka informacija dobro dodje.. Vodim trudnocu tamo i uredna je ali opet je dobro znati sta te ceka kad odes.. :)

Kao sto je napisala Mali_mis i ja se bojim da me ne vrate jer su jako slabi sa mestima ali nadam se da nece.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Manje su sanse da vas vrate kad je u pitanju carski rez! On se zakazuje, i lezite jedan dan pre njega u bolnici, tako da samim tim sebi obezbedjujete mesto! Doduse, kad sam ja trebala da legnem bilo je prebukirano, pa je moj doktor urgirao da cim se oslobodi mesto dodjem! Dogovorite se sa doktorom ranije za carski rez, koji datum bi bio i koliko treba ranije da ga zakazete, da ne razmisljate! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo a ja se bas uplasih....nama je doktorka rekla da ce nas primiti oko 10.februara....samo da istrpimo do tada....sad idemo na kontrolu 13.jan. pa cemo videti jel se nesto menja i za kada tacno zakazujemo carski....da ne ostanem ja bez mesta... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo a ja se bas uplasih....nama je doktorka rekla da ce nas primiti oko 10.februara....samo da istrpimo do tada....sad idemo na kontrolu 13.jan. pa cemo videti jel se nesto menja i za kada tacno zakazujemo carski....da ne ostanem ja bez mesta... -_-

Ma nista ne brini, sve ce da budu ok....6d98d0aaaa313c372fb72add8e06e6c8.gif Javi kad zakazes koji ste datum odredili... Jel ostao 10-ti. ja se vise plasim prirodnog nego carskog... Sve ima svoje prednosti i mane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista ne brini, sve ce da budu ok....6d98d0aaaa313c372fb72add8e06e6c8.gif Javi kad zakazes koji ste datum odredili... Jel ostao 10-ti. ja se vise plasim prirodnog nego carskog... Sve ima svoje prednosti i mane...

HOCU NARAVNO...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i ja svoje iskustvo da vam kazem.

Ja sam se porodila u Dragise Misovic 3.2.a termin mi je bio 29.1.

Bolnica je super,imaju malo mesta tako da postoji mogucnost da te vrate ja sam imala srece pa je biilo mesta tacnije posle carskog reza bila sam u sok sobi dan duze da se oslobodi krevet na odeljenju.

Ja sam vodila trudnocu kod Maje Antic koja je odlicna ali nisam imala srece pa je bila na godisnjem odmoru kada sam ja trebala da se porodim,tako da sam zapala kod bilo koga posto nikoga vise nisam znala.

Nisam bas sjajno prosla,trebala sam da se porodim prirodnim putem uz epidural,2.2. sam ujutro dobila kontrakcije,primljena sam na odeljenje u 9:30 a porodila sam se 3 u 2h ujutro hitnim carskim rezom.Plodova voda mi je bila zelena posto sam prosla termin,beba zaglavljena i nije imalo sanse da izadje normalno,nije mi jasno kako to niko nije video ranije,inace u Misovicu te vracaju kuci dok ne dobijes kontrakcije da im ne bi zauzimali krevet bilo to posle termina kada vec trebaju da te prime na paatologiju da te prate bas da ne dodje do problema kakav je moj.

Sada smo ja i moj Vuk kuci oporavljam se i ja i on od traume koju smo doziveli.

Ali ipak kada se odlucim za drugo dete opet bih isla u Misovic,bila smo nas dve u sobi sa kupatilom,svaki dan cista posteljina i spavacicu mozes da manjas i dva puta dnevno ako ti treba.

Pozdrav i srecno svim buducim mamama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i ja svoje iskustvo da vam kazem.

Ja sam se porodila u Dragise Misovic 3.2.a termin mi je bio 29.1.

Bolnica je super,imaju malo mesta tako da postoji mogucnost da te vrate ja sam imala srece pa je biilo mesta tacnije posle carskog reza bila sam u sok sobi dan duze da se oslobodi krevet na odeljenju.

Ja sam vodila trudnocu kod Maje Antic koja je odlicna ali nisam imala srece pa je bila na godisnjem odmoru kada sam ja trebala da se porodim,tako da sam zapala kod bilo koga posto nikoga vise nisam znala.

Nisam bas sjajno prosla,trebala sam da se porodim prirodnim putem uz epidural,2.2. sam ujutro dobila kontrakcije,primljena sam na odeljenje u 9:30 a porodila sam se 3 u 2h ujutro hitnim carskim rezom.Plodova voda mi je bila zelena posto sam prosla termin,beba zaglavljena i nije imalo sanse da izadje normalno,nije mi jasno kako to niko nije video ranije,inace u Misovicu te vracaju kuci dok ne dobijes kontrakcije da im ne bi zauzimali krevet bilo to posle termina kada vec trebaju da te prime na paatologiju da te prate bas da ne dodje do problema kakav je moj.

Sada smo ja i moj Vuk kuci oporavljam se i ja i on od traume koju smo doziveli.

Ali ipak kada se odlucim za drugo dete opet bih isla u Misovic,bila smo nas dve u sobi sa kupatilom,svaki dan cista posteljina i spavacicu mozes da manjas i dva puta dnevno ako ti treba.

Pozdrav i srecno svim buducim mamama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sve ćeš to da zaboraviš i pre nego te prođu bolovi od rane, jel tako?

Stavrno se zaboravi, i ubrzo poželiš i drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za one koji su se skoro porodili u Dragisa Misovic a nisu vodili celu trudnocu tamo, ako uopste ima takvih. Koliko pre porodjaja ste morali da odete u bolnicu da bi vam zakazali carski tamo?

Ja sam prvi carski imala u Visegradskoj (nije bilo mesta u D. Misovic), a sada se dvoumim pa...

MOgla bi da probam jer u Visegradsku ce uvek da prime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za one koji su se skoro porodili u Dragisa Misovic a nisu vodili celu trudnocu tamo, ako uopste ima takvih. Koliko pre porodjaja ste morali da odete u bolnicu da bi vam zakazali carski tamo?

Ja sam prvi carski imala u Visegradskoj (nije bilo mesta u D. Misovic), a sada se dvoumim pa...

MOgla bi da probam jer u Visegradsku ce uvek da prime...

Ne znam u kom si mesecu, ali ako oćeš D Mišović - što pre se prebaci tamo. :)

Ja ne krijem, imala sam vezu - tatina sestra je tamo bila babica, i sve vreme je bila sa mnom, tako da ne mogu da ti kažem kako je ako nemaš "vezu". :)

Moram da naglasim da osim što je bila uz mene i podržala me da se ne plašim CR-a (beba od 7-og meseca je bila karlično okrenuta), i klope posle toga - da mi se da šta oću da ručkam (kome je do jela tad... :P), nisam imala druge prioritete - jer vam to u oboj bolnici i ne treba.

Generalno su žene zadovoljne, svi su predusetljivi i imaju vremena za vas.

Jedino mislim ne mogu da zadovolje pekmezave žene, i one što do zla boga izvoljevaju.. po ceo dan... (ja nisam ta) :)

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u kom si mesecu, ali ako oćeš D Mišović - što pre se prebaci tamo. :)

Ja ne krijem, imala sam vezu - tatina sestra je tamo bila babica, i sve vreme je bila sa mnom, tako da ne mogu da ti kažem kako je ako nemaš "vezu". :)

Moram da naglasim da osim što je bila uz mene i podržala me da se ne plašim CR-a (beba od 7-og meseca je bila karlično okrenuta), i klope posle toga - da mi se da šta oću da ručkam (kome je do jela tad... :P), nisam imala druge prioritete - jer vam to u oboj bolnici i ne treba.

Generalno su žene zadovoljne, svi su predusetljivi i imaju vremena za vas.

Jedino mislim ne mogu da zadovolje pekmezave žene, i one što do zla boga izvoljevaju.. po ceo dan... (ja nisam ta) :)

:rolleyes:

Evo sada ulazim u 32 nedelju. Sa prvim detetom sam dosla 4 nedelje pred porodjaj i nisu imali mesta. Bukvalno bilo je mesta za taj dan kada mi je bio termin a ona dr (neka dr koja je sedela sa babicama kod info pulta) kada me je pogledala... MOze tada ako se ne porodis do tada....

Pa me cisto zanima da li je i dalje dovoljno tako mesec, mesec i po ranije...

Znam da su tamo odlicni uslovi. Ma meni nije problem ni jelo ni nista. Samo zelim da sve bude ok... I da su humani uslovi, a ne kao u vecini nasih bolnica... Nazalost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sada ulazim u 32 nedelju. Sa prvim detetom sam dosla 4 nedelje pred porodjaj i nisu imali mesta. Bukvalno bilo je mesta za taj dan kada mi je bio termin a ona dr (neka dr koja je sedela sa babicama kod info pulta) kada me je pogledala... MOze tada ako se ne porodis do tada....

Pa me cisto zanima da li je i dalje dovoljno tako mesec, mesec i po ranije...

Znam da su tamo odlicni uslovi. Ma meni nije problem ni jelo ni nista. Samo zelim da sve bude ok... I da su humani uslovi, a ne kao u vecini nasih bolnica... Nazalost!

Ja ti savetujem da ipak kreneš što pre. :)

Tako ćeš se ustaliti kod jednog doktora ili doktorke i to će tti mnogo značiti pred porođaj.

:)

Ako već imaš neku kod koje ideš, a nije u DM, možeš da se konsultuješ i da vidiš koga da ti preporuči.

Uslovi su super, ja sam imala "vezu", al me niko nije pitao čija sam - svi su bili korektni i predusetljivi i bez toga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svim mamama. Nova sam ovde i htela sam da podelim sa Vama svoje iskustvo.

Porodila sam se 18.10.2011. carskim rezom u Mišović-u. Porodili su me dr. Ceca Erić i dr. Peđa.

Na prvi pregled sam otišla početkom 9-og meseca. Lekara nisam birala taj dan je dr. Erić radila u ambulanti. Imala sam još dva pregleda i na poslednjem mi je doktorka zakazala carski.

U bolnicu sam došla 17.10. carski uradjen 18-og a izašla sam iz bolnice 21-og 10.

Imam samo reči hvale za kompletno osoblje bolnice i ako se budem odlučila za treću trudnoću sigurno ću otići tamo jer su svi super.

P.S. Prvi carski mi je radjen u opštoj anesteziji a ovaj drugi u spinalu. Moja preporuka svim budućim mamama koje idu na carski da idu u spinal jer je mnogo bolje, malo je frka samo dok Vas bockaju ali ništa nije lepše nego kada vidite svoje zlato istog momenta kada ga izvade iz stomaka PRELEP JE OSEĆAJ!

POZDRAV SVIMA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svim mamama. Nova sam ovde i htela sam da podelim sa Vama svoje iskustvo.

Porodila sam se 18.10.2011. carskim rezom u Mišović-u. Porodili su me dr. Ceca Erić i dr. Peđa.

Na prvi pregled sam otišla početkom 9-og meseca. Lekara nisam birala taj dan je dr. Erić radila u ambulanti. Imala sam još dva pregleda i na poslednjem mi je doktorka zakazala carski.

U bolnicu sam došla 17.10. carski uradjen 18-og a izašla sam iz bolnice 21-og 10.

Imam samo reči hvale za kompletno osoblje bolnice i ako se budem odlučila za treću trudnoću sigurno ću otići tamo jer su svi super.

P.S. Prvi carski mi je radjen u opštoj anesteziji a ovaj drugi u spinalu. Moja preporuka svim budućim mamama koje idu na carski da idu u spinal jer je mnogo bolje, malo je frka samo dok Vas bockaju ali ništa nije lepše nego kada vidite svoje zlato istog momenta kada ga izvade iz stomaka PRELEP JE OSEĆAJ!

POZDRAV SVIMA.

Čestitam i dobro došla na forum!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svim mamama. Nova sam ovde i htela sam da podelim sa Vama svoje iskustvo.

Porodila sam se 18.10.2011. carskim rezom u Mišović-u. Porodili su me dr. Ceca Erić i dr. Peđa.

Na prvi pregled sam otišla početkom 9-og meseca. Lekara nisam birala taj dan je dr. Erić radila u ambulanti. Imala sam još dva pregleda i na poslednjem mi je doktorka zakazala carski.

U bolnicu sam došla 17.10. carski uradjen 18-og a izašla sam iz bolnice 21-og 10.

Imam samo reči hvale za kompletno osoblje bolnice i ako se budem odlučila za treću trudnoću sigurno ću otići tamo jer su svi super.

P.S. Prvi carski mi je radjen u opštoj anesteziji a ovaj drugi u spinalu. Moja preporuka svim budućim mamama koje idu na carski da idu u spinal jer je mnogo bolje, malo je frka samo dok Vas bockaju ali ništa nije lepše nego kada vidite svoje zlato istog momenta kada ga izvade iz stomaka PRELEP JE OSEĆAJ!

POZDRAV SVIMA.

Dobro nam došla, uživaj na forumu i piši nam češće :)

Dr. Mišović je super, ja ih i sad hvalim posle skoro dve godine od CR-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na moju veliku žalost bila u N.frontu, niko mi nije ni ponudio opciju spinalne anestezije... I bas sam bila tužna i razočarana svojim porodjajem!

Hvala Bogu sve je dobro prošlo, po bebu i mene, i ako sam spavala tri sata, mozda i vise posle operacije, i dobijala kiseonik nakon toga, ni sama ne znam zašto...

A hteli su uz sve to i da mi naplate izabranog lekara, pod izgovorom da tako smanjuju korupciju...

Divno je čuti tako pozitivne komentare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.