Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Slazem se sa Phoenix!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazektomija jeste reverzibilna, ali je uspešnost vraćanja na staro mala.

mislila sam da je uspesnost vracanja 100 postotna... ovako se vec ipak ne bih s tim igrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam bas i ja nesto citala na temu vasektomije kod muskaraca- navodno procedura traje 15min pod lokalnom anestezijom i neprijatna jeste ali nista u poredjenju sa podevzivanjem jajnika koje se radi pod totalnom anestezijom i vid je operacije. Kod muskaraca verovatnoca za reverzibilnost je nakih 80 posto.

Ni ja nisam nesto pristalica totalnog "zatvaranja radnje" i ne znam dal' bih se ikad odlucila na to ili ocekivala od dragog takav korak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu se nekako pomiriti sa misaom o spirali.....

nista drugo necu moci, a nije mi u planu odmah jos jedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ne koristim nikakvu vrstu kontracepcije niti razmisljam o tome,nas medod je vadi ga na vreme...sem ako nepravimo bebu sada smo u toj fazi da zelimo drugo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se bojim da cu proci kao neke zene - godinama se mucile da bi rodile prvo dete, i onda im odmah neplanirano uskoci sledece :)

tako da cu morati sacekati da se porodim, pa na kontrolu i lepo porazgovarati sa dokicom sta mi preporucuje, u zavisnosti u kakvom cu stanju biti.

a dotle....uzivam u trudnoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon prvog porodjaja muz i ja smo se dogovorili da napravimo pauzu od par godina do sledeće trudnoće i doktorka mi je preporučila spiralu "Mirena". Ona moze da stoji 5 godina ,a čim se izvadi mize da doje do trudnoće.

ugradnja je potpuno bezbolna i košta oko 11.000 din

Ja sam zadovoljna jer su se menstruacije proredile,traju kratko sa malo krvarenja,a nema ni pms-a. :D

Mi smo opušteni jer ne moramo da brinemo o trudnoći,a za oko dve godine je vadom pa ćemo videti šta će se dogoditi :rolleyes:

Eto raspitajte se o mirani kod vaših dr,pa me baš obavestite šta oni misle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni ce na kraju ostati opcija spirale, samo sto ja imam taj blesavi strah od toga da bude u meni.

Mirena je na dobrom glasu, pa kad mi zatreba za par meseci, porazgovaracu sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se bojim da cu proci kao neke zene - godinama se mucile da bi rodile prvo dete, i onda im odmah neplanirano uskoci sledece :)

Ista situacija. Jedva sam ovo prvo od Boga izmolila, a sad kada me krenulo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene uljeza medju vama :lol:

Koristila sam kontracepciju( pilule) 2 godine pre trudnoce ,uz zastitu mi prija licu jer su mi prevashodno prepisane zbog pojave akni...prestala sam da ih uzimam 3 meseca pre nego sam htela da budem u drugom stanju i nisam koristila sve dok sam dojila bebu. sada ih ponovo koristim i sve je isto i normalno kao pre...nadam se i nadalje.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da pijem pilule sa 18 godina, i pila sam ih narednih sedam godina, naravno uz povremene prekide. Posle toga, dakle sa 25, stavila sam spiralu i imala sam je nekih godinu dana, a izvadila sam je posle godinu dana jer mi je grlic bio jako mali pa nije mogao da je drzi. Sve u svemu, ostala sam trudna pet godina posle, ali ne zbog prethodnih kontraceptovnih sredstava, vec jednostavno zato sto smo tek proslog leta poceli da radimo na bebi. I evo, sad sam u 22 nedelji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sama rec "spirala" zvuci nekako strasno...

A pilule... ne znam...

Tako da nam ostaje kondom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ne koristim nikakvu vrstu kontracepcije niti razmisljam o tome,nas medod je vadi ga na vreme...sem ako nepravimo bebu sada smo u toj fazi da zelimo drugo......

Isti slučaj i kod mene :D Mada sada razmišljam o spirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu se nekako pomiriti sa misaom o spirali.....

nista drugo necu moci, a nije mi u planu odmah jos jedno

moja sestra od tetke je i pored spirale ostala u drugom stanju-doduse naznam koju je imala jer ima vise vrsti,koliko ja znam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je i pored spirale i pilula ostala trudna :lol: Lekari su joj rekli da ce je staviti u novine! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja drugarica se zacela tako sto je njena mama imala spiralu.

Da li doktorka to nije dobro postavila,ili sta je uglavnom se dogadja ali ne tako cesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci posle 1. porodjaja sam stavila bakrenu spiralu i po meni je to najbolji vid kontracepcije za žene koje su u braku, tj. koje ne menjaju partnere, možeš kad hoćeš i gde hoćeš bez bojazni od trudnoće, a i lep je osećaj. Prisustvo spirale se ne oseća, a i procedura stavljanja je bezbolna. Kad smo se odlučili za drugu bebu, izvadila sam je i po savetu doktorke posle 2 ciklusa smo krenuli u akciju, a beba je začeta posle 2 meseca. Posle 6 meseci od 2. porodjaja sam stavila po preporuci doktorke hormonsku spiralu "Mirena" i zaista sam još zadovoljnija, jer su i menstruacije oskudne, ili ih uopšte nema, a PMS i ne znam šta je. Nadam se da će vam moje iskustvo pomoći u odabiru kontracepcije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je prekinut snosaj vid kontracepcije, onda koristimo to! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek o kontracepciji ne razmisljam za sada uzivam u trudnoci, ali cini mi se da ce svaku od nas najbolje posavetovati ginekolog sta bi trebalo da koristimo, svako zna sta je najzdravije i stiti od svega - kondom, ali ko je spreman na sta to same najbolje znate.

Isto tako gomila zena ima problema tj. oseca posledice pilula, kao sto je moja majka imala jezive posledice spirale, svako ima neko ruzno iskustvo, tako da najbolje kod doce koji vas poznaje pa ce vam on u odnosu na opste stanje preporuciti sta je najbolje.

PS: cula sam da ima jako dobrih sada pilula, nema onih maljavih efekata i bla bla bla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je prekinut snosaj vid kontracepcije, onda koristimo to! :D :D :D

isto... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam i baš mi je čudno kod koliko vas dugo pali metoda prekinutog snošaja... A meni je i Sergej, a i beba koju sada čekam plod te metode. :) Nismo koristili ništa drugo, jer smo znali da nam je troje u planu (nešto kasnije, ali manje bitno), pa nije bilo toliko važno da li će nešto prije plana... Međutim, poslije trećeg ne bih mogla ni slučajno koristiti ovaj vid zaštite, s obzirom da abortus kod mene nije opcija (zdravlje ploda ili trudnice je nešto drugo), a troje djece smatram idealnim i ne bih više rađala. Dvoumim se između Mirene i pilula, još ima vremena da odlučim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo kako cemo razmisljati kad i mi budemo imali 2,3 dece. :) Mozda se odlucimo za nesto drugo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekinuti snosaj i eto meni Lene!

:rolleyes:

Koristim Logest i jako sam zadovoljna sa njime...menstruacije su mi gotovo bezbolne i puno krace traju...jedino mi je prvih mesec-dva bilo muka po 3-4dana po uzimanju nove kutije...Planiram da ugradim spiralu,a ovo je prevencija pre...jer i suprug i ja moamo bas da se pazimo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada ne koristim nista od kontracepcije,a nisam ni sigurna da li cu,ne zato sto je to nesto stetno,naprotiv,vec zato sto razmisljam da ako se ikada bude neplanirano zakacilo,sa srecom,rodicu naravno...Ali kasnije planiram,posle cetvrtog deteta,i to cu ozbiljno koristiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.