Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Cure ja sam danas bila na kontroli za spiralu jer mi se (ne bez razloga) ucinilo da se nesto desava...

Naime u toku poslednjeg ciklusa koji je bio malo obilniji ja jednog popodneva osetim tako ostru bol da nisam mogla na nogama da stojim. Traje to pola sata, ja kazem mm-u da mi donese sve prirodne preparate i paracetamol, popijem, odlezim jos pola sata i prodje. Taman se ciklus zavrsio eto ti meni kandide (bila isprva, sad cemo videti sta ce novi uzorak da pokaze) koja se nakon Canesten vaginalete i kreme izgubila ali nedelju dana kasnije evo opet vratila. Uz to mi jos i koncic spirale na osecaj duzi i danas celi dan tupa bol i par kapi braonkaste krvi na ulosku...

Zato sam odmah za popodne zakazala pregled. Mm se, cim sam mu rekla da verovatno spirala zeza, ponadao uklonice mi je, mozemo da radimo na sledecoj bebi :blink: ).

Doktorica proverila jajnike, grlic, spiralu i bez ultra zvuka joj se cini da je ona jos uvek na svom mestu. Mozda se malo spustila, ali ne toliko da ispadne ili da bude neefikasna.

Da je ne bi bez razloga uklanjali zakazacemo ultra zvuk da bi mi bila mirna glava. Takodje i uzorak da se vidi sta je sa sekretom, ali se njoj cini da je obican "thrush" i da samo treba da promenim tretman jer je na Canesten otporan... Videcemo i to sledece nedelje...

Iskreno, sve bih da detajno proverim jer ne bih da se igram sa spiralom... 3god nisam imala sa njom nikakvih problema i kad se ovako sta zaredja u 2 nedelje (mada i stres utice na sekret, al nije razlog za ostalo) onda se meni upali lampica, posebno jer je na kontroli pre 2 meseca sve bio ok... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOram da podelim sa vama jedan tekst koji sma lsucajno nasla u knjizi "Zivotne poruke ( o zdravlju majke i deteta)

Prirodne metode kontracepcije : izgled i kolicina cervikalne sluzi

Period plodnih dana odredjuje se na osnovu izgleda i kolicine cervikalne sluzi ( Bilings-ova metoda).

Zena svakog dana, osim za vreme menstruacije, kontrolise i belezi karakter cervikalne sluzi ( unutar ili na ulazu u vaginu).

Sluz prolazi kroz sledece faze:

FAZA 1 neposredno po menstruaciji nastaje kratak period kada je vagina suva.

Ovi dani se nazivaju "suvim danima"

FAZA 2 sluz postaje gusta ili stapicasta, belicaste ili zuckaste boje.Vagina je

pod rukom i dalje suva.Ovaj period traje nekoliko dana.

FAZA 3 kako se priblizava ovulacija, vaginalni sekret se pojacava i postaje

bistriji, klizaviji, i moze da se rastegne izmedju prstiju.Izgledom

podseca na belance jajeta.Vagina je vlazna, pa se ovi dani i nazivaju

vlaznim.Poslednji dan ove faze,ili dan kada je faza na vrhuncu je

pretpostavljeni dan ovulacije.

FAZA 4 vaginalna sluz ponovo postaje zgusnuta,stapicasta, i smanjuje se

kolicinski.Vagina je ponovo suva.

E tako ja muku mucim sa"sekretom" svakog meseca koji prolazi sam od sebe a ne znam u cemu je fora. Ja imam sve 4 faze, lepo odvojene tako da bi ova metoda kod mene dala rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли неко зна како се крећу цене Мирене у Београду и где се може наћи најповољнија цена?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila kontracepcijske pilule 8 godina i to prvo Diana35, zatim Celeste i na kraju zadnjih 4 godine Yasmin (dakle, kako se mijenjala nazovi moda pilula, tako su mi ih i prepisivali). Bitno je uraditi pretrage prije nego sto se uzmu pilule. Zatim nakon odredjenog perioda uzimanja pilula treba uraditi pauze od nekoliko mjeseci. Osobno nisam imala nikakvih problema za vrijeme uzimanja, dapace osjecala sam se super i psihicki i fizicki. Pocela sam ih piti kao terapiju za policisticne jajnike. U zadnje vrijeme na vidjelo izlaze price u Yasmin pilulama kao vrlo stetnim, no to je sve individualno. Ono sto je bitno znati jest da vas ginekolog dobiva proviziju (pogotovo ako je privatnik) na pilule koje propisuje. Zato je bitno napraviti pretrage jer postoji mnogo vrsta tih pilula, razlicitog sastava i jakosti hormona!!! Prestala sam ih piti prije godinu i pol i odtada smo se cuvali metodom vadjenja na vrijeme. Eto, jednom nismo izvadili i ja trudna! A nakon svih prica koje sam cula o pilulama u posljednje vrijeme bilo me stah da necu moci ostati trudna i evo iz prve! B)

Ja pijem pilule Logest od maja 2009 god, i sve mi je ok, sem malog viška kg :angry: . Zanima me da li si pravila neke pauze u toku konzumiranja tih tableta. Doktorka mi je rekla da treba da napravim pauzu od 3 meseca nakon svakih 9 meseci. Ja ne znam šta da radim jer sam čula od drugih devojaka koje isto piju da nisu pravile pauze, a i na sajtu 21 dan sam to isto pročitala, a sa druge strane sam čula da se u roku od mesec dana nakon prestanka vrlo brzo ostane u drugom stanju. Ne znam šta da radim...zbunjena sam totalno.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje a vezano za spiralu ..... Posto je nikada nisam koristila i ne znam ali da li je tacno da spirala malo rasiri ... vaginu :) ?

MM tvrdi da su njemu pricali drugovi sa posla da ONI bas i nisu "zadovoljni" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje a vezano za spiralu ..... Posto je nikada nisam koristila i ne znam ali da li je tacno da spirala malo rasiri ... vaginu :) ?

MM tvrdi da su njemu pricali drugovi sa posla da ONI bas i nisu "zadovoljni" ...

Можеш мало да сурфујеш интернетом и да пронађеш доста података о Мирени спирали. Она је веома мала и ефикасна. Неки кажу да уистину то и није спирала већ смо је ми тако прозвали, она има свој званични назив, не знам тачно који је.

Мирена је супер ствар, кошта око 120 еура и траје 5 година. Ја сам је већ користила и опет ћу.

Можда твој м мисли на ону бакарну спиралу, али о њој ти не могу ништа рећи, немам искуства.

А што се тиче ширења вагине. Па ако је порођај није раширио не знам шта би друго то могло учинити. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ne varam Mirena je na bazi hormona... a to je nesto sto mom organizmu ne odgovara i sto bi volila da izbjegnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ne varam Mirena je na bazi hormona... a to je nesto sto mom organizmu ne odgovara i sto bi volila da izbjegnem.

Jeste na bazi hormona, ali se oni oslobađaju lokalno što je mnogo bolje nego kod pilula koje se resorbuju iz organa za varenje :lol: . Međutim ja sam pre par dana pitala doktorku i ona mi je rekla da je ipak bolje piti pilule nego staviti tu spiralu, ne znam sad, svako ima svoju priču što me izuzetno zbunjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, nije mi jasno, kako muškarcu može da smeta spirala, kad se ona uopšte ne oseća, niti se vidi...Mirena u Bgd-u košta 12000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto...RUSKINJA puna informacija...

Jesi se ti uspjela sačuvati tokom odmora ili je treće na putu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja spirala savršeno odrađuje svoj posao...treće dete samo ako dobijem sedmicu na lotu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, nije mi jasno, kako muškarcu može da smeta spirala, kad se ona uopšte ne oseća, niti se vidi...Mirena u Bgd-u košta 12000din.

Ја сам горе већ поставила питање, али сам остала ускраћена за одговор.

Да ли знаш где Мирена може да се нађе за 12000 динара у Београду?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ne varam Mirena je na bazi hormona... a to je nesto sto mom organizmu ne odgovara i sto bi volila da izbjegnem.

Као што је већ Мики85 рекла, Мирена испушта хормоне, али локално, и управо због тога је мени докторка и препоручује.

Већ сам у овој теми писала о Мирени, па да се не понављам.

Мислим да је супер ствар за онога ко може да је користи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mms, ja sam je stavila privatno kod doktorke, tako da nisam lično kupovala, ali rekla mi je da je to neka apoteka kod Skadarlije, dala mi je i račun, ali ja ga bacila...ma ima to u apotekama, zaređaj, pa ćeš već negde da pronađeš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mms, ja sam je stavila privatno kod doktorke, tako da nisam lično kupovala, ali rekla mi je da je to neka apoteka kod Skadarlije, dala mi je i račun, ali ja ga bacila...ma ima to u apotekama, zaređaj, pa ćeš već negde da pronađeš. :)

Хвала!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje a vezano za spiralu ..... Posto je nikada nisam koristila i ne znam ali da li je tacno da spirala malo rasiri ... vaginu :) ?

MM tvrdi da su njemu pricali drugovi sa posla da ONI bas i nisu "zadovoljni" ...

Jedan od mitova, 100%! :lol: Ja sam to negde procitala za dijafragnu i opet i za nju nije tacno ma koliko bila u vagini za razliku od spirale koja je sa druge strane cervixa, znaci u materici.

Ja imam bakarnu spiralu vec 3god i mm se nijednom nije pozalo da mu nesto fali ili smeta! Zapravo suprotno- njemu mnogo odgovara sto nema kondoma, "oblacenja" i "svlacenja", neprirodnosti "gumice", neprakticnosti itd, itd...

Pa bre ja sam mislila da svi muskarci tako misle! U teoriji postoji sansa da neki od njih osete kraj koncica ako je kratko odsecen, ali ostatak spirale je iznad cervixa i nema sanse da na bilo koji nacin utice na misice pelvisa i vagine koji su ti koji daju osecaj "teskobe" ili "komocije" :lol: !

A za one koje se boje i hoce bas da odbace mogucnost da im spirala "dodatno rasiri vaginu" onda, naravno, Kegelove vezbe! Nema vece usluge za vas i vaseg dragog :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, nije mi jasno, kako muškarcu može da smeta spirala, kad se ona uopšte ne oseća, niti se vidi...Mirena u Bgd-u košta 12000din.

ja imam mirenu,stavila sam je pre 3 nedelje,i taj dan sam imala uzasne kontrakcije (kao postporodjajne) i od tad sve ok medjutim mom dragom smeta tj doktorka je koncic preterano skratila pa ga bocka,tj grebe :( moracu da je izvadim na sledecoj kontroli :(

inace ja sam od pododjaja koristila pilule (ovde imaju i za doilje) ali sam se odlucila za spiralu jer sam pocela da zaboravljam pilulice(moje su bile "moderne"pa sam mogla da zakasnim do 12h bez ikakvog rizika)

i sa pilulom i sa spiralom imam ok iskustvo (osim ova dva problemcica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam mirenu,stavila sam je pre 3 nedelje,i taj dan sam imala uzasne kontrakcije (kao postporodjajne) i od tad sve ok medjutim mom dragom smeta tj doktorka je koncic preterano skratila pa ga bocka,tj grebe :( moracu da je izvadim na sledecoj kontroli :(

inace ja sam od pododjaja koristila pilule (ovde imaju i za doilje) ali sam se odlucila za spiralu jer sam pocela da zaboravljam pilulice(moje su bile "moderne"pa sam mogla da zakasnim do 12h bez ikakvog rizika)

i sa pilulom i sa spiralom imam ok iskustvo (osim ova dva problemcica)

E cula sam za spiralu da koliko je dobra toliko je losa. Moguca je reakcija na nju jer je rec o "stranom telu", takodje vrlo cesto moze da se desi da "uraste" u tkivo i da takodje i tada nastaje problem. Ali sa druge strane zaista je sredstvo o kojem "ne treba da razmisljas u toku sexa". E i da bas mi je NensiF to pomenula za spiralu, korisna je i za devojke koje imaju mnooooogooooo obilnu menstruaciju (smanjuje obilnost)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ove pozitivne stvari spirale što si navela u potpunosti potpisujem...ja je imama i svakim danom sam sve zadovoljnija....takođe negativnu stranu koju si navela da je to strano telo i da organizam može da ga odbaci i to je tačno-desilo se dva puta mojoj drugarici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila kod ginekologa i pitala za spiralu, odgovor je sledeci,

da si moja cerka ne bih ti dala da je stavis

ginekolog mi je mm strina, nacelnica u DZ, zena sa mnoogo iskustva u praksi.

Tacno je za mirenu da je dobra za obilnije cikluse ko ima posle trudnoce , ja bas imam, ali velike su sanse da je organizam odbaci kao strano telo, pa ceste upale i komplikacije, a ne daju mi se veelike pare ako cu morati da je vadim

mislila sma da prvo stavim onu obicnu, koja je nesto oko 2000, pa da vidim reakciju tela , kasnije mogu da ih zamenim

nisam pametna :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi i obična je sasvim ok, ja sam je imala posle 1. trudnoće, služila je 5 godina. Nikakvih negativnih reakcija, upala, infekcija... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi i obična je sasvim ok, ja sam je imala posle 1. trudnoće, služila je 5 godina. Nikakvih negativnih reakcija, upala, infekcija... :)

koju ,,obicnu``si koristila?posto i ja razmisljam da je stavim posle ove trudnoce....plasim se tih urastanja i infekcija,ali predpostavljam da su u pitanju retki slucajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih mogla da ti kažem tačan naziv, ali to je bakarna spirala, imaš u apoteci, pa se konstultuješ sa apotekarkom i naravno svojom doktorkom. A, evo i Nensi će možda sada moći više da ti kaže pošto je u toj priči. Ja sada imam Mirenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih mogla da ti kažem tačan naziv, ali to je bakarna spirala, imaš u apoteci, pa se konstultuješ sa apotekarkom i naravno svojom doktorkom. A, evo i Nensi će možda sada moći više da ti kaže pošto je u toj priči. Ja sada imam Mirenu.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu neki dan otici privatno kod ginekologa ovde u SD pa vam prenosim situaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.