Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Ma daaaj, sta oduzmu? :lol: Meni je to budalastina. Potpuno je isto. Meni bi oduzelo svaki osecaj da sam imala odnos bez njega, a da ne planiram trudnocu. Pa nije od tkanine napravljen vec od gume koja je toliko tanka da nema sanse da se oseti. Bar je kod nas takav slucaj. A hvala Bogu muz nikad nije insistirao da imamo odnos bez njega dok smo se zabavljali. On je isti kao ja po tom pitanju:) U svakom slucaju nijedna kontracepcija nije toliko skupa, s obzirom na sta se odnosi.

Apsolutno... Najmirnija sam sa njima, osećaj ne kvari niti umanjuje, a ostale metode mi nisu baš prihvatljive - pilule posebno... moraju se uzimati redovno, a pride imam isti osećaj ko ti - da će mi od hormona rasti svašta nešto :lol: Ne znam što tripujem da od pilula žena može da se nagoji kad tad...

Svako neka koristi šta misli da mu je najzgodnije, bolje i pilula i spirale, nego neželjena trudnoća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahah jaoj lude ste sto posto! :) Te tablete od kojih vama rastu brkovi, brada i statijaznam ja sam pila godinama, maltene sam jos bila dete, kao lek ;)

A i sad sam ih ponovo dobila, da mi malo srede hormone ;) Tako da, sta da vam kazem, nista mi jos uvek nije izraslo, a vala nije mi izraslo ni ono sto je trebalo, grudi nigde... eto mozda i od preranog unosenja hormona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh drage zene, kad vas cujem kako spominjete pilule i spirale, sva se najezim. Meni je sve to strasno. Svekrva je imala spiralu, zena ostala trudna, pojma nije imala, jedva ziva ostala. A pilule meni kad se spomenu, odmah mi sine divljanje hormona i rast brade i brkova smile.gif ja sam za kondom! To je najsigurnije! Ako pukne ima pilula za dan posle pa moze i to. Moj muz i ja smo zajedno vise od sedam godina i samo kad smo planirali trudnocu smo bez kondoma smile.gif i kad smo se uzeli kad mi nisu plodni dani. Ali i to retko. Kondomi su mi zakon! biggrin.gif (Ja kao da radim za neku kompaniju kondoma, pa zapela za njih:))

Pa pilula za dan posle je najgora od svih hormona koje mozes uneti u sebe... Ja ipak glasam za pilule, i znam da sam dovoljno disciplinovana da ih redovno uzimam...

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje znanje o pilulama nije veliko, tako da ako pogrešim ne zamerite mi i ispravite me, ali mislim da se ne može niko udebljati od pilula samih po sebi, nego se često desi da one izazovu povećanje apetita (koje isto mislim da je prolazno). Doduše, niko nikog ne tera da više jede, tako da taj argument protiv pilula ne stoji :D. Ako se uzmu po preporuci ginekologa, ne bi trebalo biti problema. Ja ih lično ne bih koristila jer su to ipak hormoni, dakle piješ to svaki dan, onda se desi iz nekog razloga da jednu preskočiš (a skoro da ne znam ženu da joj se to nije desilo), i odmah nisi zaštićen <_< Malo mi to nefer sistem -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam pilule 2 godine u kontinuitetu! Nisam primetila brkove,dlake itd. Čak mi je tada kosa bila najlepša,a koža najčistija. Odmah po prestanku sam zatrudnela. Dok dojim ću se strpeti,ali čim prekinem sa dojenjem,vraćam im se. Najsigurnije su mi,a menstruacije redovne i bez bola... :)

A ako pilulu zaboraviš i prođe više od 12 sati,onda (i to opet zavisi od nedelje u kojoj je zaboravljena) postoje instrukcije šta se radi da ne bi došlo do prestanka zaštite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa vama. Nadja je u pravu sto se tice tablete za dan posle, to je mnogo gore nego da godinama pijes tablete za kontracepciju.

Sto se gojenja tice, ja se nisam ugojila. A volela bih da jesam...

Nincika, i ja dok sam pila Jeanine kosa mi je bila fenomenalna, a i lice mi se totalno iscistilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odredjivanje vrsta kontracepcije je individualno i uskladjuje se po pacijentu. Ginekologija je veca nauka od toga kako zene misle samo za trudnocu i porodjaj. A treba biti zasticen ostatak reproduktivnog zivota, a da ne pricam o ocuvanju zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa drage dame ja sam u velikoj nedoumici, pre 3 meseca stavila sam T spiralu bakarnu (na preporuku ginekologa posto pilule ne smem, na kondom svrab, Mirenu ne smem zbog hormona), od tada moja ciklus izgleda ovako: 6-7 dana pre krvarim tackasto onda se 2 dana prosto prospem, strasno kolika kolicina krvi izadje za to vreme i onda 3-ceg i 4-tog dana opet tackasto i kraj. Pocinjem da razmisljam o tome da je izvadim ali se jezim od te pomisli s obzirom da je njeno postavljanje bilo strasno neprijatno i bolno. Pitam se hoce li mi naprednih 5 godina svaki ciklus biti ovakav jer sam ta 2 dana obavezno na bolovanju. Ima li neka od vas slicna iskustva ili neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa drage dame ja sam u velikoj nedoumici, pre 3 meseca stavila sam T spiralu bakarnu (na preporuku ginekologa posto pilule ne smem, na kondom svrab, Mirenu ne smem zbog hormona), od tada moja ciklus izgleda ovako: 6-7 dana pre krvarim tackasto onda se 2 dana prosto prospem, strasno kolika kolicina krvi izadje za to vreme i onda 3-ceg i 4-tog dana opet tackasto i kraj. Pocinjem da razmisljam o tome da je izvadim ali se jezim od te pomisli s obzirom da je njeno postavljanje bilo strasno neprijatno i bolno. Pitam se hoce li mi naprednih 5 godina svaki ciklus biti ovakav jer sam ta 2 dana obavezno na bolovanju. Ima li neka od vas slicna iskustva ili neki savet?

Da, sa bakarnom spiralom ciklusi su obilni 3. i 4. dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali sveukupno ja krvarim vise od desetak dana :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. Ja ipak glasam za pilule, i znam da sam dovoljno disciplinovana da ih redovno uzimam...

Takodje. Za sve te godine sto sam ih pila nikad ni jednu nuspojavu nisam imala. Blago vama kojima kondom ne smeta, ja jedva cekam da predjem ponovo na pilule.Mene ta guma, pa nije da zulja u punom smilsu reci ali me isusi i presedne mi sex. Umesto da uzivam, trpim. A spirala se nesto grozim, to ne dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima drage moje ima li neko iskustva sa ugradnjom implantata? Ja sam prije 2 mjeseca ugradila Nexplanon, otprilike je velicine sibice s tim sto je od nekog savitljivog materijala i ugradjuje se u nadlakticu. Postupak traje minut i bezbolan je, a kazu da je siguran, medjutim interesuje me da li je neko cuo za neke nus pojave, jer mi moj ginekolog kaze iako je hormonski implantat nema nikakvih nezeljenih efekata, ali ko ce im vjerovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima drage moje ima li neko iskustva sa ugradnjom implantata? Ja sam prije 2 mjeseca ugradila Nexplanon, otprilike je velicine sibice s tim sto je od nekog savitljivog materijala i ugradjuje se u nadlakticu. Postupak traje minut i bezbolan je, a kazu da je siguran, medjutim interesuje me da li je neko cuo za neke nus pojave, jer mi moj ginekolog kaze iako je hormonski implantat nema nikakvih nezeljenih efekata, ali ko ce im vjerovati

Nikad cula :huh: Mozes li da nam objasnis kako to funkcionise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E cula sam za to. Jedna devojka iz Svedske ima to, vec neke dve-tri godine, koliko ja znam. Ona se nije zalila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pilule vec sedam medeci,tacnije od porodjaja a pila sam ih i kao devojka nekih 5-6 godina i veoma sam zadovoljna njima. Gledala sam neku emisiju na TLC gde prikazuju kako zena koja pije pilule ipak zatrudni i to me sad jako kompka.Da li je to moguce?Inace ja ih pijem redovno,nikad nisam zaboravila da je popijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pilule vec sedam medeci,tacnije od porodjaja a pila sam ih i kao devojka nekih 5-6 godina i veoma sam zadovoljna njima. Gledala sam neku emisiju na TLC gde prikazuju kako zena koja pije pilule ipak zatrudni i to me sad jako kompka.Da li je to moguce?Inace ja ih pijem redovno,nikad nisam zaboravila da je popijem.

Ma svaka kontracepcija je 99% zaštita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u SAD malo malo reklame za neke advokate koji porodicama sređuju odštetu ukoliko je neko od članova umro ili ima neke zdravstvene probleme izazvane korištenjem pilula. Gledala sam par emisija o tome, ovde je izgleda bilo podosta slučajeva mladih žena koje su umrle i smrt je povezana sa tim. Ne znam koliko je to istina ali je gadno i za čuti <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pilule vec sedam medeci,tacnije od porodjaja a pila sam ih i kao devojka nekih 5-6 godina i veoma sam zadovoljna njima. Gledala sam neku emisiju na TLC gde prikazuju kako zena koja pije pilule ipak zatrudni i to me sad jako kompka.Da li je to moguce?Inace ja ih pijem redovno,nikad nisam zaboravila da je popijem.

Bilo je moguce u filmu devet meseci sa Hju Grantom i Dzulijan Mur :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pilule vec sedam medeci,tacnije od porodjaja a pila sam ih i kao devojka nekih 5-6 godina i veoma sam zadovoljna njima. Gledala sam neku emisiju na TLC gde prikazuju kako zena koja pije pilule ipak zatrudni i to me sad jako kompka.Da li je to moguce?Inace ja ih pijem redovno,nikad nisam zaboravila da je popijem.

Kao prvo, ne mozes nikad biti sigurna u ono sto pricaju na TV-u ;) Kao drugo, nijedna zastita nije 100% sigurna osim apstinencije. A trece, ako i pored pilule zatrudnis, pa to je onda stvarno sudbina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li je neka od vas koristila legravan?

Interesuje me vase iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke da li je neka od vas koristila legravan?

Interesuje me vase iskustvo

Meni je taj naziv jako poznat, mislim da sam te pilule pila sa 14 godina da mi se sredi ciklus. Ako je to to, onda sam imala uzasno iskustvo :wacko: Stalno sam imala glavobolje, jako sam se ugojila i iskakale su mi zlezde po vratu. Dr mi je rekla da su prejake za mene i prebacile me na Logest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna, ja prvi put cujem za te pilule :unsure: Jel ti objasnio doktor zasto ti daje bas njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj naziv jako poznat, mislim da sam te pilule pila sa 14 godina da mi se sredi ciklus. Ako je to to, onda sam imala uzasno iskustvo :wacko: Stalno sam imala glavobolje, jako sam se ugojila i iskakale su mi zlezde po vratu. Dr mi je rekla da su prejake za mene i prebacile me na Logest.

Uzas!!!!

Luna, ja prvi put cujem za te pilule :unsure: Jel ti objasnio doktor zasto ti daje bas njih?

Narafno da nije!!!

Inace, zvala sam moju staru doktoricu i kaze mi zena da ako mi je ciklus redovan, nema potrebe da pijem kontraceptive i sada nisam pametna sta da radim. A dobila sam danas!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do 3 meseca pre nego sto sam zatrudnela koristila Mercilon kontraceptivne pilule,meni su savrseno odgovarale.Razmisljam opet da krenem da ih pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u SAD malo malo reklame za neke advokate koji porodicama sređuju odštetu ukoliko je neko od članova umro ili ima neke zdravstvene probleme izazvane korištenjem pilula. Gledala sam par emisija o tome, ovde je izgleda bilo podosta slučajeva mladih žena koje su umrle i smrt je povezana sa tim. Ne znam koliko je to istina ali je gadno i za čuti <_<

Nice, ne znam koliko lekari tu paze što se tiče toga, generalno koliko ljudi vode računa o tome. Kontracepcija ni u kom slučaju ne bi smela da se pije ako osoba ima problema sa venama. Još ako je pušač... Mada piše da kao žene do 35 godina iako su pušači smeju. Kod mene je kombinacija oba bila.

Sa 20 god. su mi radili sklerozaciju vene, celu trunoću sam trubila doktorki da imam problema sa venama (sa 13 god dobila proširene vene) i ona mi na kraju prepiše kontraceptivne tablete. Pila sam ih oko pola godine i pola godine od prestanka pijenja istih sam završila na operaciji vena. Vrlo verovatno bi išla svakako na operaciju, ali možda ne tako brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.