Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

drage moje,eto meni je 32god i cetvero djece

:lol: :lol: :lol: :lol: prije 3 sedmice rodila sam blizance.Možda ce vam zvucati blesavo ali nemam apsolutno nikakva iskustva s zastitom jednostavno smo htijeli troje djece i nismo se stitili kako je sada ispalo cetvero hitno moram da se zastitim pa vas lijepo molim,s obzirom da sam tek rodila kad najranije smijem da se zastitim i koja solucija bi mi bila najbolja????Inace dojim bebce i voljela bih ih dojiti sto duze,pa me zanima dali je to sve skupa izvedivo?SVAKI MI JE SAVIJET DOBRODOŠAO

Za početak preporučujem kondom. :)

Kasnije možeš da se odlučiš za spiralu - ovde u ovoj temi ima preporuka žena koje je imaju.

Potpisujem...spiralu stavi kada ti se ustali ciklus..a dojenju ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene opet na ovoj temi...

Napokon sam stigla do svog doktora. Posto je utvrdio da jos uvek i li ponovo imam upalu, ne savetuje mi spiralu. Do daljnjeg. Savetuje mi da pocnem da pijem tablete, a posto imam operaciju za nepuna dva meseca, od tableta nista, bar za narednih par meseci dok ne prodje sve oko operacije. S' tim sto sam morala do operacije biti totalno zdrava, a ispostavilo se da imam upalu, moguce je da ce i operacija biti odlozena, tako da meni kao kontracepcija do daljnjeg ostaje kondom jedina opcija.

Bas sam se smorila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila kod dr i pocinjem da pijem pilule za kontracepciju,odobrila mi je.

Ne bi spiralu za sad jer za neke dve godine planiramo jos jednu bebu pa mi je to brzo da bi stavljala spiralu.Nadam se da ce ovo biti ok.Prepisala mi je neke novynette. Jel neko koristio ove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u ponedeljak bila na kontroli, sve je hvala Bogu ok i konacno uzela pilule, Yasmin mi je dr. prepisala. Za ovolike pare na svakih 20 i kusur dana, svaki dan po 3 puta ima da se sexam, ho! Nikakve analize nisam radila, samo UZ. Koristi li neka njih? Ja za koji dan trebam da dobijem, pa kreccem sa nima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u ponedeljak bila na kontroli, sve je hvala Bogu ok i konacno uzela pilule, Yasmin mi je dr. prepisala. Za ovolike pare na svakih 20 i kusur dana, svaki dan po 3 puta ima da se sexam, ho! Nikakve analize nisam radila, samo UZ. Koristi li neka njih? Ja za koji dan trebam da dobijem, pa kreccem sa nima...

A koliko kostaju? Ja kad sam pila Logest, placala sam 80 din po kutiji, a bile su odlicne. Je l' ove tvoje ne idu na recept?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko kostaju? Ja kad sam pila Logest, placala sam 80 din po kutiji, a bile su odlicne. Je l' ove tvoje ne idu na recept?

Mogu na recept, sa receptom su 750, a bez 900 i kusur... Bas mala raslika, oko 200 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin je pila moja sestra i bilo joj je muka od njih, pa je prestala i nije uzela ni jedne druge.

Nadja, sada su bas bas skupe, mala je razlika u ceni. Ja pijem Jeanine, one su oko 600 i nesto din, a i Logest su isto toliko. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmin je pila moja sestra i bilo joj je muka od njih, pa je prestala i nije uzela ni jedne druge.

Nadja, sada su bas bas skupe, mala je razlika u ceni. Ja pijem Jeanine, one su oko 600 i nesto din, a i Logest su isto toliko. :(

ma preterano je stvarno, da traje kutija barem malo duze, pa ajde, ja ne znam sta ko nema, posle kazu nezeljene trudnoce. Ej kaze mm meni kad mi ih je kupio jednim leeele na 20 dana ovako, pa meni se vise isplati nova beba, hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je kontracepcija skupa, ali mislim da je nezeljena trudnoca jos gora... Mi smo jedno vreme bili na kondomima, i to je skupo...Spirala je najpovoljnija po tom pitanju, cak i Mirena je isplativa, kad se pogleda koliko godina stiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bi neki rekli, kontracepcija je skupa, a nisu im cigare i ostale stvari skupe, kao npr.sminka, kozmetika, i ostalo. U danasnje vreme 600 dinara nije bas mnogo...

Salim se, naravno, to sve ne moze da se meri jedno s drugim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bi neki rekli, kontracepcija je skupa, a nisu im cigare i ostale stvari skupe, kao npr.sminka, kozmetika, i ostalo. U danasnje vreme 600 dinara nije bas mnogo...

Salim se, naravno, to sve ne moze da se meri jedno s drugim.

Ma ja se salim, znam da zastita vredi, mada sad su pare skupe :D . A sto se cigareta tice, aaaa ne ne, ne volim i dinarcic jedan nikad ne bih dala za njih, pre cu umesto nekoliko pakli majicu da kupim. A koliko su flasteri? Kako to funkcionise? Ima li uticaja na mecu, kao pilule, da bude manje bolno itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bi neki rekli, kontracepcija je skupa, a nisu im cigare i ostale stvari skupe, kao npr.sminka, kozmetika, i ostalo. U danasnje vreme 600 dinara nije bas mnogo...

Salim se, naravno, to sve ne moze da se meri jedno s drugim.

ja ne pusim, ne sminkam se i ne pijem sokice, ne jedem grickalice i slicne izvlakuse paa, pa se meni tih 600din bas oseti :D

a inace, jednom pusacu to dodje kao nedeljne cigare :D

mada je meni kontracepcija najjeftiniji lek i to ga sama biram. Veci su mi problem lekovi koje moram da pijem a ne mogu da ih kupim na recept vec placam mnogo vise od 600din mesecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čula nekoliko slučajeva da su žene ostajale u drugom stanju i pored spirale. A od pilule sam dobijala vrtoglavice. Porodila sam se i mislim da ćemo se vratiti na kondom.

Je li neko imao iskustva s vrtoglavicom uz pilule?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čula nekoliko slučajeva da su žene ostajale u drugom stanju i pored spirale. A od pilule sam dobijala vrtoglavice. Porodila sam se i mislim da ćemo se vratiti na kondom.

Je li neko imao iskustva s vrtoglavicom uz pilule?

Za pilule ne zna, ali mislim da si odabrala najbolje rešenje. Mirna si i od eventualnih infekcija (koje spirala i pilule ne sprečavaju) a i od neželjene trudnoće :)

Ako baš pukne kondom (jednom u godinu dana ;)) - može još jedna beba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam čula nekoliko slučajeva da su žene ostajale u drugom stanju i pored spirale. A od pilule sam dobijala vrtoglavice. Porodila sam se i mislim da ćemo se vratiti na kondom.

Je li neko imao iskustva s vrtoglavicom uz pilule?

Ja sam jos davno pila neke grozne pilule, sva sam se nadula od njih, iskakale mi zlezde, stalno sam imala glavobolje...ma uzas. Posle sam ih promenila, pa sam pila Logest i od njih nisam imala nikakve nezeljene efekte. Mozda da probas da promenis pilule?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko treba vremena da prođe posle poroda da bi se stavila spirala i koliko ona košta?

Molim da mi neko odgovori.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko treba vremena da prođe posle poroda da bi se stavila spirala i koliko ona košta?

Molim da mi neko odgovori.

Hvala

Najmanje da prodje prva menstruacija. Cene su oko 10 evra obicne, a mirena oko 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najmanje da prodje prva menstruacija. Cene su oko 10 evra obicne, a mirena oko 100.

A sta ako se doji?

Meni je nakon prosle trudnoce prva menstruacija bila posle 8 meseci.

Da li to znaci da i sad toliko treba da cekam, s obzirom da dojim bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ako se doji?

Meni je nakon prosle trudnoce prva menstruacija bila posle 8 meseci.

Da li to znaci da i sad toliko treba da cekam, s obzirom da dojim bebu?

Pa, da. Mada ne mora da bude isti razmak do ciklusa kao prosli put. To ces tek da vidis. Meni je drugi put bilo duze nego prvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, da. Mada ne mora da bude isti razmak do ciklusa kao prosli put. To ces tek da vidis. Meni je drugi put bilo duze nego prvi...

A sta da radim do tad? :lol:

Ja sam mislila da spirala moze ranije da se stavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta da radim do tad? :lol:

Ja sam mislila da spirala moze ranije da se stavi.

Pa ni meni to nije jasno. Negdje sam pročitala da se mirena moze staviti posle 6 sedmica nakon porođaja. Sada mi nista nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh drage zene, kad vas cujem kako spominjete pilule i spirale, sva se najezim. Meni je sve to strasno. Svekrva je imala spiralu, zena ostala trudna, pojma nije imala, jedva ziva ostala. A pilule meni kad se spomenu, odmah mi sine divljanje hormona i rast brade i brkova :) ja sam za kondom! To je najsigurnije! Ako pukne ima pilula za dan posle pa moze i to. Moj muz i ja smo zajedno vise od sedam godina i samo kad smo planirali trudnocu smo bez kondoma :) i kad smo se uzeli kad mi nisu plodni dani. Ali i to retko. Kondomi su mi zakon! :D (Ja kao da radim za neku kompaniju kondoma, pa zapela za njih:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh drage zene, kad vas cujem kako spominjete pilule i spirale, sva se najezim. Meni je sve to strasno. Svekrva je imala spiralu, zena ostala trudna, pojma nije imala, jedva ziva ostala. A pilule meni kad se spomenu, odmah mi sine divljanje hormona i rast brade i brkova :) ja sam za kondom! To je najsigurnije! Ako pukne ima pilula za dan posle pa moze i to. Moj muz i ja smo zajedno vise od sedam godina i samo kad smo planirali trudnocu smo bez kondoma :) i kad smo se uzeli kad mi nisu plodni dani. Ali i to retko. Kondomi su mi zakon! :D (Ja kao da radim za neku kompaniju kondoma, pa zapela za njih:))

Pa nisu ni kondomi tako jeftini. A oni oduzmu onaj najbolji osjećaj kada vodite ljubav.

Lavica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisu ni kondomi tako jeftini. A oni oduzmu onaj najbolji osjećaj kada vodite ljubav.

Ma daaaj, sta oduzmu? :lol: Meni je to budalastina. Potpuno je isto. Meni bi oduzelo svaki osecaj da sam imala odnos bez njega, a da ne planiram trudnocu. Pa nije od tkanine napravljen vec od gume koja je toliko tanka da nema sanse da se oseti. Bar je kod nas takav slucaj. A hvala Bogu muz nikad nije insistirao da imamo odnos bez njega dok smo se zabavljali. On je isti kao ja po tom pitanju:) U svakom slucaju nijedna kontracepcija nije toliko skupa, s obzirom na sta se odnosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma daaaj, sta oduzmu? :lol: Meni je to budalastina. Potpuno je isto. Meni bi oduzelo svaki osecaj da sam imala odnos bez njega, a da ne planiram trudnocu. Pa nije od tkanine napravljen vec od gume koja je toliko tanka da nema sanse da se oseti. Bar je kod nas takav slucaj. A hvala Bogu muz nikad nije insistirao da imamo odnos bez njega dok smo se zabavljali. On je isti kao ja po tom pitanju:) U svakom slucaju nijedna kontracepcija nije toliko skupa, s obzirom na sta se odnosi.

Ovo potpisujem, nema tu toliko razlike, ali dobro, nismo svi isti :D Još jedan argument za korištenje kondoma, a koji mnogi zanemaruju, je da su više higijenski, tj. manja je podložnost ponavljanju kojekakvih infekcija, naročito kod žena koje su im sklone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.