Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Meni je bakrena ugradjena 8 nedelja nakon vaginalnog porodjaja i imam je vec 2.5god. Licno mi ugradnja nije bila najprijatnija, ali daleko od bolne. Za sad sam zadovoljna i planiram je kroz godinu-dve izvaditi iako joj je rok trajanja 10god.

I meni su se ciklusi produzili sa 28 na 31 dan.

Marge Simpson jel se trudnoca desila nakon sto je telo odbacilo spiralu ili je ona jos uvek bila prisutna? Znam za mogucnost ektopijske trudnoce uz spiralu, ali nisam dosad cula iskustvo matericne...

Kako si saznala- koji su ti bili simptomi?

Trudnoca se desila uz spiralu i to nakon tri godine. Bila je normalna, matericna, ne znam kako, odmah uz spiralu. Mislila sam da je to nemoguce, a i svih onih godina je funkcionisala i sledece 4 godine takodje kada sam je ugradila ponovo. To je valjda onih 1 %, sta ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace nikada nisam koristila kontracepciju,dovoljno je da se mi sami pazimo,naravno malo njih ovo misljenje dele samnom,dovoljno je samo da smo sigurni jedo u drugog.....

I mi smo se cuvali ,zato imamo bebu od 5,5 mjeseci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo dosad koristili kondom i nismo imali ne planirane trudnoce.Sad kad se porodim ili pilule ili spirala,videcu sta gin.savetuje...

A sto se tice ovog "cuvanja"... no comment! :blink: Znate jel da da to cuvanje uopste ne cuva?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znate kako se zovu momak i devojka koji se "cuvaju" ?

Roditelji!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel znate kako se zovu momak i devojka koji se "cuvaju" ?

Roditelji!!! :P

:lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitala bih ove devojke koje su navele da su se cuvale pa zatrudnele...na koju foru??? hocete reci niste se dobro cuvali ili od sp vodice sto je gotovo nemoguce....????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitala bih ove devojke koje su navele da su se cuvale pa zatrudnele...na koju foru??? hocete reci niste se dobro cuvali ili od sp vodice sto je gotovo nemoguce....????

I mene to zanima. U koliko se dobro sprovodi, prekinut snošaj je pouzdana metoda kao i kondom, oko 98%.

Mi smo se tako čuvali 7 godina i ni jednom nismo omašili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to zanima. U koliko se dobro sprovodi, prekinut snošaj je pouzdana metoda kao i kondom, oko 98%.

Mi smo se tako čuvali 7 godina i ni jednom nismo omašili.

ista stvar..sedam godina i nikada sew nije desilo da zatrudnim.a sto se tice kondoma imam alergiju na lateks,a i meni je s kondomom kao da lizem sladoled preko papira..nije to to...dzaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a i meni je s kondomom kao da lizem sladoled preko papira..nije to to...dzaba

Nisam mogla da se suzdrzim a da ne napisem komentar :lol:

Pa Lilika, nemoj da lizes papir lizanje moze i bez papira a sama (kako da srocim)... akcija ide sa papirom. ;) MM i sam kaze da voli da se zanese i ne zeli da razmislja o kraju, tako da mi koristimo "papir" :lol: MM ne smeta i on sam vise voli tako nego da ide sistemom "kante"...

A evo opisa sistema "kante": poza, stojeci, stim da muskarac stoji na kanti i cim devojka vidi da on kovrlja ocima i ispusta zivotinjske zvuke (u prevodu: pred kraj je) devojka ima obavezu da mu izbije kantu ispod nogu.

Inace, za ovaj sistem mi je ispricao mm. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahahahah pa da to je tzv..bosanska kontracepcija :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kondom uvijek izazivao takve "alergijske" reakcije da poslije toga nisam mogla da imam normalne odnose mjesec dana. Kondom je i vise nego koristan ali jednostavno moj organizam tu gumu ne podnosi (na zalost)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kondom je super, u trudnoci jedino tako mogu da imam odnose, jer mi njegova sperma uzasno, ali uzasno smeta. Svaki put kad smo u trudnoci imali nezasticen odnos ja zavrsavala sa problemima, a cak i pre trudnoce je bilo povuci potegni, ali mi nije bas toliko smetalo, inace mi ne bi cekali naseg malog andjela sada.

Inace, prekinut odnos je uglavnom nepouzdan, jer muskarci u toku odnosa sve vreme ispustaju manje kolicine sperme, koja moze dospeti u matericu, ostati tu par dana i na kraju oploditi jajnu celiju, tako se upravo i desava da 90% zena u Srbiji ostaje u drugom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, prekinut odnos je uglavnom nepouzdan, jer muskarci u toku odnosa sve vreme ispustaju manje kolicine sperme, koja moze dospeti u matericu, ostati tu par dana i na kraju oploditi jajnu celiju, tako se upravo i desava da 90% zena u Srbiji ostaje u drugom stanju

Bez ljutnje, ali ovo je uglavnom sve netačno što si napisala.

Novija istraživanja kažu da zapravo semena tečnost koja se izlučuje u toku odnosa NE sadrži spermatozoide sposobne za oplodnju, već da postoji samo mogućnost da semena tečnost pokupi spermatozoide iz uretre iz prethodne ejakulacije!! To bi prosto značilo da ako muškarac urinira između dva odnosa i opere penis nakon odnosa, onda su šanse da žena zatrudni od semene tečnosti apsolutno minimalne, kao što su minimalne šanse da zatrudni od pravilno upotrebljene ove metode kontracepcije.

To da je 90% žena u Srbiji ostalo u drugom stanju koristeći ovu metodu može za znači samo jednu stvar - 90% parova ne ume da koristi ovu metodu pravilno!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slaz\em se sa pheonix u potpunosti..problem i jeste sto je ne koriste pravilno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilingsova metoda praćenja cervikalne sluzi, zasad se služim ovom metodom, uz prekinuti snošaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilingsova metoda praćenja cervikalne sluzi, zasad se služim ovom metodom, uz prekinuti snošaj.

Nisam cula za ovu metodu do sada. :blink:

Da ne trazim po netu, mozes li mi ukratko, na narodskom jeziku objasniti o cemu se radi?

I da, ja sam mislila da je tvoja metoda apstinencija. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Između ostalog i apstinencija....

Uglavnom pošto mi je redovna menstruacije, pratim kada su mi plodni dani, to zaključujem po sluzi, koja se pojavljuje prvo u tamnijoj varijanti, kasnije bistra...To traje oko 5 dana. Tada su mi plodni dani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, na to se ja ne bih smjela osloniti...

Prekinuti snosaj je kod nas do sada bio 100% siguran metod kontracepcije.

Kondom smo koristili nekada davno... i ni jedno ne zeli da se vraca na to, osjecaj mi jednostavno nije isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ti i jedno i drugo...plodni dani + prekinuti snošaj.

Napisala sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ti i jedno i drugo...plodni dani + prekinuti snošaj.

Napisala sam...

Ahaaa, ma nisam ni obratila paznju. E pa to je onda puno sigurnija varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ti i jedno i drugo...plodni dani + prekinuti snošaj.

Napisala sam...

hahaha pa i mene si ubedila da je tvoja metoda apstinencija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre, bas baksuz... :( Al sreca da je sve ok proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vezi sa Mirenom, želela bih da kažem sledeće: koristila sam je oko 1,5 god. i pritom nisam uopšte imala menstruaciju. Od nuspojava sam primetila blage vrtoglavice i mučninu u početku i to je to. Nakon što sam izvadila Mirenu ( tadašnji doktor je prepo ručio da to uradim, sada nisam sigurna zašto) prvu menstruaciju sam dobila nakon što sam koristila neke kapi koje su je izazvale, a već nakon sledeće menstruacije sam zatrudnela, što nam je i bila želja, samo nismo očekivali da će se tako brzo desiti. Doktorka je takodje bila iznenadjena ovim podatkom. Dakle, korišćenjem Mirene reproduktivnost nimalo nije ugrožena, a žena se svakako bolje i opuštenije oseća. Upravo sam u fazi prikupljanja svih zdravstvenih nalaza da bih je ponovo postavila, jer mislim da je izuzetno korisna i praktična, a ne želim višeda rađam budući da imam troje dece.

Eto, toliko u mojoj prvoj poruci, pošto sam novi član a zaista sam imala potrebu da kažem moje iskustvo sa Mirenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vezi sa Mirenom, želela bih da kažem sledeće: koristila sam je oko 1,5 god. i pritom nisam uopšte imala menstruaciju. Od nuspojava sam primetila blage vrtoglavice i mučninu u početku i to je to. Nakon što sam izvadila Mirenu ( tadašnji doktor je prepo ručio da to uradim, sada nisam sigurna zašto) prvu menstruaciju sam dobila nakon što sam koristila neke kapi koje su je izazvale, a već nakon sledeće menstruacije sam zatrudnela, što nam je i bila želja, samo nismo očekivali da će se tako brzo desiti. Doktorka je takodje bila iznenadjena ovim podatkom. Dakle, korišćenjem Mirene reproduktivnost nimalo nije ugrožena, a žena se svakako bolje i opuštenije oseća. Upravo sam u fazi prikupljanja svih zdravstvenih nalaza da bih je ponovo postavila, jer mislim da je izuzetno korisna i praktična, a ne želim višeda rađam budući da imam troje dece.

Eto, toliko u mojoj prvoj poruci, pošto sam novi član a zaista sam imala potrebu da kažem moje iskustvo sa Mirenom.

hvala sto si podelila sa nama svoje iskustvo ima nas koji se jos dvoumimo oko stavljanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala sto si podelila sa nama svoje iskustvo ima nas koji se jos dvoumimo oko stavljanja ;)

Za mene je od presudnog značaja to što nemaš svakodnevnu obavezu kao što je slučaj sa pilulama,ispušta daleko manje hormona od pilula, a uživanje je, razume se, znatno veće u poredjenju sa kondomom. Činjenica je da odjednom treba izdvojiti veću količinu novca, ali u poredjenju šta dobijaš, vredi se žrtvovati, u finansijskom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.