Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru.. ;) Kolika je otprilike cena spirala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekih pola godine pre ove trudnoće koristila Yasminne i takav su mi haos napravile u organizmu..ciklus mi se bio poremetio, ja postala nervozna, ma užas..posle toga sam rešila..sve prirodno, pa kako bude..i bilo je hehhe..

te yasmine tablete su sa nekih trzista povucene iz prodaje! pre jedno 2 godine se dogodio smrtni slucaj u Australiji(ako se dobro secam) koji je direktno doveden u vezu sa tim tabletama,pa se posle toga pojavilo jos par prica ukojima su te tablete bile optuzene za lose zdravstveno stanje zena koje su ih koristile.

ja do sada nisam koristila tu vrstu kontracepcije,po meni hormoni nisu za igranje..mozda kasnije,kad budem bila pred menopauzom budem pocela da ih korisitm da ublazim simptome i to sve ,naravno uz konsultacije sa lekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru.. ;) Kolika je otprilike cena spirala?

Razne su cene, zavisi od vrste, ali mislim da se krecu tu negde oko 30 evra za bio cuprum koju sam ja koristila...ima i za pozlatom, one su oko 50, a ima i nekih novijih varijanti. Cini mi se da postoje i jeftinije.Ugradnja kod privatnka, a i u drzavnim se placa i to je oko 2000 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o kontraceptivnim pilulama sve najgore!!!!!!!! 2004 sam pila 3 kutije na savet jednog ginekologa u pitanju je ( logest kontr.pilula),dao mi ih je da bih sredila ciklus. I posle 3 kutije dobijem trombozu duboke vene leve noge,zavrsim u bolnici...... hvala Bogu pa se nasao lekar kojem cu vecno biti zahvalna i spasao mi nogu,inace bilo bi gadno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o kontraceptivnim pilulama sve najgore!!!!!!!! 2004 sam pila 3 kutije na savet jednog ginekologa u pitanju je ( logest kontr.pilula),dao mi ih je da bih sredila ciklus. I posle 3 kutije dobijem trombozu duboke vene leve noge,zavrsim u bolnici...... hvala Bogu pa se nasao lekar kojem cu vecno biti zahvalna i spasao mi nogu,inace bilo bi gadno :(

:o UZAS....opet se vracam na ono svoje od pre-sa hormonima se ne treba igrati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala sve zivo .... bukvalno ali nista mi ne odgovara

kondomi me toliko nazuljaju da mi iskoce plikovi koje moram da lijecim nekih mjesec dana .... katastrofa.

Od pilula sam bila ogromna, ne zato sto sam se udeblja jer kada sam prestala da ih koristim za mjesec dana sam izduvala kao balon

Cak sam i one spermicide pokusla da koristim ali ..... :) upropaste mi odnos :S

Nisam jednino spiralu probala i nemam pojma zasto ali strah me ugraditi. Naravno ne sada jer sam u drugom stanju ali imam jedno pitanje. Posto je vec druga trudnoca sa trecom bih pricekala a uz pomoc Maybe Baby aparatica sam uvidjela da sam IZUZEEEEETNO PLODNA zena pa me interesuje

KOLIKO NAKON PORODA SE MOZE KORISTITI TJ UGRADITI SPIRALA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da ide mesec dana posle abortusa, a posle porodjaja ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala sve zivo .... bukvalno ali nista mi ne odgovara

kondomi me toliko nazuljaju da mi iskoce plikovi koje moram da lijecim nekih mjesec dana .... katastrofa.

Od pilula sam bila ogromna, ne zato sto sam se udeblja jer kada sam prestala da ih koristim za mjesec dana sam izduvala kao balon

Cak sam i one spermicide pokusla da koristim ali ..... :) upropaste mi odnos :S

Nisam jednino spiralu probala i nemam pojma zasto ali strah me ugraditi. Naravno ne sada jer sam u drugom stanju ali imam jedno pitanje. Posto je vec druga trudnoca sa trecom bih pricekala a uz pomoc Maybe Baby aparatica sam uvidjela da sam IZUZEEEEETNO PLODNA zena pa me interesuje

KOLIKO NAKON PORODA SE MOZE KORISTITI TJ UGRADITI SPIRALA?

predpostavljam da to ima veze koliko se brzo materica vrati u normalu posle porodjaja,dakle to moze biti vrlo individualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što vidim ovde su svi upućeni u to da su neophodne hormonske pretrage kako bi ginekolog preporučio pilulu za kontracepciju, ovo spominjem zato što mi je moja doktorica onako na svoju ruku prepisala logest tablete, ne gledajući mi ni jajnike. Dešavalo mi se da mi menstruacije kasne pre upotrebe logesta ali to nije bilo ništa strašno 33 - 40 dana, samo ponekad je izostajala po dva meseca, tako da me to nije mnogo zabrinjavalo. Koristila sam logest tablete 5 godina. Sada je već godinu dana kako ne koristim tablete za kontracepciju i nijednom nisam dobila prirodno, već sve izazivano hormonima u vidu inekcija ili tableta, dijagnoza mi je policistični jajnici. Nemam dece, a naravno da bih želela da ih imam. To je moja priča :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je stvarno strasno. Neverovatno je to sta doktori mogu da ti urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KOLIKO NAKON PORODA SE MOZE KORISTITI TJ UGRADITI SPIRALA?

Meni je bakrena ugradjena 8 nedelja nakon vaginalnog porodjaja i imam je vec 2.5god. Licno mi ugradnja nije bila najprijatnija, ali daleko od bolne. Za sad sam zadovoljna i planiram je kroz godinu-dve izvaditi iako joj je rok trajanja 10god.

I meni su se ciklusi produzili sa 28 na 31 dan.

Marge Simpson jel se trudnoca desila nakon sto je telo odbacilo spiralu ili je ona jos uvek bila prisutna? Znam za mogucnost ektopijske trudnoce uz spiralu, ali nisam dosad cula iskustvo matericne...

Kako si saznala- koji su ti bili simptomi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 30. nedelji, ovo mi je prva trudnoca.

takodje sam odlucila da ugradim spiralu, posto je to najsigurnije, i ne moras da pijes nista. meni to odgovara, jer izbegavam svaku vrstu lekica u sirokom lugu :)))

a i posto uz redovne kontrole, 1- 2 puta god., spada u dugotrajno resenje, i daje nam mogucnost da fino kontrolisemo kad cemo 2. bebca :))

mislim da se ugradjuje kad sve lepo zaraste, zapravo, posle onog perioda bez sexa nakon porodjaja :D.......

kod svake devojke/zene je to individualno. ..

pozic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao što vidim ovde su svi upućeni u to da su neophodne hormonske pretrage kako bi ginekolog preporučio pilulu za kontracepciju, ovo spominjem zato što mi je moja doktorica onako na svoju ruku prepisala logest tablete, ne gledajući mi ni jajnike. Dešavalo mi se da mi menstruacije kasne pre upotrebe logesta ali to nije bilo ništa strašno 33 - 40 dana, samo ponekad je izostajala po dva meseca, tako da me to nije mnogo zabrinjavalo. Koristila sam logest tablete 5 godina. Sada je već godinu dana kako ne koristim tablete za kontracepciju i nijednom nisam dobila prirodno, već sve izazivano hormonima u vidu inekcija ili tableta, dijagnoza mi je policistični jajnici. Nemam dece, a naravno da bih želela da ih imam. To je moja priča :(

e,stvarno strasno! jako mi je zao i drzim ti fige za bebicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podršci, ja verujem da će sve na kraju biti ok, :D puno pozdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje sinoć sam dobila menstruaciju bez upotrebe sintetičkih hormona JUPIIIII, samo da vam javim. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje sinoć sam dobila menstruaciju bez upotrebe sintetičkih hormona JUPIIIII, samo da vam javim. :rolleyes:

Superiska!!! Bas mi je drago Lolita!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje sinoć sam dobila menstruaciju bez upotrebe sintetičkih hormona JUPIIIII, samo da vam javim. :rolleyes:

i ja kazem,super! idemo,korak ,po korak! tu smo uz tebe! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje sinoć sam dobila menstruaciju bez upotrebe sintetičkih hormona JUPIIIII, samo da vam javim. :rolleyes:

samo naprjed ... i ne odustaj od bebaca :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke, stvarno ste divne, nadam se da ću uskoro i zatrudneti, ne odustajem, javiću vam. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vase misljenje o spirali??? Za i protiv - razlozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vase misljenje o spirali??? Za i protiv - razlozi...

Draga ako krenes od pocetka teme procitaces puno o svim vrstama spirale i to sve vrste iskustva. Zato da se ne ponavljamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi samo prekinut snosaj.Kondom organski ne podnosim,pilule ne dolaze u obzir,pa kako bude.Ako zatrudnim ponovo,rodicu batu ili seku mojoj bebi i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala sve zivo .... bukvalno ali nista mi ne odgovara

kondomi me toliko nazuljaju da mi iskoce plikovi koje moram da lijecim nekih mjesec dana .... katastrofa.

Od pilula sam bila ogromna, ne zato sto sam se udeblja jer kada sam prestala da ih koristim za mjesec dana sam izduvala kao balon

Cak sam i one spermicide pokusla da koristim ali ..... :) upropaste mi odnos :S

Nisam jednino spiralu probala i nemam pojma zasto ali strah me ugraditi. Naravno ne sada jer sam u drugom stanju ali imam jedno pitanje. Posto je vec druga trudnoca sa trecom bih pricekala a uz pomoc Maybe Baby aparatica sam uvidjela da sam IZUZEEEEETNO PLODNA zena pa me interesuje

KOLIKO NAKON PORODA SE MOZE KORISTITI TJ UGRADITI SPIRALA?

Kada ti se ciklus ustabili. Ja sam stavila posle 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih spirali .ali ne znam ni koliko kosta ovde,..Doktro u Srbiji REKO da kosta 10hiljada din. Raspitacu se i ovde pa gde je jeftnije... Ne znam kako se stavlja,jer boli nesto ?? Mrzim bol

Kondome nismo nikad koristili,samo prekinut snosaj...I maybe baby ,do skoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana, iz iskustva ti kažem da stavljanje spirale ne boli, a ako i osetiš neki bol, minimalan je i traje jedva 2 sekunde. Ja sam ovde u Srbiji kod privatnika platila 12000din, u pitanju je spirala Mirena, ona je za sada najskuplja, a ima i jeftinijih, koje nisu manje efikasne, tako da se svakako detaljno raspitaj, i ako u skorije vreme ne želiš trudnoću, spirala ti je fantastično rešenje. Imaš ovde još opisanih iskustava, pa ih pročitaj, značiće ti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.