Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Dali je neko probao da uzme za zastitu taj neki prsten i kako to djeluje bas me interesuje,ja sam poslije poroda uradila podvezivanje jajnika i zadovoljna sam nemam ni jako krvarenje ko nekad po 7 dana sad 3 do 4 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa vazektomijom, tj. ima li neko muza koji se tome podvrgao, ja nesto razmisljam da ubedim svog muza da to uradi pa me zanimaju iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva sa vazektomijom, tj. ima li neko muza koji se tome podvrgao, ja nesto razmisljam da ubedim svog muza da to uradi pa me zanimaju iskustva.

A što on...ne planira više dece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem kontraceptivne pilule koje mogu da se koriste i tokom dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što on...ne planira više dece?

Ja ih vise ne planiram :) A on ima cetiri kcerke i uopsta mu ne bi smetalo kada bi dobio jos koju. Ali ja imam tri i stvarno ne bih ceo zivot da provedem u dojenju i presvlacenju pelena, ninanju i svemu ostalom. A i ako mi padne na pamet nekada, znam da je vazektomija reverzibilan zahvat.

MatroNadja, koje su to tablete, meni su dva ginekologa rekla da nema takvih (doduse mozda su mislili na nase trziste)? Vrlo sam zainteresovana za nesto tog tipa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, i meni je doktorka rekla isto za spiralu. Čula sam i iskustva žena koje su je imale i ni jedna od njih me nije posavetovala da je stavim. Slažem se s tobom u vezi sa drugim detetom, ja imam sina od 6 mes. i mislim da je prerano (niti jeftino) za drugu bebu. U dilemi sam što se tiče kontracepcije, jer još dojim. Ono što mi preostaje, bar za sada, su kondomi, koji nisu 100% pouzdani. Šta raditi, a ne ostati trudan :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja, koje su to tablete, meni su dva ginekologa rekla da nema takvih (doduse mozda su mislili na nase trziste)? Vrlo sam zainteresovana za nesto tog tipa :)

Zovu se Cerazette, ali pretpostavljam i ja da u Srbiji ne postoji nista slicno, jer mi niko tako nesto nije ni spomenuo kad se Luna rodila, pa evo nam sad nasa Anita ;) Pakovanje za 3 meseca kosta 57 CHF (oko 45e, ako sam dobro izracunala), a piju se svaki dan, bez obzira da li je zena dobila menstruaciju ili nije. I da, moraju svaki dan tacno u isto vreme da se piju, manja je tolerancija nego kod obicnih pilula ako zaboravis da uzmes na vreme. To cisto malo informativno, ali stvarno ne verujem da ces ih tu naci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lena, i meni je doktorka rekla isto za spiralu. Čula sam i iskustva žena koje su je imale i ni jedna od njih me nije posavetovala da je stavim. Slažem se s tobom u vezi sa drugim detetom, ja imam sina od 6 mes. i mislim da je prerano (niti jeftino) za drugu bebu. U dilemi sam što se tiče kontracepcije, jer još dojim. Ono što mi preostaje, bar za sada, su kondomi, koji nisu 100% pouzdani. Šta raditi, a ne ostati trudan :unsure:

Ako smem, po meni su kondomi najpouzdanija i najbolja zastita dok dojis ako vec ne mozes da nabavis ove pilule koje ja pijem, naravno ako ste dovoljno disciplinovani da ih koristite bas svaki put. Mi nismo bili :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zovu se Cerazette, ali pretpostavljam i ja da u Srbiji ne postoji nista slicno, jer mi niko tako nesto nije ni spomenuo kad se Luna rodila, pa evo nam sad nasa Anita ;) Pakovanje za 3 meseca kosta 57 CHF (oko 45e, ako sam dobro izracunala), a piju se svaki dan, bez obzira da li je zena dobila menstruaciju ili nije. I da, moraju svaki dan tacno u isto vreme da se piju, manja je tolerancija nego kod obicnih pilula ako zaboravis da uzmes na vreme. To cisto malo informativno, ali stvarno ne verujem da ces ih tu naci...

E, hvala ti mnogo, bas cu da se konsultujem sa dr da li zna za tako nesto pa da ih nekako nabavim ako uspem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, hvala ti mnogo, bas cu da se konsultujem sa dr da li zna za tako nesto pa da ih nekako nabavim ako uspem.

Meni je moja doktorka rekla da ih nema kod nas i da bi se možda mogle nabaviti negde u okruženju, Bosna ili Hrvatska. Pošto me je mrzelo da se cimam, dok sam dojila koristila sam kondom i sve je bilo u najboljem redu. Sad pijem Logest, već duže vreme, i dobro su se pokazale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja doktorka rekla da ih nema kod nas i da bi se možda mogle nabaviti negde u okruženju, Bosna ili Hrvatska. Pošto me je mrzelo da se cimam, dok sam dojila koristila sam kondom i sve je bilo u najboljem redu. Sad pijem Logest, već duže vreme, i dobro su se pokazale.

Kada prestanem da dojim nece biti problem...ali ovo jos malo vremena da premostimo nekako. A kondom...iskreno, ni na kraj pameti mi ne bude kada krenemo u akciju :) A i ko bi prekidao da otvori, stavi i sl Nekako mi to kvari spontanost trenutka :) Hvala i tbi na informacijama, cim popricam sa dr, ako se slozi pokusacu po Bosni i Hrvatskoj da ih nadjem ili negde napolju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda bi trebalo da razmislim o kontracepciji ali sve nesto.. kako sam citala spirala se ne preporucuje posle CR, pilule ne bih nikakve-jednostavno ne zelim hemiju u organizmu (za sad mi je takvo misljenje).. ne bih sad trece dete, bar malo da napravim pauzu. verovatno cemo kao i do sad- cuvati se, pa kako nam bude.

hheehhehe, i onako je sex retkost!

To za CZ nije tacno i ne znam sto zene vole da sire dezinformacije o necemu sto ne vole. Ako neko ne voli spiralu, ne mora da je stavlja, ali ne mora da je ogadi i drugima.

Ako si ti tako rešila, ok. :) :) Rekoh već - da nije sigurna - ne bi bila tako rasprostranjena, ako želiš još dece naravno da automatski otpada sterilizacija.

Moja sestra ima jako loše iskustvo sa spiralom, to se ne menja ko tamponi ;)

Nisam, Nani sigurna, ja sam za to da se koriste kondomi, al svako zna šta je najbolje za njega.

Ja sam imala lose iskustvo sa spiralom, izasla mi je. A one zene koje imaju ceste infekcije, ne treba da je stavljaju, jer je onda opasno. Mada ne znam ko u danasnje vvreme ne leci vaginalnu infekciju.

Možda moje tjelo neće prihvatiti spiralu, to ne zavisi od mene. Kada sve saberem i oduzmem spirala mi nekako djeluje najbolje rješenje ... Najljepše je ipak praviti bebu i imati odnos bez ikakve zaštite ali dobro sam izvagala i od svog toz "zla" biram ono najpraktičnije i najekonomičnije. Uz redovne kontrole mislim dane bi trebalo biti problema.

Slazem se.

Ja ih vise ne planiram :) A on ima cetiri kcerke i uopsta mu ne bi smetalo kada bi dobio jos koju. Ali ja imam tri i stvarno ne bih ceo zivot da provedem u dojenju i presvlacenju pelena, ninanju i svemu ostalom. A i ako mi padne na pamet nekada, znam da je vazektomija reverzibilan zahvat.

MatroNadja, koje su to tablete, meni su dva ginekologa rekla da nema takvih (doduse mozda su mislili na nase trziste)? Vrlo sam zainteresovana za nesto tog tipa :)

Mi ne uvozimo te mini pilule.

Lena, i meni je doktorka rekla isto za spiralu. Čula sam i iskustva žena koje su je imale i ni jedna od njih me nije posavetovala da je stavim. Slažem se s tobom u vezi sa drugim detetom, ja imam sina od 6 mes. i mislim da je prerano (niti jeftino) za drugu bebu. U dilemi sam što se tiče kontracepcije, jer još dojim. Ono što mi preostaje, bar za sada, su kondomi, koji nisu 100% pouzdani. Šta raditi, a ne ostati trudan :unsure:

Nemati sex, to je jedino sigurno, ako ne volis kontracepciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

enav, posto si ti upucena u to, da li slucajno znas ima li ih u Bosni i Hrvatskoj, sto je pticica pomenula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj bre, enav, kako ti je izasla spirala? :o

Jel to uopste moguce? Jel si je stavila ponovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je. Inace, te mini pilule su slabe, samo od progesterona, i piju se u isto vreme svaki dan. Nezeljeni efekat je krvarenje, jer ti hormoni nisu dovoljno jaki da usklade tvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj bre, enav, kako ti je izasla spirala? :o

Jel to uopste moguce? Jel si je stavila ponovo?

Nisam je stavljala ponovo. To se jaako retko desava, ali moja materica izbacuje strano telo. A u trudnocama nikad nisam imala kontrakcije.

Inace, mozes da naslutis da bi mogla izbaciti tu mehanicku, ako imas jako obilne i bolne menstruacije, koje uz to dugo i traju. Ona je posebno dobra za zene koje su prelazu u menopauzu..

Za one obilne menstr., ali ne bas jako bolne, dobra je mirena, jer smanjuje krvarenje.

Ja cekam jos koji mesec dojenja i onda cu da se malo obnavljam uz logest, pa onda opet beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam bas mnogo izbora sto se tice kontracepcije, Hormonske pilule me psihicki ubiju, postanem depresivna i nemam ni zelje za sexsom :( A plus ni nesmem da ih uzimam jer sam jedva uspela da dovedem hormone u red uz pomoc akupunkture (nakon 15 godina lecenja pilulama!!!) i konacno dobila bebu :) Sto se tice spirale/mirene ne bih imala nista protiv ali jedna sadrzi hormone koje ja nesmem da uzimam a druga koja mehanicki sprecava trudnocu je napravljena od bakra na koji sam ja jako alergicna. Kondomi-alergija na latex, ima i onih bez latexa ali mi to nije bas prvi izbor... valjda ih povezujem sa uzasnim sexsom dok nisam znala da sam alergicna na latex :blink:

Da li ima nesto osim hormonskih preparata, da ne sadrzi bakar, i kondoma sto moze da se koristi za kontracepciju? A da nije celibat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam bas mnogo izbora sto se tice kontracepcije, Hormonske pilule me psihicki ubiju, postanem depresivna i nemam ni zelje za sexsom :( A plus ni nesmem da ih uzimam jer sam jedva uspela da dovedem hormone u red uz pomoc akupunkture (nakon 15 godina lecenja pilulama!!!) i konacno dobila bebu :) Sto se tice spirale/mirene ne bih imala nista protiv ali jedna sadrzi hormone koje ja nesmem da uzimam a druga koja mehanicki sprecava trudnocu je napravljena od bakra na koji sam ja jako alergicna. Kondomi-alergija na latex, ima i onih bez latexa ali mi to nije bas prvi izbor... valjda ih povezujem sa uzasnim sexsom dok nisam znala da sam alergicna na latex :blink:

Da li ima nesto osim hormonskih preparata, da ne sadrzi bakar, i kondoma sto moze da se koristi za kontracepciju? A da nije celibat :D

Mislim da sam jednom vec pisala o tome. Ima ona religiozna, ti se seksas i molis Boga da ti se nista ne desi :)

E< sad bez zezanja, ja sam koristila metodu plodnih i neplodnih dana i godinama je bila efikasna ali mi se jednom desilo da ostanem trudna i dobila sam Saru. Ne znam da li mi se to desilo zbog neke greskice u mom organizmu ( u racunu nije, jedno sto puta sam proverila ) ili se mm malo omaklo...mada mislim da je ovo drugo jer mi se kasnije to jos jednom desilo iako nisam gledala plodne i neplodne dane nego je bilo na njemu da pazi. Ne znam sta ostale zene misle o tome, nije bas skroz efikasno ali ako kombinujes to, prekid odnosa, i neki spermicid moze da bude skroz ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam bas mnogo izbora sto se tice kontracepcije, Hormonske pilule me psihicki ubiju, postanem depresivna i nemam ni zelje za sexsom :( A plus ni nesmem da ih uzimam jer sam jedva uspela da dovedem hormone u red uz pomoc akupunkture (nakon 15 godina lecenja pilulama!!!) i konacno dobila bebu :) Sto se tice spirale/mirene ne bih imala nista protiv ali jedna sadrzi hormone koje ja nesmem da uzimam a druga koja mehanicki sprecava trudnocu je napravljena od bakra na koji sam ja jako alergicna. Kondomi-alergija na latex, ima i onih bez latexa ali mi to nije bas prvi izbor... valjda ih povezujem sa uzasnim sexsom dok nisam znala da sam alergicna na latex :blink:

Da li ima nesto osim hormonskih preparata, da ne sadrzi bakar, i kondoma sto moze da se koristi za kontracepciju? A da nije celibat :D

Za tebe je onda sterilizacija jedino trajno rešenje...ali pre toga pokušaj još neku dečicu da rodiš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAOOOOO cure ja imam jedno pitanje..rodila sam prije 2 mjeseca na carski rez...i rekli su mi doktori da se cuvamo 2 god..koja je najbolja metoda...nisam sigurna sta bih.......dojim bebu...dali bih mogla da koristim pilule ili nesto drugo ..kazu dok dojis da moze da se zatrudni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAOOOOO cure ja imam jedno pitanje..rodila sam prije 2 mjeseca na carski rez...i rekli su mi doktori da se cuvamo 2 god..koja je najbolja metoda...nisam sigurna sta bih.......dojim bebu...dali bih mogla da koristim pilule ili nesto drugo ..kazu dok dojis da moze da se zatrudni....

Ako dojiš, pilule bi definitivno bile najgori izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAOOOOO cure ja imam jedno pitanje..rodila sam prije 2 mjeseca na carski rez...i rekli su mi doktori da se cuvamo 2 god..koja je najbolja metoda...nisam sigurna sta bih.......dojim bebu...dali bih mogla da koristim pilule ili nesto drugo ..kazu dok dojis da moze da se zatrudni....

Nisam cura ali mogu da ti odgovorim na ovo pitanje jer je i moja žena isto na carski porađana.

Najbolje ti je da koristite kondom,samo u toku odnosa proveravati da nije pukao.A zbog rane upozori dragog da bude nežniji pa onda ne mora često da proverava.

Inače može se ostati u drugom stanju dok dojiš,provereno znam žene koje su ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majanj, baš kao što ti je Comi već rekao - najbolje da koristite kondom.

I moja preporuka, ne trebaju ti hormonske tabletice sada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodala bih da moze i spirala, mada za to treba prvo da ti se ustali menstruacija.

Inace, pilule ne mogu jer smanjuju mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem kontraceptivne pilule koje mogu da se koriste i tokom dojenja.

Ovo je moj san. Ali toga nema...

Ja bih sledece dete za nekih oko 3 godine. Da li bi valjalo da stavim spiralu, a u mom slucaju bi izgleda u obzi dosla mirena. Imam jako obilno krvarenje koje traje od 7-10dana, a poslednji put je trajalo cak 14. Posle porodjaja sam imala vec 2 menstruacije i obe su bile jako jako bolne i obilne, bas kada sam se ponadala da ce moje menstruacije postati bezbolnije razocarala sam se. Naravno uz to prvih dana idu i jake glavobolje, a relativno cesto i povracanje... Da li da razmisljam uopste o spirali i da li vredi stavljati je za period od recimo 3 godine?

Kondome ne podnosim organski, nisam alergicna i mm bi ih rado koristio, ali ja ih jednostavno ne volim, neverovatno su mi neudobni i gumeni... a posto i pored jako malo mleka neverovatno ZELIM da dojim bebu i trudim se bar malo mleka da sacuvam za njega, ne bih ga jos smanjivala sa hormonskim tabletama...

Sta je za mene bolje kondomi ili spirala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.