Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Mazo,zena nas zavitlava.Mislim nemoguce je u ovo vreme da neko tako misli... :blink:

Zasto tako mislis? Ima ljudi koji smatraju da je to tracenje dragocenog materijala ;) Ni ja ne podrzavam sve vidove kontracepcije, samo neke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nevolim spiralu ni antibebi pilule da li ce me neko osuditi ili ne to je njegova stvar ja sad kad sam rodila sto sam mislila da rodim sterilisalla sam se jer nebi da ugrozim svoj zivot sledecom trudnocom i ovo mi je 6 operacija u zivotu ....

Nema ko za sta da te optuzi, al' meni nije jasno, nije rekla "ne podrzavam kondome" ili "podrzavam nesto a nesto ne", vec ne zna sta da radi jer ne podrzava to, a ne zeli da ostane trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo,zena nas zavitlava.Mislim nemoguce je u ovo vreme da neko tako misli... :blink:

I ja mislim :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam da nove spirale su jako dobra kontracepcija. Jel ima neko iskustva sa tim? Razmišljam da kad dobijem sve bebe koje planiram koristim tu vrstu kontracepcije, ako radi posao naravno :)

Šta podrazumevaš pod "Nova spirala"? Mirena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto tako mislis? Ima ljudi koji smatraju da je to tracenje dragocenog materijala ;) Ni ja ne podrzavam sve vidove kontracepcije, samo neke...

Pa onda neka radja,a ne da nama ovde kuka.

Mozda je do mene,ali ja ne razumem sta znaci to ne podrzavanje kontracepcije? :unsure:

Maza je lepo objasnila u postu iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onda neka radja,a ne da nama ovde kuka.

Mozda je do mene,ali ja ne razumem sta znaci to ne podrzavanje kontracepcije? :unsure:

Maza je lepo objasnila u postu iznad.

Pa dobro, mozda je zeni doslo da se malo izduva :D

Nepodrzavanje kontracepcije, bar kod mene, znaci jednostavno nepriznavanje nekih sredstava za kontraceptivna. Sve dok sprecavaju da do oplodjenja uopste dodje-okej, to mi je kontracepcija, ali kad sprecavaju oplodjenoj jajnoj celiji da se razvije, to mi vise nije kontracepcija, vec nesto drugo... Nadam se da sam ti objasnila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kondom je zakon! ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kondom je zakon! ;) ;) ;)

Ooo daaa B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije koristila "Mercilon" pilulice,i mogu vam reci da su mi savrseno odgovarale,nikakvih komplikacija nisam imala,i kada sam prestala da ih koristim (kada smo verenik i ja pozeleli bebu) posle 3 meseca sam ostala u drugom stanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda bi trebalo da razmislim o kontracepciji ali sve nesto.. kako sam citala spirala se ne preporucuje posle CR, pilule ne bih nikakve-jednostavno ne zelim hemiju u organizmu (za sad mi je takvo misljenje).. ne bih sad trece dete, bar malo da napravim pauzu. verovatno cemo kao i do sad- cuvati se, pa kako nam bude.

hheehhehe, i onako je sex retkost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odlucili da se cuvamo prirodno dok ne rodim jos dvoje, a onda ide spirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod Ginekologa i trebala bi, negdje 5-ti dan od menstruacije da stavim spiralu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod Ginekologa i trebala bi, negdje 5-ti dan od menstruacije da stavim spiralu :D

Jesi rešila? <_< Ja nesam za to... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod Ginekologa i trebala bi, negdje 5-ti dan od menstruacije da stavim spiralu :D

Najbolje rešenje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje rešenje... :)

Jel ti imaš spiralu? Mene zanima kakav je osećaj? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti imaš spiralu? Mene zanima kakav je osećaj? :rolleyes:

Imam...i osećam se sigurno...a spirala se ne oseća (ako si na to mislila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi rešila? <_< Ja nesam za to... :(

zasto ... kontam da je to najbolje rjesenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nevolim spiralu ni antibebi pilule da li ce me neko osuditi ili ne to je njegova stvar ja sad kad sam rodila sto sam mislila da rodim sterilisalla sam se jer nebi da ugrozim svoj zivot sledecom trudnocom i ovo mi je 6 operacija u zivotu ....

Ja se skroz slazem sa tobom ZVONKA... ni ja ne zelim ni pilule ni spirale ni slicne drangulije i planiram kad rodim jos jedno da se sterilisem , mislim da je to najsigurnije i najbezbednije za mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo pricam sta se meni desilo, ne znaci da ce svima. Ako lazu doktori onda lazem i ja. Nikad nisam zaboravila da popijem tabletu,poenta je samo sto sam pila tablete i caj u isto vreme pa tablete uopste nisu stigle da se apsorbuju nego su samo prosle kroz organizam kroz tecnost.

ponekad jedan supstitut pobije efekat ovog drugog. Takođe ni slučajno piti sok od grejpa ako piejte AB pilule jer grejp čisti organizam od svih tableta. To je i mojoj mami rekao dr za tablete za štitnu i za šećer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto ... kontam da je to najbolje rjesenje

Pa ja nisam sigurna da je najbolje rešenje, ipak stavljaš "stano" telo u organizam...

Da nije sigurno - ne bi se koristile, sa druge strane - mislim da ima i boljih rešenja na duže vreme (npr. sterilizacija kad odlučiš da više ne rađaš)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nisam sigurna da je najbolje rešenje, ipak stavljaš "stano" telo u organizam...

Da nije sigurno - ne bi se koristile, sa druge strane - mislim da ima i boljih rešenja na duže vreme (npr. sterilizacija kad odlučiš da više ne rađaš)...

Ja ne zelim da se sterilisem, zelim jos djece za ali tek za 5-6 godina - MOŽDA. Nemam ništa protiv onoga ko uradi ovakav vid kontracepcije ali meni je 90% manje brutalna sipara od sterilizacije. Zašto bi išla pod nož zbog kontracepcije ako ne moram (drugo je da moram)

Na kraju krajeva žene koriste i tampone, buše uši, stavljaju prstenje na ruke, zar nije i to strano tjelo pa opet ih žene koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne zelim da se sterilisem, zelim jos djece za ali tek za 5-6 godina - MOŽDA. Nemam ništa protiv onoga ko uradi ovakav vid kontracepcije ali meni je 90% manje brutalna sipara od sterilizacije. Zašto bi išla pod nož zbog kontracepcije ako ne moram (drugo je da moram)

Ako si ti tako rešila, ok. :) :) Rekoh već - da nije sigurna - ne bi bila tako rasprostranjena, ako želiš još dece naravno da automatski otpada sterilizacija.

Na kraju krajeva žene koriste i tampone, buše uši, stavljaju prstenje na ruke, zar nije i to strano tjelo pa opet ih žene koriste.

Moja sestra ima jako loše iskustvo sa spiralom, to se ne menja ko tamponi ;)

Nisam, Nani sigurna, ja sam za to da se koriste kondomi, al svako zna šta je najbolje za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda moje tjelo neće prihvatiti spiralu, to ne zavisi od mene. Kada sve saberem i oduzmem spirala mi nekako djeluje najbolje rješenje ... Najljepše je ipak praviti bebu i imati odnos bez ikakve zaštite ali dobro sam izvagala i od svog toz "zla" biram ono najpraktičnije i najekonomičnije. Uz redovne kontrole mislim dane bi trebalo biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pilule za kontracepciju Diane-35. Pijem ih vec duze vreme i zadovoljna sam. Svako ima svoje misljenje, a moje je da je ovo 21. vek i nema potrebe za predrasudama prema necemu vec proverenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.