Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

na kondome alergicna,spirala ne dolazi u obzir jer imam ceste napade kandide,pilule takodje ne jer ih moze koristiti samo zdrava zena aj aimam povisen pritisak,tako da mi je dr. peporucila ili ab film ili vaginalete na bazi benzalkonijum hlorida i njih koristim od porodjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako... Mozda cete se i smijati, ali moram ovo da priupitam... Da li kontraceptivne pilule mogu odloziti pocetak menstruacije?

Elem, dan dobijanja mens. mi se poklapa sa danom odlaska na odmor, i htjela sam to nekako sprijeciti, tj. odloziti. Drugarica mi rece da, ako ih pocnem piti par dana prije ocekivanog ciklusa, necu dobiti sve dok ih pijem. :unsure:

Da li je to tacno, ili su samo posebne pilule koje su bas namijenjene odlaganju menstrualnog ciklusa pouzdane? Njih ne znam da li bih bas uzela, ali ako kontr. pilule mogu i da mi odloze ciklus, a i da me zastite- zasto ne? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako... Mozda cete se i smijati, ali moram ovo da priupitam... Da li kontraceptivne pilule mogu odloziti pocetak menstruacije?

Elem, dan dobijanja mens. mi se poklapa sa danom odlaska na odmor, i htjela sam to nekako sprijeciti, tj. odloziti. Drugarica mi rece da, ako ih pocnem piti par dana prije ocekivanog ciklusa, necu dobiti sve dok ih pijem. :unsure:

Da li je to tacno, ili su samo posebne pilule koje su bas namijenjene odlaganju menstrualnog ciklusa pouzdane? Njih ne znam da li bih bas uzela, ali ako kontr. pilule mogu i da mi odloze ciklus, a i da me zastite- zasto ne? :rolleyes:

Ja mislim da mogu, ali ne bih se nikako s tim igrala :unsure: Cini mi se da su i moje drugarice to radile, i nista im nije bilo, ali ja sam uvek za oprez kad se radi o hormonima... Godinama sam pila pilule za kontracepciju, ali uvek i obavezno uz lekarski nadzor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...DA, kontraceptivne pilule mogu odložiti ciklus...

Ja lično nisam za to...kupam se sa tamponima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savjetima... Tampone sam nekada davno koristila, i imala sam grozan osjecaj, tako da ih ne bih vise uzimala u obzir, a i krvarim nenormalno mnogo, ne bih se bas u njih pouzdala. Ako ne uzmem pilule (jedne ili druge), nazalost, moracu da sjedim na plazi i gledam kako se drugi brckaju... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam isti problem sto se tice odmora,zvala sam ginekologa da ga pitam za pilule i on mi je objasnio ovako ,za odgadjanje menstr. postoje i pocinju se piti par dana pre dolaska,propratne pojave kao nakupljanje vode u organizmu,glavobolja,nervoza a moze doci i do blagog krvarenje...ili druga opcija izazivanje menstr.pre vremena da bi zavrsila pre pocetka odmora,postoje isto pilule samo sto mogu poremetiti ciklus i postoji mogucnost produzenog krvarenja.. ja cu tampone a nadam se da mi nece nista trebati.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, mene to nakupljanje vode, nervoza... bas i brine. Ionako sam nervozna kada trebam da dobijem, i imam uzasnu glavobolju, a tek da mi se i to sastavi... <_<

Nista, uzdacu se u ludu srecu da dobijem par dana ranije, jer mi obicno traje samo 3 dana (iako je prosli put trajalo 5, i mislila sam da cu da iskrvarim :o )...

Venera, iskreno ti zelim da narednih 9 mjeseci ni ne pomislis na menst. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, mene to nakupljanje vode, nervoza... bas i brine. Ionako sam nervozna kada trebam da dobijem, i imam uzasnu glavobolju, a tek da mi se i to sastavi... <_<

Nista, uzdacu se u ludu srecu da dobijem par dana ranije, jer mi obicno traje samo 3 dana (iako je prosli put trajalo 5, i mislila sam da cu da iskrvarim :o )...

Venera, iskreno ti zelim da narednih 9 mjeseci ni ne pomislis na menst. :)

:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana...DA, kontraceptivne pilule mogu odložiti ciklus...

Ja lično nisam za to...kupam se sa tamponima.

Potpisujem...

Iskreno, ne treba koristiti te tablete ako ne moras, za odlaganje i izazivanje se ne koriste kontraceptivne vec Primult Nor ili tako nekako...

Ja sam njima izazivala menstruacije jer nisu uopste dolazile po nekoliko meseci :unsure::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem...

Iskreno, ne treba koristiti te tablete ako ne moras, za odlaganje i izazivanje se ne koriste kontraceptivne vec Primult Nor ili tako nekako...

Ja sam njima izazivala menstruacije jer nisu uopste dolazile po nekoliko meseci :unsure::blink:

Slažem se, ja sam imala prilično loše iskustvo sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto se puno devojaka i zena "igra" sa zastitom, moram dodati nesto. Ako stvarno neko ne misli radjati neka ucini sve da ne dodje do trudnoce, a ne da je posle prekida!

Naravno da postoje i za to opravdani razlozi. Ali posto je ovo tema o kontracepciji, mozda je cita neka devojka koja trazi uputstvo za bezbedan sexualni zivot, pa neka procita i ovo.

Svako odlucuje o svom zivotu.

JA necu nikoga kriviti ako se odluci za abortus, postoje razlozi kada sam Za to .

Ipak, pre nego sto se odluci zena da prekine trudnocu, ako nema zdravstvenih ili ogromnih razloga neka pogleda prvo sta se desava sa njihovom malenom decicom.

Mozda ovo nekome pomogne da se odluci za Zivot!

Poruka izmjenjena od strane administratora!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do sada koristila Diane35 tablete, jer inace patim od hormonskih poremecaja i policisticnih jajnika.

Odgovara mi ta vrsta kontracepcije, ali sada su ukinuli uvoz tih tableta!

Ima li jos ko da koristi Diane???i kako ce resiti ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezobrazno!

Ovaj forum je postao kafana gde zene lupetaju o svemu i svacemu , a kada ja napisem nesto sto bi bilo korisno za buducu neciju odluku, bez vredjanja ili omalovazavanja, onda je to "uznemirujuce."

Bas ste nearumni, tipicni balkanci, nemate kao snage da se suocite sa stvarnoscu, e onda i treba da nam deca ne znaju nista o kontracepciji, o sexu i posledicama , nezeljenaq trudnoca, abortus, tako nam i treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana bi trebala da zakazem pregled, odlucila sam se za spiralu pa cu vidjeti .... malo me je ovaj post od Enav prepao ali valjda je sve to normalno ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako... Mozda cete se i smijati, ali moram ovo da priupitam... Da li kontraceptivne pilule mogu odloziti pocetak menstruacije?

Elem, dan dobijanja mens. mi se poklapa sa danom odlaska na odmor, i htjela sam to nekako sprijeciti, tj. odloziti. Drugarica mi rece da, ako ih pocnem piti par dana prije ocekivanog ciklusa, necu dobiti sve dok ih pijem. :unsure:

Da li je to tacno, ili su samo posebne pilule koje su bas namijenjene odlaganju menstrualnog ciklusa pouzdane? Njih ne znam da li bih bas uzela, ali ako kontr. pilule mogu i da mi odloze ciklus, a i da me zastite- zasto ne? :rolleyes:

Ovo je najbolji nacin za odlaganje ciklusa.

Ja sam do sada koristila Diane35 tablete, jer inace patim od hormonskih poremecaja i policisticnih jajnika.

Odgovara mi ta vrsta kontracepcije, ali sada su ukinuli uvoz tih tableta!

Ima li jos ko da koristi Diane???i kako ce resiti ovaj problem?

Verovatno se nece resiti, kako stvari stoje, ali umesto toga mozes piti triregol.

I nemoj se odmah nervirati ako ti niko ne odgovori, jer mozda ni ne znaju, pa ne bi da pogrese.

Ovih dana bi trebala da zakazem pregled, odlucila sam se za spiralu pa cu vidjeti .... malo me je ovaj post od Enav prepao ali valjda je sve to normalno ....

Ne brini, ovo sto se meni desilo, desava se jaaako retko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve je to lepo,koje god pilule koristili,samo se nemojte zeznuti pa piti caj od uve ili persuna uporedo sa njima... ja sam upravo tako istala trudna :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve je to lepo,koje god pilule koristili,samo se nemojte zeznuti pa piti caj od uve ili persuna uporedo sa njima... ja sam upravo tako istala trudna :):)

Ovo nisam znala :blink: Godinama sam pila pilule, a i caj od uve kad god sam imala problema sa mokracnim kanalima... Ju ala sam se ja igrala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo nisam znala :blink: Godinama sam pila pilule, a i caj od uve kad god sam imala problema sa mokracnim kanalima... Ju ala sam se ja igrala :rolleyes:

Ma, da, sve smo ugrozene... Zena ostane trudna kad zaboravi na vreme da popije pilulu, a ostalo su izgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, da, sve smo ugrozene... Zena ostane trudna kad zaboravi na vreme da popije pilulu, a ostalo su izgovori.

Ja samo pricam sta se meni desilo, ne znaci da ce svima. Ako lazu doktori onda lazem i ja. Nikad nisam zaboravila da popijem tabletu,poenta je samo sto sam pila tablete i caj u isto vreme pa tablete uopste nisu stigle da se apsorbuju nego su samo prosle kroz organizam kroz tecnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Greška

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam da nove spirale su jako dobra kontracepcija. Jel ima neko iskustva sa tim? Razmišljam da kad dobijem sve bebe koje planiram koristim tu vrstu kontracepcije, ako radi posao naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu za mesec dana staviti spiralu, iskreno se nadam da je efikasno, inace bice "dzabe ste krecili" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor mi je juce rekao nikako spirala posle CR. Moze da dodje do infekcije preko reza na materici. Ja ako zelim mogu da stavim ali on ne preporucuje,znaci samo pilule.

Da li je neka stavljala spiralu posle CR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ништа не користимо, па сам два пута трудна заредом. Не знам шта да радим убудуће, јер не подржавам контрацепцију, а не знам да ли бих поднела трећу трудноћу узастопно (и сад једва идем), једино апстиненција, што не верујем да бих могла.

:(

Ja se izvinjavam, al' nije mi jasno, kako neko moze da ne podrzava kontracepciju? Mislim, sta tu ima da se ne podrzava? Ne kontam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo,zena nas zavitlava.Mislim nemoguce je u ovo vreme da neko tako misli... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.