Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

:huh: na koji nacin, koje, sta je najbolje, vase misljenje.... :blink: ili bi opet sve ponovo :rolleyes::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam pilule ali nemam vremena i zivaca za sve analize da bi mi dr odredila koje smem. Spirala mi se nekako , ne znam, ne dopada pa nam ostaju kondomi i ponekada prekinuti snosaj. Pricala sam sa dr i misli da je to sasvim ok ali da povedem malo vise racuna jer kao i sve druge, i ova vrsta moze da zakaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam pilule ali nemam vremena i zivaca za sve analize da bi mi dr odredila koje smem. Spirala mi se nekako , ne znam, ne dopada pa nam ostaju kondomi i ponekada prekinuti snosaj. Pricala sam sa dr i misli da je to sasvim ok ali da povedem malo vise racuna jer kao i sve druge, i ova vrsta moze da zakaze.

ja sam nesto razmisljala za pilule nisam ih nikad pila, ne znam kako bi to delovalo na mene koja i od aspirina spava :rolleyes::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi spavala od njih ali moras da odradis gomilu analiza da bi znala koje smes. Mojoj drugarici je dr, onako, nasumice rekla da uzima pilule i ova je dobila nenormalnu gljivicnu infekciju. Ssa pilulama moras biti baaaas obazriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ovde da počnemo temicu.

Dakle, šta koristite od kontracepcije.

Muž i ja ne koristimo ništa, odn. "koristimo" prekinut snošaj. To smo koristili celo vreme zabavljanja (7godina) i nikad nije omanulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spirala? Pilule? Kondom? Moj ginekolog je za ovo trce. Kaze najjeftinije i najbolje za zenu. Ja se slazem sa njim. Cenim ga i uvazavam njegovo misljenje. Sta vi mislite? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micika, oa tema je vec otvorena, imas ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix ova tema je vec otvorena imas je ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se...nisam primetila da je tema vec otvorena...videla sam samo naslov kontracepcija...izvinjavam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj da se izvinjavas i nerviras, nije nista strasno! Zato i postoji opcija pretrage. Uzivaj..... :wub::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace nikada nisam koristila kontracepciju,dovoljno je da se mi sami pazimo,naravno malo njih ovo misljenje dele samnom,dovoljno je samo da smo sigurni jedo u drugog.....

Daca87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, i mi smo bili sigurni u sebe i ''pazili'' smo. Toliko smo pazili da sam pre skoro tri meseca imala abortus! :(

marijafilip voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo pazili,pa sad imamo bebca od 3.5 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;) za sad nismo zabrljali za dalje videcemo ma da sada i zelimo drugu bebu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi zelimo drugu bebu, da se razumemo ali ne sada! Prosto mi je muka od pelena, pelena i pelena! Jos kada dodamo finansijski momenat.... Druga beba ceka malo ali malo bolje vreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgleda da se niko ne stiti, ako ako i ja bih odmah drugo i trece alll moram da se vratim na posaooo makar malo :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi zelimo drugu bebu, da se razumemo ali ne sada! Prosto mi je muka od pelena, pelena i pelena! Jos kada dodamo finansijski momenat.... Druga beba ceka malo ali malo bolje vreme!

samo pelena :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma stitimo se nego smo se raspricale u temi ''Kondom''! Ja vec tri godine ne radim pa sam zeljna posla, tako da drugi bebac mora da popriceka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa surova stvarnost glasi: bebe su lepe ali preskupe! Surovo ali stvarno.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa surova stvarnost glasi: bebe su lepe ali preskupe! Surovo ali stvarno.... :angry:

Skroz se slazem, od pocetka, kad saznas da si u drugom stanju, odmah krenu lekari, da uzimaju parice, a tek kad se rodi! A drzava mesecno daje 4.300 dinara. Pa vi vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala pilule, i kao sto kaze Lena, uradis gomilu analiza, uz ginekoloski, uz grudi, KKS (krvna slika) i dobijes pilule. Uz to, sam na pocetku i krvarila, sto je posledica uzimanja pilula, pa mi se sastavilo da sam bila u uloscima celog meseca. Na kraju sam prekinula, jer su pocele da mi prave ciste na grudima, pa sam po savetu onkologa prekinula. Tako da , koliko su dobre, toliko i nisu. A tek nervoza, joj dok sam ih pila, imala sam utisak da sam non stop prikljucena na napon on 220 V :)

Tako da, sad koristimo kondom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nikakvi horonska kontracepcija nije bila opcija, kondome mm i ja ne volimo, prekinuti snosaj nam nije dovoljno siguran i otuda ja imam bakrenu spiralu evo vec skoro 2.5god. Prezadovoljna sam izborom, menstruacije su mi malo obilnije no sto su pre bile (mada je mozda i od trudnoce jer mi je 8 nedelja nakon porodja ugradjena) ali nista strasno. Ako neko razmatra tu opciju ja mogu toplo da je preporucim! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz se slazem, od pocetka, kad saznas da si u drugom stanju, odmah krenu lekari, da uzimaju parice, a tek kad se rodi! A drzava mesecno daje 4.300 dinara. Pa vi vidite.

da za drugo a za prvo samo 23000 :blink::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da kod nas to jeste tako,niko nepita dali roditelji mogu da pruze detetu sve sto treba a znaju da kazu opada natalitet pa naravno neka pomazu roditelje pa ce dece biti.....i moj muz je protiv toga da koristimo neku vrstu zastite jer stvarno nikada nam se nije desilo da smo zabrljali a da to nismo zeleli.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da za drugo a za prvo samo 23000 :blink::angry:

A kad sam ja rodila prvo bilo je 20 000 jednokratno, popravili su se, za 3 000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.