Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

E i mi isto koristimo taj preparat za kontracepciju...najjeftiniji je i najpouzdaniji. Mi ga koristimo vec 10 god i zatrudneli smo kada smo hteli.....najsavrsenija metoda....vadi pa klati.

Hahahah :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mi isto koristimo taj preparat za kontracepciju...najjeftiniji je i najpouzdaniji. Mi ga koristimo vec 10 god i zatrudneli smo kada smo hteli.....najsavrsenija metoda....vadi pa klati.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bwe ne videh..što je najgore..te pilule mi prepisao ginekolog :unsure:

Bilo je i po novinama da su neke devojke umrle. Pile su te tablete, pa je njihova smrt povezana sa tim tabletama. Ko zna da li je to stvarno vezano za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mi isto koristimo taj preparat za kontracepciju...najjeftiniji je i najpouzdaniji. Mi ga koristimo vec 10 god i zatrudneli smo kada smo hteli.....najsavrsenija metoda....vadi pa klati.

h020.gifh045.gifd025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

h020.gifh045.gifd025.gif

Hihihi.. e030.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihi.. e030.gif

hehehe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je i po novinama da su neke devojke umrle. Pile su te tablete, pa je njihova smrt povezana sa tim tabletama. Ko zna da li je to stvarno vezano za to...

Curi koju znam su tako bez ikakvih analiza dali da pije kontraceptivne pilule da bi sredila cistu na najniku.. Nakon par meseci strasnih bolova, gusenja, bolova u grudima i na kraju oticanja i plavljenja noge ustanovljeno je (nakon par meseci i ko zna koliko lekara u nizu kog je posetila), da su pilule izazvale trombozu dubokih vena i embolije pluca. A sve to otuda sto analize nisu uradjene jer bi se njima ustanovilo da ima urodjenu predispoziciju ka pojacanom zgrusavanju krvi. Eto ti savesnih lekara, sa dijagnozama "stres zbog ispitnog roka" koji su mogli curu da kostaju zivota sa njenih tek 20!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curi koju znam su tako bez ikakvih analiza dali da pije kontraceptivne pilule da bi sredila cistu na najniku.. Nakon par meseci strasnih bolova, gusenja, bolova u grudima i na kraju oticanja i plavljenja noge ustanovljeno je (nakon par meseci i ko zna koliko lekara u nizu kog je posetila), da su pilule izazvale trombozu dubokih vena i embolije pluca. A sve to otuda sto analize nisu uradjene jer bi se njima ustanovilo da ima urodjenu predispoziciju ka pojacanom zgrusavanju krvi. Eto ti savesnih lekara, sa dijagnozama "stres zbog ispitnog roka" koji su mogli curu da kostaju zivota sa njenih tek 20!!!

Lično na svojoj koži sam osetila posledice njihove profesionalnosti :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curi koju znam su tako bez ikakvih analiza dali da pije kontraceptivne pilule da bi sredila cistu na najniku.. Nakon par meseci strasnih bolova, gusenja, bolova u grudima i na kraju oticanja i plavljenja noge ustanovljeno je (nakon par meseci i ko zna koliko lekara u nizu kog je posetila), da su pilule izazvale trombozu dubokih vena i embolije pluca. A sve to otuda sto analize nisu uradjene jer bi se njima ustanovilo da ima urodjenu predispoziciju ka pojacanom zgrusavanju krvi. Eto ti savesnih lekara, sa dijagnozama "stres zbog ispitnog roka" koji su mogli curu da kostaju zivota sa njenih tek 20!!!

Kakav uzas...Strasno sta sve ti nazovi lekari mogu da izjave...uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila kontracepcijske pilule 8 godina i to prvo Diana35, zatim Celeste i na kraju zadnjih 4 godine Yasmin (dakle, kako se mijenjala nazovi moda pilula, tako su mi ih i prepisivali). Bitno je uraditi pretrage prije nego sto se uzmu pilule. Zatim nakon odredjenog perioda uzimanja pilula treba uraditi pauze od nekoliko mjeseci. Osobno nisam imala nikakvih problema za vrijeme uzimanja, dapace osjecala sam se super i psihicki i fizicki. Pocela sam ih piti kao terapiju za policisticne jajnike. U zadnje vrijeme na vidjelo izlaze price u Yasmin pilulama kao vrlo stetnim, no to je sve individualno. Ono sto je bitno znati jest da vas ginekolog dobiva proviziju (pogotovo ako je privatnik) na pilule koje propisuje. Zato je bitno napraviti pretrage jer postoji mnogo vrsta tih pilula, razlicitog sastava i jakosti hormona!!! Prestala sam ih piti prije godinu i pol i odtada smo se cuvali metodom vadjenja na vrijeme. Eto, jednom nismo izvadili i ja trudna! A nakon svih prica koje sam cula o pilulama u posljednje vrijeme bilo me stah da necu moci ostati trudna i evo iz prve! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA RECI NA GORE NAVEDENE KOMENTARE ??? OSTAJEM BEZ TEKSTA KAD GOD SE TAKO NESTO DESI..A KOLIKO IH SE SLUCAJEVA VEC DESILO A DA JAVNOST NI NEZNA..UZAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA RECI NA GORE NAVEDENE KOMENTARE ??? OSTAJEM BEZ TEKSTA KAD GOD SE TAKO NESTO DESI..A KOLIKO IH SE SLUCAJEVA VEC DESILO A DA JAVNOST NI NEZNA..UZAS

Nažalost, tako je.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curi koju znam su tako bez ikakvih analiza dali da pije kontraceptivne pilule da bi sredila cistu na najniku.. Nakon par meseci strasnih bolova, gusenja, bolova u grudima i na kraju oticanja i plavljenja noge ustanovljeno je (nakon par meseci i ko zna koliko lekara u nizu kog je posetila), da su pilule izazvale trombozu dubokih vena i embolije pluca. A sve to otuda sto analize nisu uradjene jer bi se njima ustanovilo da ima urodjenu predispoziciju ka pojacanom zgrusavanju krvi. Eto ti savesnih lekara, sa dijagnozama "stres zbog ispitnog roka" koji su mogli curu da kostaju zivota sa njenih tek 20!!!

Ma, strasno... Kazem ja, jadni mi ko nas sve leci!!! Odes kod doktora da ti prepise nesto jer znas da ne smes na svoju ruku da uzimas i on ti da nesto otprililke. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, strasno... Kazem ja, jadni mi ko nas sve leci!!! Odes kod doktora da ti prepise nesto jer znas da ne smes na svoju ruku da uzimas i on ti da nesto otprililke. :angry:

Većina, čast izuzecima, posluje po principu, lako ćemo hehhe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina, čast izuzecima, posluje po principu, lako ćemo hehhe

Ziva istina. Ako se same ne ukljucimo u sve moguce pretrage (zivio Internet) i prepustimo se njima, nije iskljuceno da nam se moze a ma bas "svasta" desiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ziva istina. Ako se same ne ukljucimo u sve moguce pretrage (zivio Internet) i prepustimo se njima, nije iskljuceno da nam se moze a ma bas "svasta" desiti

Ako mi veruješ, sama se informišem o svim lekovima..sve što mi dr prepiše ja proverim na netu, jako su bar u mom slučaju neprofesionalni i samo da te otkače..mojoj sestri prepisala terapiju antibioticima palitrex zbog bakterija u mokraći bez uradjene urinokulture..strašno..a pored svega toga ona nije ni trebalo da pije antibiotike, jer je ponovljenom analizom u privatnoj labaratoriji utvrdjeno da nema bakterija :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi veruješ, sama se informišem o svim lekovima..sve što mi dr prepiše ja proverim na netu, jako su bar u mom slučaju neprofesionalni i samo da te otkače..mojoj sestri prepisala terapiju antibioticima palitrex zbog bakterija u mokraći bez uradjene urinokulture..strašno..a pored svega toga ona nije ni trebalo da pije antibiotike, jer je ponovljenom analizom u privatnoj labaratoriji utvrdjeno da nema bakterija :unsure:

Eto, pa kako da im vjerujemo :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekih pola godine pre ove trudnoće koristila Yasminne i takav su mi haos napravile u organizmu..ciklus mi se bio poremetio, ja postala nervozna, ma užas..posle toga sam rešila..sve prirodno, pa kako bude..i bilo je hehhe..

stvarno strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo raznih iskustava, ali sva su moja :wacko:

U ranijoj mladosti sam koristila neke pilulice, nisu mi prijale, bilo mi je muka od njih, ali od tada je proslo podosta godina, valjda je nesto napredovalo. Onda sam ugradila spiralu bio cuprum za devojke koje nisu radjale, izvadila je posle 3 godine jer sam planirala trudnocu i to se i desilo za dva meseca.

Posle toga jos tri puta ugradjivana ista spirala, samo za zene koje su radjale, redovne kontrole i vadjenje nakon 4 godine kako preporucuju. I tako, u 38-moj godini izvadim poslednju pomenutu i odlucim se na manju pauzu jer mi je bilo nesto pojacano krvarenje.Kupim carobni bioskop za zabavu zvani Maby-baby.

Tako lepo radi, nemate pojma, jos i da ima koristi od njega, bilo bi super. Za nekih 5-6 meseci desila se ova trudnoca koju sada guram i pri kraju sam ;) .

Dakle, drage moje, spermatozoid moze da prezivi i 5 dana sto se meni desilo... I tako, sada , pored tinejdzera od 16 godina, imacemo i malu smizlu koja se izborila za svoje mesto pod suncem.

Inace, dok je spirala radila, desila se jedna trudnoca koju sam morala da prekinem na insistiranje lekara...za svaki slucaj... vrlo mi je to tesko palo i stvarno ne znam sta cu sada koristiti kada se porodim.

nadam se da ce ova iskustva nekom koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, dok je spirala radila, desila se jedna trudnoca koju sam morala da prekinem na insistiranje lekara...za svaki slucaj... vrlo mi je to tesko palo i stvarno ne znam sta cu sada koristiti kada se porodim.

nadam se da ce ova iskustva nekom koristiti.

Ja sam mislila da je spirala najpouzdanija... :blink:

Mi smo planirali da poslije ove bebice napravimo pauzu od jedno 3-4 godine, ali nemam pojma sta da koristim... Pilule nisam ni uzimala u obzir, metoda prekinutog snosaja mi je mnogo nepouzdana, a spirala mi se cinila kao idealno rjesenje. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nijedno sredstvo za kontracepciju nijhe 100% pouzdano, ali po meni spirala je najbolja, u smislu da nemaš obavezu da razmišljaš da li imaš kondom-nemaš, da li si popila pilulu-nisi. A spirala ima raznih, ja trenutno imam MIRENU i sasvim sam zadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nisam bila zadovoljna spiralom, ne bi je ni koristila ukupno dvadesetak godina...medjutim u trudnoci mi je otkriven intramuralni miom na prednjem zidu materice koji je naglo poceo da raste i sada je oko 6 cm...sta ce biti nakon porodjaja, ne znam, nagadjanja su razna, od toga da ce se drasticno smanjiti do toga da cu morati da idem na operaciju vadjenja da li mioma, da li cele materice.

U svakom slucaju, spirala mi nije resenje pri takvoj dijagnozi. Valjda ce se nesto pronaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge Simpson, jako mi je zao zbog tvog problema. Najvaznije je da je bebica dobro.. Bice sve ok, ne brini.. ;)

Mozes li da nam opises kako izgleda stavljanje spirale, ja stvarno ne znam nista o tome, a bas me zanima.. Hvala unapred! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marge Simpson, jako mi je zao zbog tvog problema. Najvaznije je da je bebica dobro.. Bice sve ok, ne brini.. ;)

Mozes li da nam opises kako izgleda stavljanje spirale, ja stvarno ne znam nista o tome, a bas me zanima.. Hvala unapred! :rolleyes:

I mene to interesuje. Boli li?

Osjecas li poslije neke promjene, da li ti smeta na neki nacin i sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu, nista strasno...kao pregled, samo malo duze traje. Ako sama kupis spiralu u apoteci videces da ima aplikator duzine tridesetak cm, nemoj da te to uplasi, ne ide ceo unutra , samo deo dok spirala koja je na kraju ne dodje do mesta gde treba da stoji, izvadi se aplikator i ostane da visi koncic koji je povezan za spiralu. Taj koncic ginekolog odsece na duzinu koja nece smetati nikome prilikom odnosa i to je to. Za mesec dana na kontrolu, pa za 6 pa onda na svaku godinu kada se obicno i radi papa test i bris za sekret. Moze organizam da je odbaci kao strano telo i to se desava obicno u roku od nedelju dana, ako se uopste i desi, a retko je, menstruacije su meni bile malo obimnije, kada je ovulacija, desavalo se da bude tamniji iscedak i ceo ciklus mi je sa 28 otisao na 33 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.