Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Za mene bi takvo vođenje ljubavi bilo stresno...razmišljala bih da li će uspeti da se iskontroliše, a i on bi verovatno o tome razmišljao...mi nismo imali problem da koristimo kondom nekoliko meseci posle porođaja, ali mi je spirala ipak od svih metoda izgledala najjednostavnija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se slozim, zene imaju jako puno PREDRASUDA u vezi sa kontracepcijom.

Od pilula se ne goji i ne rastu dlake. Cak, one se koriste kao lek u slucajevima kad zena ima policisticne jajnike, a onda ponekad rastu dlake i imaju problema sa tezinom. Dakle, nije pilula otrov.

Naravno, da bi se uzimala pilula, ne sme se pusiti i treba uraditi analize krvi, ne ove obicne, da se proveri koagulacija i sl. To nije nista preterano i uglavnom je dobro, iako to zene nikad ne kontrolisu. A trebalo bi.

Spirala nece da uraste, sem ako se drzi duze od 5 godina, a i to nije bas tako. Mm je vadio spirale posle 10 godina i nista. Jedino sto onda treba paziti na vaginalni sekret, zbog infekcije, ali to treba raditi i inace.

Ja sam koristila logest izmedju dve bebe, a sad cu za koji dan da stavim bakarnu spiralu, i da je skinem za godinu do dve, jer hocu jos dece. A posle toga cu da kombinujem, malo pilule, malo spirala. Do menopauze, kada cu na prelazu da pijem hormonsku supstituciju neko vreme.

Potpisujem.

Koristila sam pilulu 2.5 godine i to Logest... Nisam se pretvorila u prase, a ni bradu i brkove nemam :lol: Tako da potpuno se slazem sa enav. Sad cu da predjem na spiralu, jer smatram da se trudnoca planira, da to nije nesto sto treba da se desi, a iako jako tesko ostajem u drugom stanju na prekinut snosaj mi se ne oslanja... Kada bih smela, koristila bih pilulu i dalje, ali moje zdravlje to ne dozvoljava, pogotovo velika sklonost ka dubokoj venskoj trombozi, ali zdrave zene koje ne puse i nemaju problem sa venamam ne vidim zasto ne bi koristile pilulu, a za kg nisu krive pilule vec kasike :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mene bi takvo vođenje ljubavi bilo stresno...razmišljala bih da li će uspeti da se iskontroliše, a i on bi verovatno o tome razmišljao...mi nismo imali problem da koristimo kondom nekoliko meseci posle porođaja, ali mi je spirala ipak od svih metoda izgledala najjednostavnija...

Potpisujem...

Bila bih pod konstantnim stresom, a to mi ne treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso da li je tebi neko rekao da ti se to desilo zbog pilula? Ja sam imala vise puta odliv, a nisam nista koristila. Pila sam ranije yasmin i bila sam prezadovoljna, nemam ni bradu ni brkove, :) sad planiram da stavim mirenu. Mislim da nije uredu da svu odgovornost svalis na muza, a isto tako mislim da bi trebalo da se malo vise raspitas o kontracepciji. Meni se prva trudnoca desila ne planirano a sve smo se kao cuvali. Sve ovo sto sam napisala tebi sutra cu savetovati moju cerku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto mi je više dosadilo da se stresiram oko toga da li ću dobiti ili ne, a za drugu bebu još uvek nisam spremna. Doktorka mi je juče prepisala Logest. Od analiza sam radila papa-test, koji je odličan i obične analize krvi koje su OK. Krvna slika mi je na donjoj granici, ali na granici. Nisam radila nikakve analize hormona, što me je začudilo, ali doktorka smatra da nema potrebe. Tako da od sledeće menstruacije krećem sa Logestom. Nadam se da će sve biti OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto mi je više dosadilo da se stresiram oko toga da li ću dobiti ili ne, a za drugu bebu još uvek nisam spremna. Doktorka mi je juče prepisala Logest. Od analiza sam radila papa-test, koji je odličan i obične analize krvi koje su OK. Krvna slika mi je na donjoj granici, ali na granici. Nisam radila nikakve analize hormona, što me je začudilo, ali doktorka smatra da nema potrebe. Tako da od sledeće menstruacije krećem sa Logestom. Nadam se da će sve biti OK.

Ptičice, meni kao ženi je drago da si se odlučila na neki vid kontracepcije, jer tako pre svega čuvaš svoje zdravlje. Nadam se da će ti pilule biti odgovarajuće. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ptičice, meni kao ženi je drago da si se odlučila na neki vid kontracepcije, jer tako pre svega čuvaš svoje zdravlje. Nadam se da će ti pilule biti odgovarajuće. :)

Ma koristili smo mi sve vreme kondom, ali je cica i pored toga došla na svet. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koristili smo mi sve vreme kondom, ali je cica i pored toga došla na svet. ;)

:lol: I naša cica isto tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila Logest i odlican je. Kada bih smela hormonsku kontracepciju, ne bih se dvoumila ni na tren...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila Logest i odlican je. Kada bih smela hormonsku kontracepciju, ne bih se dvoumila ni na tren...

Super, i doktorka mi je rekla da je odličan, nadam se da će se i kod mene pokazati OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam koristila logest i bila sam zadovoljna. A danas idem da stavim spiralu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam koristila logest i bila sam zadovoljna. A danas idem da stavim spiralu.

Molim te, Enav, opiši mi kako to izgleda, kakva je procedura, gde si to uradila i sta je sve potrebno od nalaza (za ugradnju spirale). Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supermiš, treba da odradiš papa test i UZ. Ako je sve ok, stavljaš spiralu. U zavisnosti za koju se odlučiš (mehanička ili hormonska) ginekolog će ti reći kada da dođeš, za vreme ciklusa ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svoju vadim ima vec 2mjeseca i jos je nisam izvadila... <_<

svaki put mi kazu hajd jos malo...mozda bude bolje... :blink:

mama mazo...kada si ti stavila spiralu, zašto je sada vadiš i zašto ti kažu da je držiš još malo...ništa mi tu nije jasno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam je 5mjeseci(bakrena spirala)...od kad sam je stavila skoro cijelo vrijeme krvarim...svaki dan skoro mi izadje po malo krvi...mozda svega 5dana u mjesecu da mogu biti bez uloska...a 3-5dana krvarim ono bas puno(sto bi se reklo ko iz cesme)...

pa oni misle da je to do spirale,da mi je tijelo nije prihvatilo pa od zadnja 3mjeseca se prica da bi je mogla izvaditi a zadnja 2mjeseca je vadim...pa mi svaki put kazu hajd jos ovaj mjesec...mozda bude bolje...

Ne znam što si je tako rano stavila, jer se tebi ciklus nije ustalio od porođaja, ali dobro valjda tvoj ginekolog zna šta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam spiralu pre sat i po. Pala sam u nesvest, ne znam zasto. Sad mi je ponovo pocela menstruacija, iako mi je bio 6.dan. Ne znam sta da ocekujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam spiralu pre sat i po. Pala sam u nesvest, ne znam zasto. Sad mi je ponovo pocela menstruacija, iako mi je bio 6.dan. Ne znam sta da ocekujem...

Jao, enav, ne znam što ti je takva reakcija...sačekaj nekoliko dana, možda se to ustabili. Ja sam je stavljala van ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovdje se ne ide kod ginekologa ako te babica ne posalje...ja idem kod babice i ona mi je stavila spiralu na prvom pregledu 2mjeseca poslije porodjaja... :blink:

Da li te bar pitala hoćeš li ili ne žele strance?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm, a i dr kazu da im se desava da padnu zene u nesvest. Bilo bi mi lakse da je van menstruacije, jer su mi obilne i budem malo slaba, ali za vreme ciklusa je grlic otvoreniji i kao manje boli stavljanje, mada mene nije uopste nista bolelo. A od krvi nije, jer se ne bojim toga. Valjda sam se malo uzbudila zbog svega toga. To mi dodje kao dogadjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, imaš stručnjaka pored sebe, pa ćete pratiti situaciju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto mene posle par dana, sasvim dobro podnosim. Nema krvarenja, nista ne osecam. Cekam jos par dana, pa cu da isprobam da li radi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondome koristimo vec 8 godina. Koristila sam pilule 4 meseca ali sam bila non-stop nervozna pa sam prekinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondome koristimo vec 8 godina. Koristila sam pilule 4 meseca ali sam bila non-stop nervozna pa sam prekinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi ne koristimo nista.. u vezi jesmo kondome a sad pravimo veliku porodicu ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondomi, kondomi i samo kondomi!!! Oduvek! I u vezi i sad u braku.

Kad sam posle porođaja otišla na kontrolu, i kad me je ginekolog pitala šta koristimo - rekla sam "kondom" - rekla mi je da je dobro za oboje i da samo odlično izabrali. I da nije to rekla - opet bi glasala za kondome.. :-))))

Mirni smo, dok ne rešimo da pravimo drugo dete (bogu hvala i prvo se primilo "na keca").

Ponekad ne koristimo ništa kad mi prestane ciklus i idemo do kraja - dan ili dva. I sve ok!!!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.