Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

danas idem na rutinski pregled kod ginekologa.

pitala bih ga za spiralu

ranije sam kondome koristila, a otkako sam u stabilnoj vezi i braku znali smo i bez

sad ne smem jer imam strah od neželjene trudnoće

čini mi se spirala kao ok rešenje.

tablete ne bih jer se bojim da ću se ugojiti jer se to desilo drugarici, i ne smem jer dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

farmateks kontraceptivne pilule sa lokalnim dejstvom najveće *ranje ikad!

pokvarile su mi sinoć celokupan užitak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta bi sa opcijom-spirala? Da li ti je uredan ciklus posle porođaja, ako jeste moja preporuka iz ličnog iskustva je spirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK - ako sam dobro razumela, ti još dojiš. Ako jeste tako, ne znam koliko bi smela da koristiš mirenu. Kao i kontraceptivne pilule - i ona ima hormone. E sad, oni idu direktno u krv (valjda) nisu kao KP. Ipak pitaj.

Mi smo sad ana prekinutom snošaju, jer me doktorka zeznula. Pila sam KP a nisam smela. Ovde ne rade nikakve analize niti bilo šta. Sreća njena pa mi ništa ne fali inače bi išla gospoja na sud....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK - ako sam dobro razumela, ti još dojiš. Ako jeste tako, ne znam koliko bi smela da koristiš mirenu. Kao i kontraceptivne pilule - i ona ima hormone. E sad, oni idu direktno u krv (valjda) nisu kao KP. Ipak pitaj.

Mi smo sad ana prekinutom snošaju, jer me doktorka zeznula. Pila sam KP a nisam smela. Ovde ne rade nikakve analize niti bilo šta. Sreća njena pa mi ništa ne fali inače bi išla gospoja na sud....

Mirena otpusta progesteron lokalno i ne ulazi u krv. Dakle, moze da je stavi i dojilja.

Oralnu kontracepciju ne moze, jer smanjuje mleko. Bebi nece smetati, ali ce mama izgubiti mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kondom i prekinuti snšaj

ili apstinencija hahahahaha pu pu pu daleko bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahhh...kondom-ko da peres noge u carapama <_<

mada bi bilo najbolje... :(

:lol:

HAHAHAHAHAHA

ali tako je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jezim od spirale i bilo cegas sto bi mi cucalo unutra... Koristicemo kondom naredne pune 2 godine(osim ako se nekad napijemo pa zaboravimo :P ), i onda skidamo da radimo na CERKICI :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa, ja se ne bojim spirale, ali se pitam za koju da se odlucim.vreme ide, samo da se ne predomislim...tako sam otezala posle 3.deteta pa doslo 4.

uglavnom znam da ne bi tu hormonsku...ima li koja iskusna mamica da mi svpje iskustvo isprica???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP na ovu temu me posebno interesuju tvoja razmišljanja i planovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP na ovu temu me posebno interesuju tvoja razmišljanja i planovi.

:lol: Samo pratim tvoje postove upucene ZP i smejem se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa, ja se ne bojim spirale, ali se pitam za koju da se odlucim.vreme ide, samo da se ne predomislim...tako sam otezala posle 3.deteta pa doslo 4.

uglavnom znam da ne bi tu hormonsku...ima li koja iskusna mamica da mi svpje iskustvo isprica???

JEKI napisah wec negde ali i owde cu ponowiti sledece....SWOM MM SAM JASNO I GLASNO STAWILA DO ZNANJA DA NECU ALI KAD NECU DA STAWLJAM PIJEM ILI STA WEC BILO STA OD TOGA... RAZLOG JE NJIHOW SEBICLUK NE CEPAJU SE ONI PO GONEKOLOZIMA NEGO MI .... SRPSKI RECENO WADI!!!! al citiracu samu sebe kada sam mm rekla wezano za kontracepciju; JA NECU OD KONTRACEPTIWA ISTA DA KORISTIM I DA SE ZLOPATIM ZATO STO JE TEBI LEPO, E SAD NA KIRETAZE MI TAKODJE NE PADA NA PAMET DA IDEM A TI AKO MISLIS DA MOZES DA IZDRZAWAS 5-6 DECE IZWOLI IDI DO KRAJA... sto znaci mogu oni da se dure ali pogledajte nezeljena dejstwa recimo spirala hormonske dobujas bradu i brkowe. isto i od lekoawa ne hormonske opastost od odbaciwanja kao strano telo zakacis ko jedan dwa... urastanje pa posle moras na hirurgiju da ti skinu.... wredi li rizikowati sebe zarad toga sto se njiam tako oce?

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry::wacko: :wacko: :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bre citam o spirali i jezim se,nekako mi mrsko da to imam u sebi :blink:

Kakav je osecaj,kako se stavlja,kako je prilikom sexa???

Za sad uspesno koristimo prekinuti snosaj,ali nikad se nezna...

da to i ja koristim uspesno skoro cetiri god i ni jednom nisam zakacila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahhh...kondom-ko da peres noge u carapama <_<

mada bi bilo najbolje... :(

e pa kockajte se sa ziwotima onda ja ne hwala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojma nemam da li sam pisala već, sve mi se čini da jesam... no

Gospoja doktorka (koju sam zamenila pre par nedelja) mi je posle trudnoće prepisala kontraceptivne pilule, bez ikakvih analiza i sl. Pitala je samo da li sam ih ranije koristila. Tad sam joj još verovala.... dok nisam malo pročitala po netu. Naime, u uputstvu piše da oni koji imaju trombozu ne smeju da ih piju. Ja nemam trombozu, ali predispozicije za isto imam i te kakve.

Otišla sam kod dermatovenerologa jer su mi kapilari popucali samo tako (to je od trudnoće) kad mi je i savetovala da ostavim KT jer sam uz to i pušač.

Moja bivša doktorka je previdela moje pominjanje loših vena skoro celu trudnoću. Kad sam išla na UZ dojke, pitala sam je da li smem mirenu - kaže smeš (a čitala i na netu, isti slučaj kao i moj) jer mirena ne ide u krv već deluje lokalno, ali neće ona meni to da stavlja jer imm jedno dete, a mame se obič no odluče da hoće još jedno pre nego što istekne tih 5 god (WTF?!). Ok, i pitam je ja koja onda kontracepcija meni preostaje - kondom ili prekinuti snošaj....

Drugi put odem, pitam opet za kontracepciju, ona me pita što sam prestala pilule... opet WFT!??????

Opet ja objašnjavam, bla bla bla.... Kao ok staviće mi bakrenu (tek nakon što sam je ja pitala)

Njen kraj je kod mene bio kad mi je prepisala lekove bez ikakvog pregleda, i kao ako me bude peckalo dole, da ja stavim kanesten, pa ako mislim da je ok - da dođem da mi stavi bakrenu. VAŽI! Kako da ne.

Promenila sam lekara, otišla kod drugog i rekla razlog prelaska. Nasmejao se na prepisivanje lekova bez pregleda i objasnio mi za Mirenu. Tri puta sam ga pitala da li smem, da imam probleme sa venama, da sam radila sklerozaciju sa 20 godina - i rekao je da smem.

Mirena ovde ide na recept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da Maši kažem da od hormonske spirale MIRENA ne rastu brkovi i brada...bar ih ja nemam, a spiralu imam nešto više od 2 godine...Posle 1. porođaja sam imala bakrenu spiralu, koja mi takođe nije ostavila nikakve negativne posledice, a imala sam je 4 godine...

Za sve žene ovog foruma, jedan savet...o kontracepciji treba da se dogovorite sa svojim partnerima, ali takođe i da pročitate i istražite sve vidove kontracepcije pre nego što se odlučite koju ćete, pa da se i posavatujete sa svojim izabranim lekarom-ginekologom. Takođe, za svaki kontraceptiv piše da su efikasni 99%, i da nemaju neželjene posledice, ali ovde možete pročitati razna iskustva za razne kontraceptive i to vam može pomoći da lakše donesete svoju odluku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da Maši kažem da od hormonske spirale MIRENA ne rastu brkovi i brada...bar ih ja nemam, a spiralu imam nešto više od 2 godine...Posle 1. porođaja sam imala bakrenu spiralu, koja mi takođe nije ostavila nikakve negativne posledice, a imala sam je 4 godine...

Za sve žene ovog foruma, jedan savet...o kontracepciji treba da se dogovorite sa svojim partnerima, ali takođe i da pročitate i istražite sve vidove kontracepcije pre nego što se odlučite koju ćete, pa da se i posavatujete sa svojim izabranim lekarom-ginekologom. Takođe, za svaki kontraceptiv piše da su efikasni 99%, i da nemaju neželjene posledice, ali ovde možete pročitati razna iskustva za razne kontraceptive i to vam može pomoći da lakše donesete svoju odluku.

Da se slozim, zene imaju jako puno PREDRASUDA u vezi sa kontracepcijom.

Od pilula se ne goji i ne rastu dlake. Cak, one se koriste kao lek u slucajevima kad zena ima policisticne jajnike, a onda ponekad rastu dlake i imaju problema sa tezinom. Dakle, nije pilula otrov.

Naravno, da bi se uzimala pilula, ne sme se pusiti i treba uraditi analize krvi, ne ove obicne, da se proveri koagulacija i sl. To nije nista preterano i uglavnom je dobro, iako to zene nikad ne kontrolisu. A trebalo bi.

Spirala nece da uraste, sem ako se drzi duze od 5 godina, a i to nije bas tako. Mm je vadio spirale posle 10 godina i nista. Jedino sto onda treba paziti na vaginalni sekret, zbog infekcije, ali to treba raditi i inace.

Ja sam koristila logest izmedju dve bebe, a sad cu za koji dan da stavim bakarnu spiralu, i da je skinem za godinu do dve, jer hocu jos dece. A posle toga cu da kombinujem, malo pilule, malo spirala. Do menopauze, kada cu na prelazu da pijem hormonsku supstituciju neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da kazem, da kontracepcijom stitim sebe i svoje zdravlje i ja biram koliko cemo dece. A i stitim i svoju liniju. Ne verujem da bih ovako izgledala da imam 5 ili 6 dece, ili da bi mi zubi ostali zdravi i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila logest tablete i bila sam prezadovoljna.Bolovi su nestali i duzina i kolicina su se smanjili.Ali desavalo mi se da ih zaboravim popiti.Posle trece trudnoce u dogovoru s doktoricom stavila sam spiralu t-ag.Ima nedostataka ciklus mi se poremetio (od 25 do 35 dana),traje i po 8-9.Dr kaze da je sve to normalno i da ako meni ne smeta nema potrebe da se vadi.Smeta svakako neke mjesece mi se cini da ne skidam uloske.Ali kad pomislim da sam sigurna i da ne moram razmisljati neka je ona tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da Maši kažem da od hormonske spirale MIRENA ne rastu brkovi i brada...bar ih ja nemam, a spiralu imam nešto više od 2 godine...Posle 1. porođaja sam imala bakrenu spiralu, koja mi takođe nije ostavila nikakve negativne posledice, a imala sam je 4 godine...

Za sve žene ovog foruma, jedan savet...o kontracepciji treba da se dogovorite sa svojim partnerima, ali takođe i da pročitate i istražite sve vidove kontracepcije pre nego što se odlučite koju ćete, pa da se i posavatujete sa svojim izabranim lekarom-ginekologom. Takođe, za svaki kontraceptiv piše da su efikasni 99%, i da nemaju neželjene posledice, ali ovde možete pročitati razna iskustva za razne kontraceptive i to vam može pomoći da lakše donesete svoju odluku.

ja sam od pilula naj...ala odem kod swog lekara(izmedju trudnoca) izwadim krw uradim swe doslowce kako je rekao, i on mi da legrewan tablete pila sam redowno na wreme swaki put i narawni prestajala kako je receno,ali drugi mesec dobijem ekstra jak odliw i to na poslu,citala sam dan dwa misleci da to tako mora medjutim na kraju mi se na poslu slosi odem u dom zdrawlja i automatski zaglawim na rewiziju koju su mi radili na "ziwo"jer nisu smeli da mi daju anestetik zbog izrazito niske tenzije....cak sam na stolu i potonula....I SAD CE MENE NEKO DA UBEDI DA STAWIM SPIRALU GUTAM TABLETICE I SL SAMO DA BI NASI MM BILI ZADOWOLJNI I SRECNI JER MOGU DA ISTRESAJU.......E NECU IMA DA WADI I TACKA!!!!! JA NECU DA SE KOCKAM SA SWOJIM ZDRAWLJEM SAMO ZATO STO SE NJEMU IDE DO KRAJA NEKA HWALA :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se slozim, zene imaju jako puno PREDRASUDA u vezi sa kontracepcijom.

Od pilula se ne goji i ne rastu dlake. Cak, one se koriste kao lek u slucajevima kad zena ima policisticne jajnike, a onda ponekad rastu dlake i imaju problema sa tezinom. Dakle, nije pilula otrov.

Naravno, da bi se uzimala pilula, ne sme se pusiti i treba uraditi analize krvi, ne ove obicne, da se proveri koagulacija i sl. To nije nista preterano i uglavnom je dobro, iako to zene nikad ne kontrolisu. A trebalo bi.

Spirala nece da uraste, sem ako se drzi duze od 5 godina, a i to nije bas tako. Mm je vadio spirale posle 10 godina i nista. Jedino sto onda treba paziti na vaginalni sekret, zbog infekcije, ali to treba raditi i inace.

Ja sam koristila logest izmedju dve bebe, a sad cu za koji dan da stavim bakarnu spiralu, i da je skinem za godinu do dve, jer hocu jos dece. A posle toga cu da kombinujem, malo pilule, malo spirala. Do menopauze, kada cu na prelazu da pijem hormonsku supstituciju neko vreme.

Zaborawih da napisem da sam posle te rewizije bila tri dana na lezanju i widela na tone zena koje su nagrabale od tix kontraceptiwa i od spirala..... i zato hwala ali ne hwala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mašo, meni je žao što si imala ovako ružno iskustvo, ali ako ste se ti i tm dogovorili da koristite ovaj vid, onda je sve rešeno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mašo, meni je žao što si imala ovako ružno iskustvo, ali ako ste se ti i tm dogovorili da koristite ovaj vid, onda je sve rešeno. :)

ja sam njemu jasno i glasno rekla kako stoje stwari i nema sta tu da on meni diskutuje moze samo da dobije apstinenciju :) u swakom slucaju licno mislim da je od strane muzewa sebicno isuwise da traze od swojih zena da rizikuju swoje zdrawlje zbog toga sto je njimma lepo da idu do kraja.....E PA NECE DA MOZE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam njemu jasno i glasno rekla kako stoje stwari i nema sta tu da on meni diskutuje moze samo da dobije apstinenciju :) u swakom slucaju licno mislim da je od strane muzewa sebicno isuwise da traze od swojih zena da rizikuju swoje zdrawlje zbog toga sto je njimma lepo da idu do kraja.....E PA NECE DA MOZE

khm ovde ću ja da stanem na ''mušku stranu'' i dodam da je mom sve jedno - JA SAM TA KOJOJ JE LEPŠE DA OSTANE, njegov izraz lica na samom kraju mi je ne procenljiv!

plus da dodam da kondom mrzim, a prekinut snošaj je donekle siguran, sa bivšim sam zaglavila tako jednom, a 7 god smo se tako pazili i bilo je ok.... tako da uvek postoji šansa da se ostane u drugom stanju, a čini mi se najviše kod prekinutog snošaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stavljam spiralu posle porodjaja.... Bez razmisljanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.