Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Za mene definitivno kondom! A što se tiče vašeg drugog dela razgovora o tome kako su bebe skupe...ajooooj nije to ništa u odnosu kako će biti kasnije :o:o:o poplaćati zimovanja,letovanja,rekreativne nastave,razni sportovi,druge aktivnosti,strani jezici....da nabrajam dalje...!!!????

i za mene je kondom najbolja kontracepcija. Ali ima negativnu stranu- smanjuje mi užitak u osećaju...

A što se tiče troškova, slažem se da su veliki, i svakog dana sve veći.

Uskoro punim 30. godina i jedva čekam da trošim na trudnoću i potom na bebu, iako nemam primanja iznad proseka. Razmišljam: celog života se pripremam za to /završila fax, zaposlila se i dočekala ugovor na neodređeno/, pa sada je dosta čekanja, šta bude biće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sprala najjeftinija- ugradjena u toku prve godine od porodjaja, besplatna, nema dodatnih troskova ko sa hormonalnom kontracepcijom i kondomima :lol:

Sto se tice troskova za decu- ima ih jos kako. Sad je jos i dobro iako nam nedeljno dosta ide na pevanje, gimnastiku, plivanje, balet, pa jos kad se doda sva oprema... Al i ja isto razmisljam za dalje... Cim napune 2god puna cena avionskih karata, placa se za zimovanja i letovanja, treba ih za sve opremiti, skola im se odabrati, ako je privatna to je ko Svetog Petra kajgana... Jos za svako sledece treba veca kuca, da ima vise mesta i svako svoju sobu... Ma definitivno nije jeftino, ali je veliko zadovoljstvo i milina imati ih, radjati i da ti ispunjavaju svaki trenutak postojanja radoscu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor mi je prepisao Microlut- Mini pilula koju smem da koristim i tokom dojenja. Iako mi je receno da ako samo dojis (bez davanja formule, vode, sokica) ne mozes da ostanes u drugom stanju. Moja mama je ostala u drugom stanju dok je dojila mene, i to nije bas bila lepa prica (izgubila je bebu- organizam nije mogao da podnese da doji jednu i hrani drugu) Tako da smo na piluli za sad. Verovatno cu biti na piluli dok se ne odlucimo na drugo, a posle toga sigurno spirala.

(inace, nikad ranije nisam koristila pilulu niti bilo sta drugo osim kondoma)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: sad nesto razmisljam bez ovog evra ne moze se nigde pobeci cakje i u kondom zavrsio :lol:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je i pored spirale i pilula ostala trudna :lol: Lekari su joj rekli da ce je staviti u novine! :lol: :lol: :lol:

AU :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KONDOM ,definitivno.Pre ove,prve ,trudnoce nisam htela da eksperimentisem sa pilulama i spiralama,``pazili`` smo se jedino u provereno ne plodnim danima,i nista nam nije falilo,a kad smo poceli da radimo na bebi upseli smo iz prve! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:unsure:

Oh ne!

Onda da se ipak prebacim u neku sektu oja ne dozvoljava seksualne odnose?

Moracemo nesto mi zene izmisliti1

:lol::lol::lol::lol: KUD CES ,CRNA ,BEZ SEXA?? :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AU :blink:

JOJ pa kako je to moguce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci spirala smanjuje ciklus i ublazava pms? onda cu je definitivno staviti. bas sam razmisljala sta da koristim. A uvek me je bio strah da stavljam nesto u sebe, da se nesto ne bi iskomplikovalo. Ali ovo za predmenstrualne tegobe mi se svidja. Jer inace dva dana pre ujedam i sebe i sve oko mene.

onda definitivno spirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci spirala smanjuje ciklus i ublazava pms? onda cu je definitivno staviti. bas sam razmisljala sta da koristim. A uvek me je bio strah da stavljam nesto u sebe, da se nesto ne bi iskomplikovalo. Ali ovo za predmenstrualne tegobe mi se svidja. Jer inace dva dana pre ujedam i sebe i sve oko mene.

onda definitivno spirala.

Da, ali samo ona hormonska tipa Mirena. Sa njom se ciklusi cak i izgube, budu retki na po par meseci, pa i pola godine.

Bakrena nema taj uticaj, sa njom su cak ciklusi u prvo vreme obilniji i mogu biti bolniji (meni su bili, al ne znam jel od spirale ili promene tela nakon trudnoce). E poslednjih par meseci je sve ok i skoro pa ko pre trudnoce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko ja vidim tabletice nisu za mene :huh: :huh:

bas tako...ne svidja mi se cela taa prica oko kontrolisanja hormona iako sam svesna da nam se danas nudi potpuno nova generacija tih pilulica koje vise ne izazivaju toliko nezeljenih efekata kao njihove prethonice,ali mi ipak zvuci strasno to ``igranje sa hormonima``,hormoni sluze organizmu za svasta.Ipak cu se drzati kondoma.Mozda jednog dana kad pocne da mi nastupa meno pauza odlucim da pocnem da koristim neku hormonsku terapiju da bih olaksala ceo taj proces i na neki nacin ga jos malo odlozila,sad dok sam jos mala i dok sve funkcionise kako treba,ne zelim da se petljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci posle 1. porodjaja sam stavila bakrenu spiralu i po meni je to najbolji vid kontracepcije za žene koje su u braku, tj. koje ne menjaju partnere, možeš kad hoćeš i gde hoćeš bez bojazni od trudnoće, a i lep je osećaj. Prisustvo spirale se ne oseća, a i procedura stavljanja je bezbolna. Kad smo se odlučili za drugu bebu, izvadila sam je i po savetu doktorke posle 2 ciklusa smo krenuli u akciju, a beba je začeta posle 2 meseca. Posle 6 meseci od 2. porodjaja sam stavila po preporuci doktorke hormonsku spiralu "Mirena" i zaista sam još zadovoljnija, jer su i menstruacije oskudne, ili ih uopšte nema, a PMS i ne znam šta je. Nadam se da će vam moje iskustvo pomoći u odabiru kontracepcije. ;)

zvuci kao dobra stvar,samo i tu postoji mogucnost urastanja spirale u matericu i jos nekih komplikacija,pa se opet vracamo na to da nema 100% zasticenog seksa,s obzirom da i kod pilule postoji procenat verovatnoce da do trudnoce dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je i pored spirale i pilula ostala trudna :lol: Lekari su joj rekli da ce je staviti u novine! :lol: :lol: :lol:

:o Kako, dodjavola?! :blink::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je i pored spirale i pilula ostala trudna :lol: Lekari su joj rekli da ce je staviti u novine! :lol: :lol: :lol:

zamisli da budes toliki baksuz da upadnes u tih 3-5 % izuzetaka na koje ne uticu ova sredstva :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kondom i pilulice c010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spirala, pisala o tome u temi-kontracepcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada je i kod nas "prekinut snosaj" jedini vid kontracepcije za sad, ako tako mogu nazvati. Volili bi da imamo troje djece, sada imamo jedno. Posto sam se porodila na carski rez vise od troje i necu moci. Za sad jos i ne razmisljam nesto ozbiljno o drugoj vrsti zastite.

A podvezivanje jajnika obicno rade zenema koje se porode carskim rezom tri puta, to bar preporucuju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kuma je stavila Mirenu, mislim da je na 5 godina i veoma je zadovoljna, ima dva sina i trece jos ne planira, a ako se predomisli do tog roka bez problema moze da je skloni. To je izmedju ostalog najsigurnija kontracepcija, a i kada se preracuna ispadne jeftinija od bilo kojih pilula koje se godinama koriste.

Ja sam par meseci posle porodjaja isla kod ginekologa da mi prepise pilule, sto je on i uradio ali posle toga kako sam shvatila da trebam redovno da ih koristim (a lekova mi je dosta bilo u trudnoci), u suprotnom ce mi se i ciklus poremetiti a jos posto su hormonske uticace i na moje psihofizicko stanje ipak sam resila da cemo se "cuvati" i do sada smo dobri u tome.

A kondeome nikada nisam koristila, ne verujem im ni malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekih pola godine pre ove trudnoće koristila Yasminne i takav su mi haos napravile u organizmu..ciklus mi se bio poremetio, ja postala nervozna, ma užas..posle toga sam rešila..sve prirodno, pa kako bude..i bilo je hehhe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nekih pola godine pre ove trudnoće koristila Yasminne i takav su mi haos napravile u organizmu..ciklus mi se bio poremetio, ja postala nervozna, ma užas..posle toga sam rešila..sve prirodno, pa kako bude..i bilo je hehhe..

Strasno!!! :unsure::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste strašno..zato, oprez sa kontraceptivnim pilulma i osluškujte svoje telo :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nisu bas o tim pilulama pricali na TVu, kako ne valjaju, kako su opasne i tako to?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ogroman plakat, reklama za te pilule kod naseg ginekologa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bwe ne videh..što je najgore..te pilule mi prepisao ginekolog :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ne koristim nikakvu vrstu kontracepcije niti razmisljam o tome,nas medod je vadi ga na vreme...sem ako nepravimo bebu sada smo u toj fazi da zelimo drugo......

E i mi isto koristimo taj preparat za kontracepciju...najjeftiniji je i najpouzdaniji. Mi ga koristimo vec 10 god i zatrudneli smo kada smo hteli.....najsavrsenija metoda....vadi pa klati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.