Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Nemas bas nista drugo sto je efikasno. Sem spirale.

Vidis o tome nisam ni razmisljala. Kako to ide uopste sa ugradnjom spirale, je li je neko imao, boli li kad se postavlja, je li bolja ona koja otpusta neku kolicini hormona ili ona koja deluje cisto mehanicki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja ne bih mogla da živim sa saznanjem da imam spiralu, tj nešto tamo dole, vještačko u mom tijelu, uh...A da pijem pilule neću. Naročito poslije vijesti da su od njih umrle 2 djevojke u Hrvatskoj, neka, hvala. Za sada pravimo bebe, a kasnije samo "prirodna kontracepcija" i izbjegavanje plodnih dana ili kondomi.I, naravno, ako nekada i neplanirano zatrudnim, to je naša beba i rodiću je.Možda nisam moderna, ali moj osjećaj mi kaže da je najbolje da radim tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja ne bih mogla da živim sa saznanjem da imam spiralu, tj nešto tamo dole, vještačko u mom tijelu, uh...A da pijem pilule neću. Naročito poslije vijesti da su od njih umrle 2 djevojke u Hrvatskoj, neka, hvala. Za sada pravimo bebe, a kasnije samo "prirodna kontracepcija" i izbjegavanje plodnih dana ili kondomi.I, naravno, ako nekada i neplanirano zatrudnim, to je naša beba i rodiću je.Možda nisam moderna, ali moj osjećaj mi kaže da je najbolje da radim tako.

I ja bih zadrzala bebu, zato mi i jeste toliko vazno da ne zatrudnim jer sam planirala troje dece i toliko ih i imam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih zadrzala bebu, zato mi i jeste toliko vazno da ne zatrudnim jer sam planirala troje dece i toliko ih i imam :D

Zato sam ja uvek za kontracepciju. necu da me mm cuva, pa da se omakne.

Spirala ne boli. Odes kod ginekologa i posavetujes se. Ako vec imas decu i planiras na duze da stavis spiralu, mozes i mirenu, a ako ne, kao ja, onda obicna. Spirala se postavlja za vreme menstruacije, a pre toga moras da uradis briseve.

Mozes da je drzis u sebi oko 5 godina najvise i onda ona ide napolje, a ako ti se svidja, stavis odmah drugu.

Ja ne bih nikada spiralu nazvala spravom, jer je ona jedno od dobrih nacina da se stitimo od trudnoce. I nije sprava, jako je mala.

Meni su se svidele pilule, ali sad dojim, pa ne moze jer smanjuje kolicinu mleka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam ja uvek za kontracepciju. necu da me mm cuva, pa da se omakne.

Spirala ne boli. Odes kod ginekologa i posavetujes se. Ako vec imas decu i planiras na duze da stavis spiralu, mozes i mirenu, a ako ne, kao ja, onda obicna. Spirala se postavlja za vreme menstruacije, a pre toga moras da uradis briseve.

Mozes da je drzis u sebi oko 5 godina najvise i onda ona ide napolje, a ako ti se svidja, stavis odmah drugu.

Ja ne bih nikada spiralu nazvala spravom, jer je ona jedno od dobrih nacina da se stitimo od trudnoce. I nije sprava, jako je mala.

Meni su se svidele pilule, ali sad dojim, pa ne moze jer smanjuje kolicinu mleka.

Moja dr je poprilicno nezainteresovana, nije mi spiralu nikada ni pomenula, a sama je nisam uzimala u razmatranje prosto jer se nisam setila. Ali mogla bih da odem kod nekog dr koji ce malo vise vremena posvetiti cavrljanju o tome, pa da probam i vidim hoce li funkcionisati. Takodje necu da me moj muz cuva jer me toliko dobro cuvao da sam trece dete dobila dve godine ranije nego sto sam planirala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...A da pijem pilule neću. Naročito poslije vijesti da su od njih umrle 2 djevojke u Hrvatskoj, neka, hvala.

od kojih pilula??? ja sam pila dok sam dojila Cerazzete,samo se tad koriste, a sad Minerva pilule... bas me zanima,nisam to cula???? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svih silnih zena koje su pile pilule, dve su umrle. To je bas visok procenat. Zna se da se ne smeju piti ako zena pusi, ima srcane bolesti ili secer, trombozi i sl. Zato se izvadi krv i proveri i onda se pilule piju potpuno mirno.

I pre pocetka se procitaju koja su moguca dejstva pilule, koja nisu opasna, kao npr. tackasto krvarenje i sl. Mnoge prestaju sa pilulama odmah cim im se to javi, a lepo pise da je to privikavanje organizma na pilule i nije stetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svih silnih zena koje su pile pilule, dve su umrle. To je bas visok procenat. Zna se da se ne smeju piti ako zena pusi, ima srcane bolesti ili secer, trombozi i sl. Zato se izvadi krv i proveri i onda se pilule piju potpuno mirno.

I pre pocetka se procitaju koja su moguca dejstva pilule, koja nisu opasna, kao npr. tackasto krvarenje i sl. Mnoge prestaju sa pilulama odmah cim im se to javi, a lepo pise da je to privikavanje organizma na pilule i nije stetno.

zanimljivo bas da su od pilula umrle,mislim stvarno???

i nisam znala da ne smeju da se piju ako zena pusi,jer ja sa pusila(pre prve trudnoce) i pila sam takodje gore pomenute Minerva pilule,iako je moj dr.znao da sam pusila...posto obicno ginekolozi to pitanje obavezno postavljaju.... meni licno pilule su super jer mmen. mi je od njih redovna,manje bolna,a i trudnoca 99%nemogca,a to im je i svrha... i da postoje moguca dejstva,ali i za to postoje upustva zar ne? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje puse, a imaju preko 35, ne smeju da uzimaju pilule, jer postoji opasnost od tromboze... A i za mladje se ne preporucuje, ako puse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koje puse, a imaju preko 35, ne smeju da uzimaju pilule, jer postoji opasnost od tromboze... A i za mladje se ne preporucuje, ako puse.

ok,hvala na informaciji,doduse ja imam 26,i trenutno ne pusim,st ne znaci da necu...jednostavno da imam u vidu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spirala se nekad koristi za prestanak krvarenja. Pogotovo Mirena.

Ja imam, od kako sam se porodila, jako obilne menstruacije i mislim da mi je doktor predlozio bas ovu Mirena spiralu da bi mi sa regulisao ciklus. Naravno kad prestanem da dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njeni hormoni ne ulaze u krv, deluju samo lokalno, tako da je mozes staviti i dok dojis. Kod nje je problem samo cena. Ali za 5 godina i nije losa investicija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bre citam o spirali i jezim se,nekako mi mrsko da to imam u sebi :blink:

Kakav je osecaj,kako se stavlja,kako je prilikom sexa???

Za sad uspesno koristimo prekinuti snosaj,ali nikad se nezna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se to ne oseca tokom seksa, i da uopste zaboravis i da je tu, ne registrujes je. Zato i razmisljam da je stavim, posto i mi koristimo prekinuti odnos, ali to moze da bude delic sekunde i sta onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da se to ne oseca tokom seksa, i da uopste zaboravis i da je tu, ne registrujes je. Zato i razmisljam da je stavim, posto i mi koristimo prekinuti odnos, ali to moze da bude delic sekunde i sta onda...

Onda dobijes jos jednu bebu :P

Posto mislim da cu se tesko resiti za drugo dete,mislim da je to resenje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bre citam o spirali i jezim se,nekako mi mrsko da to imam u sebi :blink:

Kakav je osecaj,kako se stavlja,kako je prilikom sexa???

Za sad uspesno koristimo prekinuti snosaj,ali nikad se nezna...

Evo informacija iz prve ruke, iako sam već pisala nekoliko puta, ali vas mrzi da čitate ispočetka.

Dakle, ja imama spiralu Mirena, košta oko 12000din, postupak stavljanja je bezbolan ili osetiš neki mali majušan bol neke 3 sekunde. Ne osećaš da je imaš i tokom sexa je ne oseća ni partner. Inače spirala je oblika kao neki mali štapić...koji stoji poprečno... Menstruacije više nisu obilne, tj. krvavljenje izostaje, pojavi se neki smeđkast ili žućkast sekret tokom dana ciklusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo informacija iz prve ruke, iako sam već pisala nekoliko puta, ali vas mrzi da čitate ispočetka.

Dakle, ja imama spiralu Mirena, košta oko 12000din, postupak stavljanja je bezbolan ili osetiš neki mali majušan bol neke 3 sekunde. Ne osećaš da je imaš i tokom sexa je ne oseća ni partner. Inače spirala je oblika kao neki mali štapić...koji stoji poprečno... Menstruacije više nisu obilne, tj. krvavljenje izostaje, pojavi se neki smeđkast ili žućkast sekret tokom dana ciklusa...

Sory :rolleyes:

Nisam znala da nema krvarenja,mislila sam da je samo smanjeno,pa to je suuuper,ja se odvikla od nje pa kad sad dobijem,muka me hvata :blink:

Ma vidla sam ja kako izgleda,al sve mi nesto musno kad pomislim na nju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvavljenje nestane posle nekoliko meseci, ali i ne mora, ja je imam 1 godinu, i tek mi je prošli ciklus bio bez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, jos jedno pitanje, ja sam se porodila pre 7 meseci i od tada sam imala samo jednu menstruaciju, neka dva dana, mada mi je inace 5. Dr kaze da je to zbog dojenja. Da li je to sto nemam redovan ciklus trenutno smetnja za posavljanje spirale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njeni hormoni ne ulaze u krv, deluju samo lokalno, tako da je mozes staviti i dok dojis. Kod nje je problem samo cena. Ali za 5 godina i nije losa investicija.

Znam za cenu, hvala ti na odgovoru. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, jos jedno pitanje, ja sam se porodila pre 7 meseci i od tada sam imala samo jednu menstruaciju, neka dva dana, mada mi je inace 5. Dr kaze da je to zbog dojenja. Da li je to sto nemam redovan ciklus trenutno smetnja za posavljanje spirale?

Iskreno, na ovo pitanje nisam stručna da odgovorim, možda bi enav mogla. Po mom nekom mišljenju mislim da treba da se uspostavi normalan ciklus, iako recimo MIrena ne mora da se stavi u toku menstruacije, kao neke spirale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, na ovo pitanje nisam stručna da odgovorim, možda bi enav mogla. Po mom nekom mišljenju mislim da treba da se uspostavi normalan ciklus, iako recimo MIrena ne mora da se stavi u toku menstruacije, kao neke spirale.

Treba normalan ciklus, ili bar dve menstruacije. Dok se doji, prolaktin usporava ciklus, pa je zato tako dugo izmedju. Spirala se stavlja za vreme menstruacije jer je grlic tad meksi i otvoren, pa ne boli, inace bi bilo bolno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spirala se nekad koristi za prestanak krvarenja. Pogotovo Mirena.

i moja doktorica kaze tako, ali problem je u meni, na zalost... mislim da bi mi spirala pojednostavila zivot ali sam u velikoj nedoumici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.