Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

da ne bih citala sve strane jel boli stavljanje spirale? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli, ali je neprijatno, jer ti raznim spravama prckaju unutra. Ni spirala ne boli, ako je dobro postavljena ili ako je tvoj organizam prihvata. Samo treba da jedes pre te intervencije, koja traje oko 10 minuta, i da ne ides sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako dolazim do spirale nju kupujem u apoteci ili?kako cu znati da li je moj organizam prihvata?jel sam omasila temu? :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako dolazim do spirale nju kupujem u apoteci ili?kako cu znati da li je moj organizam prihvata?jel sam omasila temu? :huh: :huh:

ja sam stavila Mirenu pre dva meseca.....sad za par dana idem na kontrolu....ne boli nista,samo neprijatan osecaj,kao da te nesto vuce i gotovo je za 5min....

mi smo moju kupili u apoteci....a imas i kod privatnih doktora u ordinacijama,ali je skuplje....ja sam kod privatnika isla na ugradnju i platila sam 6000dinara,samo ugradnju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav jel mozes da svratis u zasticeni deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Kada god neko posalje tamo nesto, meni stigne obavestenje.

takica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricalice, jesi li provjerila sa dr da li sve vrste pilula izazivaju migrenu? Nekako mi je najsigurnija varijanta pilula.

Jbg, razumijem tvoj strah ako neces vise djece, a muz "aktivan", mašala  :lol:

Cuvaj se pa kako god, kiretaza je uzasno iskustvo koje ne bih nikom pozeljela. Ne dozvoli da dodjes u tu situaciju.

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, devojke, zenice.. upomoc :) Da li imate iskustva koja je kontracepcija dozvoljena tokom dojenja, a da nije spirala... Znam da pilule ne smem da pijem jer dojim svoju bebu (beba ima 3 meseca)... "Prekinuti snosaj""  mi nije pouzdan, jer se tako zacela moja princeza... A, pored toga sto ne zelim za sad jos jednu bebu ne bih ni smela tako brzo jer sam se porodila CR. Cula sam da postoje neke vaginalete, sta mislite o njima... da li deluju, i da ne pokvare mleko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, devojke, zenice.. upomoc :) Da li imate iskustva koja je kontracepcija dozvoljena tokom dojenja, a da nije spirala... Znam da pilule ne smem da pijem jer dojim svoju bebu (beba ima 3 meseca)... "Prekinuti snosaj""  mi nije pouzdan, jer se tako zacela moja princeza... A, pored toga sto ne zelim za sad jos jednu bebu ne bih ni smela tako brzo jer sam se porodila CR. Cula sam da postoje neke vaginalete, sta mislite o njima... da li deluju, i da ne pokvare mleko?

joj i mene to zanima ,dojim bebu ima 8 meseci ,ja sam se prirodno porodila ,hocemo jos dece ali ne tako brzo :) zivimo sami i nemam niciju pomoc ,do sada smo prekidali snosaj ,ginekolog mi je preporucio spiralu ,a ja se nesto nje plasim :/

MajcheMaja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricalice, jesi li provjerila sa dr da li sve vrste pilula izazivaju migrenu? Nekako mi je najsigurnija varijanta pilula.

Jbg, razumijem tvoj strah ako neces vise djece, a muz "aktivan", mašala  :lol:

Cuvaj se pa kako god, kiretaza je uzasno iskustvo koje ne bih nikom pozeljela. Ne dozvoli da dodjes u tu situaciju.

anti bebi ne izazivaju migrene nego migrene sprecavaju hormone iz pilula da deluju kako trebam jer i jedno i drugo je hormonski. Jao na zalost znam kakav je osecaj kiretaza jer su mi na zivo cistili (nisu smeli da me uspavaju) ostala mi posteljica u materici. Mislim da me cela Betanija cula dok su mi strugali po zidovima materice ,uzas.to je neka vrsta kiretaze. 

MajcheMaja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedini sa prezervativima mozete a da ne ugrozit mleko. Nisam cula za vaginalete ali ima one za dan posle koje se koriste najvise 2x godisnje u suprotnom mogu da vam sjeb.homone da nikad vise ne ostanete trudni. Spirala nikako nikom ne preporucujem,svekrva i preko nje 2 puta ostala trudna. Inace svakog koga znam imapoblema sa kkrvarenjem obilnim posle nje. Mojoj radnici je urasla isla pre nki dan na operaciju i to srebrna koja navodno moze dugo da stoji. 

Membranu mozete isto koristiti ali i ona moze puci ko i prezervativ.

MajcheMaja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice spirale pored toga sto je nepouzada, takodje se plasim postavljanja i vadjenja...tako da cak i da je pouzadana verovatno je ne bih izabrala :) Najbolje mi je da zakazem kod doktora koji mi je vodio trudnocu, pa da vidim sta ce on da mi preporuci.. cula sam takodje, da postoje i neke mini pilule-jednohormonske pilule koje ne uticu na mleko.. ako je neko probao neka se javi :) A sto se tice vaginalne kontracepcije evo link http://lekoviza.com/pharmatex-preparat-za-kontracepciju/  Bas pise ne prodire u krv i mleko e sad na netu se moze naci svasta... nzm koliko je tacno to :huh:

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Iskreno prvi put cula za njih, verovatno su od skora u prodaji kod nas. Ne znam odkud mi dr nije napomenula za njih.moracu da je pitam. Ovako samo umirem o straha da ne ostanem trudna.

MajcheMaja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ali koliko sam izguglala o njima, nisu pouzane ako se koriste samostalno...preporucuju uz prezervativ. Ali, kontam da ce ove vaginalete u kombinaciji sa "prekinutim odnosem" delovati, cisto ako je nesto bilo u onoj "vodici" da speci da ode tamo gde ne treba :D Pitacu ja mog DR, al nikako da se organizujem da odem... trenutno imam po kuci neke majstore, pocela sam i sa trcanjem od skoro... pa sam bas u trci sa vremenom, pa razmisljam da uzmeme ove vaginalete dok ne odem :)

pricalica i Jeca&Nani volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaj bas dr da vidimo sta ce ti reci. Meni je jedan podvezan jajnik a do drugog nisu uspeli da dodju, jeb.mu  ako bas i preko vaginaleta tih spermic uspe da dodje do nje. Mada kakve sam srece oplodice i nju.

MajcheMaja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej, devojke, zenice.. upomoc :) Da li imate iskustva koja je kontracepcija dozvoljena tokom dojenja, a da nije spirala... Znam da pilule ne smem da pijem jer dojim svoju bebu (beba ima 3 meseca)... "Prekinuti snosaj""  mi nije pouzdan, jer se tako zacela moja princeza... A, pored toga sto ne zelim za sad jos jednu bebu ne bih ni smela tako brzo jer sam se porodila CR. Cula sam da postoje neke vaginalete, sta mislite o njima... da li deluju, i da ne pokvare mleko?

Ja sam vec ovde negde pisala.Sva tri puta sam tokom dojenja koristila "Cerazette" pilule,dr mi ih prepisao.One su bas za dojilje.Probaj da potrazis po apotekama,ja u Cirihu zivim,ali mislim da ih ima i kod nas,eventualno u Hrvatskoj,ako ne u Srbiji.Odlicne su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec ovde negde pisala.Sva tri puta sam tokom dojenja koristila "Cerazette" pilule,dr mi ih prepisao.One su bas za dojilje.Probaj da potrazis po apotekama,ja u Cirihu zivim,ali mislim da ih ima i kod nas,eventualno u Hrvatskoj,ako ne u Srbiji.Odlicne su.

Hvala ti puno, potrazicu ih... :babymommy:

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mi je doktor "pobegao" na odmor, dolazi tek posle Bozica uz konsultaciju sa farmaceutom uzela sam Pharmatex, to su vaginale tabletice... ne znam da li je to do mene, ili je reakcija na njih takva mene uzasno peckaju kada ih stavim... upropaslite su mi vece, nekih 2 sata nisam znala sta da radim... od sexa nista, tad joj vise pecka... katastrofa su, barem meni :(  :(  :(  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mi je doktor "pobegao" na odmor, dolazi tek posle Bozica uz konsultaciju sa farmaceutom uzela sam Pharmatex, to su vaginale tabletice... ne znam da li je to do mene, ili je reakcija na njih takva mene uzasno peckaju kada ih stavim... upropaslite su mi vece, nekih 2 sata nisam znala sta da radim... od sexa nista, tad joj vise pecka... katastrofa su, barem meni :(  :(  :(  

mozda ti ne odgovara sastav sam tih tableta,alergicna na nesto?  Jbs ga kad si zensko i ako se sam ne zastitis partnera ce boleti uvo da vadi kad mu najsladje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda ti ne odgovara sastav sam tih tableta,alergicna na nesto?  Jbs ga kad si zensko i ako se sam ne zastitis partnera ce boleti uvo da vadi kad mu najsladje

Nzm sta je u pitanju, i farmaceut se slaze da je mozda alergija i da ih ne koristim vise...Ma moj suprug je ok, i pazi stv.. ali se plasimo jer nam se i prva trudnoca desila, a pazili smo (prekinuti odnos)... verovatno ima spermatozoida u predsemenoj tecnosti (valjda se to tako zove, kada pre ejakulacije muskarac izbaci kroz onu tecnost tokom odnosa neki mali br. spermatozoida). nzm sta je u pitanju, ali plasim se mnogo da ne bude opet kao prosla trudnoca... pa sve vise izbegavamo odnos dok ne nadjem zastitu koja ce mi odgovarati :(

Jeca&Nani voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vam je prvo dete? Zasto jos ne zelite i drugo?  nek uzme prezervativ, to vam je za sad ono kao najsigurnije.  Kako je tebi sa  Pharmatexom tako je meni sa prezervativom i narednih ned dana svrbi ko ludo, cela koza mi se isperuta postane suvai pocne da puca,  i to tek svatila malo pre operacije tumora, kad je dr na uz  na onom stavio prezervativ a ja da umrem. I onda mi je rekao da sam alergicna. L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vam je prvo dete? Zasto jos ne zelite i drugo?  nek uzme prezervativ, to vam je za sad ono kao najsigurnije.  Kako je tebi sa  Pharmatexom tako je meni sa prezervativom i narednih ned dana svrbi ko ludo, cela koza mi se isperuta postane suvai pocne da puca,  i to tek svatila malo pre operacije tumora, kad je dr na uz  na onom stavio prezervativ a ja da umrem. I onda mi je rekao da sam alergicna. L

Prvo dete, moja Milica,ima tek 3,5 meseca. A ja sam se porodila carskim rezom i pored toga sto ne bih zelela sad jos jednu trudnocu ne sme da se desi iz medicinkih razloga 2 god... sto je meni ok, ja planiram malo vecu razliku....sto se tice prezervativa izgleda da mi j to jedin resenje, a bas ih ne volim... :( al u nasoj zemlji nema nista za dojilje... strasno koliko smo nerazvijeni i zaostali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi ne pricaj o tome, ja sam svo cetvoro rodila na cr.  18meseci treba da prodje da bi mogla da ostanes trudna bez posledica medicinski gledano. 

Cuti ti bar mozes prezervativ a st ja da radim sa jednim podvezanim jajnikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ovo je i meni goruca tema :(

Trece sam rodila pre 3 meseca. Nekako se ni posle prvog, ni drugog nisam mnogo opterecivala, ono kao-i da bude ok. A nikad nisam neplanirano ostala trudna.

Sad mi je bas, bas frka. Dr predlaze Mirenu a ja samo razmisljam-jbt, ni sociva nisam mogla da nosim a ne strano telo. A sva sam svilena-alergicna na sve i svja. Pih.

Zmu kaze da ne brinem ali moze moje telo da me izda :) Ima ona fora-poslednji zalet plodnosti-od 38. do 40. 

Ako neka nadje fino resenje nek ga podeli :)

 

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, moja komsinica sa 55rodila , tako da o granici plodnosti necu da komentarisem. Ko je taj sto je reko dokle zene mogu da radjaju da vidim sta ce sad reci.  Kad sam otisla sa bliz da se porodim retko koja je bila ispod 40. Tako da dokle god imas jajnike mozes ostati trudna. Koms.odavno u klimaksu ni menst.nije imala a ostala trudna . To pobija sve cinjenice. 

Imas muku ko i ja najbolje je da ides na podvezivanje.ako neces vise da radjas. Mirena i ostale gluposti nisu uopste sigurne. A mog brdo konzraindikacija stvoriti.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.