Kontracepcija

odgovora

Objavljeno

ma ja ne verujem u to da beba moze da se zakaci ako se pazimo.,ili cuvamo...kako vec...

mm i ja apsolutno nikad nismo koristili zastitu,evo vec 4 pune godine i nije bilo neplaniranih trudnoca....

Isto je i kod nas! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekinuti snosaj je kod nas do sada bio 100% siguran metod kontracepcije.

Kondom smo koristili nekada davno... i ni jedno ne zeli da se vraca na to, osjecaj mi jednostavno nije isti.

Rekoh, pa porekoh... :lol:

Kupili smo kondome, jer mi treba dodatna zastita (vise zbog moje lude glave, nego zbog bilo cega drugog)...

Mada, ne trebaju mi ni oni, apstinencija mi je trenutno idealan vid zastite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekoh, pa porekoh... :lol:

Kupili smo kondome, jer mi treba dodatna zastita (vise zbog moje lude glave, nego zbog bilo cega drugog)...

Mada, ne trebaju mi ni oni, apstinencija mi je trenutno idealan vid zastite.

dobro me podseti ...nema te na temi o sexu...proslo je vec..dosta :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro me podseti ...nema te na temi o sexu...proslo je vec..dosta :lol: :lol:

Ma, mogu ja pisati na temi o sexu... o nedostatku istog! :lol: :lol:

Ne mogu, ne znam, ne da mi se, itd...

A imala sam zelju, dok nije trebalo nesto konkretno uraditi! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondom smo koristili dok smo se zabavljali i jedan put bez njega, ja osta trudna i to od "one vodice"!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondom smo koristili dok smo se zabavljali i jedan put bez njega, ja osta trudna i to od "one vodice"!!! :lol:

Tebi se bas prima! :lol: :lol: :lol:

Mi smo pokusali sa kondomom, i moram priznati da smo ga skinuli i bacili... Nije to to. Ne znam da li se smijem osloniti na prekinuti snosaj, sada kada nikako ne zelim uskoro ponovo ostati trudna!

Inace, u vezi nam je dobro funkcionisao ovaj vid kontracepcije, ni tada nismo mogli da smislimo kondome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da...zato sam isključivo za spiralu...znam neki će reći i preko nje se može ostati u drugom stanju, ali za sada svoju funkciju vrši besprekorno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde i ovde da počnemo temicu.

Dakle, šta koristite od kontracepcije.

Muž i ja ne koristimo ništa, odn. "koristimo" prekinut snošaj. To smo koristili celo vreme zabavljanja (7godina) i nikad nije omanulo.

Isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i meni vise zvuci kao naucna fantastika da pazis a zatrudnis. Mi smo imali odnose 6 godina pa nikad nisam zatrudnela, i dosta mojih prijateljica pa nisu zatrudnele nikad, a tacno znam taj tip koji kao pazi, ali satro... U toj vodici samo jedan posto muskaraca ima spermatozoida, i to neverovatno malo, tako da verovatno se nisu sklonili na vreme, ili su lagali i nastavili odnos na kratko i kao ejakulirali sa strane, a ne unutra... U svakom slucaju, svesna sam da ako postoji mogucnost da zatrudnim treba da preduzmem odgovornost, jer nije beba kriva za nase nepouzdane metode. A i ne mogu da shvatim da jedna mama moze da odluci jednu bebu da voli a drugu da ubije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vezi sa Mirenom, želela bih da kažem sledeće: koristila sam je oko 1,5 god. i pritom nisam uopšte imala menstruaciju. Od nuspojava sam primetila blage vrtoglavice i mučninu u početku i to je to. Nakon što sam izvadila Mirenu ( tadašnji doktor je prepo ručio da to uradim, sada nisam sigurna zašto) prvu menstruaciju sam dobila nakon što sam koristila neke kapi koje su je izazvale, a već nakon sledeće menstruacije sam zatrudnela, što nam je i bila želja, samo nismo očekivali da će se tako brzo desiti. Doktorka je takodje bila iznenadjena ovim podatkom. Dakle, korišćenjem Mirene reproduktivnost nimalo nije ugrožena, a žena se svakako bolje i opuštenije oseća. Upravo sam u fazi prikupljanja svih zdravstvenih nalaza da bih je ponovo postavila, jer mislim da je izuzetno korisna i praktična, a ne želim višeda rađam budući da imam troje dece.

Eto, toliko u mojoj prvoj poruci, pošto sam novi član a zaista sam imala potrebu da kažem moje iskustvo sa Mirenom.

I ja sam htela da koristim Mirenu ali sam odustala kad sam saznala da kosta 13 000 din!!! Ko hoce da je ima na 5 godina -isplati mu se, ali ja planiram drugo dete u roku od 2 godine pa smo muz i ja zakljucili da nam se ova investicija ne isplati.

Inace, sta dr kaze- da li je normalno da uopste nemas menstruaciju tokom koriscenja spirale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas nista... A iskreno za kontraceptivne pilule se nikad ne bih opredelila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u protekla 4 meseca koristila Yasmin. Dr mi je rekao da je period prilagođavanja 3 meseca, međutim moj organizam se nije privikao. Sva 4 meseca sam krvarila s vremena na vreme, a ciklus sam dobijala kad mi ostanu još 2 pilule. Pored toga, potpuno sam izgubila želju da imam odnose. Tako da sam odustala od pilula i još uvek nisam odabrala novu metodu kontracepcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmisljam o spirali, dok dojim, a posle cu pilule. Uz njih mi je menstruacija divna, nema jakih krvarenja i bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila pilule 2.5 godine(pocetkom 2009 sam prestala) ne zbog zastite, vec da sprece jaka krvarenja, da sprece medjukrvarenja i da se grlic sto manje ostecuje, medjutim i pored toga sam morala na operaciju... Sad ne smem nikakve hormone da upotrebljavam, sad u trudnoci kad mi je prepisan Utrogestan, rekli su mi da moze da dodje do problema sa grlicem ponovo...

E sad posto najmanje 3 godine ne smem da ostanem trudna, u dilemi sam... Prekinut snosaj je kod mene vrlo uspesan, mi smo 9 meseci svakodnevno pokusavali da napravimo bebu i jedva smo uspeli, ali se na to ne bih nikad oslonila... Kondomi opet imaju u vecini slucajeva lubrikante koji ostecuju grlic , a ne znam da li ja smem da stavim spiralu...

Da li neka od vas zna da li spirala moze da se stavi nakon operacije grlica materice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas zna da li spirala moze da se stavi nakon operacije grlica materice?

Mogu da pitam mm kad dodje s posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u protekla 4 meseca koristila Yasmin. Dr mi je rekao da je period prilagođavanja 3 meseca, međutim moj organizam se nije privikao. Sva 4 meseca sam krvarila s vremena na vreme, a ciklus sam dobijala kad mi ostanu još 2 pilule. Pored toga, potpuno sam izgubila želju da imam odnose. Tako da sam odustala od pilula i još uvek nisam odabrala novu metodu kontracepcije.

Mm kad se tako nesto desi, prepise jacu kontracepciju. Moguce da ti ovi hormoni nisu dovoljni, pa zato tako reagujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh: na koji nacin, koje, sta je najbolje, vase misljenje.... :blink: ili bi opet sve ponovo :rolleyes::wub:

sta je pametno? Po meni nista :lol: , imam dva deteta, razlika izmedju njih je 3 godine, izmedju te dve trudnoce sam koristila Jeanine pilule kao kontracepciju, sve je bilo ok (smanjeno krvarenja, bez menstrualnih bolova, cak smanjuju i maljavost) dok ja ne zabrljah, preskocih 2 tablete i kad popih trecu dobih krvarenje koje je trajalo 32 dana, dobro da ziva ostah... a spirala ne dolazi u obzir jer i ovako imam obilno krvarenje, tako da je taktika "vadjenja" ocigledno najbolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je pametno? Po meni nista :lol: , imam dva deteta, razlika izmedju njih je 3 godine, izmedju te dve trudnoce sam koristila Jeanine pilule kao kontracepciju, sve je bilo ok (smanjeno krvarenja, bez menstrualnih bolova, cak smanjuju i maljavost) dok ja ne zabrljah, preskocih 2 tablete i kad popih trecu dobih krvarenje koje je trajalo 32 dana, dobro da ziva ostah... a spirala ne dolazi u obzir jer i ovako imam obilno krvarenje, tako da je taktika "vadjenja" ocigledno najbolja.

Spirala se nekad koristi za prestanak krvarenja. Pogotovo Mirena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da pitam mm kad dodje s posla.

Hvala ti puno, bas bi mi znacilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas zna da li spirala moze da se stavi nakon operacije grlica materice?

Moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze.

Hvala ti puno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila pilule i nisam zadovoljna,uvek neke komplikacije,sad vise ne koristim nista jer i ne ostajem lako trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam sta da koristim dok dojim, obzirom na to da mi kondom nije prihvaljiva varijanta, kvari mi spontanost trenutka i jezim se osecaja onog podmazanog lateksa...prekinut odnos je do sada bio efikasan, ali mirnije bih spavala kad bih imala neku dodatnu sigurnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemas bas nista drugo sto je efikasno. Sem spirale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo kondom od početka, već godinama, i posle porodjaja smo nastavili sa tim vidom zaštite i zadovoljni smo. Razmišljala sam o spirali, ali mi je još uvek teško da se odlučim za nju jer još uvek imam neke iracionalne strahove od porodjaja, pa ne mogu da zamislim da mi neko čeprka dole, iako svi kažu da je postavljanje spirale bezbolno. Možda se rešim za nju posle drugog deteta, a do tada ostajemo pri kondomima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.